Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Коли Маргарита Тютюнник переїхала в Самбір на початку повномасштабного вторгнення, то як і багато інших переселенців почувалася розбитою й не знала, що робити далі. Минуло два роки життя в громаді, й тепер Маргарита робить «смачні квіти» з зефіру та допомагає іншим жінкам зняти стрес на заняттях з танців. 

«Війна навчила мене жити тут і зараз. Я вдячна людям у громаді за те, що мені тут комфортно, і я почуваюся, як удома. Таке відчуття, що живу тут не два роки, а десять», — каже Маргарита.

Як місцеві активістки, влада та переселенки допомагають жінкам знайти себе в Самбірській громаді Львівщини — в новому матеріалі ШоТам.

У складний період підтримала психологиня

До повномасштабного вторгнення Маргарита Тютюнник 17 років працювала вчителькою в школі. Коли евакуювалася до Самбора з Запорізької області, то спершу продовжувала працювати онлайн, а потім пробувала влаштуватися за фахом у новому місті, проте в школах вакансій не було. 

Морально відʼїзд з дому сприймала болісно, і хоча за освітою жінка психологиня, але сама собі допомогти не могла. А ще не дозволяла собі проявляти всі емоції, бо вважала, що іншим набагато гірше. Саме в такий складний період Маргарита познайомилася з психологинею Анастасією Пироговою, яка також переїхала до Самбора з Запорізької області.

Після цих зустрічей жінки стають більш впевненими в собі

Після переїзду Анастасія як волонтерка долучилася до команди місцевих психологів, з якими спільно працювали над проєктами в громаді. Пізніше її запросили стати координаторкою програми в Самбірській громаді від організації «Центр Жіночі перспективи», що працює з 1997 року.

За підтримки місцевої влади й організації Анастасія створила для інших переселенців файл «Дорожня карта», аби люди знали, де можуть знайти психологічну підтримку, юридичну консультацію, садок, школу чи лікарню. А ще вона була однією з ініціаторок створення гінекологічного кабінету для жінок з інвалідністю за підтримки влади.

Фахівчині Центру в співпраці з місцевою владою, за підтримки ООН «Жінки в Україні» та за фінансування уряду Швеції створюють у малих громадах ГО для жінок, організовують «круглі столи» про проблеми переселенців, вчать активісток писати грантові заявки, вести перемовини та заробляти.

Анастасія виступає на заході для переселенців, присвяченому інтеграції в громаду. Фото надала Анастасія Пирогова

«Ми створили в Самборі потужний психологічний хаб. Я теж у розпачі поїхала з дому з малою дитиною, і було дуже складно, проте завдяки спільноті вдалося взяти себе в руки та розвиватися. Спільно ми ходимо в гори на ретрити, відвідуємо тренінги та підтримуємо одна одну. Мені дуже подобається, що те зернятко допомоги, яке я вкладаю в людей, потім розростається й переходить від однієї людини до іншої», — ділиться Анастасія Пирогова.

«Психологині проводять терапевтичні групи, організували курси англійської для дорослих з нуля, майстер-класи, а ще чудовий хор. Після цих зустрічей жінки стають більш впевненими в собі та роблять власні кроки в бізнесі. Я пишаюся тим, що ми не просто даємо їм корисну інформацію, а й стаємо для них джерелом наснаги», — каже представниця «Центр Жіночі перспективи» Олена Кальбус. 

Ретрити для жінок у Самбірській громаді (Анастасія — з кошиком в руках, а Маргарита — крайня праворуч). Фото надала Анастасія Пирогова

Робить квіти з зефіру та викладає на танцях

Саме після консультацій Маргарита почала почувати себе краще: «Анастасія стала для мене рідною душею. Наші зустрічі вселили в мене надію та силу, я почала більше вірити в себе, спілкуватися з новими людьми й зрозуміла, що треба брати себе в руки та щось робити».

Букетик із зефіру, який створила в Самборі Маргарита Тютюнник. Фото із соцмереж Маргарити

Якось вона натрапила в інтернеті на відео, де розповідали, як створювати квіти з зефіру. Маргарита придбала онлайн-навчання, і коли наставниця похвалила вироби з першого разу, то вирішила, що продовжуватиме. Зараз підприємиця отримує замовлення й від місцевих, і від клієнтів з інших міст, зокрема, зі своєї рідної Запорізької області. А ще надсилає смаколики військовим, аби підняти їм настрій та віддячити за їхню роботу.

Крім створення «смачних квітів», жінка хотіла займатися спортом, аби розвантажувати мозок. Звичайний фітнес їй був нецікавий, тому пішла на навчання та стала сертифікованою тренеркою танцювальної фітнес-програми Zumba.

До Маргарити приходять різні дівчата, та всіх вона просить про одне — вимкнути мізки та відпочити під час заняття. Жінка жартує, що вони з ученицями не збираються на «Танці з зірками», але намагаються підтримати одна одну та покращити настрій.

Маргарита Тютюнник демонструє найбільший букет із зефіру, який створила сама. Фото з соцмереж Маргарити

«Мені шкода, що я знайшла себе саме в такій ситуації. Але, можливо, за інших обставин я б не наважилась», — говорить Маргарита.

Коментарі

Суспільство

У Києві реставрують Центр реабілітації для людей з інтелектуальними та психічними порушеннями (ФОТО)

Опубліковано

У столиці триває капітальний ремонт Центру соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Завдяки оновленню заклад стане ключовим місцем підтримки, розвитку та адаптації дорослих із такими порушеннями. Ремонт передбачає створення безбар’єрного простору для надання соціальних послуг одночасно до 120 осіб.

Комплексна допомога для дорослих із порушеннями

Марина Хонда наголосила, що після 18 років люди з інтелектуальними та психічними порушеннями потребують спеціалізованих соціальних послуг, зокрема трудової адаптації. У Центрі відвідувачі зможуть розвивати навички для досягнення економічної незалежності.

Читати також: У Києві відкрили новий майданчик для собак зі спеціальними тренажерами (ФОТО)

Що пропонує Центр?

У закладі будуть доступні:

  • Комп’ютерний клас та майстерні (художня, столярна, швейна, типографічна);
  • Кімната сушіння та сублімування фруктів;
  • Кімната соціально-побутового орієнтування для підвищення рівня автономності;
  • Спеціальний спортивний зал;
  • Досвід догляду за рослинами.

Як зараз проходить ремонт центру:

Фото: Марина Хонда
Фото: Марина Хонда
Фото: Марина Хонда

Безбар’єрність та комфорт

Центр матиме зону сенсорного розвантаження, теплицю, простір для відпочинку, укриття з двома виходами та ліфт для маломобільних груп населення. Такий комплексний підхід спрямований на повноцінну підтримку й інтеграцію людей із порушеннями у суспільство.

Фото: Марина Хонда.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили новий майданчик для собак зі спеціальними тренажерами (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва, на проспекті Петра Григоренка, відкрився новий вигульний майданчик для собак.

Про це повідомив Центр захисту тварин.

Майданчик оснащений спеціальними тренажерами для фізичного та емоційного розвитку чотирилапих. Тут власники зможуть навчати своїх улюбленців основних команд та спілкуватися з іншими власниками собак.

«Найголовнішою метою є те, щоб чотирилапі друзі мали безпечне місце для вигулу, а також можливість активно проводити дозвілля», — зазначили у Центрі захисту тварин.

Фото: Центр захисту тварин
Фото: Центр захисту тварин
Фото: Центр захисту тварин
Фото: Центр захисту тварин

Фахівці підкреслюють, що подібні майданчики сприяють соціалізації собак і допомагають уникати можливих конфліктів між тваринами, адже взаємодія у безпечному середовищі позитивно впливає на поведінку та навички улюбленців.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Автостанцію «Київ» біля вокзалу почнуть реставрувати у грудні

Опубліковано

У грудні 2024 року стартує реконструкція автостанції «Київ», розташованої поблизу Центрального залізничного вокзалу столиці.

Про це повідомив засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа в інтерв’ю для Forbes Ukraine. Завершити роботи планують улітку 2025 року.

Що планують зробити?

Проєкт реконструкції передбачає двоетапний підхід. Спочатку буде розділено рух автобусів і автомобілів для підвищення безпеки та зручності пересування. На другому етапі збудують нову будівлю автостанції, що включатиме зону очікування, сучасний фудкорт, комфортну зону відпочинку, дитячу кімнату, медпункт та комерційні приміщення.

Читати також: У Києві багатоповерхівка самостійно приборкала пожежу завдяки сучасним будівельним нормам

Крім того, для перевізників планується відкриття сервісів, таких як станція технічного обслуговування (СТО) та мийка. Це дозволить зробити обслуговування транспорту більш оперативним та якісним, а пасажирам забезпечить кращий сервіс і комфорт.

Нагадаємо, що у Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО).

Фото: проєкт Олександра Ісаковова.

Коментарі

Читати далі