Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original

Суспільство

П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Опубліковано

За словом краудфандинг ховається можливість реалізуватися. Варто заявити про себе, і фінанси самі Вас знайдуть.

Зазвичай, такі об’єднання зустрічаються на міжнародних платформах Kickstarter чи IndieGoGo. Там будь-хто може представити свою ідею, яку хоче втілити, описати план дій, показати напрацювання і вказати необхідну суму. Люди з усього світу переказуватимуть кошти.

Ми обрали ТОП-5 стартапів, яким вдалося назбирати грошей на краудфандингу.

Успіх на “розумних жалюзях”

За розвитком української компанії SolarGaps любо спостерігати. Команда розробила ідею жалюзів для бізнес-центрів, які фасад будівлі перетворюють на електростанції. Винахідники свій проект вважають B2B, адже задум – використовувати відновлювальну сонячну енергію, що буде вигідніше для підприємств.

Засновники SolarGaps продавали жалюзі на Kickstarter по $390 за м², аби про проект дізналися якомога більше людей

У 2017 році SolarGaps зібрали $242 тисячі на платформах пожертв Kickstarter та Indiegogo.

За словами одного зі співзасновників компанії Юрія Блавта, вихід на краудфандингову платформу був задуманий не лише зібрати гроші, а й для того, аби з їхнім винаходом ознайомилися якомога більше людей. Після кампанії зі збору коштів, стартапери вирішили перші свої винаходи (у 2017 році) продавати всього за $390 за м².

Читайте також: “Скоро збудуємо цілий завод”: як український винахід напуває дубайців водою з повітря

Після вдалого збору коштів на краудфандинговій платформі, на українську компанію звернули увагу європейські донори Horizon 2020. Тож у квітні 2019 року компанія отримала ще €1 млн.

Вічний блокнот

Підлітки з Києва створили стартап Nuka, який розробляє концепцію “вічної канцелярії”. Розробники працювали над своїми винаходами понад два роки.

Проект Nuka робить “вічну канцелярію”: створили блокнот, який не рветься і не намокає від води. У такому блокноті записи стираються спеціальними серветками чи спреєм.

Читайте також: Український стартап лампового годинника зібрав понад $ 45 000

Винахідники також попіклувалися про те, аби записану в блокнот інформацію можна було легко відсканувати. Крім того, винайшли і “вічний олівець” зі сплаву п’яти металів, який не доставляє зайвої морок і його не потрібно підточувати.

Вічний блокнот Nuka, у якому можна стирати записи,а сторінки не розмокнуть від взаємодії з водою

Для того, аби їхня ідея перетворилася на прибутковий бізнес, стартапери вирішили зібрати $20 тисяч на Kickstarter. Ці гроші підлітки планують витратити на те, аби вже до кінця літа запустити повноцінне виробництво своїх розробок.

Читайте також: Українські школярі створили “вічний” блокнот

30 квітня запустили кампанію на краудфандинговій платформі. Зібрати необхідні гроші вдалося за 21 годину. Але підтримати ідею українсьих розробників можна ще до 14 червня. Тож сума зібраних коштів продовжує зростати.

Творцями стартапу Nuka є Катерина Михалко, Микита Владикін і Євген Шило.

Дерев’яні пазли-карти

Український бренд EnjoyTheWood знають у світі завдяки дерев’яним 3D-картам. Подружжя Марина та Ігор Фостенко у 2018 році спробували зібрати гроші для стартапу на міжнародній платформі Kickstarter.

Читайте також: Український стартап 3D-мапи світу злетів на Kickstarter

Тоді для ідеї дерев’яної карти, на якій можна стирати відвідані країни, українцям вдалося залучити понад $100 тисяч. Хоча подружжя сподівалося на скромнішу суму, у розмірі $15 тисяч.

Вироби українського бренду EnjoyTheWood можна придбати в різних комплектаціях та розмірах за ціною від $129 до $356

Після першої успішної кампанії, бізнесмени вирішили ще раз звернутися до краудфандингової платформи. За кілька місяців виставили ідею 3D-карт найбільших міст світу. На реалізацію вдалося зібрали $50 тисяч.

Третя спроба підприємців, накопичити $5 тисяч на велику дерев’яну 3D-карту, увінчалася неймовірним успіхом. На початок кампанії подружжю переказали вже $170 тисяч. До кінця кампанії у них залишається понад 20 днів.

Металевий конструктор на $400 тисяч

У 2019 році справжньою зіркою платформи зі збору коштів Kickstarter став український проект Time 4 Machine. Цей бренд, заснований Денисом Охрименком у 2017 році, виробляє металеві пазли.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу

За перший рік роботи компанія представили чотири моделі іграшок в стилі стімпанк. Концепція ідеї полягає в тому, щоб збирати пазли автомобілів, літаків, тракторів, танків чи потягів із металевих деталей.

Моделі на стільки точно розроблені, що в них навіть відкриваються дверцята чи можуть крутитися пропелери

Окремо пазли коштують від $18 до $112, ціна набору – $432.

У 2019 році засновник вирішив розширити асортимент, залучивши для цього пожертви з міжнародної платформи. Для втілення ідеї підприємець планував зібрати $15 тисяч. Проте його виробництво настільки прийшлося до вподоби мікроінвесторам, що йому вдалося зібрати вражаючу суму – $430 тисяч.

Лампові наручні годинники

Здається, що зібрати гроші можуть лише інноваційні ідеї та проекти? Український стартап NIXOID Lab ламає усі стереотипи.

У вересні 2018 року фірма зібрала $46 тисяч на Kickstarter для того, аби запустити виробництво лампових наручних годинників. Винахідникам це блискуче вдалося. Більшість замовлень і пожертв надійшли з Японії.

Для годинників використовують символьні лампи ІН-16 і ІВ-9, які були створені в СРСР

Згодом із українською компанію зв’язалися представники японського краудфандингового сервісу і запропонували провести ще один збір коштів. Так у квітні 2019 року українці зібрали понад $48 тисяч доларів на виробництво, на сервісі краудфандінга CampFire. Сума в десять разів перевищила заявлену спочатку.

Цього разу NIXOID Lab збирав кошти на три моделі – Nixoid, Glower і Era VFD. Засновники українського стартапу планують оновити модельний ряд, та ще раз представити свої ідеї на Kickstarter.

Суспільство

“Біжу заради маленьких сердець”: у День Києва відбудеться благодійний забіг

Опубліковано

26 травня, у Києві, відбудеться 31-й щорічний “Пробіг під каштанами”. Організатори повідомили про реєстрацію. Гасло проєкту незмінне — #біжу заради маленьких сердець. Цьогоріч учасники бігтимуть для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України. Зібрані кошти спрямують на закупівлю необхідного медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ.

Про це йдеться на сайті пробігу.

У зв’язку з воєнним станом в Україні, організатори “Пробігу під каштанами” вирішили провести захід в онлайн-форматі. Учасники з усього світу запрошуються вийти на пробіжку або прогулянку в безпечних місцях, щоб пройти традиційну 5-кілометрову дистанцію.

Читайте також: Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Для участі в заході необхідно зареєструватися на сайті probig.in.ua та сплатити благодійний внесок у розмірі 300 гривень.

Потім потрібно завантажити та роздрукувати онлайн-номерок. У День Києва, 26 травня 2024 року, учасники повинні надягнути номерок, вийти на пробіжку чи прогулянку, опублікувати фото або відео в соціальних мережах з хештегами #probig2024 та #біжузарадималенькихсердець.

Також з’явилася можливість обирати формат отримання стартового пакета: через відділення Нової пошти або в офісі, який працюватиме з 20 по 24 травня 2024 року за адресою: місто Київ, вулиця Вʼячеслава Чорновола, 28/1, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Учасники, які бігатимуть за межами України, можуть завантажити онлайн-номерок на сайті.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Міністерство оборони оголосило про розробку застосунку “Армія+”, спрямованого на потреби військових. Перед складанням “дорожньої карти” розробок було проведено опитування кількох тисяч військовослужбовців.

Фото: 30-й “Пробіг під каштанами”

Читати далі

Суспільство

Як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією (ВІДЕО)

Опубліковано

Бився за Україну проти росіян і поляків, а після І Світової познайомив Європу з якісною українською молочною продукцією, яку англійці, німці, голландці й австрійці змітали з поличок магазинів!

Андрій Палій — молочний магнат Галичини, який відродив українське молочарство, а ставши успішним бізнесменом, займався розвитком освіти та культури на рідній землі.

Це продовження нашої рубрики “Нація підприємців: як українці бізнес будували”. Разом з командами проєкту “Локальна історія” та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ розбиваємо міф про “бідних і неграмотних селюків-українців”. Популяризуємо історію та повертаємо своє!

Біографія Андрія Палія

Народився Палій 1 грудня 1893 року в селі Кривотули на Прикарпатті в родині ремісників. У ті часи ці землі були в складі Австро-Угорщини, яка потім розпочала Першу світову. Тож, закінчивши гімназію, у 1914 році Андрій був мобілізований до австрійського війська.

Визвольні змагання

Брав активну участь в бойових діях. Після поразки та розпаду Автро-Угорщини став до лав Галицької армії. Воював проти поляків за Галичину в складі ЗУНР.

“Але, нажаль, після того, як у травні 1919 року розпочинається в східній Галичині наступ армії Галлера, гірська бригада втрачає ініціативу й змушена переходити на то бік карпатського”, – каже Павло Артимишин, історик.

Професійний шлях

Коли армія відступала, її прийняла Чехословаччина, а Андрій пішов здобувати освіту. У празькій політехніці закінчив агрономічні студії, а знання втілив, повернувшись на Галичину. Хлопець долучився до реорганізації молочної промисловості за прикладом чеських і данських кооперативів.

На той момент у Львові вже існував молочний кооператив, який пізніше назвали “Маслосоюзом”. Його Андрій Палій і очолив. Під його керівництвом молочарство не лише відродилося, а й стрімко розвинулося.

Читати також: Знай більше: “НотаЄнота” запрошує освітян долучитися до проведення антифейкових ігор з протидії дезінформації

Розвиток підприємства

З 1926 року галицьке масло почали експортувати до Англії, Німеччини, Австрії, Данії та навіть Китаю. У Станіславові, Львові й Перемишлі відкрили нові філії, при яких діяли фірмові крамниці. 1928 році відділи “Маслосоюзу” відкрилися також у Луцьку та Більську на Підляшші. Якість своєї продукції Андрій демонстрував на численних виставках. Вироби підприємства періодично рекламували в тогочасних виданнях. А з 1937 “Маслосоюз” почав відкривати невеликі крамниці-кавʼярні.

“Можна було купити кави, і при цій каві скуштувати канапки, змащені маслом від Маслосоюзу”, – зазначає Павло Артимишин.

Слава успішного підприємця допомогла Андрієві вкладатися й у громадську й освітню діяльність. Він став заступником президента друкарні, під дахом якої перебували всі міські католицькі видавництва. Вступив співредактором журналу “Кооперативне Молочарства” та долучився до розвитку спорту. Виступав співредактором журналу “Кооперативне Молочарства” та долучився до розвитку спорту.

Прихід радянської армії

Розквіт “Маслосоюзу”, як і більшості підприємств українців, завершився окупацією совєтів. Андрієві довелося втікати за кордон, а його справу націоналізували.

Європейський підхід до бізнесу замінили колгоспною системою після II Світової. Андрій продовжив працювати з молочарством, але вже в Канаді. Спробував створити і своє підприємство, але справи так, як на рідній Галичині, вже не пішли.

Андрій Палій піщов з життя 11 травня 1961 року в Едмонтоні, похований в Торонто. Його донька Лідія Палій стала відомою діаспорною діячкою у сфері літератури та малярства.

Нагадаємо, що стали відомі лауреати театральної премії “Київська пектораль-2023”.

Читати далі

Суспільство

Понад половину ФОПів у 2023 році створили жінки

Опубліковано

Більша частина ФОПів  (57%) у 2023 році зареєстрували жінки.

Про це йдеться у дослідженні YouControl Market.

Ця тенденція є стабільною протягом останніх п’яти років. У 2023 році кількість нових ФОПів, відкритих жінками, зросла і становить 45 000 більше, ніж тих, що були створені чоловіками.

Попри це, більше нових підприємств все ж відкривають чоловіки. Жінки становлять лише 24% від загальної кількості нових компаній. Ця тенденція триває протягом багатьох років в Україні.

Дослідження також розглянуло, які галузі вибирають жінки для створення бізнесу та чому великий бізнес залишається переважно чоловічим. Також досліджено кількість жінок-власниць у топ-1000 компаній.

За результатами дослідження, найбільше жінок ФОПів працюють в сферах аудиту, бухгалтерії, освіти та інших послуг.

Читайте також: 10 безкоштовних онлайн-курсів, що допоможуть пережити війну та її наслідки

Найпопулярнішою галуззю для жінок-підприємців у 2023 році стали салони краси, де вони створили понад 18 000 нових ФОПів. Це стало найбільшою кількістю серед усіх нових ФОПів, де частка жінок становить 94%.

У топ-1000 компаній у 2023 році лише 7% мають кінцевих бенефіціарів жінок, а ще 11% – жінки власниці разом з чоловіками. Більшість компаній в Україні керують чоловіки, але лише 14% жінок обіймають посаду керівника у цих компаніях.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 27 березня у Міжнародний день театру о 16:00 в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва відбулося урочисте нагородження лауреатів театральної премії “Київська пектораль-2023“.

Фото: YouControl Market.

Читати далі