Суспільство
Геть радянську літературу — тут буде молодіжний простір. На Волині зі старого книгосховища зробили місце для молоді
5 місяців навчання та дзвінок на Антарктиду
«20 громад, серед яких і Горохівська, відібрали з 90 учасників. З вересня по лютий молодь громади опанувала сім модулів, які сприяли навчанню в різних сферах, зокрема, проєктної діяльності та лідерських навичок», — розповідає проєктний менеджер Горохівської міської ради Володимир Братчун.
На макулатуру вивезли понад 13 тисяч радянських книжок
«Підготувати молодіжний центр до роботи вдалося в рекордні терміни. Від моменту написання самого проєкту до завершення його реалізації минуло всього 2 місяці. Ремонт завершили в грудні, обладнання завезли на початку січня, і вже могли б відкрити, але суто з технічних причин відчинилися 31 січня 2024 року», — розповідає Володимир Братчун.
Проєкт завершився, а спільна праця — ні
«Обговорювали питання, які цікавлять молодь цих трьох держав. Ми дізналися, що вони знають про Україну, вони — що ми знаємо про їхні країни. Вдалося організувати культурний обмін», — говорить Володимир Братчун.
«Життя в просторі вирує. Ми не плануємо на цьому зупинятися — будемо далі організовувати майстер-класи та залучати до нас ще більше людей», — сподівається Ірина Годик.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі