Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842 19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842

Суспільство

Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Опубліковано

Хороша ідея для бізнесу має бути реалізована. Якщо не пощастило стати спадкоємцем Рокфеллерів – не засмучуйтесь. Існують грантові програми, які допомагають підприємцям-початківцям стартовим капіталом.

Зазвичай, усі грантові програми мають схожі вимоги: чіткий бізнес-план та створення робочих місць.

То ж, розбираємо п’ять успішних кейсів підприємців, які ризикнули, отримали гранти на розвиток та як розвинули бізнес.

Як відкрити кав’ярню

Переселенка із Хрустального (колишній Красний Луч), що на Луганщині, відкрила кав’ярню-кондитерську в Маріуполі. Заклад називається Lekontina. Там продають цукерки, шоколад, торти і тістечка.

Щоб запустити з нуля кафе-кондитерську, потрібно 500 тисяч гривень

За словами власниці Поліни Леконцевої, щоб запустити такий бізнес потрібно 500 тисяч гривень. Найбільше витратили на оренду приміщення, розміром в 70 м² та його ремонт.

Жінка почала виробництво із того, що робила невеликими порціями шоколадні цукерки. Згодом вона вирішила розширитися. Взяла участь у грантовій програмі від ПРООН, отримала 150 тисяч гривень на розвиток. Ці гроші підприємиця витратила на закупівлю обладнання. На оренду приміщення і ремонт будівлі – її родина витрачала власні кошти. Грант став третьою частиною усіх витрат.

Читайте також: В Україні вироблятимуть чіпси і шоколадки з амаранту

Родина веде бізнес із 2017 року. Вже влітку 2018 року, завдяки гранту, підприємцям вдалося “вийти в нуль”, тобто відбити кошти, які вкинули в бізнес.

Два гранти на ландшафтний дизайн

Раніше ми розповідали про підприємицю з Донеччини Ніну Радченко, яка у невеликому селі Олександрівка заснувала бізнес на ландшафтному дизайні.

З початком бойових дій у 2014 році жінка змушена була переїхати з Горлівки, залишивши там власний бізнес і поля з саджанцями рослин. Але це не завадило їй розвинути таку ж справу на новому місці.

Ніна Радченко отримала два гранти на розвиток бізнесу

У 2015 році Ніна подала заявку на грант в організацію ПРООН, на суму 100 тисяч гривень. Умовою отримання грошей було, що підприємиця забезпечить одне робоче місце та додасть до суми підтримки 25% власних коштів. За три місяці підприємиця отримала перший грант.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Вже за рік жінка вирішила розширити свій бізнес, відкривши теплиці. Подала заявку на грантову програму у “Донецький куркуль”. Написала бізнес-план на 240 тисяч гривень. Їй вдалося отримати донорську допомогу. Хоча повна вартість тепличного комплексу обійшлася у 450 тисяч, але тепер у невеличкому селі на Сході функціонує теплиця, розміром у 220 м².

Манікюрний кабінет

Майстер манікюру Микола Рубан із Краматорська демонструє своєю історією успіху, що незламність духу і наполегливість – найкращі мотиватори підприємця.

У 2008 році чоловік потрапив у ДТП, внаслідок якого отримав І групу інвалідності. Після років реабілітації він вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю.

21 тисячі гривень вистачить на все необхідне обладнання для манікюру. Проте ще близько 5 тисяч треба витратити на матеріали

Микола три місяці відвідував курси, навчався на майстра манікюру. У 2016 році вдало складений бізнес-план допоміг йому виграти грант на 21 тисячу гривень від Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

На ці кошти чоловік облаштував повністю робоче місце: стіл, лампу настільну, фрезер для підпилювання. Купив набір інструментів, насадки, стерилізатор, сухожар, лампу для сушки нігтів і витяжку. А витратні матеріали на свої кошти купував.

Тепер на манікюр до Миколи Рубана клієнти шикуються чергами.

Соляна печера і лампи

У Бахмуті на Донеччині підприємець Володимир Савчук облаштовує соляні кімнати у житлових будинках.

Ідея його бізнесу полягає в тому, що бізнесмен робить плитку із солі, яку купують для ламп, або щоб обкласти соляну кімнату. Одна така плитка коштує 230 гривень. Матеріали замовляє у підприємства “Артемсіль”.

За словами підприємця, на соляних лампах можна заробити від 15 тис грн щомісяця

На старті такого бізнесу Володимир мав 2 каменерізних верстати. Один із них він зібрав своїми руками із запчастин.

Читайте також: У Краматорську роблять солодощі за рецептом 18 століття

Згодом підприємець подав заявку на грант від Програми розвитку ООН в Україні від уряду Польщі. Після вдалого захисту ідеї, отримав 150 тисяч гривень на розвиток. На ці кошти закупив 6 високоякісних верстатів, а також кілька супутніх маленьких верстатів для обробки менших виробів.

Дерев’яні іграшки

Підприємиця із Сєвєродонецька Наталка Кравцов разом із чоловіком відкрила майстерню “Таша Подєлкіна”. Тепер подружжя має бізнес на дерев’яних іграшках, та роблять різні вироби з дерева і фанери.

Найдешевші дерев’яні іграшки фірми “Таша Подєлкіна” коштують 100 гривень

За словами бізнес-леді, щоб відкрити деревообробну майстерню, потрібно було 100 тисяч гривень. Від грантової програми ПРООН отримали 96 тисяч гривень. На кошти придбали професійний електролобзик, стрічкову пилку, свердлильний верстат, шліфувальний, токарний, промисловий пилосос для роботи зі стружкою та компресор.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Найменші вироби подружжя продає вартістю від 100 гривень. Перші зароблені на продажах гроші вклали у розширення виробництва. Придбали верстат з числовим програмним управлінням для розкрою більш товстої фанери. Тепер бізнесмени можуть робити товари для творчості (скрапбукінгу, декупажу).

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі