Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
61550988 627115737763009 6906280924904685568 n 61550988 627115737763009 6906280924904685568 n

Суспільство

Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау

Опубліковано

Варення із соснових шишок щороку готують чи не тисячі ґаздинь із Закарпаття, але тільки одиницям це вдається перетворити на справжній бізнес.

Як варити екстравагантний делікатес, приваблювати дегустаторів і одночасно рятувати Карпати – знає власниця магазину “База лісу” 24-річна Мирослава Савіцька.

Мирослава Савіцька – власниця бренду “База лісу”. Знає, як робити варення “з душею”

Купуєш варення – сплачуєш “податок природі”

З осені запустимо проект “Податок природі”. Суть полягає в тому, що від імені кожної людини, яка протягом сезону чи року купує товарів на визначену суму – у Карпатах буде посаджено дерево.

Зараз удосконалюємо систему, щоб можна було онлайн чи по Qr-коду зайти і побачити, де саме (з координатами) посаджено її дерево.

Метою проекту є привернення уваги до вирубки лісів у Карпатах. Хочемо показати, що якщо ми беремо у природи її дари (ягоди, гриби, шишки) – платимо їй податок у вигляді нових дерев.

Шишки рвуть у травні

Наша компанія заснована 2016 року. За трирічною традицією, сезон на виробництві починається зі збору соснових шишок, у травні. Оголошення, що приймаємо замовлення від клієнтів на сезон – вивішуємо на сайті за кілька місяців до початку приготувань.

Для варення годяться лише молоді зелені шишки. Таку сировину купують по 50 гривень за кілограм

Врожай потрібно зібрати швидко, протягом кількох  тижнів. На варення підійдуть лише молоді, які вдасться проткнути нігтем. Старі шишки не зваряться, але вони годяться для інших корисних зіль.

Гроші ростуть на хвойних деревах

Раніше рвати шишки їздили самотужки. А тепер приймаємо зібраний врожай у населення. Принцип такий же, як і з грибами. В селі особливо то і роботи немає. Тому місцеві охоче працюють, мають підзаробіток. Цього року ми давали по 50 гривень за кілограм сировини.

Заздалегідь говоримо збирачам, щоби рвали шишки обережно, не псуючи їхню структуру. Бо навіть трохи подавлена після варіння – розлізеться. Це зіпсує вигляд варення.

Делікатес за 65 гривень

Такий смаколик коштує 120 гривень за 0,5 л баночку. Цього року запустили мале фасування у тару по 200 мл, з ціною 65 грн. Це значно збільшило попит. Замовляють на пробу ті, хто раніше не їв такого.

Шишки із варення теж їдять. Вони м’які і мають медово-смолянистий смак

Варення варимо за старовинним домашнім рецептом: ягода і цукор. Жодних консервантів чи добавок не кидаємо. Додаємо трохи води, щоб карамель була не надто густою.

Не можна об’їдатися

Смак у варення – солодкий, медово-смолянистий. Посмак – хвойний, нібито вдихнув на повні груди в сосновому лісі. Більшість клієнтів, які вперше куштують, описують враження – ніби в лісі погуляв, коли тепло і смола в деревах тане.

Але рекомендуємо щодня з’їдати 1-3 ложечки (чи 2-3 шишки), бо делікатес важкуватий для шлунку. Варто утриматися від споживання вагітним жінкам, маленьким діткам і людям, котрі страждають від ниркових хвороб.

Що ще цікавого в крамничці?

Наприкінці червня починається урожай чорниці. Варення з цієї ягоди коштує 110 гривень за банку 0,5 л. Минулого сезону за два тижні приготували тисячу банок.

У серпні робимо варення з молодих волоських горіхів. Приймаємо замовлення заздалегідь. Яка ціна цього року буде – ще не ясно, бо все залежить від врожаю.

Також продаємо ягоди, які сушимо на електросушках. Усе можна знайти на сайті чи в соцмережах.

Прибуток через 3 роки

Ми не мали коштів, щоб вкладати у бізнес. Спочатку все робили своїми силами. Звісно, якщо є гроші, які можна витратити – розвиток піде швидше. Але мені подобається працювати і поступово нарощувати виробничий процес. Усе ж залежить від грамотної організації.

Банка варення, розміром 200 мл, коштує 65 гривень. Від клієнтів приймають попередні замовлення

Бізнес на варенні став прибутковим на третій рік. Найбільше доводиться витрачати на рекламу і просування. Розвиваю власний сайт і активно залучаю аудиторію через сторінки у соцмережах. Там доводиться купувати рекламу, аби привабити нових клієнтів. У цій сфері без грошей не вдасться зробити стрибок вперед.

Покупець – киянин

Більшість покупців – жителі столиці. Раніше мали в Києві кілька партнерів, які продавали наше варення у магазинах та на ринках. Але вони надто завищували ціну, продукт у них не йшов.

Тепер ведемо перемовини з партнерами, які мають магазини у Харкові та Обухові.

Продукт вийде на ринок Польщі

Варенням із шишок зацікавилися партнери із Польщі. Раніше вони замовляли на пробу. Їм сподобалося. Вирішили, що такий смаколик ідеально впишеться в меню поляків та знайде свою нішу.

Купуючи варення із Карпат – ви не лише отримуєте смаколи, а й допомагаєте зберегти та відновити ліс. Адже скоро запрацює система “податок природі”

Але поставили умову, що товар має бути в промислових масштабах – від тисячі банок. Також необхідно отримати міжнародну сертифікацію. Планую зайнятися цим наступного сезону.

Суспільство

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Опубліковано

Українська військово-медична академія розпочала навчання слухачів на «Офіцерському курсі». Це навчання відбувається на базі академії Збройних Сил України. Після успішного завершення курсу і складання відповідних заліків, учасників курсу атестують на отримання першого офіцерського звання «молодший лейтенант».

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

У командуванні нагадали, що програма навчання є систематичною. Тому будь-хто, хто на цей момент служить на посадах сержантського складу, але має бажання та згоду свого командира для переведення на посади офіцерського складу у своїй військовій частині з медичною спеціалізацією, може скористатися цією можливістю.

Що для цього потрібно

Читайте також: «Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

  • Подати рапорт за підпорядкованістю з клопотанням про включення кандидатури до списків для проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» в УВМА (додавши копії диплому про вищу медичну освіту, сертифікат лікаря (провізора) спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію (за наявності).
  • Скановані копії зареєстрованого рапорту (з резолюцією командира) та зазначених документів надіслати на електронну адресу УВМА: umma@online.ua та на e-mail ДОЗ МО України: doz@mod.gov.ua.
  •  Після опрацювання документів на електронну пошту слухача буде надано доступ для проходження навчання в режимі онлайн. Після успішного закінчення онлайн-курсу кандидата буде викликано до УВМА для проходження 18-денних зборів.
  •  Перед відбуттям на збори військовий повинен здати справи і посаду та з витягом з наказу прибути до УВМА, де його буде зараховано як курсанта.
  •  По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, військового буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

Нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

Читати далі

Суспільство

Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Опубліковано

Шведський телерадіоканал SVT, організатор “Євробачення-2024”, представив сцену у Malmö Arena, де цьогорічний конкурс відбудеться. Цю сцену розробляли протягом майже шести місяців.

Фотографії сцени були опубліковані на сайті “Євробачення” 25 квітня.

Сцена у формі хреста розташована прямо посередині залу для глядачів. Навколо неї розміщено 2 168 освітлювальних приладів, які програмували протягом чотирьох тижнів. Крім того, п’ять світлодіодних кубів підвішено до стелі.

показали сцену для євробачення

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Світлодіоди є ключовим компонентом створення сцени. Також на сцені та над нею встановлено близько 1 000 квадратних метрів світлодіодних екранів, включаючи підлогове освітлення площею 186 квадратних метрів та екран на задньому плані розміром 340 квадратних метрів.

показали сцену для євробачення

Всього до стелі Malmö Arena підвішено 204 тонни технічного обладнання, яке можна переміщати за допомогою 196 підіймачів із різною швидкістю.

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН

Опубліковано

Організація Об’єднаних Націй активно надає допомогу Україні з початку повномасштабного вторгнення, зокрема, забезпечує підтримку пенсіонерів. Виплати від ООН для пенсіонерів продовжені, якщо вони відповідають певним критеріям, особливо важливим є місце проживання особи.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Допомогу можуть отримати мешканці регіонів, що визнані зонами активних або можливих бойових дій, до яких належать:

  • Дніпропетровська область;
  • Донецька область;
  • Запорізька область;
  • Луганська область;
  • Миколаївська область;
  • Сумська область;
  • Харківська область;
  • Херсонська область;
  • Чернігівська область.

Читайте також: В Україні можна вакцинуватися на залізничних вокзалах: перелік міст

Для отримання допомоги від ООН особа повинна відповідати таким умовам:

  • щомісячна пенсія не перевищує 3 250 гривень;
  • особа не отримувала жодної допомоги для внутрішньо переміщених осіб або виплати від міжнародних організацій з 1 березня 2023 року.

Розмір доплати визначається індивідуально і складає різницю між 3 250 гривень та сумою пенсії. Наприклад, якщо пенсіонер отримує 3 000 гривень на місяць, його доплата складе 250 гривень. При цьому, величина додаткової виплати від ООН не може бути меншою за 100 гривень.

Нагадаємо, Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

Фото: Хвиля

Читати далі