Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/nApedd2gvgg?si=RJSbj9xW59pKTFtnSSSSSS

Суспільство

Виробляє дрони, щоб помститися за смерть коханого (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб помститися за смерть коханого, Ольга розпочала виробництво FPV-дронів. Коли одного дня вона поїхала волонтеркою на передову, то не очікувала, що там зустріне своє кохання. Його звали Сергій, і він був командиром роти. Вони одразу зрозуміли — це доля. Усе робили разом: Сергій бився за країну, а Оля йому з усіх сил допомагала. Разом вони мріяли також розпочати виробництво FPV-дронів. Але у квітні цього року Сергій загинув, захищаючи Донеччину… І саме в здійсненні його мрії Оля знайшла порятунок. Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Сергій давно говорив, що цю війну ми виграємо за допомогою дронів. Що дрон – це зброя майбутнього”, – каже Ольга.

Від початку повномасштабного вторгнення Ольга почала волонтерити – збирала кошти на тепловізори та дрони. І під час першої поїздки на фронт зустріла коханого “Норда” – командира роти “Сталева сотня”. Їхала на декілька днів, а залишилася а залишилася аж на 4 місяці, бо відчула, що це справжні почуття.

Продала власне авто, щоби купити коханому Сергію тепловізор. Але хотіла допомогти і вигадала надзвичайний спосіб – робити прикраси з простріляних гільз. Створювала персні, сережки брелоки. Назвала цей проєкт “Сталева сотня” на честь роти Сергія.

Читайте також: З модельного подіуму на футбольне поле: історія Крістіни Козорог (ВІДЕО)

Прикраси купують не тільки в Україні, а й у всьому світі! Усі виручені кошти йдуть на потреби бійців.

Разом із цим Сергій придумав новий проєкт – створення FPV-дронів.

“Більшість дронів, які передають треба переробляти, перепаювати. Вони не протестовані були. Тому ідея була така – забезпечити себе якісним продуктом”, – ділиться Оля.

Закохані організували виробництво, і попри війну, будували спільне життя. У серпні минулого року Сергій зробив Олі пропозицію, а в січні вони одружилися. На весілля попросили у друзів надзвичайний подарунок – паяльник для дронів. І взимку цього року випустили першу партію дронів для своєї роти.

Майстерня для виробництва була майже готова, коли прийшла звістка про смерть Сергія…

Він загинув разом із побратимом Тарасом, виконуючи бойове завдання на Донеччині. Єдине, що допомогло Олі пережити це горе – мрія Сергія робити “бойових” пташок. Тож Оля відкрила майстерню, у якій об’єднала 7 інженерів, які знали Сергія.

Виробництво назвала на честь коханого “Норд-дрон” і вже випустила 250 “пташок”.

Оля забезпечує дронами роту Сергія та планує відкрити продаж для інших підрозділів. Гроші на деталі бере з прибутку прикрас “Сталева сотня” та донатів небайдужих.

Нагадаємо, на ВДНГ у червні відбудеться благодійний забіг з перешкодами на підтримку Азову.

Фото: ШоТам!

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі