Суспільство
6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти
“Бізнес міленіалів” – що є спільного у кейсі успіху? За американською теорією зміни поколінь, міленіали чи “Y” люди – народилися із 1982 по 2000 рік. Зараз їм від 37 до 19 років. Їх об’єднують певні цінності, які і визначають поведінку, звички.
На основі обраних 11 інтерв’ю ми висунули 6 гіпотез про особливості ведення бізнесу нового покоління. Тож які припущення підтвердили герої наших матеріалів.
Вивчився на “когось”, а став бізнесменом
Одна притаманних рис нового покоління – кросплатформеність і схильність до швидкого перенавчання.
Богдан Білан
25 років
“Навчався у Інституті міжнародних відносин КНУ. – Але у 20 років вирішив заснувати власну фірму. Тепер Food For Good знають, як виробника “яблук в карамелі”, а також як франчайзингову компанію, котра продає обладнання по всій Європі”. Усе інтерв’ю тут.
Усвідомлення, що все у світі “не стоїть на місці” примушує міленіалів теж весь час рухатись, навчатись, пробувати нові сфери.
Олексій Толмачов
27 років
“За освітою я ІТ-шник. У 18 років вирішив робити етнофлейти з бамбука. Окрім комерційної справи, ще й займаюсь фрілансом інтер’єрної фотозйомки та туристичними проектами”. Інтерв’ю із майстром тут.
Я все сама
Ще одна риса міленіалів – не чекають допомоги від держави чи свого оточення. Самі собі створюють умови і можливості.
Ксенія Гошовська
26 років
“Щоб зробити перші парфумні суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana”. Інтвер’ю із засновницею бренду ароматів “Kaya Parfums” тут.
Стратегія ведення бізнесу у нового покоління – “не завдяки, а всупереч”.
Ніна Радченко
32 роки
“2014 року із Горлівки ми виїжджали внікуди. Втратили житло, бізнес і клієнтів у Єнакієвому, Горлівці. Але швидко набили нову клієнтську базу у Святогірську. Нині в середньому, щомісяця обслуговуємо 10 об’єктів”. Інтерв’ю із засновницею ландшафтної фірми тут.
Спрацює ідея. Її треба знайти
Покоління Y, мабуть, унікальне ще й тим, що готове перетворювати на бізнес будь-які ідеї. Коли старше покоління вважає, що прибутки можуть приносити тільки солідні виробництва – молодь демонструє, як насправді працюють креативні рішення.
Олена Мірошник
“Шиємо чохли для рідкісних музичних інструментів: діджерід, дарбук, гонг, співаючі чаші, хендпан. Для традиційних гітари чи барабанних установок – замовлення робимо рідше, бо ніша переповнена. Вартість чохлів від 30 до 1000 доларів. Маємо клієнтів у 44 країнах світу”. Інтерв’ю із засновницю бренду “Namana Bags” тут.
І ще одна концепція підприємця: якщо цього на ринку ще немає, зроблю його сам. А потім нехай це стане бізнесом.
Євген Ткаченко
28 років
“Якось знадобився ремінець для годинника. Не знайшов нічого цікавого в магазині, вирішив пошити сам. Тепер шию на замовлення, працюю з екзотичними видами шкіри: алігатора, лабстрауса, акули, ящірки. З моїми ремінцями ходять клієнти в Японії, Сінгапурі, Гон-Конзі, Маврикію, Новій Зеландії, США, Європі і навіть в Китаї”. Інтерв’ю із власником бренду “TkachenkoLeather” тут.
Технології мають працювати на бізнес
Міленіали з дитинства з технікою і програмами на “ти”. Тому їм простіше застосовувати нові технології для розвитку свого бізнесу. Або ж з користю для довкілля.
Мирослава Савіцька
24 роки
“Запустимо проект “Податок природі”. Від імені кожної людини, яка протягом року купує товарів на визначену суму – у Карпатах буде посаджено дерево. Удосконалюємо систему, щоб онлайн по Qr-коду можна було побачити, де саме (з координатами) посаджено рослину. Мета проекту – привернути увагу до вирубки лісів. Якщо беремо у природи її дари (ягоди, гриби) – платимо їй податок у вигляді нових дерев”. Інтерв’ю із засновницю “База лісу” тут.
Якщо використовувати Інтернет для покупок і продажу товарів – пройдений етап. То тепер підприємці шукають, як ще можна привабити клієнтів. Вхід ідуть інструменти, просування, реклама, фото.
Ольга Белікова
24 роки
“Чудовий акаунт в Instagram не завжди “включає” аудиторію”, – переконана керівниця SMM у Kasta Ольга Белікова. Фахівчиня розповіла, які інструменти зараз спрацюють якнайкраще, аби продати ваш товар. Інтерв’ю тут.
Час – це гроші? Як його витратити
Концепція бізнесу старого світу до нас дійшла з фразою Бенджаміна Франкліна “Час – це гроші”, з книги “Порада молодому купцеві” (1748 рік). Одні трактують цю фразу, мовляв “втрачати час – втрачати можливі прибутки”. А оптимісти вважають, що “час – це життя, а гроші допомагають його прожити сповна, самореалізуватися”. Тож до якої з думок таки схиляються міленіали?
Олександр Перевертайло
39 років
“Для мене робота – мистецтво. Не вбачаю в цьому джерело прибутків, і творю для душі”. Інтерв’ю із парфумером і засновником бренду “Partisan Parfums” тут.
А які з міленіалів управлінці?
На своїх підприємствах відмовляються від старих правил. Атмосфера стає неформальною і робочий день проходить в колі колег-друзів.
Ігор Малецький
26 років
“Можна бути класним організатором бізнесу, але без крутої команди нічого не вдасться. Зараз складно знайти хороших швей на виробництво. Усі їдуть закордон. Своїх працівників мотивую зарплатнею та невимушеною атмосферою у колективі. Багато жартуємо між собою”. Інтерв’ю із засновником взуттєвого бренду “Дніпровський Букін” тут.
Не шкодують часу на те, аби виростити справжніх професіоналів зі своїх співробітників.
Анфіса Ніколаєва
27 років
“На моєму виробництві працює унікальний обсмажувальник, якого я відправляла на курси в Харків. Перший час йому було складно навчатися. А тепер по аромату і смаку завареної кави може визначити сорт зерен”. Інтерв’ю із засновницею кавового бренду “CoffeeTobi” тут.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі