Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
57216716 315676029125902 1356496894238392320 n 57216716 315676029125902 1356496894238392320 n

Суспільство

Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Історія українського бізнесмена, який у свої 20 років відкрив для українського ринку яблука в карамелі. А до 25 років став власником франчайзингової компанії, яка продає обладнання по всій Європі.

Засновник фірми Food For Good Богдан Білан ідею робити яблука в карамелі привіз зі Сполучених Штатів. Коли був ще школярем, потрапив на програму обміну Flex, та рік навчався у США. Хлопця вразило, що для американців яблуко залите карамеллю – традиційне блюдо і популярний фаст-фуд. Богдан вирішив спробувати такий бізнес в Україні.

Богдан Білан – власник франчайзингової фірми Food For Good

Із заробітчанина у бізнесмени

У Штатах яблука в карамелі навіть запаковані у супермаркетах продають. І я спробував. Дуже смачно. У нас такої страви не зустрічав.

Коли повернувся в Україну – вступив до вишу. Ідея заснувати власний бізнес – не відпускала. Думав над ідеями, концепціями і чим зайнятися. Коли мені було 20 років – наважився відкрити справу. Шукав гроші для старту. Поїхав у Німеччину на заробітки. Звідти привіз 3 тисячі доларів. Інвестував в обладнання.

Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

У 2014 році запустилися. Поставили своїх 4 точки, усі робили яблука в карамелі. У всьому мені допомагала моя дівчина Аліна.

Для старту власного бізнесу знадобилося близько $3 тисяч

Коли відкрив більше таких точок – зрозумів, що оперативна діяльність поглинає весь час. Найоптимальніше працювати, коли тримати дві таких.

Згодом вирішили перейти лише на франчайзинг. Зараз партнерів по Україні і представництва в Польщі, Болгарії, Молдові, Білорусі, Казахстані та Італії. На компанію в Україні працює 4 людей, вони ведуть усі організаційні справи.

Як стати франчайзі?

Франчайзинговий пакет коштує 40 тисяч гривень. У вартість входить багатофункціональний візок, який ми самостійно розробили. Він зручний і для вулиці, і для торгового центру.

В пакет також включено усе необхідне для роботи обладнання, посуд, інструкції, сайт, персональний менеджер, який веде підтримку 24/7, допомагає вибрати локацію та запуститися. Є повністю готовий “сценарій” розвитку бізнесу, що за чим потрібно робити.

Вартість франчайзингового пакету – 40 тисяч грн. І це реальний шанс швидко стати бізнесменом

Допомагаємо обрати локацію. Якщо людина не орієнтується в місті, даємо параметри кращих локацій і з ким контактувати, щоб оформити точку продажу. Допомагаємо оформити договір оренди. Якщо виникають питання чи проблеми, включається наш менеджер, який веде переговори напряму з торговими центрами. Вирішує питання оренди.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Є і дешевший формат франчайзингу. Можемо надати просто стійки чи окреме обладнання за меншу суму. Він підходить для тих, хто вже має власний бізнес, але хочеться трохи розширитися. Ідеально для кафе. Можна взяти наше обладнання і робити яблука в карамелі, як додатковий продукт.

У франшизу включаємо постачання деяких речей. І даємо контакти постачальників, з якими найкраще працювати. Самостійно доведеться шукати яблука.

Кулінарні візки – запорука продажів

Коли відкрили свої точки, працювали на чужих візках. Врахували всі недоліки і почали працювати над власною концепцією ідеальної вітрини.  

Візок – це бізнес-платформа, яка впадає в око і стає вирішальним фактором, чи підійде до вас покупець. Чим гірше він виглядає, тим нижчу ціну доведеться поставити на продукт. На дешевому візку неможливо продати дорогі продукти. Крім того, з поганим візком не дозволять стати в елітних місцях або біля розкручених магазинів.

Із дешевим візком не дозволять стати на хороших локаціях

Крім функціональності, взялися і за розробку естетичного вигляду. Готові макети робили на підряді. Тепер ці візки експортуємо закордон окремо. Коли отримали багато замовлень – орендували виробничі потужності, на яких робимо візки.

Читайте також: Бізнес під час війни: родина із Сєвєродонецька шиє тенти і намети

Обладнання на візку підключається до електромережі. Достатньо однієї точки доступу 220 V. Розхід електроенергії 1,5 кВт на годину. Але обладнання працює не весь час, тому затрати невисокі.

Візок обладнали і під напої. Взимку можна робити глінтвейн, а влітку – щось прохолодне.

Якщо обираєте візок для вуличної торгівлі, його, звісно, можна залишати на ніч на дворі. Але краще забирати у приміщення.

Як роблять яблука в карамелі

Коли робите яблуко в карамелі, пам’ятайте про основне правило фаст-фуду: їжу готують менше, ніж дві хвилини. І з ним має робитися менше, ніж 4 операції. У нашому випадку 30 секунд іде на видачу товару. Усе робиться за три операції.

Сире, помите, середнього розміру яблуко насаджують на дерев’яну паличку, занурюють в теплу карамель. Прокручується одним рухом. Карамель трохи стікає, додаємо присипку на вибір: шоколад, горіхи, арахіс.

Яблуко в карамелі – це фаст-фуд, який потрібно готувати менше, ніж дві хвилини

У нас не той формат, коли наробили яблук на тиждень і продаємо. Тут клієнт може сам обирати, яке яблуко на нього дивиться.

Карамель теж довелося розробляти під проект. В Україні було складно знайти відповідник ірисової  карамелі, який я хотів. Звернувся до технолога харчового заводу. Разом розробляли рецептуру. Придумали робити у вигляді порошку, який у пропорціях змішується з водою і цукром. Таку карамель можна замішувати теж на обладнанні візку. Є спеціальна ємність, яка підтримує постійну температуру. Карамель тепер теж продаємо окремо.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Яблука в карамелі були стартовим продуктом. Його ми доповнили фруктами в шоколаді. Почали робити ріжки, у яких шматочки фруктів заливають теплим шоколадом. Це розширює асортимент і приваблює більше клієнтів.

Переваги і ризики бізнесу

Щоб бізнес був рентабельним краще ставити ціну між 25 і 30 гривнями. Вся фішка в тому, що це продукт з високою доданою вартістю. Собівартість виходить 5-6 гривень. Націнка виходить в п’ять разів більша. І це вигідніше, ніж хот-доги чи шаурма.

Тож такий бізнес швидко окуповується. Крім ціни, на це впливає ще два фактори: прохідне місце і комунікабельний продавець. І сам продукт українцям зрозумілий, в міру екзотичний. Яблука у нас – найпопулярніший фрукт.

Якщо взяти дешевший франчайзинговий пакет і стати в хорошому місці, на чистий прибуток можна вийти вже через два тижні.

Бізнес на яблуках в карамелі та фруктах в шоколаді може окупитися вже через 2 тижні

Невеликі інвестиції. Максимально знизили ціну франчайзингу, щоб окупність наступала швидко. І у нас немає паушального (вступного внеску) і роялті (щомісячні відсотки).

Процес приготування простий. Якщо відкривати ресторан – потрібно мати повара. У нас же продавець швидко навчається, діючи за інструкцією. Достатньо одного продавця, що зменшує витрати на заробітну плату.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Із ризиків. З огляду на те, що процес здається простим і його нібито легко відтворити, насправді є нюанси з технологіями і обладнанням. Тому рекомендую усім охочим почати такий бізнес звертатися до нас. Ми відкриті до партнерства. Надаємо різну інформацію.

Страх у бізнесі – це індикатор, на що слід звернути увагу

Тепер коли бізнесмени-початківці задають мені якісь питання, вони видаються очевидними. Але поки набув такого статусу, весь час супроводжував страх помилитися. І досі страхи є у кожному починанні і ніші, яку роблю. Але це добре. Страх у бізнесі виступає індикатором, на що більше потрібно звернути увагу. Проте не давайте страхам стати бар’єром, який зупинить вас.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Власну справу треба відкривати, особливо, коли страшно це зробити. Коли боїшся – приходять радикальні ідеї.

Якщо нічого не робити і пливти за течією – життя на краще не зміниться. Якість результату вимірюється швидкістю і правильністю прийняття рішень. Неправильних рішень у бізнесі не буває. У будь-якому разі – це досвід.

У планах – більше приділяти увагу експорту обладнання для фаст-фуду, розширювати партнерство у Європі.

Підтримай ШоТам

Суспільство

У Дніпрі тяжкохворим роздають SOS-браслети для швидкого реагування у разі поганого самопочуття

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Дніпрі тяжкохворі та літні люди носитимуть SOS-браслети з QR-кодом, щоб у разі поганого самопочуття можна було швидко надати допомогу чи оперативно ідентифікувати.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Відсканувавши QR-код на браслеті, можна побачити інформацію про захворювання людини, групу крові, алергії, контакти довірених осіб, а також ПІБ, дату народження та як надати невідкладну допомогу.

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Проєкт спрямований на зменшення випадків, коли перехожі проходять повз людей, які лежать на вулиці, адже думають, що вони перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Браслети дають зрозуміти, що постраждалому необхідна допомога.

На сьогодні роздали 600 браслетів, 500 з них отримали люди, які обслуговуються в територіальних центрах. Наступного року продовжать цю ініціативу.

Читайте також: «Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців

Зазначається, що у Дніпрі близько 15 тисяч людей потребують таких браслетів. Це хворі на цукровий діабет, гіпертонію, психічні захворювання, а також літні люди та ті, які мають порушення пам’яті або епілепсію.

 «Анкетування триває близько 10-15 хвилин, ми запитуємо ПІБ, номер телефону, групу крові, інформацію про наявність алергій та хронічних захворювань, дані контактних осіб. У територіальному центрі Шевченківського району обслуговуються близько 800 людей, половина з них потребують таких браслетів», – поділилась фахівчиня із соціальної роботи КУ «Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування» ДМР Катерина Авдєєва.

Нагадаємо, у львівській лікарні Охматдит відкрили операційну із обладнанням 3D-лапароскопії.

Фото: dniprorada.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Киян просять купити книгу для вихованців інтернату до дня Святого Миколая

Опубліковано

Підтримай ШоТам

До дня Святого Миколая діти зазвичай чекають на подарунки. Київська книгарня «Сяйво книги» вирішила порадувати дітлахів, що позбавлені батьківської опіки, і запрошує кожного відвідувача зробити книжковий дарунок для вихованців Ніжинського дитячого будинку-інтернату.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

«Наша книгарня традиційно влаштовує приємні сюрпризи до свят. Цього разу ми хочемо подарувати хвилини щастя діткам із інтернату. Запрошуємо відвідувачів долучитись до збору книжечок для дітей, що особливо потребують уваги та піклування», – інформує муніципальна книгарня.

Від 1 до 19 грудня книгарня запрошує придбати дитячу книгу за знижкою 20% та подарувати її вихованцям Ніжинського будинку-інтернату.

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

«За кожну добру справу потрібно дякувати. Тому, отримуючи знижку на книги для дитячого будинку, мінус 20% від вартості буде розповсюджуватися і на покупку книг для вас. Наші продавці-консультанти підкажуть і допоможуть підібрати саме ту літературу, що стане корисною та радуватиме дітлахів», – додає комунальне підприємство.

У Ніжинському дитячому будинку-інтернаті виховують 107 вихованців. Це соціально-медичний заклад, де постійно проживають діти 4-18 років та 18-35 років – у молодіжному відділенні. Всі вихованці потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх і реабілітаційних послуг.

Муніципальна книгарня «Сяйво книги» чекає на відвідувачів у центрі столиці на Великій Васильківській, 6.

Нагадаємо, у Києві волонтери Червоного хреста започаткували акцію «Добрий шарф» і роздають теплі речі.

Фото: fainaidea.com.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Оголосили гранти для громадянського суспільства «Долучайся!»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Оголосили конкурс на отримання грантів в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні.

Про це пише Гурт.

Про грант

Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях.

Більш детальний опис Програми «Долучайся!» наведено тут.

Метою конкурсу є задоволення нагальних потреб громадянського суспільства у протистоянні можливому відкату досягнень у сфері боротьби з корупцією, верховенства права, охорони здоров’я, освіти, виборчих реформ та у інших галузях, важливих для громадян та організацій громадянського суспільства.

Читайте також: Як відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Програма «Долучайся!» надає підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема існуючим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та неофіційним громадським ініціативам.

Про ініціативи в межах гранту

Ініціативи, які будуть підтримані в рамках цього конкурсу, мають бути короткостроковими та характеризуватися невідкладною потребою їхнього впровадження задля реагування на нові виклики.

Ініціативи можуть містити таке:

 • адвокація, включаючи вирішення непередбачуваних питань у розробці політичних стратегій та програм;
 • заходи у сфері неформальної громадянської освіти, включаючи розробку та пілотне впровадження інноваційних інструментів залучення громадян та громадянської освіти;
 • міжрегіональний неформальний обмін досвідом із громадянської освіти;
 • інноваційне залучення громадян, громадські ініціативи та мобілізація суспільства;
 • створення місцевого медіа-контенту для підтримки залучення громадян до вирішення місцевих питань;
 • розвиток інструментів інформаційно-комунікаційних технологій;
 • підтримка заходів ОГС, включаючи конференції, семінари, прес-конференції;
 • діяльність, спрямована на посилення залучення вразливих груп населення;
 • протидія корупції на місцевому рівні;
 • ініціативи у відповідь на кризи у сфері прав людини;
 • діяльність, пов’язана із забезпеченням відкритості та прозорості виборчого процесу;
 • адаптація ОГС до пандемічного середовища.

Фінансування і терміни

Сума гранту — до 30 тис. дол. США.

Орієнтовний строк дії грантів: 1-9 місяців. Незалежно від дати початку, усі запропоновані проєкти мають завершитися до 30 червня 2023 року.

Кінцевий термін подання заявок: відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають рішення протягом двох тижнів з дня, коли Pact отримає повний пакет документів в рамках заявки на грант. Однак після 15 травня 2023 року жодні заявки не прийматимуться.

Надішліть заповнені заявки електронною поштою на адресу grants.engage@pactworld.org з темою: «Response to RFA P4767-2021-09».

Вимоги до заявок

Заявки подаються українською або англійською мовами.

Мінімальний прийнятний пакет документів по заявці повинен складатися з таких документів:

 • (1) заявка,
 • (2) коротка форма «Оцінка ризиків і відповідальності грантоотримувача (SRRA)»,
 • (3) (а) для зареєстрованих організацій: підтвердження організаційно-правової форми; (б) для неформальних груп: меморандуми про співпрацю, рекомендаційні листи, гарантійні листи або інші подібні документи між групою-заявником та її партнерською ОГС.

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів «Море Можливостей».

Як ми повідомляли раніше, Лисичанська друкарня на Луганщині отримала від USAID сучасне обладнання.

Фото: prostir.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі