Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dsc 1031 dsc 1031

Суспільство

Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві

Опубліковано

Друзі не вгадали з розміром подарованого світшоту? Вирішили кардинально змінити стиль і не знаєте, куди подіти речі? Маєте вдома безліч прочитаних книг, за які не хочеться братися вдруге? Не поспішайте виносити все на смітник.

У Києві працює багато благодійних організацій, які можуть дати речам друге життя. Більше того, деякі проекти екологічного спрямування, тож мають на меті навчити суспільство розумному споживанню – пропонують купити вживані речі.

Купувати і продавати вживані речі, щоб врятувати людей і планету – модно.
Фото: twig-brochure

Благодійний магазин “Ласка” – місце для хіпстерів

Тут приймають найширший асортимент речей: жіночий та чоловічий одяг, взуття, аксесуари, сумки, прикраси. Крім того, можна принести в магазин вінтажні речі або в стилі “привіт, совок”. Тож продавці радо візьмуть у Вас вінілові платівки, книги та предмети інтер’єру.

Читайте також: Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

“Це був мій перший похід у благодійний магазин, – каже 26-річний Володимир. – Дружина почала ревізію в шафі. Обрала три сукні і до них три пари взуття на підборах. Доручила мені віднести це все на благодійність. Перше, що знайшов в інтернеті – “Ласка”. Пробив їхні адреси. Обрав ту, що на Театральній, біля СБУ. Поїхав один. Магазин знаходиться у напівпідвальному приміщенні. Всередині багато книг, розкладених на підвіконнях. По периметру стоять стійки з одягом на плічках. Перше враження було, що це крафтовий заклад для хіпстерів. Так і є. Переживав, що співробітники при мені почнуть розпаковувати речі і запитувати про розміри. Але мені показали місце, де можу лишити пакети і піти”.

Благодійний магазин “Ласка” за інтер’єром схожий на пристанище хіпстерів. Крім одягу і крутих речей там можна ще й попити кави, у перерві між примірками.
Фото: laskastore

Концепція магазину полягає в тому, що весь прийнятий одяг, якщо він одразу пристойно виглядає – розвішують у виставковій залі. Його продають зі значно дешевшими цінами, ніж у звичайних магазинах. Виручені кошти віддають на благодійність, соціальні проекти та благоустрій міста. Частину грошей лишають на те, щоб магазин міг нормально функціонувати. На їхньому сайті можна детально ознайомитися з благодійною програмою та з якими фондами співпрацює “Ласка”.

Читайте також: Київський благодійний магазин запустить станцію сортування текстилю

Де знаходяться: місто Київ вул. Липинського, д. 3 та вул. Малопідвальна, д. 15. Працюють щоденно з 10 до 21 години. Також є контейнер, у якому можна лишити речі. Він знаходиться у ТЦ «Ocean Plaza».

Благодійний шоу-рум “Светр” – купуйте, творіть добро

Ідея магазину схожа на “Ласку” – можна принести свої речі і на заміну купити інші. Засновниці Вікторія Дубовська та Олена Федоренко на виручені з продажів кошти допомагають дорослим людям з онкозахворюваннями, купують для них ліки.

Найпривабливіші принесені речі потрапляють на стенди у шоу-румі, їх продають. Решту одягу віддають у центри соціальних служб.

На фото – одна зі співзасновниць благодійного магазину Вікторія Дубровська. Якщо не бажаєте купувати вживані речі, можна придбати хенд-мейд брелок “Светр”, вартістю 150 грн.

Якщо ви не маєте зайвого одягу чи інших дрібничок, які б могли здати на благодійність, але хочете допомогти – не біда. Засновниці потурбувалися про те, щоб усі охочі долучитися до порятунку людей і могли надсилати кошти на рахунки організації. З них зроблять усі необхідні закупки. Крім того, дівчата радо координуватимуть Вас, якщо надумаєте самостійно допомогти ліками.

Читайте також: Бізнес на брухті: як сміття може допомогти стати дизайнером

У спеціальному шоу-румі на сторінці в Instаgram можна придбати одяг за демократичними цінами. Його доставить кур’єр, з яким потрібно розрахуватися. Крім того, дівчата реалізують фірмові брелоки-светри ручної роботи, вартістю 150 гривень.

“Впевнена, що цей проект – втілення тієї самої людяності, небайдужості і чуйності, якої так бракує нашій сучасності!”, – відгукнулася про організацію “Светр” відвідувачка Катерина Коваль.

Здати речі можна зателефонувавши за номерами +380632323147 або +380668094540. Ви маєте вказати місце і час, а кур’єр приїде і забере. До доброї справи можна долучатися, здійснивши переказ коштів на картку 4149 4378 5786 8481. На сторінці шоу-руму “Светр” можна знайти детальні звіти, куди були направлені гроші.

Банк одягу” – працюють безкоштовно

Чим цікавий проект – тут крім традиційного прийому одягу та взуття візьмуть ще й техніку. Але речі благодійники не продають, а роздають безкоштовно. Власник організації Юлій Камишніков пояснив свою позицію.

