Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1922301 754193611266773 1509563669 n 1 1922301 754193611266773 1509563669 n 1

Суспільство

Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Опубліковано

Жителька Дніпра Олена Мирошник у 2012 році заснувала нішевий бізнес – шиє чохли для рідкісних музичних інструментів.

Бренд “Namana Bags” знають музиканти у, щонайменше, 44 країнах світу. Жінка вивела свої товари на міжнародний експорт та отримує замовлення від популярних виробників музичних інструментів. Проте не обділяє увагою і українського замовника.

Назва бренду Namana прийшла зі сленгу. Раніше молодь так говорила, позначаючи “нормально”. Це ж відображено і в логотипі компанії – рука з піднятим пальцем вверх, означає “окей”.

Олена Мирошник – засновниця бренду “Namana Bags”

Бізнес почала із допомоги чоловікові

Отримала першу вищу освіту за напрямом міжнародна економіка. Працювала менеджером у великій компанії, швидко просувалася кар’єрними сходами. Стала керівницею відділу продажів. Близько шести років присвятила корпоративній сфері. Наважилась на другу вищу освіту за фахом психології. От тоді щось  в мені перемкнулося, зрозуміла, що треба шукати справу свого життя, робити те, до чого душа лежить. З дитинства мала любов до шиття. Цікавилася дизайнерськими історіями.

Читайте також: Кращі, ніж у Страдіварі: подружжя майструє скрипки для українських дітей

Ніколи не мала швейної освіти. Але могла створювати речі “на око”. У мого чоловіка одне із захоплень – музика. Йому потрібен був чохол для джембе. Я йому пошила. Поїхали разом на музичний фестиваль. Його друзі побачили чохол, а 10 років тому купити таке було нереально. Бо це інструмент нішевий, під нього не відшивали. Тож перші замовлення отримала саме від друзів чоловіка.

Коли шила перші вироби – не вірила, що з цього вийде бізнес. Але вирішила спробувати, щоб потім не жалкувати над втраченою можливістю.

Свою справу почала з нуля. У мене не було грошей чи суперобладнання, але батьки підтримали. Подарували звичайну побутову швейну машинку. Вона стала у пригоді.  

У 2012 році офіційно почала працювати під брендом “Namana Bags”.

Чохол $1000

Наша ніша – це чохли для рідкісних музичних інструментів: діджерід, дарбук, гонг, співаючі чаші, хендпан. Для традиційних гітари чи барабанних установок – замовлення робимо рідше. Бо ця ніша переповнена.

Вартість наших чохлів в діапазоні від 30 до 1000 доларів. Це пов’язано зі складністю виробів. Можна брати дешевші базові, або виконаємо замовлення, орієнтуючись на потреби музикантів.

Чохли для нішевого інструменту хендпан, або “космічної тарілки”

Рюкзак для хендпан може коштувати і 40 доларів. Але якщо замовити за тисячу, там у рюкзазку буде багато додаткових карманів, включаючи потаємний. Це буде ціла система, з якою зручно подорожувати.

Читайте також: Українці створили унікальний анімований наплічник

Рюкзачні системи розробляємо під індивідуальні замовлення, щоб музикантам було зручно переносити важкі інструменти і комфортно почуватися.  

Матеріали купуємо в Україні, але фурнітуру беремо японського бренду
YKK. Можемо собі дозволити дорогу і якісну тканину, бо такий чохол і через п’ять років виглядатиме, як новий.

Щомісяця робимо 100-150 чохлів середнього розміру.

Кризи – виклики, які розвивають

Як вийшли на міжнародний ринок? Переломним став 2014 рік, тоді довелося переорієнтуватися із внутрішнього ринку на зовнішній. У компанії, крім мене, працювало ще двоє людей. Ми орендували невелике приміщення у Дніпрі. Були замовлення, але не було живих грошей, щоб платити за оренду і зарплату працівникам. Через це вирішила піти на додаткову роботу, щоб можна було не зупиняти виробництво.

Саме криза змусила шукати ринки збуту і шляхи. Почала пропонувати вироби на міжнародних маркетплейсах. Пройшовши через великі труднощі – вийшли на новий рівень.

Читайте також: Продає всьому світу: харків’янин покинув IT-офіс, щоб виробляти шкіряні гаманці

Сторінку сайту та групу у Facebook ведемо англійською, оскільки бренд більше орієнтований на експорт. Продаємо чохли у 44 країни. Серед них із 15-ма країнами маємо постійне співробітництво із виробниками музичних інструментів. Отримуємо від них контракти. Найбільше купують в США, Канаду, Францію, Нідерланди та Італію.

Близько 84% товарів забирають виробники музичних інструментів. Виконуємо замовлення і для українських музикантів. Але більше наш бренд цінують за кордоном.

Відомі бренди музичних інструментів, з якими маємо контракти: діджеріду – Sound of Hemp (Австралія), Didgemasala (Японія), хендпан – Shellopan (Франція), Hamsa (США), Nirvana(США, Terrapan(США), Axiom (США), Godan (Нідерланди), гонг – Planet Gong Stands (США), співаючі чаші – Sounding Bowl (Великобританія).

Виробництво перевезли у Новомосковськ

Взагалі не витрачаю гроші на рекламу своїх виробів, як це традиційно прийнято. Більшість клієнтів приходять після рекомендацій друзів. Та й бренд сам себе рекламує, коли потенційні покупці бачать якість.

На компанію працює 10 людей. Це ідеальна за кількістю команда, щоб оперативно реагувати на замовлення та справлятися з обсягами.

Чохол для барабану джембе. Такі вироби найчастіше відправляються до США

Виробництво знаходиться у Новомосковську Дніпровської області. Орендуємо приміщення. Спочатку працювали у Дніпрі. Але так вийшло, що вся команда з Новомосковська та ближніх сіл, вирішили переїхати, щоб усім було комфортно добиратися.

Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Маємо велике приміщення, де стоїть виробничий цех з усіма машинами. Замовлення менеджер передає нашому технологу, яка робить викрійки. Звідти передають закрійникам. Там все обробляють і передають у швейний відділ. Готові вироби перевіряють, щоб не було дефектів. У нас навіть є відділ контролю якості є. Функціонує вже понад два роки. Бо якість – стала основою ведення моєї справи.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі