

Економіка
Фабрика на Прикарпатті шиє одяг для європейських брендів
В Івано-Франківську на західний ринок вже роки працює швейна фабрика «Галичина», чия продукція здатна задовольнити найвибагливішого європейського модника, повідомляє U open EU.
95% продукції – на експорт
Вже більше 20 років ПраТ «Галичина» шиє чоловічий та жіночий верхній одяг для ЄС за давальницькою схемою.
“Робота за давальницькою схемою передбачає, що тканину, фурнітуру, лекала, розмірну сітку, технічні вимоги до швів та деталей нам надає бренд, для якого працюємо. А ми виготовляємо сам виріб, починаючи від викрійки і закінчуючи пакуванням готової моделі”, – розповідає Галина Ковбас, керівник швейного підприємства “Галичина”.
Читайте також: У Чернігові відкриють текстильну фабрику на 150 працівників
Лише 5% зшитого на фабриці одягу йде на внутрішній ринок, все інше – на експорт. Наприклад, відомий елітний бельгійський бренд “Saint James” шиє верхній одяг на замовлення виключно на “Галичині”.
“Ми відправляємо продукцію у Бельгію, Францію, Німеччину, Польщу, Нідерланди, Словаччину, Канаду та США. Примітно, що на товари для США ми обов’язково нашиваємо бірку з написом made in Ukraine. А от одяг, який шиємо для ЄС має, лише позначку з назвою бренду, тобто без будь-якої країни походження”, – додає Галина Ковбас.
Партнери шукають самі
Як розповіла пані Галина, з таким великим досвідом на європейському ринку їх вже знають. Тому зараз не вони шукають партнерів партнерів, а навпаки. Крім того, потенційні іноземні партнери приїжджають на фабрику і мають можливість самостійно побачити як та працює.
Читайте також: На Миколаївщині збудують текстильну фабрику на 250 робочих місць
“З міжнародними замовниками працюємо через посередників. Як правило, це представництва міжнародних компаній та брендів в Україні. Вони нас знаходять і пропонують співпрацю. Потім повністю координують нашу роботу та ведуть комунікацію із замовником. Але, в першу чергу, вони займаються документообігом: перекладом договорів, їх підписанням та узгодженням. Також саме вони повністю забезпечують логістику”, – пояснює Галина Ковбас.
Кожна людина на підприємстві, звісно, офіційно працевлаштована. Керівник наголошує, що за весь час роботи “Галичини”не було жодного випадку, щоб працівнику заплатили хоча би частину зарплати “у конверті”: “Все офіційно та відкрито.”

Економіка

Результати дослідження, проведеного в жовтні 2020 року Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення кампанії UA Plant-Based, свідчать про те, що дедалі більше українців зацікавлені у зниженні споживання м’яса на користь рослинних продуктів — загалом готовність споживати рослинні альтернативи у разі доступності та ідентичності висловило 65,3% українців!
І навіть попри те, що близько 11% українців уже відмовились від споживання м’яса, а 2% називають себе веганами та не вживають жодних продуктів тваринного походження, кожна довга автомобільна подорож для таких людей супроводжується чорною кавою та бутербродами, зробленими заздалегідь.
Навіть Укрзалізниця запровадила веган опцію ланчу, а більшість АЗС вперто ігнорують тенденції. Тому команда Ua Plant Based вирішила дослідити, як мережі АЗС реагують на мінливі потреби споживачів: хто з них активно розвивається та чи просувають вони рослинні пропозиції серед своїх клієнтів.

Станом на 2020 рік в Україні діє майже 7 000 АЗС. Лише Укрнафта, ОККО, WOG налічує понад 1300 АЗС на території України — впровадження позитивних змін та введення декількох рослинних закусок в такому великому масштабі у 2020 році є не тільки даниною поваги споживачам, але і турботою про навколишнє середовище.
В рейтинг ввійшли такі АЗС: БРСМ Нафта, ОККО, Укрнафта, ANP, Amic Energy, Glusco, KLO, Shell, Socar, WOG, UPG. Кожна з них була протестована на: наявність на полицях рослинного молока до кави, солодких і солоних закусок (гарячих і холодних), 100% рослинних продуктів на полицях магазину, а також, як представлені ці пропозиції та спосіб комунікації з зацікавленими гостями.
Беззаперечним переможцем рейтингу стала мережа Socar — на станціях з Buta Café можна купити кілька видів гарячих рослинних страв: картоплю по-селянськи, декілька видів салатів та бургер з рослинною котлетою Beyond Meat. Socar займає перше місце в нашому порівнянні ще й тому, що мережа докладає зусиль для просування рослинних опцій. Однак не на всіх станціях Socar є замовити веганський бургер та напої на рослинному молоці.
Друге місце в рейтингу займає мережа Shell — вони єдині з усіх станцій відповіли на наш запит та заповнили анкету. В меню на АЗС доступні хот-доги з веганською сосискою від Mr. Grill. Крім того, Shell є першою мережею в Україні, яка розглядає припинення використання яєць від курей кліткового утримання у своїх стравах.
На третьому місці АЗС KLO, партнером яких є кафе «Борщ» з повноцінним меню. Серед широкого асортименту страв, доступні салат з капусти та зелені, вінегрет із запеченими овочами, соління та хліб чіабата, картопля фрі.

На жаль, щодо наявності рослинного молока, рівень доступності таких опцій бажає кращого. Socar, Shell та KLO пропонують декілька видів рослинного молока до кави. Проте такі опції доступні в обмеженій кількості АЗС (у Києві та області присутні, в інших областях немає).
Дивно, однак міжнародні мережі, такі як WOG або AMIC не коригують свою пропозицію страв або закусок навіть в найменшій мірі, щоб змінити тенденції в харчуванні.

Серед АЗС, включених в рейтинг, Socar, Shell, KLO пропонують 100% рослинне гаряче харчування. OKKO та ANP із гарячих страв на деяких станціях пропонують печену картоплю. Решта мереж АЗС, тобто UPG, Glusco, Укрнафта, БРСМ, WOG ігнорують зростаючий інтерес споживачів до рослинних страв.
Детальніший звіт тут.
Нагадуємо, що кампанія UA Plan-Based — некомерційний проєкт, що має на меті підтримувати виробників, мережі роздрібної торгівлі та заклади, що мають у своєму асортименті рослинні позиції чи бажають розвиватися у цьому напрямку. Також кампанія працює зі зміною суспільної думки про рослинне харчування, поширює науково обґрунтовану інформацію та прагне долучити Україну до всесвітнього «Plant-Based» руху.
Економіка

Гострий смак робить людей здоровими та щасливими – з таким переконанням виводить свої продукти на полиці супермаркетів компанія «Вогняр», що виготовляє найгостріші живі соуси в Україні.
Про це пише newfood.media.
Зазначається, що соуси виготовляють за технологією холодної ферментації, що дозволяє зберегти смакоароматичні і корисні властивості свіжого перцю.
Холодна ферментація – власна розробка компанії
Технологія передбачає бродіння подрібненого перцю при кімнатній температурі без доступу кисню.
Перш ніж запустити виробництво, компанія пів року експетиментувала з різним перцем, бактеріями та самим процесом ферментації.

Нині «Вогняр» має власну теплицю з вирощування надгострих перців, де стабільно висаджує 12-17 сортів. Серед них – Кароліна Ріпер, Хабанеро, Scorpion Red та інші нетипові для українського ринку пекельно гострі сорти.
«Кожен перець має унікальний аромат та тепловий профіль, а ферментація додатково розкриває його природній смак», – діляться в компанії.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
На сьогодні надгострі українські соуси присутні у 5 великих торговельних мережах. Частина продажів відбувається через соцмережі та сайт компанії.

Окрім соусів для любителів «вогню» розробили гострі цукерки. Їх можна потерти в салат або смакувати окремо. Також у лінійці нещодавно з’явився мармелад.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Нагадаємо, подружжя фермерів під Києвом вирощує їстівні квіти.
Як ми повідомляли раніше, на Чернігівщині виготовлятимуть олію з гарбузів за старовинними рецептами.
Усі фото: facebook.com/vognyar.
Економіка

Реконструйовану козину ферму відкрили у селі П’ядики Коломийського району Івано-Франківської області, пише Аgrotimes.
За інформацією, на початках у 2018 році господарство утримувало велику рогату худобу. Згодом фермер Василь Червінський зацікавився козівництвом.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Для цього господарство закупило 50 голів високопродуктивних кіз зааненської породи та доїльну установку з одночасним доїнням 12 голів.
Зазначається, що фермер планує нарощувати поголів’я кіз і розвивати перероблення козиного молока та виробляти тверді сири.
Про породу кіз
Зааненські кози родом з Європи, а саме зі Швейцарії. Цю породу вивели методом народної селекції в долині Зааненталь, що знаходиться в Швейцарських Альпах. Окрім багатовікової селекції, на молочну продуктивність позитивно вплинули сприятливі природно-кліматичні умови Зааненської долини з великою кількістю альпійських пасовищ та м’яким кліматом. Ця порода кіз дуже популярна в України та високо ціниться завдяки високій удійності.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, у Сумах ферма після переоснащення покращила якість молока до екстраґатунку.
Головне фото: eko-karpaty.com.ua.