Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dsc 1031 dsc 1031

Суспільство

Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві

Опубліковано

Друзі не вгадали з розміром подарованого світшоту? Вирішили кардинально змінити стиль і не знаєте, куди подіти речі? Маєте вдома безліч прочитаних книг, за які не хочеться братися вдруге? Не поспішайте виносити все на смітник.

У Києві працює багато благодійних організацій, які можуть дати речам друге життя. Мало того, деякі проєкти екологічного спрямування, тож мають на меті навчити суспільство розумному споживанню – пропонують купити вживані речі.

Купувати і продавати вживані речі, щоб врятувати людей і планету – модно.
Фото: twig-brochure

Благодійний магазин “Ласка” – місце для хіпстерів

Тут приймають найширший асортимент речей: жіночий та чоловічий одяг, взуття, аксесуари, сумки, прикраси. Крім того, можна принести в магазин вінтажні речі або в стилі “привіт, совок”. Тож продавці радо візьмуть у Вас вінілові платівки, книги та предмети інтер’єру.

Читайте також: Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

“Це був мій перший похід у благодійний магазин, – каже 26-річний Володимир. – Дружина почала ревізію в шафі. Обрала три сукні й до них три пари взуття на підборах. Доручила мені віднести це все на благодійність. Перше, що знайшов в інтернеті – “Ласка”. Пробив їхні адреси. Обрав ту, що на Театральній, біля СБУ. Поїхав один. Магазин знаходиться у напівпідвальному приміщенні. Всередині багато книг, розкладених на підвіконнях. По периметру стоять стійки з одягом на плічках. Перше враження було, що це крафтовий заклад для хіпстерів. Так і є. Переживав, що співробітники при мені почнуть розпаковувати речі й запитувати про розміри. Але мені показали місце, де можу лишити пакети й піти”.

Благодійний магазин “Ласка” за інтер’єром схожий на пристанище хіпстерів. Крім одягу і крутих речей там можна ще й попити кави, у перерві між примірками.
Фото: laskastore

Концепція магазину полягає в тому, що весь прийнятий одяг, якщо він одразу пристойно виглядає – розвішують у виставковій залі. Його продають зі значно дешевшими цінами, ніж у звичайних магазинах. Виручені кошти віддають на благодійність, соціальні проєкти та благоустрій міста. Частину грошей лишають на те, щоб магазин міг нормально функціонувати. На їхньому сайті можна детально ознайомитися з благодійною програмою та з якими фондами співпрацює “Ласка”.

Читайте також: Київський благодійний магазин запустить станцію сортування текстилю

Де знаходяться: місто Київ вул. Липинського, д. 3 та вул. Малопідвальна, д. 15. Працюють щоденно з 10 до 21 години. Також є контейнер, у якому можна лишити речі. Він знаходиться у ТЦ «Ocean Plaza».

Благодійний шоурум “Светр” – купуйте, творіть добро

Ідея магазину схожа на “Ласку” – можна принести свої речі й на заміну купити інші. Засновниці Вікторія Дубовська та Олена Федоренко на виручені з продажів кошти допомагають дорослим людям з онкозахворюваннями, купують для них ліки.

Найпривабливіші принесені речі потрапляють на стенди у шоурум, їх продають. Решту одягу віддають у центри соціальних служб.

На фото – одна зі співзасновниць благодійного магазину Вікторія Дубровська. Якщо не бажаєте купувати вживані речі, можна придбати хенд-мейд брелок “Светр”, вартістю 150 грн.

Якщо ви не маєте зайвого одягу чи інших дрібничок, які б могли здати на благодійність, але хочете допомогти – не біда. Засновниці потурбувалися про те, щоб усі охочі долучитися до порятунку людей і могли надсилати кошти на рахунки організації. З них зроблять усі необхідні закупки. Крім того, дівчата радо координуватимуть Вас, якщо надумаєте самостійно допомогти ліками.

Читайте також: Бізнес на брухті: як сміття може допомогти стати дизайнером

У спеціальному шоурумі на сторінці в Instаgram можна придбати одяг за демократичними цінами. Його доставить кур’єр, з яким потрібно розрахуватися. Крім того, дівчата реалізують фірмові брелоки-светри ручної роботи, вартістю 150 гривень.

“Впевнена, що цей проєкт – втілення тієї самої людяності, небайдужості й чуйності, якої так бракує нашій сучасності!”, – відгукнулася про організацію “Светр” відвідувачка Катерина Коваль.

Здати речі можна зателефонувавши за номерами +380632323147 або +380668094540. Ви маєте вказати місце і час, а кур’єр приїде і забере. До доброї справи можна долучатися, здійснивши переказ коштів на картку 4149 4378 5786 8481. На сторінці шоурум “Светр” можна знайти детальні звіти, куди були направлені гроші.

Банк одягу” – працюють безкоштовно

Чим цікавий проєкт – тут крім традиційного прийому одягу та взуття візьмуть ще й техніку. Але речі благодійники не продають, а роздають безплатно. Власник організації Юлій Камишніков пояснив свою позицію.

“Я не хотів, щоб мій благодійний магазин перетворився на бізнес, – каже Юлій. – Тому ми не продаємо речі в магазині, а роздаємо безплатно. Видачі відбуваються щосуботи, після обіду. Не працюємо тут щоденно. Але всі охочі здати одяг – можуть зв’язатися зі мною. Можемо навіть про місце зустрічі домовитися. Це повністю благодійна організація. Працюю я, допомагають друзі та моя матір”.

На фото засновник благодійної організації Юлій Камишніков. Чоловік переконаний, що творити добро можна і потрібно безкоштовно.

Щоб здати речі – найкраще заздалегідь зв’язуватися з організатором через сторінку у Facebook чи телефоном.

“В березні торік здавав речі в “Банк одягу”, – ділиться враженнями 29-річний Андрій. – Сестра хотіла повикидати частину своїх речей. Там кілька суконь, джинси й взуття. Я їй запропонував віднести комусь. Взяв свої три футболки. Тоді у Фейсі побачили про Банк одягу. Зателефонував їм. Сказали як добратись. Це десь між Дорогожичами й Лук’янівкою. Зустрів пацан молодий. Посміхався. Усі речі проглянув чи чисті й випрані. Казав, що частина одягу піде як гуманітарка в будинок для літніх людей. Решту – просто так роздають у магазині”.

Розташовується банк одягу біля станції метро «Дорогожичі», по вул. Максима Берлінського, 9.

Інтернет-барахолка “Мурахи”

Магазин незвичайний тим, що він працює як велика інтернет-платформа чи дошка оголошень. Відвідувачі реєструються на сайті. Самостійно можна виставити будь-які речі, які хочете продати, крім великогабаритних. Ціну також встановлює автор оголошення, до неї автоматично додається вартість кур’єрської доставки.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес-кластер. Успішний кейс із Бахмуту

Щоб купити речі – також треба реєструватися на сайті murahy.com, подати заявку на товар. Посилку можна забрати у найближчому відділенні “Нової пошти” і там же розрахуватися.

Засновники інтернет-платформи “Мурахи” радо вітають людей, які готові приєднатися до команди, стати волонтерами.

Зароблені на продажах гроші волонтери організації ділять між вісьмома благодійними організаціями. Придбавши чи продавши річ на “Мурахах”, допоможете бійцям на передовій, пораненим військовим, онкохворим дітям, новонародженим з вадами малюкам, бездомним тваринам та іншим.

“Товари досить різноманітні, – каже засновник інтернет-барахолки Дмитро Федоренко. – Кожен зможе щось підшукати. Особисто я виставив на продаж свої чотири айфони. Цікавою є колекція народної майстрині, яка виставила на продаж авторські іграшки ручної роботи. Є пропозиції від малого та середнього бізнесу. Наразі чекаємо на продаж одягу з минулих колекцій українських дизайнерів”.

Де здати чи купити речі – сайт murahy.com.

Для ретро-модників працює Goodbuyfashion

Родзинка магазину – із задоволенням приймуть вінтажний одяг ВАШОЇ БАБУСІ. Саме цей магазин спеціалізується на тому, щоб давати друге життя тим речам, які давно вийшли з моди, але і через десятиліття лишаються стильними в дусі епохи.

Читайте також: Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток

Крім того, тут за принесену капелюшок-клош чи стильний піджак – можна заробити грошей. Принесена річ має бути антикваріатом або просто брендовою. Ви самі встановлюєте її вартість. Магазин до цієї суми додає 30%, після цього речі виставляються на продаж.

У Goodbuyfashion можна продати або купити ретро-одяг.

Засновниця магазину Наталя Ісупова на виручені кошти проводить екологічні вечірки Eco Chic Party. На них обговорюють важливі питання щодо екологічного харчування та чи потрібно купувати непотрібні речі. Просувається ідея “екологічного споживання одягу”, коли речі не варто відправляти на смітник, не спробувавши дати їм друге життя.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Одяг можна віддати або придбати безпосередньо у магазині, який знаходиться у Києві на вулиці Івана Франка 15. Також можна відвідати Facebook сторінку магазину, щоб ознайомитися з асортиментом.

Екобарахолка від Міжнародного фонду гарних справ

Одна із найбільших проблем сьогодення – надмірне споживання ресурсів, кажуть у Міжнародному благодійному фонді гарних справ. І дійсно, площі сміттєзвалищ збільшуються, а відсоток відходів на переробку – ні.

Тому наразі дуже актуальним стає вторинне споживання: те, що ви використали лише раз, точно знадобиться комусь іншому та матиме шанс на друге життя.

У Міжнародному фонді гарних справ пропонують боротись із проблемою разом – віддаючи речі, які одним людям більше не потрібні, але стануть у нагоді іншим.

Кожного місяця фонд отримує від благодійників тонни одягу у доброму стані й віддає їх людям, що потребують цих речей.

Тож якщо маєте вдома зайвий одяг, взуття, побутові речі, дитячі іграшки та речі, книги, можна привезти їх до фонду за адресою: вул. Саксаганського, 77. Тільки завчасно попередьте про приїзд за телефоном 044 289 0079.

Коментарі

Суспільство

У Києві на Подолі з’явився мурал із зображенням Кирила Буданова

Опубліковано

На Подолі, біля кінотеатру «Жовтень», з’явився новий мурал, на якому зобразили Кирила Буданова, очільника Головного управління розвідки України.

Про це повідомили художниці Мішель та Ніколь Фельдман на своїй сторінці в Instagram.

Мурал розташований на вулиці Введенській, 6. На ньому зображено чоловіка з вусами та борідкою, характерними для Буданова.

Читати також: Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Він у чорному кітелі з погоном генерал-лейтенанта, тримає кота, а навколо нього — ромашки, пташка та символ ГУР — сова з мечем.

Фото: NV.

Сестри Фельдман зазначили, що їхня робота присвячена українським військовим, особливо «герою України, який не боїться викликів і несе величезну відповідальність у важкий час».

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО).

Фото: NV.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Бучі відкрили перший інклюзивний дитячий майданчик

Опубліковано

У Бучі Київської області з’явився перший інклюзивний дитячий майданчик, побудований за британськими стандартами.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Майданчик оснащений спеціальними доріжками для зручного пересування на кріслах колісних, а зони навколо ігрових елементів мають жовті позначки для безпеки.

Читати також: Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Міська влада зазначила, що це перший з багатьох подібних проєктів, які планують реалізувати в Бучі.

Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде.

Фото: Бучанська міська рада.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Опубліковано

Театр на Подолі у тестовому режимі показав виставу з аудіодискрипцією для глядачів з порушенням зору.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Як все пройшло?

На виставу «Вільні люди» прийшли 12 людей з інвалідністю та їх супроводжувачі. Унікальність події полягала в тому, що глядачі слухали спеціальний голосовий супровід через навушники. Це дозволило їм краще зрозуміти те, що відбувається на сцені — описувалися декорації, дії акторів та інші деталі.

Після вистави відбулася дискусія, на якій обговорювали створення безбар’єрного театрального простору.

Читати також: Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО)

Коли наступна вистава?

Наступну виставу з аудіодискрипцією в Театрі на Подолі проведуть 31 жовтня. Це буде спектакль «Сніг у квітні» за твором Теннессі Вільямса. Окрім цього, театр тестує систему титрування для людей з порушенням слуху.

Наступна така вистава — 8 листопада, де покажуть «Шановні безумці» Жана Жироду.

Керівниця відділу політики безбар’єрності МКСК Леся Хемраєва відзначила, що Театр на Подолі показує чудовий приклад доступності культури для всіх, і все більше театрів в Україні долучаються до цього руху.

Нагадаємо, що Фагот прочитав лист незаконно ув’язненого Богдана Зізи (ВІДЕО).

Фото: Театр на Подолі.

Коментарі

Читати далі