Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
українські еко-бренди українські еко-бренди

Суспільство

Топ-10 стильних українських еко-брендів

Опубліковано

Мінлива мода змушує людей постІйно купувати щось нове. Але хто задумується, що ця нова біла футболка, або поліетиленовий пакет, в яких ви майже щодня приносите додому продукти з мас-маркетів шкодять природі?

Мода може поєднуватись і з бережливим ставленням до природи. Зараз все частіше з’являються бренди, які створюють еко-продукцію без шкоди планеті. Хтось виробляє сумки з натуральної бавовни, хтось речі з льону або конопель, а хтось взагалі робить окуляри з кави.

Читайте також: Весняний гардероб: ТОП-7 українських брендів, які одягають модно і дешево

Пропонуємо вам підбірку топ-10 українських брендів, які виготовляють продукцію з натуральних природних матеріалів.

AVOSKA – в’язані сумки

Сумки авоськи набирають все більшої популярності. Засновниця бренду Knitting Minds Олеся Вершигора запустила бренд AVOSKA, де виготовляють сумки із 100% бавовняної нитки, які сплетені вручну.

Бренд представляє моделі трьох розмірів: S — 299 гривень, М — 349 гривень, L — 399 гривень.

Читайте також:Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток

Такі сумки є альтернативою пакетам, які шкодять довкіллю. Авоськи часто використовують для походу в магазин, але в них можна носити не лише продукти, а й книги, журнали, або форму у спортзал. Єдиний мінус – дрібні речі у сумку не покладеш.

ЗЕРНО – живий одяг

ЗЕРНО – це український бренд одягу та аксесуарів. Їх особливість у довговічному дизайні та фольклорних мотивах. Бренд використовує чисті природні матеріали: коноплі, бавовну, шовк, вовну, а також глину, скло та дерево.

Натуральні матеріали гарантують довговічність речам, що дозволяє зберігати природні ресурси при надмірному споживанні.

Читайте також:Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві

Серед асортименту товарів бренду є верхній одяг, сукні, блузи, спідниці, брюки, намиста та аксесуари. Ціни дуже різні, наприклад, ви можете купити сукню від 2000 до 7000 гривень, верхній одяг – від 1000 до 5000 гривень, а намисто з натурального каменю – від 1000 до 5000 гривень.

Her – бавовняні сукні

Український бренд Her пропонує жіночий одяг, створений в майстерні на Закарпатті. Речі створюється із натуральних матеріалів при ефективному використанні кожного метра тканини.

В асортименті є сукні, жакети, тренчі, брюки та комбінезони. Для своїх колекцій бренд використовує льон, бавовну та шовк. Такий натуральний одяг коштує від 2000 до 5000 гривень.

Green Elvis – посуд з очерету

Бренд Green Elvis розвиває культуру естетичного та екологічного пакування. Вони пропагують, що можна зручно носити речі і без використання пластику та політилену.

Для виготовлення еко-мішечків та сумок використовують 100% бавовну. А коштують вони від 58-88 гривень, ціна залежить від розміру.

Читайте також:Українка шиє одяг для чотирилапих улюбленців голлівудських зірок

Також бренд почав продавати соломинки, які зроблені з очерету та жита без шкідливих домішок. Green Elvis вирішує і проблему пластикового посуду – виготовляє органічні еко-виделки, ложки та миски з кокосу.

Тут і тепер – глиняний посуд

Майстриня з гончарства Юлія Маклюк виготовляє керамічний еко-посуд. Замість одноразових бренд робить глиняні чашки для напоїв на виніс.

Читайте також: Фабрика на Прикарпатті шиє одяг для європейських брендів

До них додаються багаторазові силіковані кришечки. Додатково можна придбати металеву соломинку та силіконовий поясок для гарячих напоїв. Чашки Юлія виготовляє з екологічної глини вручну на гончарному колі і глазурує їх.

Вироби відрізняються один від одного та мають свою індивідуальність. Коштує така чашка 299 гривень (220 мл) та 399 гривень (30 мл).

OZERO – бамбукові зубні щітки

Магазин OZERO продає товари в стилі “нуль відходів”. Їх продукція призначена для догляду за собою та домом. Мета бренду – зменшити індивідуальне споживання та кількість сміття.

Читайте також:“Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Серед їх продукції бамбукові зубні щітки та бамбукові вушні палички, пляшки багаторазового використання та чашки для гарячих напоїв, еко-упаковки та торбинки.

Ціни на товари стартують від 75 гривень за бамбукові вушні палички та до 500 гривень за чашку.

Ochis Coffee – кавові окуляри

Український еко-стартап Ochis Coffee заснував Максим Гавриленко. Це доволі незвичайне виробництво – виготовлення окулярів з кави та льону.

Такі окуляри дозволяють повністю відмовитись від нафтового пластику. Кава, льон і натуральні масла – основні компоненти окулярів, які навіть пахнуть кавою. Кавові окуляри коштують 2216 гривень.

Читайте також:Не «жіноча» справа: як манікюрник із Краматорська підкорив клієнток

Оправа аксессуару повністю розкладається в почві або воді і перетворюється в натуральне добриво для рослин. Є 5 різних моделей оправ. Оправу доповнюють лінзи восьми різних кольорів, які захищають від ультрафіолету.

Ecopack Gifts – подарункові коробки з деревини

Українська компанія Ecopack Gifts пропонує натуральну заміну екологічно небезпечним пакункам. Бренд займається виготовленням подарункових коробочок та упаковок із шпону (тонких листів деревини).

Читайте такожТрансформери наступають: як подружжя переселенців створює та експортує роботів

Для своїх еко-упаковок компанія вибирає види деревини, які не містять смол. Зупинились на букові, бо, наприклад з дубу такі тонкі вироби робити незручно.

Такі упаковки є значно дешевші за картонні і не потребують особливих способів переробки та утилізації. В середньому упаковка із деревини коштує 50 гривень.

Raw Flaw – водостійкі сумки

Екобренд Raw Flaw заснували дві дівчини – Анастасія Дєєва та Ірина Ніколенко у 2018 році. Вони виготовляють сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари.

При виробництві використовують екологічний матеріал, який не містить тваринного походження і є безпечним для природи та людей. Такий матеріал ще називають vegan cloth. Для виготовлення своєї продукції бренд використовує водовідштовхувальний папір.

Читайте також:Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Матеріал складається із целюлози, латексу та води, 0,5-2% фарби залежно від кольору. Ціна стартує від 750 гривень за клатчі і 1400 гривень за сумки.

DevoHome – шуби з конопель

Компанія DevoHome виробляє в Україні натуральний текстиль з конопляного волокн. На створення таких продуктів засновницю Оксану Дево підштовхнула власна алергія і вона вирішила зробити як для себе натуральний текстиль в приємному дизайні.

Читайте також: Кондитерка в стилі джазу: як одесит експортує пряники

Речі із конопляних волокон гіпоалергенні і підходять для діток. Така тканина зігріває, коли холодно і охолоджує у спеку. Першим продуктом став натуральний плед з конопель. Згодом компанія почала виробляти подушки з конопляним наповнювачем, дитячий текстиль, ковдри і навіть одяг з конопель – шкарпетки, жилетки, сукні.

Найбільш несподіваним товаром є шуби із конопель, які зовні мало відрізняються від натурального хутра, але є чудовою екологічною альтернативою. Ціна такої шуби 13850 грн.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі