Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/nApedd2gvgg?si=RJSbj9xW59pKTFtnSSSSSS

Суспільство

Виробляє дрони, щоб помститися за смерть коханого (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб помститися за смерть коханого, Ольга розпочала виробництво FPV-дронів. Коли одного дня вона поїхала волонтеркою на передову, то не очікувала, що там зустріне своє кохання. Його звали Сергій, і він був командиром роти. Вони одразу зрозуміли — це доля. Усе робили разом: Сергій бився за країну, а Оля йому з усіх сил допомагала. Разом вони мріяли також розпочати виробництво FPV-дронів. Але у квітні цього року Сергій загинув, захищаючи Донеччину… І саме в здійсненні його мрії Оля знайшла порятунок. Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Сергій давно говорив, що цю війну ми виграємо за допомогою дронів. Що дрон – це зброя майбутнього”, – каже Ольга.

Від початку повномасштабного вторгнення Ольга почала волонтерити – збирала кошти на тепловізори та дрони. І під час першої поїздки на фронт зустріла коханого “Норда” – командира роти “Сталева сотня”. Їхала на декілька днів, а залишилася а залишилася аж на 4 місяці, бо відчула, що це справжні почуття.

Продала власне авто, щоби купити коханому Сергію тепловізор. Але хотіла допомогти і вигадала надзвичайний спосіб – робити прикраси з простріляних гільз. Створювала персні, сережки брелоки. Назвала цей проєкт “Сталева сотня” на честь роти Сергія.

Читайте також: З модельного подіуму на футбольне поле: історія Крістіни Козорог (ВІДЕО)

Прикраси купують не тільки в Україні, а й у всьому світі! Усі виручені кошти йдуть на потреби бійців.

Разом із цим Сергій придумав новий проєкт – створення FPV-дронів.

“Більшість дронів, які передають треба переробляти, перепаювати. Вони не протестовані були. Тому ідея була така – забезпечити себе якісним продуктом”, – ділиться Оля.

Закохані організували виробництво, і попри війну, будували спільне життя. У серпні минулого року Сергій зробив Олі пропозицію, а в січні вони одружилися. На весілля попросили у друзів надзвичайний подарунок – паяльник для дронів. І взимку цього року випустили першу партію дронів для своєї роти.

Майстерня для виробництва була майже готова, коли прийшла звістка про смерть Сергія…

Він загинув разом із побратимом Тарасом, виконуючи бойове завдання на Донеччині. Єдине, що допомогло Олі пережити це горе – мрія Сергія робити “бойових” пташок. Тож Оля відкрила майстерню, у якій об’єднала 7 інженерів, які знали Сергія.

Виробництво назвала на честь коханого “Норд-дрон” і вже випустила 250 “пташок”.

Оля забезпечує дронами роту Сергія та планує відкрити продаж для інших підрозділів. Гроші на деталі бере з прибутку прикрас “Сталева сотня” та донатів небайдужих.

Нагадаємо, на ВДНГ у червні відбудеться благодійний забіг з перешкодами на підтримку Азову.

Фото: ШоТам!

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі