Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842 19768 8 5c2b386f6da07 e1559737065842

Суспільство

Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Опубліковано

Хороша ідея для бізнесу має бути реалізована. Якщо не пощастило стати спадкоємцем Рокфеллерів – не засмучуйтесь. Існують грантові програми, які допомагають підприємцям-початківцям стартовим капіталом.

Зазвичай, усі грантові програми мають схожі вимоги: чіткий бізнес-план та створення робочих місць.

То ж, розбираємо п’ять успішних кейсів підприємців, які ризикнули, отримали гранти на розвиток та як розвинули бізнес.

Як відкрити кав’ярню

Переселенка із Хрустального (колишній Красний Луч), що на Луганщині, відкрила кав’ярню-кондитерську в Маріуполі. Заклад називається Lekontina. Там продають цукерки, шоколад, торти і тістечка.

Щоб запустити з нуля кафе-кондитерську, потрібно 500 тисяч гривень

За словами власниці Поліни Леконцевої, щоб запустити такий бізнес потрібно 500 тисяч гривень. Найбільше витратили на оренду приміщення, розміром в 70 м² та його ремонт.

Жінка почала виробництво із того, що робила невеликими порціями шоколадні цукерки. Згодом вона вирішила розширитися. Взяла участь у грантовій програмі від ПРООН, отримала 150 тисяч гривень на розвиток. Ці гроші підприємиця витратила на закупівлю обладнання. На оренду приміщення і ремонт будівлі – її родина витрачала власні кошти. Грант став третьою частиною усіх витрат.

Читайте також: В Україні вироблятимуть чіпси і шоколадки з амаранту

Родина веде бізнес із 2017 року. Вже влітку 2018 року, завдяки гранту, підприємцям вдалося “вийти в нуль”, тобто відбити кошти, які вкинули в бізнес.

Два гранти на ландшафтний дизайн

Раніше ми розповідали про підприємицю з Донеччини Ніну Радченко, яка у невеликому селі Олександрівка заснувала бізнес на ландшафтному дизайні.

З початком бойових дій у 2014 році жінка змушена була переїхати з Горлівки, залишивши там власний бізнес і поля з саджанцями рослин. Але це не завадило їй розвинути таку ж справу на новому місці.

Ніна Радченко отримала два гранти на розвиток бізнесу

У 2015 році Ніна подала заявку на грант в організацію ПРООН, на суму 100 тисяч гривень. Умовою отримання грошей було, що підприємиця забезпечить одне робоче місце та додасть до суми підтримки 25% власних коштів. За три місяці підприємиця отримала перший грант.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Вже за рік жінка вирішила розширити свій бізнес, відкривши теплиці. Подала заявку на грантову програму у “Донецький куркуль”. Написала бізнес-план на 240 тисяч гривень. Їй вдалося отримати донорську допомогу. Хоча повна вартість тепличного комплексу обійшлася у 450 тисяч, але тепер у невеличкому селі на Сході функціонує теплиця, розміром у 220 м².

Манікюрний кабінет

Майстер манікюру Микола Рубан із Краматорська демонструє своєю історією успіху, що незламність духу і наполегливість – найкращі мотиватори підприємця.

У 2008 році чоловік потрапив у ДТП, внаслідок якого отримав І групу інвалідності. Після років реабілітації він вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю.

21 тисячі гривень вистачить на все необхідне обладнання для манікюру. Проте ще близько 5 тисяч треба витратити на матеріали

Микола три місяці відвідував курси, навчався на майстра манікюру. У 2016 році вдало складений бізнес-план допоміг йому виграти грант на 21 тисячу гривень від Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

На ці кошти чоловік облаштував повністю робоче місце: стіл, лампу настільну, фрезер для підпилювання. Купив набір інструментів, насадки, стерилізатор, сухожар, лампу для сушки нігтів і витяжку. А витратні матеріали на свої кошти купував.

Тепер на манікюр до Миколи Рубана клієнти шикуються чергами.

Соляна печера і лампи

У Бахмуті на Донеччині підприємець Володимир Савчук облаштовує соляні кімнати у житлових будинках.

Ідея його бізнесу полягає в тому, що бізнесмен робить плитку із солі, яку купують для ламп, або щоб обкласти соляну кімнату. Одна така плитка коштує 230 гривень. Матеріали замовляє у підприємства “Артемсіль”.

За словами підприємця, на соляних лампах можна заробити від 15 тис грн щомісяця

На старті такого бізнесу Володимир мав 2 каменерізних верстати. Один із них він зібрав своїми руками із запчастин.

Читайте також: У Краматорську роблять солодощі за рецептом 18 століття

Згодом підприємець подав заявку на грант від Програми розвитку ООН в Україні від уряду Польщі. Після вдалого захисту ідеї, отримав 150 тисяч гривень на розвиток. На ці кошти закупив 6 високоякісних верстатів, а також кілька супутніх маленьких верстатів для обробки менших виробів.

Дерев’яні іграшки

Підприємиця із Сєвєродонецька Наталка Кравцов разом із чоловіком відкрила майстерню “Таша Подєлкіна”. Тепер подружжя має бізнес на дерев’яних іграшках, та роблять різні вироби з дерева і фанери.

Найдешевші дерев’яні іграшки фірми “Таша Подєлкіна” коштують 100 гривень

За словами бізнес-леді, щоб відкрити деревообробну майстерню, потрібно було 100 тисяч гривень. Від грантової програми ПРООН отримали 96 тисяч гривень. На кошти придбали професійний електролобзик, стрічкову пилку, свердлильний верстат, шліфувальний, токарний, промисловий пилосос для роботи зі стружкою та компресор.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Найменші вироби подружжя продає вартістю від 100 гривень. Перші зароблені на продажах гроші вклали у розширення виробництва. Придбали верстат з числовим програмним управлінням для розкрою більш товстої фанери. Тепер бізнесмени можуть робити товари для творчості (скрапбукінгу, декупажу).

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Суспільство

UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.

Про це повідомили в UNITED24.

Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.

Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:

  • Високопільська лікарня (Херсонська область);
  • Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
  • школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі