

Суспільство
П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter
За словом краудфандинг ховається можливість реалізуватися. Варто заявити про себе, і фінанси самі Вас знайдуть.
Зазвичай, такі об’єднання зустрічаються на міжнародних платформах Kickstarter чи IndieGoGo. Там будь-хто може представити свою ідею, яку хоче втілити, описати план дій, показати напрацювання і вказати необхідну суму. Люди з усього світу переказуватимуть кошти.
Ми обрали ТОП-5 стартапів, яким вдалося назбирати грошей на краудфандингу.
Успіх на “розумних жалюзях”
За розвитком української компанії SolarGaps любо спостерігати. Команда розробила ідею жалюзів для бізнес-центрів, які фасад будівлі перетворюють на електростанції. Винахідники свій проект вважають B2B, адже задум – використовувати відновлювальну сонячну енергію, що буде вигідніше для підприємств.

У 2017 році SolarGaps зібрали $242 тисячі на платформах пожертв Kickstarter та Indiegogo.
За словами одного зі співзасновників компанії Юрія Блавта, вихід на краудфандингову платформу був задуманий не лише зібрати гроші, а й для того, аби з їхнім винаходом ознайомилися якомога більше людей. Після кампанії зі збору коштів, стартапери вирішили перші свої винаходи (у 2017 році) продавати всього за $390 за м².
Читайте також: “Скоро збудуємо цілий завод”: як український винахід напуває дубайців водою з повітря
Після вдалого збору коштів на краудфандинговій платформі, на українську компанію звернули увагу європейські донори Horizon 2020. Тож у квітні 2019 року компанія отримала ще €1 млн.
Вічний блокнот
Підлітки з Києва створили стартап Nuka, який розробляє концепцію “вічної канцелярії”. Розробники працювали над своїми винаходами понад два роки.
Проект Nuka робить “вічну канцелярію”: створили блокнот, який не рветься і не намокає від води. У такому блокноті записи стираються спеціальними серветками чи спреєм.
Читайте також: Український стартап лампового годинника зібрав понад $ 45 000
Винахідники також попіклувалися про те, аби записану в блокнот інформацію можна було легко відсканувати. Крім того, винайшли і “вічний олівець” зі сплаву п’яти металів, який не доставляє зайвої морок і його не потрібно підточувати.

Для того, аби їхня ідея перетворилася на прибутковий бізнес, стартапери вирішили зібрати $20 тисяч на Kickstarter. Ці гроші підлітки планують витратити на те, аби вже до кінця літа запустити повноцінне виробництво своїх розробок.
Читайте також: Українські школярі створили “вічний” блокнот
30 квітня запустили кампанію на краудфандинговій платформі. Зібрати необхідні гроші вдалося за 21 годину. Але підтримати ідею українсьих розробників можна ще до 14 червня. Тож сума зібраних коштів продовжує зростати.
Творцями стартапу Nuka є Катерина Михалко, Микита Владикін і Євген Шило.
Дерев’яні пазли-карти
Український бренд EnjoyTheWood знають у світі завдяки дерев’яним 3D-картам. Подружжя Марина та Ігор Фостенко у 2018 році спробували зібрати гроші для стартапу на міжнародній платформі Kickstarter.
Читайте також: Український стартап 3D-мапи світу злетів на Kickstarter
Тоді для ідеї дерев’яної карти, на якій можна стирати відвідані країни, українцям вдалося залучити понад $100 тисяч. Хоча подружжя сподівалося на скромнішу суму, у розмірі $15 тисяч.

Після першої успішної кампанії, бізнесмени вирішили ще раз звернутися до краудфандингової платформи. За кілька місяців виставили ідею 3D-карт найбільших міст світу. На реалізацію вдалося зібрали $50 тисяч.
Третя спроба підприємців, накопичити $5 тисяч на велику дерев’яну 3D-карту, увінчалася неймовірним успіхом. На початок кампанії подружжю переказали вже $170 тисяч. До кінця кампанії у них залишається понад 20 днів.
Металевий конструктор на $400 тисяч
У 2019 році справжньою зіркою платформи зі збору коштів Kickstarter став український проект Time 4 Machine. Цей бренд, заснований Денисом Охрименком у 2017 році, виробляє металеві пазли.
Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу
За перший рік роботи компанія представили чотири моделі іграшок в стилі стімпанк. Концепція ідеї полягає в тому, щоб збирати пазли автомобілів, літаків, тракторів, танків чи потягів із металевих деталей.

Окремо пазли коштують від $18 до $112, ціна набору – $432.
У 2019 році засновник вирішив розширити асортимент, залучивши для цього пожертви з міжнародної платформи. Для втілення ідеї підприємець планував зібрати $15 тисяч. Проте його виробництво настільки прийшлося до вподоби мікроінвесторам, що йому вдалося зібрати вражаючу суму – $430 тисяч.
Лампові наручні годинники
Здається, що зібрати гроші можуть лише інноваційні ідеї та проекти? Український стартап NIXOID Lab ламає усі стереотипи.
У вересні 2018 року фірма зібрала $46 тисяч на Kickstarter для того, аби запустити виробництво лампових наручних годинників. Винахідникам це блискуче вдалося. Більшість замовлень і пожертв надійшли з Японії.

Згодом із українською компанію зв’язалися представники японського краудфандингового сервісу і запропонували провести ще один збір коштів. Так у квітні 2019 року українці зібрали понад $48 тисяч доларів на виробництво, на сервісі краудфандінга CampFire. Сума в десять разів перевищила заявлену спочатку.
Цього разу NIXOID Lab збирав кошти на три моделі – Nixoid, Glower і Era VFD. Засновники українського стартапу планують оновити модельний ряд, та ще раз представити свої ідеї на Kickstarter.
Суспільство

У Святошинському районі Києва розгорнули пункт підтримки для місцевих мешканців, які постраждали внаслідок чергової ракетної атаки росіян 24 квітня 2025 року.
Про це повідомили у Святошинській РДА.
Де отримати допомогу
Допомогу можна отримати в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №96 імені О. К. Антонова за адресою: вулиця Олександра Оксанченка, 2.
На місці працюють фахівці, які надають оперативну, психологічну та комунальну підтримку:
- оперативний черговий Святошинської РДА: 095 188 06 93;
- психологічна допомога: 097 003 93 67, 093 800 76 71;
- приймальня КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району»: 050 412 67 11.
Про російську атаку
Як повідомляли у ДСНС, Святошинський район зазнав найбільших руйнувань під час атаки. За попередніми даними, у Києві загинуло 9 людей, понад 70 отримали травми. Рятувальники, інженерні підрозділи, верхолази та пошукові собаки працюють безперервно.
Нагадаємо, що 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».
Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».
Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.
«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)


Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»
Суспільство

Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.
Про це повідомили в «Культурних Силах».
Ідея проєкту
«На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.
Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.
Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)
Історик Сергій Громенко додає:
«У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».
Про Петра Болбочана
Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.
«Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.
Довідка
Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт DeepState