“Я не хотів, щоб мій благодійний магазин перетворився на бізнес, – каже Юлій. – Тому ми не продаємо речі в магазині, а роздаємо безкоштовно. Видачі відбуваються щосуботи, після обіду. Не працюємо тут щоденно. Але всі охочі здати одяг – можуть зв’язатися зі мною. Можемо навіть про місце зустрічі домовитися. Це повністю благодійна організація. Працюю я, допомагають друзі та моя матір”.

На фото засновник благодійної організації Юлій Камишніков. Чоловік переконаний, що творити добро можна і потрібно безкоштовно.

Щоб здати речі – найкраще заздалегідь зв’язуватися з організатором через сторінку у Facebook чи телефоном.

“В березні торік здавав речі в “Банк одягу”, – ділиться враженнями 29-річний Андрій. – Сестра хотіла повикидати частину своїх речей. Там кілька суконь, джинси і взуття. Я їй запропонував віднести комусь. Взяв свої три футболки. Тоді у Фейсі побачили про Банк одягу. Зателефонував їм. Сказали як добратись. Це десь між Дорогожичами і Лук’янівкою. Зустрів пацан молодий. Посміхався. Усі речі проглянув чи чисті і випрані. Казав, що частина одягу піде як гуманітарка в будинок для літніх людей. Решту – просто так роздають у магазині”.

Розташовується банк одягу біля станції метро «Дорогожичі», по вул. Максима Берлінського, 9.

Інтернет-барахолка “Мурахи”

Магазин незвичайний тим, що він працює як велика інтернет-платформа чи дошка оголошень. Відвідувачі реєструються на сайті. Самостійно можна виставити будь-які речі, які хочете продати, крім великогабаритних. Ціну також встановлює автор оголошення, до неї автоматично додається вартість кур’єрської доставки.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес-кластер. Успішний кейс із Бахмуту

Щоб купити речі – також треба реєструватися на сайті murahy.com, подати заявку на товар. Посилку можна забрати у найближчому відділенні “Нової пошти” і там же розрахуватися.

Засновники інтернет-платформи “Мурахи” радо вітають людей, які готові приєднатися до команди, стати волонтерами.

Зароблені на продажах гроші волонтери організації ділять між вісьмома благодійними організаціями. Придбавши чи продавши річ на “Мурахах”, допоможете бійцям на передовій, пораненим військовим, онкохворим дітям, новонародженим з вадами малюкам, бездомним тваринам та іншим.

“Товари досить різноманітні, – каже засновник інтернет-барахолки Дмитро Федоренко. – Кожен зможе щось підшукати. Особисто я виставив на продаж свої чотири айфони. Цікавою є колекція народної майстрині, яка виставила на продаж авторські іграшки ручної роботи. Є пропозиції від малого та середнього бізнесу. Наразі чекаємо на продаж одягу з минулих колекцій українських дизайнерів”.

Де здати чи купити речі – сайт murahy.com.

Для ретро-модників працює Goodbuyfashion

Родзинка магазину – із задоволенням приймуть вінтажний одяг ВАШОЇ БАБУСІ. Саме цей магазин спеціалізується на тому, щоб давати друге життя тим речам, які давно вийшли з моди, але і через десятиліття лишаються стильними в дусі епохи.

Читайте також: Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток

Крім того, тут за принесену капелюшок-клош чи стильний піджак – можна заробити грошей. Принесена річ має бути антикваріатом або просто брендовою. Ви самі встановлюєте її вартість. Магазин до цієї суми додає 30%, після цього речі виставляються на продаж.

У Goodbuyfashion можна продати або купити ретро-одяг.

Засновниця магазину Наталя Ісупова на виручені кошти проводить екологічні вечірки Eco Chic Party. На них обговорюють важливі питання щодо екологічного харчування та чи потрібно купувати непотрібні речі. Просувається ідея “екологічного споживання одягу”, коли речі не варто відправляти на смітник, не спробувавши дати їм друге життя.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Одяг можна віддати або придбати безпосередньо у магазині, який знаходиться у Києві на вулиці Івана Франка 15. Також можна відвідати Facebook сторінку магазину, щоб ознайомитися з асортиментом.

Екобарахолка від Міжнародного фонду гарних справ

Одна із найбільших проблем сьогодення – надмірне споживання ресурсів, кажуть у Міжнарожному благодійному фонді гарних справ. І дійсно, площі сміттєзвалищ збільшуються, а відсоток відходів на переробку – ні.

Тому наразі дуже актуальним стає вторинне споживання: те, що ви використали лише раз, точно знадобиться комусь іншому та матиме шанс на друге життя.

У Міжнародному фонді гарних справ пропонують боротись із проблемою разом – віддаючи речі, які одним людям більше не потрібні, але стануть у нагоді іншим.

Кожного місяця фонд отримує від благодійників тонни одягу у доброму стані і віддає їх людям, що потребують цих речей.

Тож якщо маєте вдома зайвий одяг, взуття, побутові речі, дитячі іграшки та речі, книги, можна привезти їх до фонду за адресою: вул. Саксаганського, 77. Тільки завчасно попередьте про приїзд за телефоном 044 289 0079

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення