Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
57216716 315676029125902 1356496894238392320 n 57216716 315676029125902 1356496894238392320 n

Суспільство

Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Опубліковано

Історія українського бізнесмена, який у свої 20 років відкрив для українського ринку яблука в карамелі. А до 25 років став власником франчайзингової компанії, яка продає обладнання по всій Європі.

Засновник фірми Food For Good Богдан Білан ідею робити яблука в карамелі привіз зі Сполучених Штатів. Коли був ще школярем, потрапив на програму обміну Flex, та рік навчався у США. Хлопця вразило, що для американців яблуко залите карамеллю – традиційне блюдо і популярний фаст-фуд. Богдан вирішив спробувати такий бізнес в Україні.

Богдан Білан – власник франчайзингової фірми Food For Good

Із заробітчанина у бізнесмени

У Штатах яблука в карамелі навіть запаковані у супермаркетах продають. І я спробував. Дуже смачно. У нас такої страви не зустрічав.

Коли повернувся в Україну – вступив до вишу. Ідея заснувати власний бізнес – не відпускала. Думав над ідеями, концепціями і чим зайнятися. Коли мені було 20 років – наважився відкрити справу. Шукав гроші для старту. Поїхав у Німеччину на заробітки. Звідти привіз 3 тисячі доларів. Інвестував в обладнання.

Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

У 2014 році запустилися. Поставили своїх 4 точки, усі робили яблука в карамелі. У всьому мені допомагала моя дівчина Аліна.

Для старту власного бізнесу знадобилося близько $3 тисяч

Коли відкрив більше таких точок – зрозумів, що оперативна діяльність поглинає весь час. Найоптимальніше працювати, коли тримати дві таких.

Згодом вирішили перейти лише на франчайзинг. Зараз партнерів по Україні і представництва в Польщі, Болгарії, Молдові, Білорусі, Казахстані та Італії. На компанію в Україні працює 4 людей, вони ведуть усі організаційні справи.

Як стати франчайзі?

Франчайзинговий пакет коштує 40 тисяч гривень. У вартість входить багатофункціональний візок, який ми самостійно розробили. Він зручний і для вулиці, і для торгового центру.

В пакет також включено усе необхідне для роботи обладнання, посуд, інструкції, сайт, персональний менеджер, який веде підтримку 24/7, допомагає вибрати локацію та запуститися. Є повністю готовий “сценарій” розвитку бізнесу, що за чим потрібно робити.

Вартість франчайзингового пакету – 40 тисяч грн. І це реальний шанс швидко стати бізнесменом

Допомагаємо обрати локацію. Якщо людина не орієнтується в місті, даємо параметри кращих локацій і з ким контактувати, щоб оформити точку продажу. Допомагаємо оформити договір оренди. Якщо виникають питання чи проблеми, включається наш менеджер, який веде переговори напряму з торговими центрами. Вирішує питання оренди.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Є і дешевший формат франчайзингу. Можемо надати просто стійки чи окреме обладнання за меншу суму. Він підходить для тих, хто вже має власний бізнес, але хочеться трохи розширитися. Ідеально для кафе. Можна взяти наше обладнання і робити яблука в карамелі, як додатковий продукт.

У франшизу включаємо постачання деяких речей. І даємо контакти постачальників, з якими найкраще працювати. Самостійно доведеться шукати яблука.

Кулінарні візки – запорука продажів

Коли відкрили свої точки, працювали на чужих візках. Врахували всі недоліки і почали працювати над власною концепцією ідеальної вітрини.  

Візок – це бізнес-платформа, яка впадає в око і стає вирішальним фактором, чи підійде до вас покупець. Чим гірше він виглядає, тим нижчу ціну доведеться поставити на продукт. На дешевому візку неможливо продати дорогі продукти. Крім того, з поганим візком не дозволять стати в елітних місцях або біля розкручених магазинів.

Із дешевим візком не дозволять стати на хороших локаціях

Крім функціональності, взялися і за розробку естетичного вигляду. Готові макети робили на підряді. Тепер ці візки експортуємо закордон окремо. Коли отримали багато замовлень – орендували виробничі потужності, на яких робимо візки.

Читайте також: Бізнес під час війни: родина із Сєвєродонецька шиє тенти і намети

Обладнання на візку підключається до електромережі. Достатньо однієї точки доступу 220 V. Розхід електроенергії 1,5 кВт на годину. Але обладнання працює не весь час, тому затрати невисокі.

Візок обладнали і під напої. Взимку можна робити глінтвейн, а влітку – щось прохолодне.

Якщо обираєте візок для вуличної торгівлі, його, звісно, можна залишати на ніч на дворі. Але краще забирати у приміщення.

Як роблять яблука в карамелі

Коли робите яблуко в карамелі, пам’ятайте про основне правило фаст-фуду: їжу готують менше, ніж дві хвилини. І з ним має робитися менше, ніж 4 операції. У нашому випадку 30 секунд іде на видачу товару. Усе робиться за три операції.

Сире, помите, середнього розміру яблуко насаджують на дерев’яну паличку, занурюють в теплу карамель. Прокручується одним рухом. Карамель трохи стікає, додаємо присипку на вибір: шоколад, горіхи, арахіс.

Яблуко в карамелі – це фаст-фуд, який потрібно готувати менше, ніж дві хвилини

У нас не той формат, коли наробили яблук на тиждень і продаємо. Тут клієнт може сам обирати, яке яблуко на нього дивиться.

Карамель теж довелося розробляти під проект. В Україні було складно знайти відповідник ірисової  карамелі, який я хотів. Звернувся до технолога харчового заводу. Разом розробляли рецептуру. Придумали робити у вигляді порошку, який у пропорціях змішується з водою і цукром. Таку карамель можна замішувати теж на обладнанні візку. Є спеціальна ємність, яка підтримує постійну температуру. Карамель тепер теж продаємо окремо.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Яблука в карамелі були стартовим продуктом. Його ми доповнили фруктами в шоколаді. Почали робити ріжки, у яких шматочки фруктів заливають теплим шоколадом. Це розширює асортимент і приваблює більше клієнтів.

Переваги і ризики бізнесу

Щоб бізнес був рентабельним краще ставити ціну між 25 і 30 гривнями. Вся фішка в тому, що це продукт з високою доданою вартістю. Собівартість виходить 5-6 гривень. Націнка виходить в п’ять разів більша. І це вигідніше, ніж хот-доги чи шаурма.

Тож такий бізнес швидко окуповується. Крім ціни, на це впливає ще два фактори: прохідне місце і комунікабельний продавець. І сам продукт українцям зрозумілий, в міру екзотичний. Яблука у нас – найпопулярніший фрукт.

Якщо взяти дешевший франчайзинговий пакет і стати в хорошому місці, на чистий прибуток можна вийти вже через два тижні.

Бізнес на яблуках в карамелі та фруктах в шоколаді може окупитися вже через 2 тижні

Невеликі інвестиції. Максимально знизили ціну франчайзингу, щоб окупність наступала швидко. І у нас немає паушального (вступного внеску) і роялті (щомісячні відсотки).

Процес приготування простий. Якщо відкривати ресторан – потрібно мати повара. У нас же продавець швидко навчається, діючи за інструкцією. Достатньо одного продавця, що зменшує витрати на заробітну плату.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Із ризиків. З огляду на те, що процес здається простим і його нібито легко відтворити, насправді є нюанси з технологіями і обладнанням. Тому рекомендую усім охочим почати такий бізнес звертатися до нас. Ми відкриті до партнерства. Надаємо різну інформацію.

Страх у бізнесі – це індикатор, на що слід звернути увагу

Тепер коли бізнесмени-початківці задають мені якісь питання, вони видаються очевидними. Але поки набув такого статусу, весь час супроводжував страх помилитися. І досі страхи є у кожному починанні і ніші, яку роблю. Але це добре. Страх у бізнесі виступає індикатором, на що більше потрібно звернути увагу. Проте не давайте страхам стати бар’єром, який зупинить вас.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Власну справу треба відкривати, особливо, коли страшно це зробити. Коли боїшся – приходять радикальні ідеї.

Якщо нічого не робити і пливти за течією – життя на краще не зміниться. Якість результату вимірюється швидкістю і правильністю прийняття рішень. Неправильних рішень у бізнесі не буває. У будь-якому разі – це досвід.

У планах – більше приділяти увагу експорту обладнання для фаст-фуду, розширювати партнерство у Європі.

Суспільство

Меценати обладнали три лікарні на Волині автоматичними дезінфекційними станціями Saner

Опубліковано

Українська компанія Modern Expo виготовила і встановила безкоштовно у трьох медзакладах Волині дезінфекційні станції Saner задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що створення нового продукту стало справжнім викликом для команди, адже увесь процес розробки та реалізації проходив в умовах дистанційної роботи. Проте зусилля розподілили ефективно, тож і результат не забарився.

Читайте також«Тіло бачимо руками». Як незрячі масажистки «Очі Тари» допомагають жінкам долати стрес

Saner є мобільним та зручним у користуванні. За допомогою встановлених коліщаток обладнання можна швидко переміщувати без значних затрат часу чи зусиль. Роботу сенсорного  розпилювача антисептика забезпечують два формати живлення: від знімних носіїв або від електричної мережі.

Три такі станції дезінфекції розмістили у:

  • Волинській обласній дитячій клінічній,
  • Волинській обласній інфекційній,
  • Волинській обласній клінічній лікарнях. 

Читайте такожПро мерів, комуналку та безхатченків. Як книга «У міста є я!» допоможе дітям стати відповідальними мешканцями

Зручно продезінфікувати руки тепер у цих закладах можуть усі відвідувачі та працівники. Saner є безконтактним, тож він унеможливлює поширення вірусу. Для того, аби скористатися обладнанням, варто лише підійти до Saner та піднести руки до сенсора. Система зреагує на рух і відпустить дозу дезинфікуючої речовини. За необхідності можна скористатися також серветками.

Нагадаємо, українська компанія інвестує $5 млн у платформу онлайн-терапії Calmerry.

Як ми повідомляли раніше,  в Україні запустили освітній серіал «Цифрові навички для медиків».

Усі фото: modern-expo.eu.

Читати далі

Суспільство

Гігантські писанки прикрасили парк на Київщині (ВІДЕО)

Опубліковано

До свята Великодня у центральному міському парку Бучі на Київщині встановили величезні писанки.

Про це пише місцеве видання buchanews.com.ua.

«Усіх жителів громади запрошують завітати, щоб насолодитись прекрасною великодньою виставкою, яка триватиме під час травневих свят», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожПро мерів, комуналку та безхатченків. Як книга «У міста є я!» допоможе дітям стати відповідальними мешканцями

Довідка

Бучанський міський парк відкритий 2011 року. Його площа 52 гектари.

У парку є озера, фонтани, скульптури, велодоріжки, мотузковий парк, дитяче містечко, міні-зоопарк. На вході працює служба прокату велосипедів, дитячих автомобілів, самокатів.

Читайте також: Як українські полярники святкують Великдень в Антарктиді? (ФОТО)

У парку проходили музичний майстер-клас, чемпіонат України зі швидких та блискавичних шахів серед юнаків та дівчат, велозабіг.

Нагадаємо, на Прикарпатті громада встановила 4-метрову ковану писанку.

Головне фото: buchanews.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Український «Руслан» доправив польських військових до Португалії (ФОТО)

Опубліковано

Один з найбільших транспортних літаків у світі – український Ан-124 «Руслан» – перевіз польських військових до Португалії на найбільші авіаційні навчання НАТО в цьому році.

Про це пишуть Крила.

За інформацією, 31-ша тактична авіабаза Познань-Кшешіни почала перекидання на авіабазу Бежа в Португалії на маневри Nato Tiger Meet 2021.

Військові навчання триватимуть з 2 до 14 травня.

Тактичні навчання Tiger Meet +2021 будуть імітацією реального сучасного поля бою з відображенням бойових дій в умовах загрози у всіх областях діяльності, які визначає НАТО: у повітрі, на суходолі, на воді, у кіберпросторі та в космосі.

НАТО підписало з 2018 року угоду з компанією Antonov Logistics Salis, відповідно до якого військові можуть використовувати в рамках контрактів літаки Ан-124, а також інші літаки – Ан-225, Ан-22 та Іл-76.

Читайте такожПро мерів, комуналку та безхатченків. Як книга «У міста є я!» допоможе дітям стати відповідальними мешканцями

Відповідно до цієї угоди країни-учасниці SALIS мають доступ до стратегічних повітряних перевезень негабаритних вантажів на основі узгодженої квоти льотних годин на рік.

Чинний контракт діє до 2021 року з можливістю продовження ще на п’ять років.

Читайте такожУкраїнський Clubhouse: що слухати та на кого підписатись у популярній соцмережі

Нагадаємо, «Антонов» показав етап будівництва літаків АН-178 для Збройних Сил.

Як ми повідомляли раніше, Україна модернізує три літаки для Бангладеш.

Усі фото: epoznan.pl.

Читати далі