Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

Опубліковано

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України, власний благодійний фонд і соціальне підприємництво Ohra Home. Це перший в Україні соціальний бренд постільної білизни, де працюють матері дітей з інвалідністю. 

Саме завдяки цьому проєкту Юлія отримала всеукраїнське визнання, яким дуже пишається — стала номінанткою списку «УП 100. Сила жінок» у березні цього року, а влітку минулого року ввійшла до списку «30 до 30» від Forbes. Свою історію вона розповіла для ШоТам.

«Ніколи не могла подумати, що можу отримати такі нагороди. Ohra Home розвинув мене як особистість — без бренду цього б не було», — ділиться Юлія.

Юлія Бігун

Засновниця БФ «Твоя любов» та соціального бренду постільної білизни Ohra Home

Перший подарунок дітям з інвалідністю — постільна білизна

Юлія Бігун за освітою соціологиня, але справжньою її пристрастю завжди було шиття. Тому якось на день народження друзі здійснили мрію жінки та подарували їй швейну машинку. Юлія є дружиною священника, тому спочатку шила речі для церкви, де служить її чоловік Назарій. 

Крім спільної сім’ї, Юлію та Назарія об’єднувало бажання допомагати іншим. Вісім років тому вони заснували благодійний фонд «Твоя любов» для допомоги дітям. Якось Назарій поїхав до дітей у Фастівський реабілітаційний центр. Ситуація в закладі була складною, тому чоловік вирішив узяти його під опіку та допомагати постійно.

Юлія та Назарій Бігуни, засновники благодійного фонду «Твоя любов» та соціального бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун

«Першим, що ми придбали для цих дітей, була постільна білизна. І я лише нещодавно замислилася про те, наскільки це символічно. Після постільної білизни дітям купили ліжка, а потім чоловік запропонував організувати навчання для жінок дітей з інвалідністю, які проходять реабілітацію в цьому центрі», — розповідає Юлія Бігун.

Грантова підтримка та бажання підтримати матерів дітей з інвалідністю

Так у 2019 році почалася історія Ohra Home — благодійного проєкту постільної білизни, яку створюють мами дітей з інвалідністю. Дуже допомогла грантова підтримка від благодійників з Німеччини, про яких Юлії розповіла подруга. Тоді завдяки фінансуванню в 3 500 євро вдалося закупити перші швейні машинки, обладнання та тканину. 

Директорка Фастівського центру, якому допомагали Юлія та Назарій, оголосила жінкам про навчання з подальшим працевлаштуванням. Юлія розповідає, що тоді погодилися вісім жінок, але пройшли навчання не всі — робота потребувала посидючості й уваги до деталей. 

Перша фотосесія команди у 2021 році. Фото надала Юлія Бігун

Дві жінки з цих восьми були професійними швачками, тому вони могли навчати інших шиття. Ці жінки — теж матері дітей з інвалідністю, тому вони розуміли потреби інших. Починали зі створення простих виробів невеликих розмірів. А далі — великі простирадла на резинці та за індивідуальними замовленнями клієнтів. «Як зростав проєкт, так і зростала складність виробів», — каже Юлія.

Запустилися під час пандемії, вижили під час вторгнення

Перша фотосесія бренду мала відбутися навесні 2020 року, проте все перервала пандемія ковіду. Потім Юлія народила дитину й водночас допомагала з облаштуванням цеху та підготовкою до продажів. Офіційно Ohra Home почав свою роботу в грудні 2020 року. До речі, тоді ШоТам вперше написали про бренд. Юлія каже, що завдяки матеріалу до них звернулася велика кількість інших медіа, а також прийшли багато клієнтів.

Читайте тут: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Повномасштабне вторгнення стало ще одним викликом для бренду. Тоді одна з працівниць залишилася у Фастові, не виїхала, і це допомогло проєкту вижити. А Юлія каже, що вже два роки почуває себе морально тяжко: «Зараз для мене найскладніший час — велика відповідальність за людей, значно менша кількість замовлень, ніж раніше. 

Якось ми вклали велику суму в рекламу, але в ті дні були масовані обстріли Києва, і реклама нічого не принесла. Такі моменти зменшуюють ентузіазм. Я розумію, скільки праці ми вклали в це, тому наша справа має вистояти».

Робота за індивідуальним графіком і благодійність

В Ohra Home мами дітей з інвалідністю працюють за індивідуальним графіком. З часом почали працевлаштовувати й жінок з інвалідністю. Спершу Юлія вважала, що робитиме все сама, але згодом до роботи долучилися бухгалтер, сммниця, таргетолог, представник у торгових точках. Кількість швачок змінюється через переїзди жінок, але зазвичай у команді десятеро людей.

«Спершу я планувала, що всі кошти з продажів ітимуть на допомогу дітям з інвалідністю, а потім зрозуміла, що лише не ентузіазмі далеко не заїдеш — кошти постійно треба в щось вкладати. Більше коштів на благодійність виділяли, коли сировина була дешевша. Зараз із кожної постільної білизни 30% іде на благодійність, проте також активно допомагаємо військовим, від яких часто отримуємо запити».

Постільна білизна бренду Ohra Home. Фото надала Юлія Бігун

Зараз соціальне підприємництво існує завдяки власним коштам проєкту, і деколи вдається залучати грантову підтримку. «Іноді бувають такі складні місяці, що я з власної зарплати з проєкту розмінування платила дівчатам за їхню роботу. Але я бачу в цьому майбутнє. Припинити справу можна встигнути завжди, але починати з нуля набагато важче», — розповідає засновниця бренду.

«Найбільше пишаюся нашими мамами»

За час роботи проєкту було чимало теплих історій про взаємодопомогу та підтримку в команді. Одній з працівниць, яка виховує сина з інвалідністю, відремонтували будинок у селі: повністю переробили його фасад, утеплили будівлю та перекрили дах. Синові іншої працівниці придбали слуховий апарат, і завдяки цьому хлопчик уперше почав чути. Ще одній дівчинці з Фастівського реабілітаційного центру допомогли з операцією із заміни колінних суглобів. 

«Я дуже пишаюся нашими мамами — жінками, які в нас працюють. Я також мама, і розумію, як це складно — приділяти час і дитині, і роботі. А ці жінки доглядають діток з інвалідністю, яким треба більше уваги та допомоги. Ми допомагаємо таким жінкам і реалізуватись, і водночас мати багато часу, аби доглядати своїх дітей», — каже Юлія Бігун.

Команда Ohra Home під час фотосесії цього року. Фото надала Юлія Бігун

За чотири роки роботи бренд постільної білизни Ohra Home виробив свій власний стиль, тому, думає Юлія, про нього й дізналися багато людей. А ще бренд запросили продавати свої товари в найвідомішому торговому центрі Києва. «”Це ж наша зірка, це Ohra” — часто чую про нас, коли мене запрошують на заходи. Якщо нас запрошує продавати найвідоміший торговий центр у Києві, то ми все робимо правильно», запевняє підприємиця.

Юлія Бігун з постіллю власного соціального бренду. Фото надала Юлія

Попри складнощі, Ohra Home виходить на міжнародний ринок. Влітку минулого року бренд презентував свої вироби на виставці в Лас-Вегасі. «Попри все, нам вдається тримати високу планку. Якби не Ohra Home, то я б не була тією особистістю, якою є зараз. Без цього бренду не було б мене. Я дуже вірю в свій проєкт, навіть коли йому дуже важко. І навіть якщо здається, що ми стоїмо на місці, то це все одно не рух назад», підсумовує Юлія Бігун.

Суспільство

Харківський стріт-арт художник створив експозицію на одній із залізничних станцій Донеччини

Опубліковано

На залізничній станції у Лимані на Донеччині харківський стритарт-художник Гамлет Зінківський розмалював вагон фразою — “Об наші залізні бетон кришиться”.

Про це розповідає “Укрзалізниця” у соцмережах.

На зруйнованій російськими військами станції бетонний міст упав на вагон, що і стало основою для стритарту художника.

Читайте також: Як працює унікальна кухня-потяг від Укрзалізниці: фото

“Останні два роки Гамлет незмінно  разом із «Хартією». Від заснування добровольчого батальйону в лютому 2022-го і до створення вже у березні 2023-го повноцінної бригади підтримує та створює шедеври сучасного мистецтва  про війну і попри війну”, — написав міністр інфраструктури Олександр Курбаков.

Нагадаємо, фільм української режисерки отримав головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Перше «смарт-перехрестя» облаштували у Львові: як це працює

Опубліковано

Перше «смарт-перехрестя» Пасічна – Пирогівка облаштували в Сихівському районі Львова. Це дозволить оптимізувати світлофорний цикл, підлаштувати тривалість дозвільних сигналів для транспорту на кожному напрямку відповідно до потреби.

Про це повідомляє Львівавтодор.

Для цього встановили сучасний дорожній контролер і відеодетектори.

Інтелектуальна система в дорожньому контролері, яка за допомогою транспортних детекторів збирає інформацію про дорожній рух на кожній смузі на перехресті, аналізує інтенсивність, дистанцію між автомобілями, затримки в русі.

Читайте також: Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny оголосив переможців 2024 року

На основі цих параметрів система щохвилини розраховує пропозицію зеленого сигналу для відповідного напрямку. Система здатна автоматично підбирати тривалості фаз і тривалості світлофорних циклів.

При жорсткому режимі регулювання на цьому світлофорі були встановлені фіксовані тривалості сигналів для кожного напрямку руху.

У «Львівавтодорі» кажуть, що перед запуском цього режиму провели транспортне мікроскопічне моделювання. Згідно з його результатами, середні черги та затримки на двох проблемних напрямках (лівий поворот з вулиці Пасічна на вулицю Пирогівка та напрямок з вулиці Пирогівка) зменшуються на 85% і 75% відповідно. Тобто «смарт-перехрестя» відкривають альтернативний шлях для автівок, які рухаються на виїзд із міста. Зараз практично усі автівки рухаються по вулиці Зеленій, пояснює директор «Львівавтодору» Микола Власюк.

Нагадаємо, у Дніпрі відкрили центр для громадських організацій та військових.

Читати далі

Суспільство

У ДСНС нагадали правила пожежної безпеки на Великдень: дотримуйтеся 5 рекомендацій

Опубліковано

Головне свято православних християн супроводжується не лише релігійними заходами та богослужіннями, а й деякими ризиками. Державна служба з надзвичайних ситуацій нагадала правила пожежної безпеки на період святкування Великодня.

Про це повідомляє ДСНС України.

Рятувальники з посиланням на статистику підкреслили, що в подібні періоди кількість пожеж регулярно зростає.

Важливо вивчити та виконувати прості рекомендації від ДСНС, щоб уникнути інцидентів.

По-перше, страви на Великдень потрібно готувати з дотриманням правил поводження з вогнем. Залишати увімкненими та без нагляду печі, електро- та газові прилади категорично не можна.

Читайте також: Француженка готує обіди для військових та відбудовує будинки у Гостомелі (ВІДЕО)

Це стосується і дітей, особливо за увімкненої духовки, палаючих свічок та інших джерел вогню в зоні їхньої досяжності.

Пам’ятати правила пожежної безпеки потрібно і в храмі!

“Будьте пильними, знаходячись поряд із свічниками, слідкуйте за полум’ям власної свічки та свічок оточуючих вас людей”, – кажуть у ДСНС.

Бажано заздалегідь вивчити план, за яким відбуватиметься евакуація людей у разі нештатної ситуації.

“Прослідкуйте, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем”, – підсумовують рятувальники.

Нагадаємо, на Вінниччині представили нову систему РЕБ, що допоможе в боротьбі з ворожими БпЛА.

Фото: Твоє місто

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: