Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Підтримай ШоТам!

Vector

Ми – єдине в Україні медіа, яке приносить тобі добрі новини

Добродій [-ка] 

ШоТаму

50 грн/міс

Бонуси

Закрита група редакції у Facebook

Можливість обирати та пропонувати
теми для ШоТам

Приятель [-ка] 

ШоТаму

100 грн/міс

Бонуси [ Добродій + ]

Закрита група редакції у Facebook

Можливість обирати та пропонувати
теми для ШоТам

Кум-Кума

ШоТаму

300 грн/міс

Бонуси

Закрита група редакції у Facebook

Можливість обирати та пропонувати
теми для ШоТам

Важливо! Ви можете скасувати підтримку у будь-який момент в один клік

 

Просто люблю ШоТам!

Одноразовий платіж на будь-яку суму

Підтримавши ШоТам ти допомагаєш нам допомагати українцям змінювати нашу країну

Vector (1)

Ти допоможеш:

Допомагати активістам і волонтерам збирати кошти на добрі справи

Заохочувати українських жінок до лідерства

Пропагувати принципи інклюзії

Пропагувати спосіб життя за принципом “нуль відходів”

Безкоштовно рекламувати малий український бізнес

Безкоштовно рекламувати ветеранський бізнес

Безкоштовно рекламувати креативних українських фермерів

Пояснювати українцям важливість ключових реформ на людських прикладах

Розповідати про невідомі туристичні локації в Україні

Переконувати українців у тому, що після пенсії життя тільки починається

Як ми витрачатимемо
ваші кошти?

Кошти, які ми вже отримуємо від  добродіїв ідуть і йтимуть на створення соціально важливого контенту. Це наші усім відомі ролики, статті, анімація.


На жаль, лише мала частина аудиторії медіа замислюється на тим, що створення будь-якого контенту тягне за собою видатки. Це і зарплатні штатних співробітників, і гонорари позаштатним: авторам, відеографам, операторам дронів, водіям.


Джинсу і зраду в українських медіа щедро оплачують олігархи та неетичні політики, а подекуди і спецслужби ворожих держав. Єдина надія для соціально важливого проукраїнського контенту – підтримка з боку самих українців.

Vector (1)

Як ми звітуватимемо
про витрачені кошти?

Щомісяця ми будемо викладати звіт про витрачені кошти читацької підтримки у нашій закритій групі “Добродії ШоТаму” на Facebook. До участі у цій групі будуть запрошуватися усі, хто підтримує ШоТам фінансово. Так кожен добродій зможе ознайомитися, як саме були витрачені його кошти. 

Також ми будемо пропонувати добродіям голосувати, на який саме контент (теми, формати) ми витратимо кошти їхньої підтримки. Ми вважаємо такий підхід до партнерства між медіа та активною аудиторією найбільш етичним та природним.

Vector (1)

Якою є структура доходів ШоТам?

Якою є структура
доходів сьогодні?

chart1

Якою ми бачимо
її завтра?

chart2

Якою є ідеальна структура
доходів ШоТаму?

chart03

Чому ми хочемо розширювати
читацьку підтримку?

Тому що такий спосіб існування медіа є історичним та природним. В якомусь сенсі це навіть повернення до витоків бізнес-моделі незалежної журналістики. Колись існували передплатники, які своїм гаманцем голосували за видання, чия позиція була їм близька, а якість журналістики не викликала сумнівів. Доходи від передплати покривали левову частину видатків редакцій. Іншу частину забезпечувала рекламна діяльність.

ХХІ сторіччя кардинально змінило ситуацію для медіа. Завдяки інтернету та соціальним мережам аудиторія має безліч “безкоштовних” варіантів отримання інформації. Мало хто замислюється над тим, що за безкоштовну для нього інформацію хтось уже заплатив на етапі її створення. І зробив він це з певною метою, яка не завжди є цілком етичною. В такій ситуації найбільше постраждали саме незалежні медіа, які фінансувалися за рахунок читацької передплатної моделі і не мали за собою підтримки могутніх фінансових чи політичних структур. 

 

На сьогодні все більше якісних незалежних видань звертаються за підтримкою до власної найбільш лояльної аудиторії. І це працює. Безліч прикладів невеликих медій з країн Європи та навіть пострадянського простору, які існують завдяки читацькій підтримці: Der Correspondent, Dennik N, Delfi та багато інших. Українські незалежні медіа теж нещодавно звернулися до цієї моделі. ШоТам був у числі перших, хто запровадив можливість читацької підтримки, і ми дуже віримо, що наша аудиторія буде з нами. 

Чому не залишитися на
донорському фінансуванні?

Як ви вже встигли помітити, 60% доходів нашої редакції складає грантове фінансування. Багато кому це здається легким шляхом. Завдяки великому антизахідному лоббі в Україні процвітає наратив про грантожерів, які нібито живуть за рахунок “легких” донорських грошей. І це є великою неправдою.


Донорське фінансування не виглядає як безумовна грошова допомога на умовах “скільки треба – стільки заплатимо”. Це проєктна робота, коли фінансування виділяється на створення конкретного соціального контенту в інтересах суспільства. З прикладами таких донорських проєктів, які  були виконані ШоТам, ви можете ознайомитися тут і тут.


При всій корисності таких проєктів як для медіа, так і для суспільства у них є і два мінуси:
      – фінансується тільки створення контенту в рамках проєкту;

      – обсяги донорського фінансування українських медіа постійно скорочуються.

  •  

Тобто безліч тем, про які наша редакція хотіла б розповісти, та купа ініціатив, які ми б хотіли підтримати, залишаються без нашої уваги, тому що вони не лежать в сфері донорських пріоритетів. Тому кошти на створення такого контенту ми залучаємо за рахунок вашої підтримки та доходів від нативних спецпроєктів. А тут вже формула проста: чим більше читацької підтримки ми будемо мати – тим більше незалежного соціально важливого проукраїнського контенту ми зможемо випускати, тим більше ми зможемо допомагати українцям змінювати свою країну на краще.

Так переможемо!

Rectangle 3 (2)

Щиро, команда ШоТам