Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
image 0 02 09 f1aa6a5635c4eba754cb1adb3b43a5bb79563a2c7a91d9e671f07c2d846a3f6f v image 0 02 09 f1aa6a5635c4eba754cb1adb3b43a5bb79563a2c7a91d9e671f07c2d846a3f6f v

Суспільство

В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

Опубліковано

В Ужгороді понад три роки працює виробництво українських парфумів Kaya Parfums.

Власниця бренду Ксенія Гошовська привідкрила таємницю, як роблять ароматні суміші. Та чому парфумеру важливо відрізняти понад 100 ароматів. І як налагодити стосунки із заводом, який є партнером брендів Chanel і Dolce Gabbana, коли ти тільки початківець.

Ксенія Гошовська – власниця made in Ukraine бренду “Kaya Parfums”

Закони проміняла на аромати

Я з дитинства обожнювала парфуми. Слідкувала за новинками масмаркету та брендів. В Україні немає спеціалізованих курсів, які навчають парфумерній справі. Тому довелося вивчитися на юристку. Кілька років працювала за професією. Але думки про власний бізнес не полишали. Саме історії відомих парфумерів надихнули почати справу. Тож у 2016 році вирішила повернутися до свого хобі і вивести його на новий рівень.

Читайте також: Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

Щоб зробити перші суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana.

Ароматичні молекули, з яких роблять парфуми

На зв’язок вийшов консультант заводу. Він був здивований моїм проханням. Я не оптовий покупець, а просила по кілька мілілітрів, але багатьох компонентів. Написала їм щирого, і трохи наївного листа. Пояснила свою ситуацію і що хочу розвивати власний бренд. Врешті, мені пішли назустріч. Отримала свій перший набір компонентів.

Читайте також: Українка виготовляє натуральну косметику ручної роботи

Освіту спеціальну не здобувала. Сама всьому навчаюсь. Читаю в інтернеті. У Франції та Італії парфумерів навчають два роки, коли ті вже мають диплом хіміка. А я сама здобуваю знання. Кілька днів на тиждень присвячую тому, щоб розібрати нові формули та ознайомитися з новинками.

Від ідеї аромату до готових парфумів можуть пройти роки. А може бути і за день

Маю добрий нюх. З дитинства відрізнялася від оточення тим, що відчувала запахи, які не вловлюють інші. Але нюх потрібно розвивати. Щоб створити суміш – треба пам’ятати аромати. Закордоном парфумери проходять спеціальне навчання. Починають з 10 ароматів, з кожним разом їхня кількість збільшується. За кілька років можуть із заплющеними очима розрізняти молекули кількох тисяч ароматів.

Парфумер працює в темряві

Щоб запам’ятати аромат, мають виникати якісь асоціації. Парфумер відрізняє аромати не просто “це гвоздика, то троянда”, а розбирає на молекули. Коли вже знаєш базові запахи – переходиш до комбінацій. Так вчишся працювати з сумішшю ароматів, поєднувати їх, але щоб це не була ліпнина, а мало структуру. Буває, що поєднують кілька ароматів, не сумісних між собою, виходить просто суміш. Природних натуральних ароматів, з якими працюю, пам’ятаю більше сотні.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Під парфумерну лабораторію виділили одну із кімнат в будинку. Вона заставлена скляними лієчками, мензурками і флаконами під парфуми. У кімнаті приглушене світло. Сонячне проміння не повинне потрапляти на ігредієнти чи готові парфуми. Бутлі, у яких зберігаю готові аромати, теж з темного скла. А ще є спеціальні піпетки для рідини і масел. Не обійтися і без вагів, які зважують навіть міліграм компонента.

Так виглядає лабораторія парфумера, де твориться ароматна магія

Працюю в лабораторії в захисному одязі та окулярах. Незначні випари ефіру погано впливають на очі.

Перед тим, як приступити до процесу – думаю над ароматом. Коли прийшла ідея щось спробувати – роблю формулу парфумів. За нею потім рахую, скільки і яких компонентів потрібно. Продумую, як молекули компонентів між собою “подружаться”. Змішую.

Читайте також: Як шахтар став барбером. Історія першого у Покровську барбершопу

У колбочках по 5-10 мл зберігаються “пробники” парфумів. Після змішування, ароматна композиція має постояти мінімум 4-5 тижнів у темному місці. Аромат повинен настоятися. Те, що сподобалося і піде в продаж – роблю у кількалітрових бутлях. Знову даю йому постояти.

Від ідеї аромату до готових парфумів можуть пройти роки. А може бути і за день. Найдовше працювала над кавовими парфумами з феромонами. Поки парфуми настоюються, замовляю етикетки, готую флакони і упаковку.

Готова парфумна суміш має постояти 4-5 тижнів

Є парфуми одномолекульні – моноаромати, для яких використовують лише один компонент. Це “прості” аромати, їх клієнти впізнають і найбільше замовляють.

Парфуми – як магія. У своїх композиціях я застосовую 5-7 компонентів. Більшість з них можуть “ховатися”, але доповнюють один одного. Наприклад, у парфумах “Vanilla Chocolate” застосовується 5 компонентів, а з них відчувається лише шоколад. Такі парфуми мають властивість розкриватися на середню та верхню ноти, залишати шлейф.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Новий аромат довго ношу на собі, аби зрозуміти, чого не вистачає і чим доповнити. Буває аромат майже готовий, але видається голим, трохи недовершеним. Тому повертаюся на початок, корегую формулу. Потім вже приймаю остаточне рішення: подобається чи ні.

Клієнти не купують “кота в мішку”

Роблю парфуми на замовлення. Ціна персональних від $200. Було таке, що клієнти приносили пробники парфумів, які вже зняли з виробництва. Просили відтворити. Мені це вдавалося.

Зараз у продажі маю 35 унікальних ароматів. Найбільший попит серед клієнтів на прості аромати. Тому лідирує в продажах: ванільний аромат, “Candy shop” (мають післясмак цукерки та з феромонами), і унісекс. У літню пору більше купують легкі фруктові аромати.


У “Kaya Parfums” можна знайти найдивовижніші аромати: аромамікс свіжоскошеної трави та лотоса чи бананів

Жіночі парфуми коштують від 370 гривень за 10 мл. Вартість групи ароматів з феромонами від 480 гривень за 10 мл.

Дорогими виходять парфуми унісекс, там складна піраміда з компонентів. Їх найважче створювати, бо аромат має підходити і чоловікам, і жінкам. Складно не перебрати з компонентами.

Чоловічих парфумів розробила 5 варіантів. Вартість за 10 мл від 375 гривень. Можна розливати у флакони об’ємом 300 чи 500 мл.

Бренд пропонує для чоловіків 5 ароматів, або парфуми унісекс

Продукцію продаю на сторінках в соціальних мережах. А також у шоу-румах українських брендів. Щодня замовляють, щонайменше, 5 флаконів.

Читайте також: Топ-6 відверто дивних ідей для бізнесу в Україні

Для того, аби люди не купували “кота в мішку”, опираючись тільки на опис в інтернеті – придумала аромакоробки. Це набір із 5 парфумів об’ємом по 3 мл. Хоча можна обрати і більше. Покупець може визначитися, який аромат йому подобається і замовити його збільшену копію.

В аромабокс можна додати усі аромати об’ємом 3 мл, які хочеться спробувати

Що цікавого можна знайти на сторінці бренду? “Cherry bone” – аромат вишневої кісточки, “Capsula X” – парфуми унісекс, у яких поєднується ваніль, шкіра та тютюн, “Sexy Coffee” – надихатиме поєднанням свіжо меленої кави, амбри, мускусу. Інгредієнти для ароматів приїздять із Франції та Сполучених Штатів.

Щоб почати власну справу і розробити базовий набір ароматів – потрібно кілька тисяч доларів. У планах – пройти профільні курси у Франції чи Італії.

Коментарі

Суспільство

«Укрзалізниця» відкриває інтерактивну виставку в Києві: як її відвідати

Опубліковано

«Укрзалізниця» відкриває виставку із залізничного моделювання IronLab для дітей. Подія відбудеться на Центральному залізничному вокзалі в Києві, вхід для відвідувачів безплатний.

Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

«Понад 850 мільйонів людей по всьому світу цікавляться залізничним моделюванням, але в Україні культура залізничного моделювання не поширена настільки широко, тож Укрзалізниця хоче познайомити людей з цим мистецтвом. Загальна площа виставки майже 1500 квадратних метрів. У центрі локації буде розміщено макет залізниці, який збирають з модулів, привезених з різних куточків України», — зазначили в компанії.

Що буде на виставці

  • Майстеркласи з виготовлення будівель та декорацій для залізничних макетів;
  • збирання власноруч залізниці в масштабі 1:87;
  • можливість навчитися робити неонові вивіски;
  • шанс покерувати макетом поїзда з інтерактивної кабіни.

Також на виставці будуть локації, присвячені роботі окремих залізничних елементів: світлофора, колісної букси, стрілкового переводу та пантографа.

Читайте також: Українські круасани від Lviv Croissants тепер і в центрі Праги

Буде й локація, присвячена фірмовим поїздам, зокрема тим, які курсували до Криму, Донецька та Луганська. А також локація Київської дитячої залізниці, де можна буде виграти безплатний квиток на проїзд дитячою залізницею або на відвідування музею дитячої залізниці.

Деталі проведення виставки

Дата проведення: 1-4 листопада 2024 року.

Працює з 12:00 до 20:00, перший день — з 16:00.

Місце проведення: другий поверх Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський, червона зала очікування (ліворуч від ескалатора).

Вхід на інтерактивну виставку безплатний.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала нові поїзди у двох напрямках.

Фото: «Укрзалізниця»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У селі з розваг були тільки ставок і зупинка транспорту. На Волині бібліотеку 20 століття перетворили на громадський простір

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Вишнівській громаді знімають фільм про нематеріальну культурну спадщину Волині, серію про випікання весільного короваю. 

«Ми це робимо для того, щоб зберегти в пам’яті старовинні обряди, ремесла, страви, які колись були поширені на цій території», — каже членкиня Молодіжної ради Катерина Богомаз.

Зйомки відбуваються в старовинній бібліотеці села Машів. Та сьогодні це не лише книгозбірня, а й Центр громадських консультацій і комунікацій «Вільна думка». У ШоТам розповідаємо про те, як у Вишнівській громаді з бібліотеки зробили громадський простір.

Від панського маєтку до бібліотеки

Колись ця будівля була найвеличнішою та найкрасивішою спорудою в селі Машів. Маєток збудувала наприкінці 19 століття заможна польська родина Голубовських. Однак у 1940-х пани залишили село. Після цього там селили працівників машинно-тракторної станції, зберігали сільськогосподарське приладдя для колгоспу, тримали кролеферму. Наприкінці 90-х років будівлю пристосували під сільський клуб і бібліотеку, але не доглядали й не ремонтували. 

«У нас була традиційна бібліотека в сприйнятті минулого століття: килими, старі деревʼяні стелажі, вузький коридор зі скрипучою підлогою, вікна завішані темними шторами», — розповідає Катерина. 

Такою була бібліотека в Машові до перевтілення. Фото: ШоТам

З війною розваги зійшли нанівець

Та люди загорілися ідеєю створити місце, яке могло б об’єднати місцевих, — щоб їм було куди приходити поспілкуватись, подивитись фільми чи пограти в настільні ігри. Бо в селі нема куди піти — з розваг лиш ставок і зупинка транспорту. Катерина пояснює:

«До початку повномасштабної війни в нас у селі в Будинку культури хоч були дискотеки, дні села, концерти на свята, змагання з футболу. Там могла молодь збиратися. З війною це все зійшло нанівець, це стало «не на часі»

Окрім Будинку культури, у Вишнівській громаді є Центр активності громадян — сучасний простір з вільним доступом. Але проблема в тому, що він розташований далеко, і не кожен туди може дістатися — транспорт погано їздить, та й дорога займає багато часу.

«У нас у громаді понад 20 сіл, і всі вони розкидані. Тому люди хотіли, щоб був простір ближче, в старостинстві, куди можна легко й швидко дістатися»

Сільрада надала приміщення бібліотеки, а також кошти на ремонт

Вікторія Капітанюк — молода мама трьох дітей, а також директорка місцевого ліцею. До декрету вона була членкинею Молодіжної ради й організаторкою подій. Саме їй спало на думку відкрити в Машові громадський простір. Село розташоване дуже вдало — біля дороги міжнародного сполучення Київ-Яготин, — тож транспорт ходить часто, і доїхати може кожен.

Вікторія Капітанюк — багатодітна мама, яка була ініціатором відкриття Центру «Вільна думка» в Машові. Фото надала Вікторія Капітанюк

З цією ідеєю пішла до сільради, і її підтримали: 

«Сказали: “Он бібліотека — беріть приміщення й робіть громадський простір”. Сільрада виділила кошти на ремонт».

Публічний простір у Машові після ремонту. Фото: проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

З ремонтом допомагала вся громада, до того ж на волонтерських засадах. До нього долучилися працівники Будинку культури, їхні сім’ї, староста села, начальник відділу культури. Інші жителі також приходили прибирати територію, садити дерева, виносити сміття. Спільними зусиллями в приміщенні полагодили стелю, поставили вікна, пофарбували стіни, зробили підлогу й санвузол.

