Суспільство
В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”
Про колекцію
Суспільство
Клуби відкрили 15-17 січня 2025 року у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях. Ці осередки виграли грантовий конкурс «Час діяти, Нестримні».
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.
Діяльність клубів
В адаптивних клубах допомагатимуть військовим, ветеранам та людям з інвалідністю відновлювати фізичне та психологічне здоров’я.
«Створення адаптивних клубів — це можливість для кожного ветерана відновити рухову активність, знайти підтримку, відчути власну силу та реалізувати свій потенціал», — написали в міністерстві.
Читайте також: Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024
Осередки в областях
У Новояворівському клубі у Львівській області встановили пересувний підіймач, що сприяє безпечному плаванню людей, які користуються кріслами колісними. Реабілітолог Михайло Кучма допомагатиме ветеранам долати труднощі фізичної реабілітації.
У Поворську на Волині клуб розпочав роботу з тренування для ветеранів і людей з інвалідністю, яке провів досвідчений тренер Павло Брича.
У Коломиї тренером працює ветеран Юрій Фурик, який втратив ногу в боях за Соледар. Своїм прикладом він демонструє силу спорту у відновленні після важких поранень.
«Після втрати кінцівки був важкий стан. Але саме заняття спортом допомогли мені відновитися фізично та ментально. Тепер з радістю буду допомагати відновлюватися іншим ветеранам», — зазначає Юрій.
Читайте також: Українка стала однією з найкращих вчительок світу за версією Global Teacher Prize 2025
Проєкт «Час діяти, Нестримні» реалізує Благодійний фонд «МХП — Громаді» спільно з Державною установою «Спорт для всіх» у межах флагманського проєкту Міністерства молоді та спорту України «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля». Програму відомства реалізують у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Також ми писали, що в Києві відкрили відділення реабілітації для постраждалих від війни (ФОТО).
Фото: сайт Міністерства молоді та спорту
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.