Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
21557511 893550484147154 2057864300722241587 n 21557511 893550484147154 2057864300722241587 n

Суспільство

Як ІТ-ішник із Запоріжжя підкорив Таїланд флейтами

Опубліковано

У Запоріжжі вже дев’ятий рік функціонує незвичайне виробництво. Майстер Олексій Толмачов виготовляє етнофлейти із бамбука.

Його вироби оцінили музиканти, використовують їх для записів альбомів. А клієнтами стають покупці із Франції, Німеччини і Таїланду.

Окрім комерційної справи, Олексій ще й займається фрілансом інтер’єрної фотозйомки, туристичними проектами. А увесь вільний час проводить у своїй майстерні. Що з цього виходить – поділився герой.

Олексій Толмачов створює бамбукові флейти з 18 років. За роки роботи виготовив понад 760 музичних інструментів

Почав із 50 гривень

Перші інструменти, які для себе робив із пластику – обходилися в 50 гривень. Тепер матеріали купую закордоном. Бамбук привозять з Грузії в Одесу. А я вже звідти доставляю в Запоріжжя. Вартість партії обходиться у $1200.

За якість – відповідаю. Особисто вручну на складі відбираю бамбук. Витрачаю на процес цілий день. Обрав тростину з Грузії, бо це найближчий постачальник. Є ще Болівія, Перу і Еквадор, але через вартість доставки зросте кінцева ціна виробу. Боюсь, що їх ніхто не купуватиме.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Вартість бамбукових флейт від 500 до 900 гривень. Пропоную 20 різновидів за тональністю. Замовити можна темну або світлу (за кольором) флейту і обрати оздоблення.

За роки роботи на замовлення зробив 660 флейт. А в цілому, то на сотню більше.

Від ІТ до виробництва

Флейти – моє хобі. У дитинстві мене вразила етнічна музика. Знайшов невелику англомовну книгу, у якій писалося, як самому змайструвати флейту.

Перший свій виріб робив із підручних матеріалів. Важко назвати це музичним інструментом, але мене здивувало, що він зазвучав. Наступний експеримент – флейти з пластикових водопровідних труб.

Читатйе також: 200 за ремінець для годинника. Як це вдалось бізнесмену з Краматорська

Новий етап – пошук бамбуку у мережі будівельного гіпермаркету. Зрозумів, що виготовляю вже якісний продукт – створив сторінку в соцмережі і запропонував потенційним клієнтам робити замовлення.

Виробництво бамбукових флейт – повністю ручна робота, тому Олексій не купував ніяких станків чи електричних приладів

Власну справу почав у 18 років. На замовлення виготовляю з 2010 року. Це спочатку була сторінка в соцмережах, але за кілька років сам створив собі сайт, за освітою я ІТ-шник.

Флейта – це мікс фізики і математики

Працюю зараз один. Майстерню обладнав на дому. Це не потребує великої площі і багатьох інструментів. Але потрібен доступ до відкритого вогню. Отвори в тростині пропалюються. Їх не можна свердлити, бо бамбук лусне.

Більша частина моєї роботи – інтелектуальна. Я виводив формули протягом п’яти років, для того аби інструменти мали точний звукоряд. Це математика і фізика, на якій тримається музика.

Виготовив “Флейту кохання”, на якій зручно вчитися. Одразу грати зможуть новачки і діти. Спеціальне розташування отворів робить звуки, які “видуваються” – мелодійними.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Виробництво – повністю ручна робота, тому не купував ніяких станків чи електричних приладів. Це не швидка робота, потребує часу і вкладення душі. І кожен інструмент виходить унікальним і по-своєму цікавим.

Перші роки одну флейту робив два дні. Зараз це займає близько двох годин.

Чому бамбук?

У порівнянні з іншими матеріалами, бамбук – найдорожчий. Із ним треба попрацювати: висушити правильно, обпалити. Щоб отримати бамбук – треба купувати одразу велику партію. Кілька штук ніхто не доставлятиме. А сума може сягнути і кількох тисяч доларів.

Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу

Але бамбук простіший за дерево, бо в ньому не треба робити циліндр всередині. Він вже порожній. Залишається його зовні правильно обробити. Щоб зробити флейту з дерева – потрібні спеціальні станки.

Дерев’яну флейту потрібно покрити спеціальним лаком, у декілька шарів, щоб вона нормально зберігалась. Бамбук має кору, яка блищить і гарно виглядає після обпалювання. Не потребує взагалі ніякого покриття. А звучать флейти однаково.

Ризики бізнесу

Єдиний мінус – абсолютно неможливо передбачити, який буде попит. Було, що замовленнями завалювали. Бувало, що замовлення не надходили кілька місяців поспіль.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Якщо обрати такий бізнес, як основний дохід це може бути неприбутково. Тому треба ще якесь джерело доходу, яке покриватиме стабільність.

Купують музиканти з Франції і Таїланду

Перших замовлень було небагато, але мене дивувало, що вони взагалі є. Моя аудиторія виявилась дуже нішевою. Але зараз маю стабільні замовлення.

Бамбукові етнофлейти коштують від 500 до 900 гривень. Їх купують як новачки, так і професійні музиканти

Замовляють і початківці, які хочуть мати етноінструмент і музичні колективи, які записують з моїми флейти альбоми та виступають на концертах.

Читайте також: Як зробити бізнес на мікрозелені? Рецепт від шеф-кухаря з Одеси

Продаю через соцмережі, сайт. Флейти замовляли клієнти з Франції, Німеччини і Таїланду. Доставка туди обходилася дорожче, ніж сам товар. Були покупці, які оплачували доставку за $90, коли інструмент коштує $50.

Підкорити ринок, вийти в офлайн

Планую вихід на кілька міжнародних платформ торгівлі, де продають хендмейд. І виходитиму потроху в офлайн, але не в форматі магазину.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

Етнічні інструменти ручної роботи потрібно потримати в руках, познайомитись, пограти, почути і обрати свій. Онлайн відчути неможливо.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі