Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 літніх дитячих таборів в Карпатах: де провести незабутнє літо

Опубліковано

Навіть в умовах воєнного стану літні табори готуються приймати малих відпочивальників та пропонують і програми як в містах, так і на природі.

Редакція ШоТам зробила добірку літніх таборів в горах, яка допоможе дитині провести чудове літо!

Дитячий кемп від СОС Дитячі містечка

Триває реєстрація на дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” від СОС Дитячі Містечка на літній сезон 2024. Відпочинок розрахований на дітей і підлітків віком від 7 до 17 років,  йдеться на Facebook сторінці організаторів. Кемп розташований у селі Горбок, Іршавськкого району Закарпатської області.

Для дітей у таборі: 

  • 5-разове харчування,
  • проживання у номерах на 3-4-5 місць,
  • програма, яка включає цілодобову психологічну підтримку, активне та цікаве дозвілля, екскурсійні поїздки, корисні майстер-класи.

Розклад змін на літо-2024:

  • 03.07 – 16.07
  • 24.07 – 06.08
  • 10.08 – 23.08

Детальна інформація у реєстраційній формі.

Участь у проєкті безкоштовна.

Табір розумного відпочинку в Міжнародній зеленій школі

Цей табір знаходиться у мальовничому місті Космач, Івано-Франківської області. Пропонується путівка на 14 днів, з 28 червня по 13 липня, для дітей 1-4 та 5-7 класів. Табір розумного відпочинку працює на базі Міжнародної зеленої школи імені Чурюмова, що залучає учнів до експериментів, науки та інновацій. Методика табору — STREM (наука, технології, дослідницька робота, технічна творчість та математика). Учасники можуть поїхати в табір разом з батьками.

У програмі табору: весела астрономія, геологія, ботаніка, фізика, школа кіно, школа туризму, мистецтво і математика, цікава математика, а також майстер-класи від місцевих майстрів та походи у гори.

Розміщення забезпечується у 2-3-місних кімнатах з власними зручностями. Харчування – 5-разове.

Ціна: 15 000 гривень

Табір «Фрістайл»

Табір «Фрістайл» знаходиться в селі Косів Івано-Франківської області та пропонує зміну тривалістю 14 днів. Діти проживають у сучасних котеджах — зрубах, обладнаних усіма необхідними зручностями. Харчування забезпечується п’ятьма прийомами їжі на день. Територія табору огороджена та забезпечена охороною.

У таборі «Фрістайл» діти мають можливість брати участь у майстернях, спортивних гуртках та івент-програмах. Вартість путівки включає в себе вечірки, експедиції та походи у гори.

Ціна: 26 600 гривень

Англомовний табір «Бояр Кемп»

Табір розташований у мальовничому місті Яремче Івано-Франківської області та пропонує зміни тривалістю по 10 днів. Викладачі мовного центру працюють з дітьми, спілкуючись виключно англійською мовою. Програма включає 4-разове харчування, ігри, походи в гори та розваги.

Проживання забезпечується у комфортних 2-3-4-місних номерах з усіма зручностями. На території табору є відпочинкова зона та басейн.

У програмі табору заплановано екскурсії на колесо огляду та тюбінг в Буковелі, відвідування етнопарку, прогулянку стежкою Довбуша, похід на гору Маковиця, майстер-класи та навчання англійської мови.

Ціна: від 29 500 гривень

Голоси дітей у Карпатах

Благодійний фонд “Голоси дітей” цього року проводить літній кемп у Карпатах за фінансової підтримки Фонду Олени Зеленської. Цей табір призначений для дітей віком від 10 до 16 років, які постраждали від війни або перебувають у складних життєвих обставинах. Запрошуються діти наступних категорій:

  • діти з сімей військовослужбовців;
  • діти, які втратили батьків через війну;
  • діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які зазнали впливу війни;
  • діти із сімей ВПО;
  • діти із багатодітних/опікунських сімей;
  • діти, які проживають на прифронтових територіях.

Учасники кемпу матимуть змогу приймати участь у різноманітних заходах, таких як творчі майстер-класи, арт-терапія, спортивні змагання та екскурсії мальовничими місцями Карпат.

Для участі у кемпі необхідно заповнити форму.

Казковий табір «Хогвартс»

Табір, розташований у селі Яблуниця Івано-Франківської області поруч з курортом Буковель, пропонує путівки на 10 днів. Діти будуть проживати у зручних номерах для 2-3 осіб з усіма зручностями. На території табору є басейн з підігрівом, спеціальна зала для проведення занять, альтанки та майданчик для ватри. Харчування включає 4 прийоми їжі.

У програмі табору передбачено різноманітні заходи, включаючи розподілення дітей по факультетах з капелюшками, чарівну програму з власними чародійськими паличками, лідерські тренінги, екскурсії, оглядовий витяг у курорті Буковель, катання на катамаранах, турнір з боулінгу, походи в гори, відвідування Яремче та Ґедзьо-парку, а також розваги в басейні та участь у спортивних іграх.

Ціна: від 14 700 гривень

Табір «Артек-Прикарпаття»

Зміни в цьому таборі тривають 14 або 21 день за вартістю від 23 100 гривень. У вартість путівки включено 5-разове харчування, майстер-класи, екскурсії по Трускавцю, відвідування спа-центру, тренінги з лідерства, спортивні турніри, різноманітні гуртки, заняття стрільбою з лука, дискотеки та можливість познайомитися з видатними особистостями.

Проживання забезпечується у зручних 3-4-місних кімнатах з усіма зручностями.

Ціна: від 15 400 гривень

Білі вовки

Літній дитячий табір виживання БІЛІ ВОВКИ – це наметовий табір з польовою кухнею та чітким порядком дня, розписаним до хвилини. Дітям надано багато свободи та довіри, усі зусилля інструкторів скеровані не на розважання дітей, а на пошук і формування персонального інтересу дитини, мотивацію до активної діяльності, виявлення та розвиток індивідуальних здібностей. Кожній дитині приділяється персональна увага, щоб допомогти віднайти та освідомити її потенціал.

Ціна: 11500 гривень.

Табір «Артек лісовий»

Табір, розташований у Буковелі Івано-Франківської області, пропонує зміну тривалістю 14 днів з 5-разовим харчуванням. Проживання забезпечується у комфортабельних дерев’яних котеджах, де діти можуть зупинитися у зручних 2-3-місних номерах з усіма зручностями.

В програмі табору передбачені майстер-класи, різноманітні гуртки та творчі конкурси, спортивні змагання та туристичні походи. Діти також матимуть можливість взяти участь у музичних заняттях, квестах та дискотеках. Додаткові розваги включають катання на квадроциклах, екстрім-парк, веслування на човнах, картинг, а також похід на гору Буковель та на найвищу точку України — гору Говерла.

Ціна: від 28 080 гривень

Табір «Карпатське джерело»

Табір, розташований у селі Татарів на Прикарпатті, пропонує зміни тривалістю 9-10-12 днів з 4-разовим харчуванням. Проживання забезпечується у комфортабельних котеджах, де кожен номер розрахований на 2-3 особи і обладнаний усіма необхідними вигодами.

У програмі табору передбачені різноманітні конкурси, шоу програми та ігри, а також квести та розважальні заходи. Діти матимуть можливість приєднатися до англійського розмовного клубу, взяти участь у майстер-класах та пізнавальних екскурсіях. Також у програмі передбачені спортивні змагання, творчі гуртки та дискотеки для вечірнього відпочинку.

Ціна: від 10 800 гривень

Суспільство

Пластик і російські книги перетворюють на донати: на Львівщині бібліотекарка об’єднала жителів, аби прибрати сміття

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

Галина Ковальчук — бібліотекарка з Красненської громади, що на Львівщині. Жінка знайшла спосіб, як позбутися пропагандистської російської літератури разом з іншим сміттям, а виручені кошти направити на підтримку ЗСУ. Ця ініціатива швидко розрослася й об’єднала односельчан задля прибирання сміттєзвалища та рівчаків.

Як зі звичайного збору макулатури виникла благодійна акція, яка охопила декілька сіл і принесла нові донати для армії, розповідає ШоТам.

Російської літератури не має бути на наших полицях

Ідея позбутися російської літератури прийшла від керівництва бібліотеки, де працює Галина Ковальчук. Донедавна ці книги зберігали в закритому фонді й не видавали читачам. 

«Книг було досить багато. Цієї літератури вже не має бути на наших полицях», — каже бібліотекарка.

Коли надійшла рекомендація списати російські видання, Галина вирішила використати цю можливість для благодійності. Бібліотекарка опублікувала оголошення в соцмережах громади, закликаючи односельчан здавати російські книги та журнали. Вона навіть пропонувала забрати їх особисто, якщо хтось не міг принести сам.

«Мене дуже вразило, коли в перший день збору прийшла на роботу й побачила, скільки всього односельчани принесли. Перший наш такий збір це близько 4500 гривень. Долучилися також підприємці з магазинів, які приносили опаковання, щоб здати на макулатуру», — пригадує Галина.

Загалом у селі вдалося зібрати близько 2 тонн російських видань. Гроші зі збору передали місцевим волонтерам на закупівлю дронів

Ми спокійно йдемо на смітник у рукавичках

Після першого успіху Галина зв’язалася з організацією, яка займається переробкою вторсировини. Виявилося, що вони приймають не тільки макулатуру, але й скло, пластик і плівку. Бібліотекарка й інші жінки села почали очищати місцеві сміттєзвалища та рівчаки. Так розпочався масштабний збір вторсировини, що охопив не тільки Куткір, але й сусідні села.

Читайте також: Разом можна зробити більше: громади на Закарпатті об’єдналися, аби боротися з навалою сміття

Жінка збирає сміття в полі в громаді
Галина Ковальчук збирає сміття. Фото надала героїня

«Попри те, що ми працюємо у сфері культури, ми спокійно йдемо на смітник у рукавичках, підносимо пляшки, сортуємо, складаємо в мішки. Жінки, які співпрацюють зі мною, розуміють для чого це все. Для когось це може бути неприємним заняттям, хтось, може, і сміється з нас, але в нас є результати», — ділиться бібліотекарка.


Група людей стоять з мішками, що набиті сміттям, в лісосмузі після прибирання
Жителі громади біля зібраної вторсировини. Фото надала героїня

Один такий збір сміття — це майже вартість дрона

Зі зборів вторсировини волонтерам вдається накопичити різні суми, які передають на підтримку ЗСУ. Приміром, останній збір приніс понад 31 тисячу гривень — майже стільки, скільки коштує дрон.

«Зібрані гроші я передаю волонтерці з нашої громади Марії Бужович, яка співпрацює з багатьма бригадами. Наші донати йдуть на налагоджене виробництво, де закуповують складові для дронів», — пояснює Галина.

Жінка розповідає, що, окрім підтримки ЗСУ, її також мотивує можливість зробити рідну громаду чистішою.

«Ми зібрали 25 тонн скла та пластику. І не йдеться про те, що наше село таке забруднене, така проблема з екологією всюди. Левова частка того, що ми збирали, є на смітниках чи в ровах. Боюся уявити скільки всього все ще лежить у землі», — розповідає бібліотекарка.

Мішки набиті сміттям в лісосмузі після прибирання
Зібрані мішки з пластиком і склом. Фото надала героїня

Інші села вже підхопили ініціативу

Ініціатива Галини щодо того, як позбутися російської літератури, не залишилася непоміченою. Інші села почали наслідувати її приклад, організовуючи власні збори сміття та макулатури. 

Чоловік у формі на жовтому авто забирає мішки зі сміттям

Водій забирає пляшки на переробку. Фото надала героїня

«Мені часто телефонували з пропозиціями приїхати та забрати вторсировину в інших селах. На місцях вже організовувалися люди, які підхопили цю ініціативу», — пояснює жінка.

Галина вже планує наступні благодійні збори, а також мріє, щоб у її громаді були потужності для переробки сміття.

«Від цього можна отримувати дохід, якщо правильно все опрацювати. Це прибуткова справа. Потрібні люди, приміщення та переробні станки. Це доволі вартісна інвестиція. Можливо, з часом нам вдасться це реалізувати», — сподівається Галина Ковальчук.

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині переселенки з Херсона створили простір для жінок у мистецькій школі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

Людмила Кузьменко та її колеги з громадської організації «Глобальний погляд» з початком війни переселилися з Херсона до Радомишля, що на Житомирщині. У новій громаді їм вдалося відновити свою роботу та відкрити хаб «Незламна_Я», який став місцем, де жінки знаходять підтримку та натхнення.

Як вийшло запустити проєкти та знайти фінансування, читайте в ШоТам.

Повернулася в рідне місто та відновила організацію

Громадська організація «Глобальний погляд» до повномасштабного вторгнення понад 10 років працювала в Херсоні, об’єднуючи викладачів і молодь у різних соціальних та освітніх ініціативах. Вони займалися написанням проєктів, реалізували екологічні й історичні ідеї. Навесні 2022 року команда вирішила покинути окупований Херсон і релокуватися до безпечнішого місця. 

Читайте також: Активістка з Маріуполя створила на Закарпатті Інтеграційний хаб та згуртувала місцевих і переселенців

Одна з засновниць організації Людмила Кузьменко виїхала у своє рідне місто Радомишль. Раніше жінка не думала, що повернеться на малу батьківщину. За словами Людмили, переїжджати було складно, проте вона відважилася. Незабаром до неї приєдналася грант-менеджерка Людмила Абсава, а також інші члени команди. Разом вони вирішили відновити роботу «Глобального погляду» та зареєструвати організацію на новому місці. 

Жінка у синій джинсовці ставить букет квітів на стіл в хабі допомоги жінкам
Керівниця проєкту Людмила Кузьменко. Джерело: фейсбук-сторінка Радомишльської міської ради

Майже все майно залишилося в Херсоні

Релокація не пройшла без труднощів — майже все майно громадської організації  залишилося в Херсоні. Проте завдяки фонду Східна Європа за сприяння Швейцарії ГО змогла отримати грант на 600 тисяч гривень на закупівлю ноутбуків та іншої техніки. 

Місцева влада Радомишльської громади надала приміщення на базі мистецької школи. За ще один грант на суму понад мільйон гривень від цього ж фонду Людмила та її команда відремонтували простір і вже в березні цього року запустили хаб «Незламна_Я». 

Жінки вішають табличку хабу «Незламна_Я», де допомагають іншим жінкам
Останні приготування перед відкриттям хабу «Незламна_Я». Фото надала Людмила Кузьменко

Хотіли підтримати жінок у громаді

Спершу в команді вирішили знову працювати з молоддю, як це робили до великої війни, проте згодом сфокусувалися на допомозі переселенцям і жінкам.

«Ми хотіли підтримати громаду, особливо жінок. Щоб вони мали простір, де зможуть відвідати корисний тренінг чи розповісти про те, що болить», — описує Людмила Кузьменко.

Хаб «Незламна_Я» — це простір, зокрема, для переселенок, жінок з родин військовослужбовців, жінок з інвалідністю чи волонтерок. Тут проводять психологічні тренінги, творчі майстер-класи та надають умови для комфортної роботи. 

Жінка старшого віку малює на занятті в хабі, де допомагають жінкам
Арттерапія зі створення малюнків кавою. Джерело: фейсбук-сторінка «Глобального погляду».

«Нашим учасницям дуже відгукнулися психологічні тренінги. На деякі з них ми запрошуємо тренерку, яка є переселенкою з Херсона. Це дуже сильні враження — спостерігати, як учасниці цих зустрічей перевтілюються та відкриваються. Вони зізнаються, що хочуть ще й ще відвідувати наші події», — розповідає Людмила.

Тут можна попрацювати чи затишно провести час

Окрім тренінгів, у хабі є коворкінг з комп’ютерами та принтером. Тут можна працювати та зустрічатися з колегами. У простір жінки також можуть приходити з дітьми: поки мама зайнята справами, малеча може відволіктися розмальовками чи настільними іграми.

Жінки зустрічаються у хабі за чашкою чаю
Зустріч у хабі за чашкою кави. Джерело: фейсбук-сторінка «Глобального погляду».

«Ще один захід, який був особливо цікавий для наших відвідувачок — “Кава з подругою”. Це невеличкі заходи, присвячені різним темам. Під час них ми плели ляльки-мотанки чи співали пісень. Також кожна учасниця мала можливість розповісти про себе, поділитися наболілим», — каже керівниця проєкту.

Майстер-клас зі створення ляльок-мотанок для жінок
Майстер-клас зі створення ляльок-мотанок. Джерело: фейсбук-сторінка «Глобального погляду»

Хаб уже отримав багато позитивних відгуків від жительок громади.

«Спершу я скептично поставилася до відкриття такого хабу в нашому місті. Проте коли прийшла, мені сподобалося, що тут учасниці різного віку можуть знайти коло спілкування. Як мати військового я отримала тут моральну, емоційну та просто людську підтримку», — ділиться Марія, яка відвідує хаб.

Організація хоче й надалі продовжувати свою роботу в Радомишльській громаді. У хабі вже планують творчі зустрічі, майстер-класи з арттерапії, а також нові психологічні тренінги. 

Читати далі

Суспільство

Вхід і вихід із підземного переходу на «Оболоні» реконструювали за принципами безбарʼєрності

Опубліковано

Реконструкцію входу й виходу з підземного переходу з урахуванням принципів безбарʼєрності завершили на станції метро «Оболонь».

Про це повідомляє департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Комунальники збільшили загальну площу виходу й розширили сходи. Також встановили ліфт для зручності маломобільних груп і людей з інвалідністю.

У межах ремонту у вестибюлі №2 замінили вхідні групи павільйону, оновили системи освітлення, провели гідроізоляційні роботи й відреставрували стелю і стіни. 

«Це перший досвід спільної реалізації проєктів забудовником, інвестором, замовником і балансоутримувачем», – зазначають у КМДА. Перехід з’єднує станцію метро «Оболонська» й ЖК Obolon Plaza. 

Читайте також: На Megogo вийшов фільм «Нам своє робить» про військовий гумор: перегляд безкоштовний

Нагадаємо, у Київській області будують інклюзивне містечко для військових.

Фото: КМДА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство3 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення