Суспільство
Як ІТ-ішник із Запоріжжя підкорив Таїланд флейтами
У Запоріжжі вже дев’ятий рік функціонує незвичайне виробництво. Майстер Олексій Толмачов виготовляє етнофлейти із бамбука.
Його вироби оцінили музиканти, використовують їх для записів альбомів. А клієнтами стають покупці із Франції, Німеччини і Таїланду.
Окрім комерційної справи, Олексій ще й займається фрілансом інтер’єрної фотозйомки, туристичними проектами. А увесь вільний час проводить у своїй майстерні. Що з цього виходить – поділився герой.
Почав із 50 гривень
Перші інструменти, які для себе робив із пластику – обходилися в 50 гривень. Тепер матеріали купую закордоном. Бамбук привозять з Грузії в Одесу. А я вже звідти доставляю в Запоріжжя. Вартість партії обходиться у $1200.
За якість – відповідаю. Особисто вручну на складі відбираю бамбук. Витрачаю на процес цілий день. Обрав тростину з Грузії, бо це найближчий постачальник. Є ще Болівія, Перу і Еквадор, але через вартість доставки зросте кінцева ціна виробу. Боюсь, що їх ніхто не купуватиме.
Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики
Вартість бамбукових флейт від 500 до 900 гривень. Пропоную 20 різновидів за тональністю. Замовити можна темну або світлу (за кольором) флейту і обрати оздоблення.
За роки роботи на замовлення зробив 660 флейт. А в цілому, то на сотню більше.
Від ІТ до виробництва
Флейти – моє хобі. У дитинстві мене вразила етнічна музика. Знайшов невелику англомовну книгу, у якій писалося, як самому змайструвати флейту.
Перший свій виріб робив із підручних матеріалів. Важко назвати це музичним інструментом, але мене здивувало, що він зазвучав. Наступний експеримент – флейти з пластикових водопровідних труб.
Читатйе також: 200 за ремінець для годинника. Як це вдалось бізнесмену з Краматорська
Новий етап – пошук бамбуку у мережі будівельного гіпермаркету. Зрозумів, що виготовляю вже якісний продукт – створив сторінку в соцмережі і запропонував потенційним клієнтам робити замовлення.
Власну справу почав у 18 років. На замовлення виготовляю з 2010 року. Це спочатку була сторінка в соцмережах, але за кілька років сам створив собі сайт, за освітою я ІТ-шник.
Флейта – це мікс фізики і математики
Працюю зараз один. Майстерню обладнав на дому. Це не потребує великої площі і багатьох інструментів. Але потрібен доступ до відкритого вогню. Отвори в тростині пропалюються. Їх не можна свердлити, бо бамбук лусне.
Більша частина моєї роботи – інтелектуальна. Я виводив формули протягом п’яти років, для того аби інструменти мали точний звукоряд. Це математика і фізика, на якій тримається музика.
Виготовив “Флейту кохання”, на якій зручно вчитися. Одразу грати зможуть новачки і діти. Спеціальне розташування отворів робить звуки, які “видуваються” – мелодійними.
Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху
Виробництво – повністю ручна робота, тому не купував ніяких станків чи електричних приладів. Це не швидка робота, потребує часу і вкладення душі. І кожен інструмент виходить унікальним і по-своєму цікавим.
Перші роки одну флейту робив два дні. Зараз це займає близько двох годин.
Чому бамбук?
У порівнянні з іншими матеріалами, бамбук – найдорожчий. Із ним треба попрацювати: висушити правильно, обпалити. Щоб отримати бамбук – треба купувати одразу велику партію. Кілька штук ніхто не доставлятиме. А сума може сягнути і кількох тисяч доларів.
Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу
Але бамбук простіший за дерево, бо в ньому не треба робити циліндр всередині. Він вже порожній. Залишається його зовні правильно обробити. Щоб зробити флейту з дерева – потрібні спеціальні станки.
Дерев’яну флейту потрібно покрити спеціальним лаком, у декілька шарів, щоб вона нормально зберігалась. Бамбук має кору, яка блищить і гарно виглядає після обпалювання. Не потребує взагалі ніякого покриття. А звучать флейти однаково.
Ризики бізнесу
Єдиний мінус – абсолютно неможливо передбачити, який буде попит. Було, що замовленнями завалювали. Бувало, що замовлення не надходили кілька місяців поспіль.
Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter
Якщо обрати такий бізнес, як основний дохід це може бути неприбутково. Тому треба ще якесь джерело доходу, яке покриватиме стабільність.
Купують музиканти з Франції і Таїланду
Перших замовлень було небагато, але мене дивувало, що вони взагалі є. Моя аудиторія виявилась дуже нішевою. Але зараз маю стабільні замовлення.
Замовляють і початківці, які хочуть мати етноінструмент і музичні колективи, які записують з моїми флейти альбоми та виступають на концертах.
Читайте також: Як зробити бізнес на мікрозелені? Рецепт від шеф-кухаря з Одеси
Продаю через соцмережі, сайт. Флейти замовляли клієнти з Франції, Німеччини і Таїланду. Доставка туди обходилася дорожче, ніж сам товар. Були покупці, які оплачували доставку за $90, коли інструмент коштує $50.
Підкорити ринок, вийти в офлайн
Планую вихід на кілька міжнародних платформ торгівлі, де продають хендмейд. І виходитиму потроху в офлайн, але не в форматі магазину.
Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута
Етнічні інструменти ручної роботи потрібно потримати в руках, познайомитись, пограти, почути і обрати свій. Онлайн відчути неможливо.
Суспільство
Про конкурс
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Відновлення будинку на вулиці Незалежної України у Запоріжжі, який у жовтні 2022 року зазнав удару російської ракети, зроблено вже на 80%.
Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у телеграмі.
Історія будинку та відновлення
Ворог знищив два підʼїзди та пошкодив 59 квартир. Наразі зруйновані підʼїзди відбудовані, завершено ремонт і утеплення покрівлі всього будинку. У квартирах встановили вікна й двері, поклеїли шпалери, зробили натяжні стелі, а у санвузлах — поклали керамічну плитку.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Також тривають фінальні роботи:
- утеплення фасаду всіх підʼїздів;
- прокладання магістральних мереж опалення та зовнішньої каналізації;
- сантехнічні й електромонтажні роботи;
- штукатурення стін і влаштування стяжок.
Залишилося встановити вікна на сходових клітках і провести благоустрій прибудинкової території. Мешканці будинку активно слідкують за ходом робіт.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото обкладинки: виставлене Іваном Федорововим.
Коментарі