«Ми хотіли якнайшвидше зробити ремонт. Це відчуття можна порівняти з тим, як коли ти все життя жив в орендованій хаті, а тут купив своє і з нетерпінням чекаєш на завершення ремонту», — згадує Вікторія. 

У простір приходять цілими родинами. Фото: проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

На кошти від благодійників Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» закупили ноутбуки, проєктор, принтер, пуфи, стільці, столи, стелажі, настільні ігри та багато матеріалів для дитячої творчості. Радянські пропагандистські книги віддали на макулатуру, натомість закупили нову українську художню літературу. 

Тепер діти залюбки приходять почитати книжки — у простір закупили нову українську художню літературу. Фото: фейсбук бібліотеки

У просторі проводять зустрічі та навіть знімають серіал

Простір складається з двох кімнат: у першій — бібліотека, у другій — Центр «Вільна думка». Офіційне відкриття відбулося в липні 2024 року. Щотижня там проводять майстер-класи, грають у настільні ігри, організовують перегляд фільмів і мультиків. Вікторія каже, що і в неї нарешті з’явилося місце, де вона може зустрітися з іншими молодими мамами:

«Ми проводимо батьківські комітети дитячого садочка в нашому просторі — це привід зібратися разом, поспілкуватися й випити філіжанку кави. Мами перестали відчувати себе самотніми, бо спілкування для нас — це важливо»

Жительки громади зібралися в громадському просторі, аби пограти в настільні ігри. Фото надала Катерина Богомаз

Натомість сину Вікторії — п’ятирічному Іллі — найбільше подобається дивитися там мультфільми.

«Він ще не бачив такого великого екрану — наче потрапив у кінотеатр. Знаєте, не у всіх є можливість відвезти дітей до кінотеатру», — каже жінка.  

Ліворуч на фото — син Вікторії Ілля, який прийшов весело провести час із друзями в громадському просторі. Фото надала Вікторія Капітанюк

Також у громаді є гурт з 11 жінок різного віку, які співають у Будинку культури. У них у громадському просторі народжуються тексти для нових пісень, а також мінікліпи. 

А зараз там знімають справжній серіал — про нематеріальну культурну спадщину Волині. У ньому знімають жителів старшого віку, бо саме їхній досвід переймають інші, а також молодь, яка вчиться берегти та відновлювати ці традиції. 

«Перша серія — обряд випікання весільного короваю. Він супроводжується ритуалами, звичаями та піснями. Друга серія — у нас був майстер-клас із виготовлення штучних квітів для короваю. Вони залишаються гарними до самого кінця весілля, на відміну від живих», — ділиться Катерина. 

Зйомка серії про виготовлення штучних квітів для короваю в громадському просторі Машова. Фото надала Катерина Богомаз

Наступні серії будуть про бджільництво та виготовлення чорнодимленої кераміки — обіцяють, що буде цікаво.

Така активна увага до громадян неспроста, адже це є стратегічним пріоритетом розвитку громади — підкреслює Віктор Сущик, Вишнівський сільський голова:

«Наша громада не має туристичних чи промислових переваг, тому наш головний ресурс — це люди. Такий простір допоможе нам долучати людей і передусім молодь до розв’язання питань, що стосуються розвитку громади».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Україна отримала листи від військовополонених та списки зниклих безвісти за підтримки Катару

Опубліковано

У співпраці з Катаром Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець отримав листи від військовополонених, які вони писали своїм рідним.

Про це повідомив Дмитро Лубінець.

«Завдяки зусиллям нашого основного посередника, через Катар мені вдалося отримати списки зниклих безвісти військовослужбовців, а також листи українських військовополонених до своїх рідних», — написав Лубінець

Читайте також: «Менше жалості, більше поваги»: на ВДНГ відкрили фотовиставку про коректне спілкування з військовими

Також омбудсман обговорив із Її Високоповажністю Державним міністром з питань міжнародного співробітництва в Міністерстві закордонних справ Держави Катар Лолвою Рашид Аль Хатер можливість прискорення процесу обміну військовополоненими. До того ж вдалося напрацювати домовленості про надання допомоги цивільним, які опинилися у складній життєвій ситуації, зокрема сприяння відновленню особистих документів.

Як зазначає Національне інформаційне бюро, Катар є основним посередником між Україною та росією у розв’язуванні гуманітарних питань. За його сприяння Україні неодноразово вдавалося повертати додому незаконно депортованих та примусово переміщених країною-агресором українських дітей.

Нагадаємо, що в Україні запустили програму «Щоденники стійкості», де кожен може поділитися своєю історією.

Фото: ArmyInform

Коментарі

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення