Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
21557511 893550484147154 2057864300722241587 n 21557511 893550484147154 2057864300722241587 n

Суспільство

Як ІТ-ішник із Запоріжжя підкорив Таїланд флейтами

Опубліковано

У Запоріжжі вже дев’ятий рік функціонує незвичайне виробництво. Майстер Олексій Толмачов виготовляє етнофлейти із бамбука.

Його вироби оцінили музиканти, використовують їх для записів альбомів. А клієнтами стають покупці із Франції, Німеччини і Таїланду.

Окрім комерційної справи, Олексій ще й займається фрілансом інтер’єрної фотозйомки, туристичними проектами. А увесь вільний час проводить у своїй майстерні. Що з цього виходить – поділився герой.

Олексій Толмачов створює бамбукові флейти з 18 років. За роки роботи виготовив понад 760 музичних інструментів

Почав із 50 гривень

Перші інструменти, які для себе робив із пластику – обходилися в 50 гривень. Тепер матеріали купую закордоном. Бамбук привозять з Грузії в Одесу. А я вже звідти доставляю в Запоріжжя. Вартість партії обходиться у $1200.

За якість – відповідаю. Особисто вручну на складі відбираю бамбук. Витрачаю на процес цілий день. Обрав тростину з Грузії, бо це найближчий постачальник. Є ще Болівія, Перу і Еквадор, але через вартість доставки зросте кінцева ціна виробу. Боюсь, що їх ніхто не купуватиме.

Читайте також: Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики

Вартість бамбукових флейт від 500 до 900 гривень. Пропоную 20 різновидів за тональністю. Замовити можна темну або світлу (за кольором) флейту і обрати оздоблення.

За роки роботи на замовлення зробив 660 флейт. А в цілому, то на сотню більше.

Від ІТ до виробництва

Флейти – моє хобі. У дитинстві мене вразила етнічна музика. Знайшов невелику англомовну книгу, у якій писалося, як самому змайструвати флейту.

Перший свій виріб робив із підручних матеріалів. Важко назвати це музичним інструментом, але мене здивувало, що він зазвучав. Наступний експеримент – флейти з пластикових водопровідних труб.

Читатйе також: 200 за ремінець для годинника. Як це вдалось бізнесмену з Краматорська

Новий етап – пошук бамбуку у мережі будівельного гіпермаркету. Зрозумів, що виготовляю вже якісний продукт – створив сторінку в соцмережі і запропонував потенційним клієнтам робити замовлення.

Виробництво бамбукових флейт – повністю ручна робота, тому Олексій не купував ніяких станків чи електричних приладів

Власну справу почав у 18 років. На замовлення виготовляю з 2010 року. Це спочатку була сторінка в соцмережах, але за кілька років сам створив собі сайт, за освітою я ІТ-шник.

Флейта – це мікс фізики і математики

Працюю зараз один. Майстерню обладнав на дому. Це не потребує великої площі і багатьох інструментів. Але потрібен доступ до відкритого вогню. Отвори в тростині пропалюються. Їх не можна свердлити, бо бамбук лусне.

Більша частина моєї роботи – інтелектуальна. Я виводив формули протягом п’яти років, для того аби інструменти мали точний звукоряд. Це математика і фізика, на якій тримається музика.

Виготовив “Флейту кохання”, на якій зручно вчитися. Одразу грати зможуть новачки і діти. Спеціальне розташування отворів робить звуки, які “видуваються” – мелодійними.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Виробництво – повністю ручна робота, тому не купував ніяких станків чи електричних приладів. Це не швидка робота, потребує часу і вкладення душі. І кожен інструмент виходить унікальним і по-своєму цікавим.

Перші роки одну флейту робив два дні. Зараз це займає близько двох годин.

Чому бамбук?

У порівнянні з іншими матеріалами, бамбук – найдорожчий. Із ним треба попрацювати: висушити правильно, обпалити. Щоб отримати бамбук – треба купувати одразу велику партію. Кілька штук ніхто не доставлятиме. А сума може сягнути і кількох тисяч доларів.

Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу

Але бамбук простіший за дерево, бо в ньому не треба робити циліндр всередині. Він вже порожній. Залишається його зовні правильно обробити. Щоб зробити флейту з дерева – потрібні спеціальні станки.

Дерев’яну флейту потрібно покрити спеціальним лаком, у декілька шарів, щоб вона нормально зберігалась. Бамбук має кору, яка блищить і гарно виглядає після обпалювання. Не потребує взагалі ніякого покриття. А звучать флейти однаково.

Ризики бізнесу

Єдиний мінус – абсолютно неможливо передбачити, який буде попит. Було, що замовленнями завалювали. Бувало, що замовлення не надходили кілька місяців поспіль.

Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter

Якщо обрати такий бізнес, як основний дохід це може бути неприбутково. Тому треба ще якесь джерело доходу, яке покриватиме стабільність.

Купують музиканти з Франції і Таїланду

Перших замовлень було небагато, але мене дивувало, що вони взагалі є. Моя аудиторія виявилась дуже нішевою. Але зараз маю стабільні замовлення.

Бамбукові етнофлейти коштують від 500 до 900 гривень. Їх купують як новачки, так і професійні музиканти

Замовляють і початківці, які хочуть мати етноінструмент і музичні колективи, які записують з моїми флейти альбоми та виступають на концертах.

Читайте також: Як зробити бізнес на мікрозелені? Рецепт від шеф-кухаря з Одеси

Продаю через соцмережі, сайт. Флейти замовляли клієнти з Франції, Німеччини і Таїланду. Доставка туди обходилася дорожче, ніж сам товар. Були покупці, які оплачували доставку за $90, коли інструмент коштує $50.

Підкорити ринок, вийти в офлайн

Планую вихід на кілька міжнародних платформ торгівлі, де продають хендмейд. І виходитиму потроху в офлайн, але не в форматі магазину.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

Етнічні інструменти ручної роботи потрібно потримати в руках, познайомитись, пограти, почути і обрати свій. Онлайн відчути неможливо.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі