

Суспільство
UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
26 березня UAnimals провели церемонію нагородження Всеукраїнської зоозахисної премії 2025 року. Лавреатами стали 14 зооволонтерів, військових і дослідників флори та фауни.
Про це повідомили в UAnimals.
Хто здобув премію
Цьогоріч Всеукраїнська зоозахисна премія відбулася втретє. Лавреатами стали ті, хто щодня рятує та допомагає тваринам:
- Аліна Остапенко — зооволонтерка, членкиня ГО «Сумське товариство захисту тварин»;
- Олена Русіна — зооволонтерка, засновниця та керівниця притулку «Пегас»;
- Анастасія Климнюк — зооволонтерка, засновниця та керівниця ГО «Дім порятунку тварин»;
- Сергій Луденський — зооволонтер, засновник та голова ГО «Save animals Ukraine»;
- Олена Вошун — зооволонтерка, засновниця та керівниця благодійного фонду «Шанс на життя»;
- Альона Грінник — зооволонтерка, засновниця та голова ГО «Дай лапу»;
- Ольга Волкова — зооволонтерка, засновниця та голова ГО «Душі бродяг»;
- Тетяна Нельга — зооволонтерка, засновниця благодійного фонду «Зоосім’я»;
- Вікторія Жидкова — зооволонтерка, засновниця товариства захисту тварин «Вірність» та ГО «Громадська правова ініціатива»;
- Інна Бородуля — зооволонтерка, засновниця та керівниця ГО «Щасливий кіт».
«Це люди, що працюють без вихідних та відпусток, рідко чують слова подяки, але не перестають дбати про тварин та природу, часто забуваючи про себе та іноді навіть ризикуючи собою. Насправді таких людей набагато більше, і якщо ми будемо перелічувати всі їх імена, не вистачить і доби. Але ми хочемо, щоб всі вони знали: те, що вони роблять — важливо та не лишається невидимим», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.


Читайте також: У Києві врятували собаку, який не міг вибратися з річки на берег (ВІДЕО)
Спеціальні відзнаки від UAnimals отримали:
- Римма Бараненко (посмертно) — херсонська волонтерка, що допомагала людям та тваринам під час окупації, а пізніше рятувала постраждалих від затоплення Каховської ГЕС. Вона загинула від російського дрона наприкінці 2024 року;
- Костянтин «Стамбул» Юзвюк (посмертно) — боєць 117-ї окремої механізованої бригади. У 2021 році організував Марш за права тварин у Рівному та поширював інформацію про права тварин. Після початку повномасштабного вторгнення допомагав у евакуаціях. Загинув у липні 2024 року;
- Олександр Ромашко — військовий, який рятує тварин у гарячих точках та паралельно виконує бойові завдання. Олександр годує, лікує, евакуює та шукає їм нові родини;
- Центр вивчення і збереження природи, культури й архітектури «Озеро Супій» — з 2020 року працівники центру обліковують види біорізноманіття флори й фауни, щоб створити природоохоронну територію міжнародного значення Рамсарське Угіддя.

Українці могли номінувати кандидатів на сайті UAnimals. Переможців премії визначало журі, до якого ввійшли представники й представниці українських та іноземних зоозахисних організацій, громадські діячі, військові, політикині та дослідники злочинів проти тварин.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: Freepik
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