Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1922301 754193611266773 1509563669 n 1 1922301 754193611266773 1509563669 n 1

Суспільство

Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Опубліковано

Жителька Дніпра Олена Мирошник у 2012 році заснувала нішевий бізнес – шиє чохли для рідкісних музичних інструментів.

Бренд “Namana Bags” знають музиканти у, щонайменше, 44 країнах світу. Жінка вивела свої товари на міжнародний експорт та отримує замовлення від популярних виробників музичних інструментів. Проте не обділяє увагою і українського замовника.

Назва бренду Namana прийшла зі сленгу. Раніше молодь так говорила, позначаючи “нормально”. Це ж відображено і в логотипі компанії – рука з піднятим пальцем вверх, означає “окей”.

Олена Мирошник – засновниця бренду “Namana Bags”

Бізнес почала із допомоги чоловікові

Отримала першу вищу освіту за напрямом міжнародна економіка. Працювала менеджером у великій компанії, швидко просувалася кар’єрними сходами. Стала керівницею відділу продажів. Близько шести років присвятила корпоративній сфері. Наважилась на другу вищу освіту за фахом психології. От тоді щось  в мені перемкнулося, зрозуміла, що треба шукати справу свого життя, робити те, до чого душа лежить. З дитинства мала любов до шиття. Цікавилася дизайнерськими історіями.

Читайте також: Кращі, ніж у Страдіварі: подружжя майструє скрипки для українських дітей

Ніколи не мала швейної освіти. Але могла створювати речі “на око”. У мого чоловіка одне із захоплень – музика. Йому потрібен був чохол для джембе. Я йому пошила. Поїхали разом на музичний фестиваль. Його друзі побачили чохол, а 10 років тому купити таке було нереально. Бо це інструмент нішевий, під нього не відшивали. Тож перші замовлення отримала саме від друзів чоловіка.

Коли шила перші вироби – не вірила, що з цього вийде бізнес. Але вирішила спробувати, щоб потім не жалкувати над втраченою можливістю.

Свою справу почала з нуля. У мене не було грошей чи суперобладнання, але батьки підтримали. Подарували звичайну побутову швейну машинку. Вона стала у пригоді.  

У 2012 році офіційно почала працювати під брендом “Namana Bags”.

Чохол $1000

Наша ніша – це чохли для рідкісних музичних інструментів: діджерід, дарбук, гонг, співаючі чаші, хендпан. Для традиційних гітари чи барабанних установок – замовлення робимо рідше. Бо ця ніша переповнена.

Вартість наших чохлів в діапазоні від 30 до 1000 доларів. Це пов’язано зі складністю виробів. Можна брати дешевші базові, або виконаємо замовлення, орієнтуючись на потреби музикантів.

Чохли для нішевого інструменту хендпан, або “космічної тарілки”

Рюкзак для хендпан може коштувати і 40 доларів. Але якщо замовити за тисячу, там у рюкзазку буде багато додаткових карманів, включаючи потаємний. Це буде ціла система, з якою зручно подорожувати.

Читайте також: Українці створили унікальний анімований наплічник

Рюкзачні системи розробляємо під індивідуальні замовлення, щоб музикантам було зручно переносити важкі інструменти і комфортно почуватися.  

Матеріали купуємо в Україні, але фурнітуру беремо японського бренду
YKK. Можемо собі дозволити дорогу і якісну тканину, бо такий чохол і через п’ять років виглядатиме, як новий.

Щомісяця робимо 100-150 чохлів середнього розміру.

Кризи – виклики, які розвивають

Як вийшли на міжнародний ринок? Переломним став 2014 рік, тоді довелося переорієнтуватися із внутрішнього ринку на зовнішній. У компанії, крім мене, працювало ще двоє людей. Ми орендували невелике приміщення у Дніпрі. Були замовлення, але не було живих грошей, щоб платити за оренду і зарплату працівникам. Через це вирішила піти на додаткову роботу, щоб можна було не зупиняти виробництво.

Саме криза змусила шукати ринки збуту і шляхи. Почала пропонувати вироби на міжнародних маркетплейсах. Пройшовши через великі труднощі – вийшли на новий рівень.

Читайте також: Продає всьому світу: харків’янин покинув IT-офіс, щоб виробляти шкіряні гаманці

Сторінку сайту та групу у Facebook ведемо англійською, оскільки бренд більше орієнтований на експорт. Продаємо чохли у 44 країни. Серед них із 15-ма країнами маємо постійне співробітництво із виробниками музичних інструментів. Отримуємо від них контракти. Найбільше купують в США, Канаду, Францію, Нідерланди та Італію.

Близько 84% товарів забирають виробники музичних інструментів. Виконуємо замовлення і для українських музикантів. Але більше наш бренд цінують за кордоном.

Відомі бренди музичних інструментів, з якими маємо контракти: діджеріду – Sound of Hemp (Австралія), Didgemasala (Японія), хендпан – Shellopan (Франція), Hamsa (США), Nirvana(США, Terrapan(США), Axiom (США), Godan (Нідерланди), гонг – Planet Gong Stands (США), співаючі чаші – Sounding Bowl (Великобританія).

Виробництво перевезли у Новомосковськ

Взагалі не витрачаю гроші на рекламу своїх виробів, як це традиційно прийнято. Більшість клієнтів приходять після рекомендацій друзів. Та й бренд сам себе рекламує, коли потенційні покупці бачать якість.

На компанію працює 10 людей. Це ідеальна за кількістю команда, щоб оперативно реагувати на замовлення та справлятися з обсягами.

Чохол для барабану джембе. Такі вироби найчастіше відправляються до США

Виробництво знаходиться у Новомосковську Дніпровської області. Орендуємо приміщення. Спочатку працювали у Дніпрі. Але так вийшло, що вся команда з Новомосковська та ближніх сіл, вирішили переїхати, щоб усім було комфортно добиратися.

Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Маємо велике приміщення, де стоїть виробничий цех з усіма машинами. Замовлення менеджер передає нашому технологу, яка робить викрійки. Звідти передають закрійникам. Там все обробляють і передають у швейний відділ. Готові вироби перевіряють, щоб не було дефектів. У нас навіть є відділ контролю якості є. Функціонує вже понад два роки. Бо якість – стала основою ведення моєї справи.

Коментарі

Суспільство

На Takflix вийшов документальний фільм «Рік тигра»

Опубліковано

На Takflix вийшов документальний фільм «Рік тигра», де розповідається про Харків під час початку повномасштабної війни. Події розвиваються у 2022 році, який є роком тигра.

Про це повідомляє SKVOT.

Відео: Takflix

Про фільм

Олександр, головний герой, мешкає на Північній Салтівці та вирішує залишитися там після початку повномасштабної війни. З 700 жителів його будинку на місці залишилося тільки шестеро сусідів і їхні домашні улюбленці.

Читайте також: Тімоті Снайдер написав книгу про розмови з Володимиром Зеленським: презентація роботи

Російські обстріли двічі зруйнували квартиру Олександра, але він зберігає лише одну річ — свою камеру, за допомогою якої документує життя на Північній Салтівці та свої будні.

Переглянути документальну стрічку можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми писали, як українці зупиняють показ російської пропаганди за кордоном.

Фото: Скриншот/Фрагмент з фільму «Рік тигра»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів

Опубліковано

У селах Стрижавка та Мізяківські Хутори у Вінницькій області відкрилися дві відновлені школи, в яких навчатимуться понад 700 учнів.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Міністерство відновлення повідомило, що в селах Стрижавка та Мізяківські Хутори завершено проєкти з ремонту шкіл вартістю 380 тис. і 205 тис. євро. Ці проєкти реалізовані в межах «Програми з відновлення України», ініційованої Європейським Союзом та Європейським інвестиційним банком, і спрямовані на відбудову соціальної інфраструктури.

Ремонт включав покращення ізоляції стін і дахів, заміну старих вікон та дверей на енергоефективні. Завдяки модернізації школи зменшать викиди CO2 до 30% та скоротять споживання тепла на 15% щорічно.

Читайте також: В Україні можна поставити гуманітарні авто на державний облік: як це зробити

У регіоні наразі реалізують 7 проєктів, серед яких 4 школи, 2 об’єкти критичної інфраструктури та адміністративна будівля. Два проєкти вже завершено, інші ще будуються.

Незабаром буде оголошено «Програму відновлення України ІІІ», в межах якої громади зможуть подавати заявки на реконструкцію у сферах освіти, охорони здоров’я, теплопостачання та водопостачання.

Нагадаємо, на Миколаївщині відновлять школу, зруйновану російським авіаударом.

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві перейменували вулицю на честь Героя України, який обороняв Азовсталь

Опубліковано

У Києві перейменували вулицю Генерала Наумова, що знаходиться у Святошинському районі столиці. Відтепер вулиця називатиметься Олега Мудрака.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

Олег Мудрак із позивним «Сухарь» народився і виріс у Києві. Війна почалася для Олега у 2014 році: з початку АТО він став добровольцем та пішов на фронт.

З роками Олег Мудрак був командиром взводу, роти, згодом — командиром 1-го батальйону окремого загону спеціального призначення НГУ «Азов». Герой України боронив Маріуполь та Азовсталь, був учасником Широкинської операції, боїв на Світлодарській дузі, боїв за Дебальцеве та багатьох інших операцій.

Читайте також: На честь героїв та видатних українців: у Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

«У травні 2022 року за наказом разом з побратимами вийшов у «почесний полон» до росіян, пережив полон в Оленівці та численні катування. Повернувся під час великого обміну у вересні 2022 року дуже виснаженим та схудлим на понад 40 кг. Від отриманих поранень і тортур серце Олега зупинилось на 36-му році життя вранці 21 лютого 2023 року. Його прах був розвіяний побратимами над Дніпром», — повідомили у міськраді.

Фото: Олег Богачук

Нагадаємо, у Києві на честь героїв-захисників перейменують ще 7 вулиць та провулків.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі