Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Опубліковано

«Держава — це не хтось інший, а і я теж», — з цим усвідомленням Катерина Фролова полишила успішну кар’єру за кордоном і повернулася з Лондона в Київ, щоб будувати майбутнє країни. 

Після восьми років роботи в топових міжнародних компаніях вона почала опановувати нову сферу — пройшла навчання для майбутніх цифрових лідерів, занурилась у державний сектор і взялася за зміни.

Катерина Фролова

керівниця напрямку пілотування інновацій у Global Government Technology Centre in Kyiv

Відчула мотивацію ще більше допомагати своїй країні

Я переїхала жити в Лондон у 2021 році, до цього мешкала в Дубліні та Парижі. На переїзд у Лондон спонукала робота в компанії Twitter (тепер Х), а згодом у — Snapchat. Я працювала у відділах Sales і Partnerships manager. Ці позиції сформували моє бачення того, як працює бізнес. 

З початком повномасштабного вторгнення займалася волонтерством — зокрема, стала співзасновницею організації, яка надсилала гуманітарну допомогу в Україну. Також ми сформували ком’юніті українців, які приїжджали в Лондон, і допомагали їм адаптуватися. Проте менш ніж за рік я зрозуміла, що людям вже не так потрібна гуманітарка, як раніше, тож почала думати, як ще можу бути корисною. 

Я відчула внутрішню мотивацію ще більше допомагати своїй країні. Хотіла долучитися до формування процесів у державі, щоб впливати на верхньорівневі процеси.

Катерина Фролова на зустрічі з британським політиком Борисом Джонсоном. Фото надала героїня

Тоді на конференції я познайомилася зі своєю майбутньою керівницею. Вона розповіла про Координаційний центр розвитку сімейного виховання та догляду, який займається реформою догляду та підтримки сімей і супроводжує дітей, яких повернули з депортації в росії та на тимчасово окупованих територіях. Мені ця місія видалася соціально важливою, тому я переїхала назад в Україну. 

Попередній досвід у великих американських компаніях дав мені бачення того, як працює бізнес, і навчив ефективного управління — я зайшла в структуру та вивчила її правила. Коли ж перейшла в державну сферу, зрозуміла, що середовище абсолютно інше, й правила інакші. 

Навчання, яке формує нове покоління цифрових лідерів

У мене був досвід цифровізації, але не було практики у створенні продуктів для державної сфери. Тому коли побачила, що Мінцифри ініціювала проєкт CDTO Campus для навчання майбутніх цифрових лідерів України, одразу подалася. 

Це тривало дев’ять місяців, і ми вчили, як цифровізувати державу: будувати команду, мотивацію, структурувати процеси, розбиратися в державних реєстрах і кіберзахисті.

Катерина виступає на заході від CDTO Campus. Фото надала Катерина Фролова

Такі освітні проєкти є важливими для України, бо вони формують спільноту із фахівців, які впроваджують зміни. Цифровізація — це одна з пріоритетних сфер в державному секторі. Важливо, щоб рівень компетенції був високий, бо це потім впливає на загальну спроможність України впроваджувати зміни та інновації. 

Якщо у вас є бажання розвиватись у сфері цифровізації, особливо як державний управлінець, то кращого місця для навчання немає. Це унікальна можливість — на потоці у всіх різний професійний досвід, але всіх об’єднує спільна мотивація.

Для Катерини навчання було актуальним у контексті нової посади, адже вона намагалась розібратися, як функціонує цифровізація в державному секторі. Фото надала Катерина Фролова

Усе залежить від нас самих 

У сфері соціальної політики я працювала півтора року. Основне, що вдалося втілити, — це dity.gov.ua, тобто єдина державна платформа про усиновлення та сімейні форми виховання. Її головна мета в тому, щоб більше дітей були виховані в родинах, а не в інтернатних закладах. Платформа стала першим інформаційним ресурсом про те, які ще бувають сімейні форми виховання. 

Також я з командою працювала над технічними вимогами та плануванням концепції інформаційно-аналітичної системи «Діти». Вона відстежує процес усиновлення, сімейних форм виховання та допомагає фахівцям Служби у справах дітей. 

Окрім цього, за ці півтора року мені вдалося вивчити міжнародний досвід, який я використовувала на практиці у сфері соціальної політики, провести дослідження з фахівцями служби у справах дітей, щоб розробити ефективну концепцію платформи.

Катерина опановує новий напрям у професії. Фото надала героїня

Тепер я стала керівницею пілотування інновацій у Global Government Technology Centre in Kyiv — у нову сферу ввійшла два місяці тому. Метою мого напрямку є створення платформи для пілотування GovTech інновацій в Україні у різних сферах: освітній, медичній, аграрній тощо.

Тобто це теж позиція, спрямована на підсилення нашої країни, але в інноваційному секторі, — ми популяризуємо імідж України як інноваційної держави. Хочемо запустити щонайменше два-три пілотні проєкти на вирішення основних проблем у пріоритетних напрямках. 

Ми хочемо показати світу, що Україна не тільки гідно проходить цей складний час, але й конвертує цей досвід у знання, якими може ділитися з іншими країнами.

Завдяки навчанню Катерина познайомилася з багатьма цікавими людьми. Зараз це допомагає їй впроваджувати інновації в різних сферах. Фото надала Катерина Фролова

Моя особиста мотивація з дня початку повномасштабного вторгнення й до сьогодні — це мати цінність для рідної країни. Я хочу, щоб Україна розвивалася, була незалежною, вільною та сильною державою. 

Я вісім років провела за кордоном і ніколи не планувала, що повернуся жити в Україну. Але з повномасштабною війною зрозуміла, що держава — це не хтось інший, а і я. Якщо кожен буде йти до позитивних змін і робити щось у межах своїх можливостей, у нашому суспільстві буде значне покращення.

Технології

Львівський стартап залучив $150 000 на розвиток автономних систем керування БпЛА

Опубліковано

Стартап NORDA Dynamics зі Львова, що розробляє автономні системи керування безпілотниками, отримав 150 тисяч доларів інвестицій від фонду Angel One. Інвестицію була надана в межах синдикованої угоди й спрямована на масштабування ключових продуктів компанії.

Про це повідомили у Dev.ua.

Що відомо про стартап

NORDA Dynamics спеціалізується на створенні програмного забезпечення для БпЛА, які працюють в умовах радіоелектронної боротьби або відсутності зв’язку.

Основний продукт стартапу — система наведення «останньої милі» під назвою Underdog. Вона дозволяє безпілотникам автономно завершувати місію після того, як оператор визначив ціль. Технологія базується на комп’ютерному зорі та штучному інтелекті, що забезпечує точність удару навіть в умовах перешкод.

Читайте також: Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

«У NORDA Dynamics ми створюємо технології, які надають дронам нові можливості — наші автономні системи дозволяють виконувати складні, точні місії в умовах війни швидко, ефективно і безпечно для оператора. Інвестиції від Angel One Fund — це не лише фінансова підтримка, а й можливість прискорити масштабування наших рішень на фронті та підвищити їхню бойову ефективність у режимі реального часу», — зазначив CEO NORDA Dynamics Назар Бігун. — прокоментував CEO компанії Назар Бігун.

Крім Underdog, стартап також розробляє систему StableLink. Це рішення для візуального утримання курсу, яке стабілізує висоту, азимут та координати дрона. Технологія особливо корисна для дронів-ретрансляторів і бомбардувальників у бойових умовах.

NORDA Dynamics — українська deeptech-компанія, заснована волонтерами з багаторічним досвідом допомоги армії. Команда об’єднує фахівців у галузі робототехніки, ШІ та військових технологій.

Нагадаємо, що ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва.

Фото обкладинки: LinkedIn Назар Бігуна

Читати далі

Технології

Український застосунок My Drama здобув престижну премію The Webby Awards 2025

Опубліковано

Застосунок My Drama української компанії HOLYWATER став лавреатом The Webby Awards 2025 за версією People’s Voice у категорії «Найкращий стримінговий сервіс». Проєкт обійшов понад 13 тисяч заявок з 70 країн світу, серед яких були й HBO Max, Apple TV та Spotify.

Про це повідомили в HOLYWATER.

Про сервіс

My Drama — це мобільна стримінгова платформа, що спеціалізується на вертикальних серіалах. Усі серії мають тривалість близько однієї хвилини та розраховані на перегляд зі смартфона. Платформа пропонує оригінальні відеосерії, створені на основі власних історій та літературних бестселерів.

«Це велика перемога не тільки для нас, а й для всієї української креативної та технологічної індустрії. Коли український продукт перемагає на такому рівні — це чіткий сигнал: ми не наздоганяємо, ми серед лідерів», — зазначив Богдан Несвіт, CEO & Co-Founder у HOLYWATER.

Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах

Довідка

HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.

Премію The Webby Awards щорічно з 1996 року вручає Міжнародна академія цифрових мистецтв і наук (IADAS) за досягнення у сфері цифрових технологій. Її часто називають «інтернет-Оскаром».

Раніше ми писали, що українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів.

Фото обкладинки: HOLYWATER

Читати далі

Технології

На фронті почали використовувати новітнього українського робота «Гієна» (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.

«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових»,
— написав Михайло Федоров.

Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.

Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі