

Суспільство
Весняний гардероб: ТОП-7 українських брендів, які одягають модно і дешево
Весна іде, красу несе. А разом з нею мінливу погоду і необхідність оновити гардероб гарним верхнім одягом.
У цій статті розбираємо “шо по чом”, якщо купувати одяг “made in Ukraine”. У деяких виробників ціни, на перший погляд, можуть кусатися, але не варто забувати, що це речі дизайнерські.
Бренд для мандрівників S-Cape
Незвичайний крій одягу та текстура тканини – найперше, що привертає увагу клієнтів до виробів бренду S-Cape.

Молодіжні візерунки, яскраві кольори – те, що поєднується у цих куртках і дощовиках. Крім того, самі сестри-розробниці Оксана та Наталя Свентах позиціонують свої вироби, як “зручні для поїздок”. Адже матеріали підібрані таким чином, щоб людина почувалася в них комфортно і в дощову погоду та вітряну погоду, та в сонячну, теплу. Не доведеться тягнути за собою пів гардеробу у поїздку.
Читайте також: Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток
“Наразі ми вдосконалюємо матеріали у напрямку їх водо та вітростійких властивостей, а також ваги та зручності експлуатації, – каже Оксана Свентах, співзасновниця бренду. – Наступні колекції будуть виконані зі 100% нейлону. Цей матеріал відомий своєю легкістю та водостійкістю. Також наші речі є розумними з точки зору конструкції – дощовики згортаються у кишеньку, що не є окремою сумочкою, а є елементом самої куртки. Тобто куртка згортається сама в свою ж кишеньку”.
Речі представлені чоловічою та жіночою лінійками. Вартість курток стартує від 1850 гривень. Бренд S-Cape родом із Рівного, тому найкраще замовляти продукцію через офіційний сайт.
Для прихильників класики – студія Vovk
Шукаєте елегантне кашемірове пальто чи легке з кокетливим тропічним принтом? – Вам сюди. Студія Vovk створює одяг для жінок у класичному стилі. Проте тут звертають увагу і на останні модні тренди.

Можна знайти верхній одяг без коміра – фасон, який полюбляють носити модниці з шарфами. Чи незвичайний візерунок на тканині, який привертає увагу. Більше того, у модній студії слідкують і за тим, які кольори будуть “на стилі в цьому сезоні”. Тож у їхній палітрі можна знайти пальто кольору м’яти чи стиглої ягоди.
Читайте також: Фабрика на Прикарпатті шиє одяг для європейських брендів
“Ми працюємо як класичний Fast Fashion – з оновленнями в студіях 3-4 рази в тиждень”, – каже співзасновниця бренду Тетяна Семенченко.
Вироби представлені тільки жіночою лінійкою. Ціни на верхній одяг – від 1290 гривень. Бренд має офіційні магазини по Україні, але для зручності можна замовляти і на їхньому офіційному сайті.
Куртки Dasti – для любителів спортивного
Верхній одяг в стилі “спортивний шик” від українського бренду Dasti. У них комфортно пересуватися містом. Зовнішній вигляд курток – урбан.
Читайте також: Королева Йорданії вбралася у костюм українського бренду
Чим цікаві вироби: кольорова палітра, тканина та крій. Можна знайти цікаві парки-дощовики, які підкреслюють стильність при повсякденному носінні. Речі цього бренду на стільки практичні, що дозволяють не добиратися в дощову і вітряну погоду короткими перебіжками від метро до офісу. Деталі захисту і сама тканина розраховані на весняні погодні сюрпризи.

“Щоб зробити парки DASTI абсолютно кращими в усьому, ми поставили спеціально оброблену верхню мембранну тканину, яка водо- та вітрозахисна, дихаюча і брудовідштовхуюча. Це стало завершальною деталлю цілісного образу найтеплішого, легкого і стильного верхнього одягу”, – так позиціонує свої вироби бренд.
Читайте також: Співачка Rihanna стала фанаткою українського бренду
Демісезонні парки на жінок – 2650 гривень, пальто від 2430 гривень. На чоловіків куртки пропонують вартістю від 2800 гривень, пальто продадуть за 2860 грн. Де купити – офіційний сайт в інтернеті, або шоу-рум в Києві на Раїси Окіпної 8.
Пальто Vivalon – шик із Черкащини
У невеликому місті Сміла Черкаської області процвітає модний бренд, який вже близько 18 років забезпечує українців якісними пальтами. Вироби роблять з італійської тканини, у класичному стилі. Крім того, лінійка представлена жіночими розмірами “+сайз”.

Український бренд Vivalon у мас-маркеті позиціонується як класу “люкс”.
“Коротко про наші принципи: тільки натуральна шерсть, німецькі клеючі матеріали та італійська фурнітура. Кожна модель виточується нашим технологом до міліметра, щоб посадка була ідеальною”, – каже про бренд співвласниця Катерина Коломієць.
Читайте також: Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві
Пальто для жінки обійдеться у 2575 гривень. За чоловічий верхній одяг доведеться викласти від 3175 гривень. За покупками можна відправитися у Києві на “Даринок”, або у магазин “Всі.Свої”. Також є кілька сторінок бренду в інтернеті, у тому числі Instagram. Для любителів “ціну відправили в лс” – є ще й Facebook.
MILHAN – для високих і “+сайз”
Український бренд попіклувався про те, щоб поєднати естетичний зовнішній вигляд, елегантність та практичність верхнього одягу для жінок. Речі представлені у дуже широкій лінійці: від курток та вітровок до кашемірового пальта.
Верхній одяг бренду MILHAN, виробництво якого знаходиться у Харкові, пропонує багато моделей на жінок високого зросту та розміром “+сайз”.

“Особливе місце в розробці і виготовленні наших моделей займає випробування нових видів плащової тканини, які не мають аналогів в Україні. Тканини оброблені протиморозним і водовідштовхувальним просоченням”, – розповідають про свій бренд власники.
Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута
Вартість вітрівок стартує від 650 гривень, утеплені куртки – 1200 грн. Пальто можна придбати за дві тисячі гривень. Де купити? Товар реалізують через сторінки в інтернеті.
Бренд 452’F – куртки із екошкіри
Концептуальний бренд 452’F – родом із Одеси. Чим цікаві – шиють одяг на чоловіків і жінок із екошкіри.
Для чоловіків у лінійці бренду є косухи із італійської екошікри. За такий виріб доведеться викласти… – ціни напишуть в лс :). Також є куртки зроблені з іспанської джинси та парки. Вартість чоловічого одягу стартує від 955 гривень.

На жінок парки весняні від 1750 гривень. Пальто можна придбати за 1450 гривень.
Одяг бренду 452’F – лімітований. Тому ймовірність появи на світському заході 10 людей в однакових куртках – мінімальна.
Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах
Здійснюють доставку по Україні. Мають сторінки у соцмережах Facebook та Instаgram. Мають шоу-рум в Одесі. На примірку і за покупками можна ще відправитися у “Всі.Свої” в Києві.
Бренд Irina Tydnyuk
Верхній одяг в стилі кежуал – вам сюди. Сонячна Одеса багата на дизайнерські витівки, то ж бренд Irina Tydnyuk – родом звідти.
Одяг для жінок – пропонують дизайнерські речі у мінімалістичному стилі. Розробники втілювали в ідею одночасно простоту та вишуканість. Їм вдається балансувати.

“Basic Irina Tydnyuk купують дівчата 25-35 років, – так позиціонує свій бренд співзасновниця Ірина Тиднюк. – На маркетах приходять дуже різні люди, і один конкретний образ скласти складно. Багато хто відзначає поєднання дизайну і якості. Тому що найчастіше щось одне з цього шкутильгає. Хвалять ще й те, що одяг не тільки дизайнерський, а й практичний”.
Читайте також: Українка шиє одяг для чотирилапих улюбленців голлівудських зірок
За дощовик доведеться розщедритися на 1900 гривень, пальто – чотири тисячі. Любителі курток мають віддати 3800 гривень. Покупки можна робити на офіційному сайті бренду, у магазині “Всі.Свої” та у шоу-румі в Одесі.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»