Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
21557511 893550484147154 2057864300722241587 n 21557511 893550484147154 2057864300722241587 n

Суспільство

Як ІТ-ішник із Запоріжжя підкорив Таїланд флейтами

Опубліковано

У Запоріжжі вже дев’ятий рік функціонує незвичайне виробництво. Майстер Олексій Толмачов виготовляє етнофлейти із бамбука.

Його вироби оцінили музиканти, використовують їх для записів альбомів. А клієнтами стають покупці із Франції, Німеччини і Таїланду.

Окрім комерційної справи, Олексій ще й займається фрілансом інтер’єрної фотозйомки, туристичними проектами. А увесь вільний час проводить у своїй майстерні. Що з цього виходить – поділився герой.

Олексій Толмачов створює бамбукові флейти з 18 років. За роки роботи виготовив понад 760 музичних інструментів

Почав із 50 гривень

Перші інструменти, які для себе робив із пластику – обходилися в 50 гривень. Тепер матеріали купую закордоном. Бамбук привозять з Грузії в Одесу. А я вже звідти доставляю в Запоріжжя. Вартість партії обходиться у $1200.

За якість – відповідаю. Особисто вручну на складі відбираю бамбук. Витрачаю на процес цілий день. Обрав тростину з Грузії, бо це найближчий постачальник. Є ще Болівія, Перу і Еквадор, але через вартість доставки зросте кінцева ціна виробу. Боюсь, що їх ніхто не купуватиме.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Вартість бамбукових флейт від 500 до 900 гривень. Пропоную 20 різновидів за тональністю. Замовити можна темну або світлу (за кольором) флейту і обрати оздоблення.

За роки роботи на замовлення зробив 660 флейт. А в цілому, то на сотню більше.

Від ІТ до виробництва

Флейти – моє хобі. У дитинстві мене вразила етнічна музика. Знайшов невелику англомовну книгу, у якій писалося, як самому змайструвати флейту.

Перший свій виріб робив із підручних матеріалів. Важко назвати це музичним інструментом, але мене здивувало, що він зазвучав. Наступний експеримент – флейти з пластикових водопровідних труб.

Читатйе також: 200 за ремінець для годинника. Як це вдалось бізнесмену з Краматорська

Новий етап – пошук бамбуку у мережі будівельного гіпермаркету. Зрозумів, що виготовляю вже якісний продукт – створив сторінку в соцмережі і запропонував потенційним клієнтам робити замовлення.

Виробництво бамбукових флейт – повністю ручна робота, тому Олексій не купував ніяких станків чи електричних приладів

Власну справу почав у 18 років. На замовлення виготовляю з 2010 року. Це спочатку була сторінка в соцмережах, але за кілька років сам створив собі сайт, за освітою я ІТ-шник.

Флейта – це мікс фізики і математики

Працюю зараз один. Майстерню обладнав на дому. Це не потребує великої площі і багатьох інструментів. Але потрібен доступ до відкритого вогню. Отвори в тростині пропалюються. Їх не можна свердлити, бо бамбук лусне.

Більша частина моєї роботи – інтелектуальна. Я виводив формули протягом п’яти років, для того аби інструменти мали точний звукоряд. Це математика і фізика, на якій тримається музика.

Виготовив “Флейту кохання”, на якій зручно вчитися. Одразу грати зможуть новачки і діти. Спеціальне розташування отворів робить звуки, які “видуваються” – мелодійними.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Виробництво – повністю ручна робота, тому не купував ніяких станків чи електричних приладів. Це не швидка робота, потребує часу і вкладення душі. І кожен інструмент виходить унікальним і по-своєму цікавим.

Перші роки одну флейту робив два дні. Зараз це займає близько двох годин.

Чому бамбук?

У порівнянні з іншими матеріалами, бамбук – найдорожчий. Із ним треба попрацювати: висушити правильно, обпалити. Щоб отримати бамбук – треба купувати одразу велику партію. Кілька штук ніхто не доставлятиме. А сума може сягнути і кількох тисяч доларів.

Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу

Але бамбук простіший за дерево, бо в ньому не треба робити циліндр всередині. Він вже порожній. Залишається його зовні правильно обробити. Щоб зробити флейту з дерева – потрібні спеціальні станки.

Дерев’яну флейту потрібно покрити спеціальним лаком, у декілька шарів, щоб вона нормально зберігалась. Бамбук має кору, яка блищить і гарно виглядає після обпалювання. Не потребує взагалі ніякого покриття. А звучать флейти однаково.

Ризики бізнесу

Єдиний мінус – абсолютно неможливо передбачити, який буде попит. Було, що замовленнями завалювали. Бувало, що замовлення не надходили кілька місяців поспіль.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Якщо обрати такий бізнес, як основний дохід це може бути неприбутково. Тому треба ще якесь джерело доходу, яке покриватиме стабільність.

Купують музиканти з Франції і Таїланду

Перших замовлень було небагато, але мене дивувало, що вони взагалі є. Моя аудиторія виявилась дуже нішевою. Але зараз маю стабільні замовлення.

Бамбукові етнофлейти коштують від 500 до 900 гривень. Їх купують як новачки, так і професійні музиканти

Замовляють і початківці, які хочуть мати етноінструмент і музичні колективи, які записують з моїми флейти альбоми та виступають на концертах.

Читайте також: Як зробити бізнес на мікрозелені? Рецепт від шеф-кухаря з Одеси

Продаю через соцмережі, сайт. Флейти замовляли клієнти з Франції, Німеччини і Таїланду. Доставка туди обходилася дорожче, ніж сам товар. Були покупці, які оплачували доставку за $90, коли інструмент коштує $50.

Підкорити ринок, вийти в офлайн

Планую вихід на кілька міжнародних платформ торгівлі, де продають хендмейд. І виходитиму потроху в офлайн, але не в форматі магазину.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

Етнічні інструменти ручної роботи потрібно потримати в руках, познайомитись, пограти, почути і обрати свій. Онлайн відчути неможливо.

Коментарі

Суспільство

Львівська броварня отримала нагороду на конкурсі European Beer Star 2024

Опубліковано

Броварня Pravda зі Львова виборола дві срібні нагороди на престижному конкурсі European Beer Star 2024, який відзначає найкраще пиво з усього світу вже понад 20 років.

Про це пивоварня повідомила в інстаграмі.

У категорії «Балтійський портер» відзначили Porter Leopolis, а в номінації «Міцне димне пиво» нагороду отримав напій Смок.

Читати також: Львівська броварня «Правда» відкрила перший бар у Лісабоні: адреса

«Ці нагороди — не просто медалі. Вони підтверджують, що наша любов до пива та прагнення до досконалості приносять результати», — прокоментувала команда Pravda у соцмережах.

Про конкурс

European Beer Star — один із найвідоміших пивних конкурсів, де щороку змагаються сотні пивоварів з усього світу, демонструючи якість і майстерність у створенні унікальних напоїв.

Фото: фейсбук Pravda. Craft Beer & Friends.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Україна вперше отримала від Південної Кореї фінансову допомогу: на що піде 100 млн дол

Опубліковано

Південна Корея надала Україні 100 мільйонів доларів фінансової допомоги, яка буде направлена на підтримку соціальної сфери.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Це перша бюджетна допомога від корейських партнерів. Вдячний Республіці Корея за підтримку України в умовах повномасштабної війни», — зазначив глава уряду.

Читати також: ЄС надасть Україні 18,1 млрд євро допомоги за рахунок заморожених росактивів

Цього року Київ та Сеул підписали угоду, яка залучає до 2,1 мільярда доларів фінансування.

Нагадаємо, що Світовий банк виділив $4,8 мільярда для підтримки України: як залучать гроші.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі завершують будівництво багатоповерхівки, пошкодженої росією (ФОТО)

Опубліковано

Відновлення будинку на вулиці Незалежної України у Запоріжжі, який у жовтні 2022 року зазнав удару російської ракети, зроблено вже на 80%.

Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у телеграмі.

Історія будинку та відновлення

Ворог знищив два підʼїзди та пошкодив 59 квартир. Наразі зруйновані підʼїзди відбудовані, завершено ремонт і утеплення покрівлі всього будинку. У квартирах встановили вікна й двері, поклеїли шпалери, зробили натяжні стелі, а у санвузлах — поклали керамічну плитку.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Також тривають фінальні роботи:

  • утеплення фасаду всіх підʼїздів;
  • прокладання магістральних мереж опалення та зовнішньої каналізації;
  • сантехнічні й електромонтажні роботи;
  • штукатурення стін і влаштування стяжок.
Фото: виставлене Іваном Федорововим

Залишилося встановити вікна на сходових клітках і провести благоустрій прибудинкової території. Мешканці будинку активно слідкують за ходом робіт.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото обкладинки: виставлене Іваном Федорововим.

Коментарі

Читати далі