Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
61514995 458543844938651 6183969426895798272 n 1 1 61514995 458543844938651 6183969426895798272 n 1 1

Технології

Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

Опубліковано

Підписники Instagram – не означає клієнти і покупки. Як ефективно користуватися інструментами та які найкращі методи просування для малого і середнього бізнесу?  

Ольга Белікова

Head of SMM у “Kasta”

Поділилася дієвими лайфхаками “як отримувати максимальний профіт від Instagram при мінімальних вкладеннях”.

Витрачайте $100-200 на просування в Instagram

Якщо маєте чудовий акаунт в Instagram, але не купуєте рекламу і блогерів, не просуваєтесь таргетингом, не проводите конкурси, щоб “включити” аудиторію – сенсу з цього не буде.

Читайте також: Бізнес-бабусі продають сумки через Instagram: історія соціального підприємства Gudzyk

Instagram зараз влаштований жорстко. Якщо не ростете – “помираєте”. Потрібен хоча б невеликий бюджет для просування постів. Рости можна за невеликі суми $100-200 на місяць. Кошти краще витратити на рекламу публікацій чи рекламу у блогерів.

Лайки більше не працюють

Не рекомендую накручувати лайки і підписників. і витрачати на це кошти. Краще вкласти гроші у якісний фотоконтент. Для товарних сторінок рекомендую купити хороші фотофони, на зйомках використовувати хороше освітлення.   

При обмеженому бюджеті на рекламу, варто подбати про бонуси і якісні фото

При обмеженому бюджеті, підприємцям варто подумати над системою бонусів для тих покупців, які роблять замовлення, а потім з ним фотографуються і викладають в мережу, тегаючи вашу сторінку. Це буде і додаткова реклама продукту і одразу відгук. Таким чином безкоштовно будете з’являтися в стрічках потенційних клієнтів.

“Ціна в лс” – дратує покупців

В Instagram, якщо пости не коментувати – сторінка швидко просідає в стрічці. Задача – змусити людей коментувати і зберігати. Лайки вже не такі важливі.  

Я проти того, аби продавець не вказував ціни, але продавці цим користуються, щоб отримувати коментарі та підіймати цим пост.

Як працювати з відгуками?

Instagram – не Facebook. Тут немає рейтингу сторінки, який можуть виставляти користувачі.

Але відгуки мають значення. Тому магазини в Instagram створюють додаткові сторінки, де влаштовують обговорення і клієнти можуть лишати відгуки.

Активізувати підписників можна, оголосивши конкурс відгуків

Як зараз це діє? Продавець пропонує клієнтам якісь плюшки за фото з відгуком. Покупці стають зацікавленими і активними. Такі групи швидко ростуть. Додатково ці фото можна репостити собі у сторіз.

Instagram + методи просування: чому Viber чи мейл не спрацює

Email-розсилки – найдешевший метод просування. Але за умови, що є велика база адрес. Звідки вона у представників малого і середнього бізнесу?! Можна витратити гроші, щоб купити її (і це незаконно). Але висока ймовірність залетіти у пожиттєвий спам і не отримувати ефекту від цих розсилок.

Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?

SЕО-просування – довго і дорого. Якщо ви не розвиваєте власний сайт, а лише сторінки в соцмережах – немає з чим працювати і краще відмовитись від СЕО.

Директ – пуш-повідомлення, Viber чи смс. Це дорого і теж потрібна база номерів. Наприклад, у Viber офіційно можна розсилати рекламу тільки з позначкою верифікації. А її надають тільки тим компаніям, у яких понад 70 тисяч контактів. Коли база менша – будете розсилатися нелегально і дратуватимете клієнтів.

Контекстна реклама – один із найдорожчих методів просування, особливо, у місцях із високим запитом. Якщо введете у пошуку “придбати сукню” – першими побачите бренди, які вклалися у контекстне просування. Але це можуть собі дозволити тільки ті, у якого є сайт.

Що найкраще продасть?

SMM

Найдешевший метод просування (фото, текст, відео). Не скажу, що він найбільше генерує трафік чи ліди, які принесуть замовлення. Але це найкращий метод просування для малого бізнесу.

Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах

Можна звернутися по допомогу до SMM-спеціаліста. Якщо на постійну роботу наймати людину, його зарплатня стартує від 10 тисяч гривень. SMM-фрілансер (який працюватиме віддалено і не весь час), обійдеться у суму від 5 тисяч грн.

При малому бюджеті, варто: активно працювати з аудиторією, робити продаючі фото та шерити відгуки

Якщо бюджет дозволяє – краще найняти таргетолога. Це люди, робота яких схожа на контекстну рекламу.

Блогер

Якщо замовити рекламу у блогера, це може дати від 0 до 400 замовлень на місяць з однієї публікації.  

Блогер-мільйонник візьметься працювати зі сторінкою, якщо у неї є 2-3 тисячі підписників. І, щонайменше, 9 якісних фото. На початку можна звертатися за просуванням до менших блогерів.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

При цьому не варто забувати: якщо почали просувати пости – шляху назад немає. Органіка, практично, мертва. Це можуть дозволити собі тільки ті проекти, які мають “вибухові ідеї”, які вірусяться.  

Фішки – допомогають

Потрібно акцентувати переваги вашого бізнесу: швидкість доставки, можливість примірки, можливість обміну товару чи повернення. Багато Instagram-магазинів відключають можливість повернення товару, а клієнтів це відлякує.

Не забувайте проводити опитування на сторінці. Це підвищить активність користувачів. Налагоджуйте комунікацію. Навіть запитавши “яка сукня красивіша: червона чи синя” – принесе результат.

Технології

Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією

Опубліковано

Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.

Про це повідомляє Дія.

Вартість послуг

  • безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
  • платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.

Як скористуватися послугою

  1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
  2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
  3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
  4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
  5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
  6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).

Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.

Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.

Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.

Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

Опубліковано

На території пляжу Щирецького водосховища (озеро Наварія) у Пустомитівській громаді, що на Львівщині, планується створення спортивно-рекреаційної зони для реабілітації військових.

Про це повідомляють в Львіській міській раді.

Про проєкт

Заступник міського голови Львова, Любомир Зубач, пояснює, що цей проєкт передбачає благоустрій території, а не будівництво нових об’єктів. Фінансування для цього проєкту буде здійснюватися за рахунок позабюджетних коштів.

Любомир Зубач, заступник міського голови Львова, пояснює, що дана ініціатива передбачає поліпшення інфраструктури на території, а не будівництво нових споруд. Фінансування для цього проєкту буде забезпечуватися за рахунок додаткових коштів, поза звичайним бюджетом.

“Буде безперешкодний доступ до водойми, ніхто не збирається нічого обгороджувати. За територією будуть наглядати та утримувати її в належному стані”, – наголошує заступник.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Концепцію розробило архітектурне бюро Sulyk Architects. Вона, зокрема, передбачає створення тут спортивних майданчиків, пішохідних доріжок, місць для кемпінгу, а також реорганізацію паркувальної зони.

За словами Любомира Зубача, уже розробили перший етап цього проєкту для створення доріжок, помостів й тимчасових споруд.

Водночас купатися в озері не рекомендують, але якість води дозволяє займатися там веслярством, пояснює заступник директора Департаменту природних ресурсів міськради Роман Кізима.

Нагадаємо, що на Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів.

Також ми повідомляли, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Технології

Вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу

Опубліковано

У “Дії” незабаром з’явиться можливість укладати шлюби через відеозв’язок.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

“Шлюб по відеозвʼязку в Дії – скоро”, – віздначив міністр.

Про сервіс

Під час воєнного стану особливі правила реєстрації шлюбу передбачені для військовослужбовців, працівників поліції, нацгвардійців, представників інших військових формувань, які утворені відповідно до закону України, та працівників закладів охорони здоров’я.

Зокрема, це дає можливість зареєструвати шлюб за добу або без присутності одного з партнерів.  Також може бути передбачена можливість укладання шлюбу на підставі акту, який укладає безпосередній керівник або командир цих осіб.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Про Дію

Дія – це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний та людяний. Усе завжди під рукою у смартфоні.У застосунку Дія можна отримати онлайн-доступ до 14 своїх цифрових документів та 25 послуг. Також через Дію українці можуть допомогти ЗСУ, купити військові облігації, подати заявку про пошкоджене майно, сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху й багато іншого.

Нагадаємо, що Дія нагадує харківʼянам про доступні послуги радіо та телебачення у додатку.

Також ми повідомляли, що в Дії зʼявилися нові іменні військові облігації.

Фото: Дія

Читати далі