Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
57216716 315676029125902 1356496894238392320 n 57216716 315676029125902 1356496894238392320 n

Суспільство

Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Опубліковано

Історія українського бізнесмена, який у свої 20 років відкрив для українського ринку яблука в карамелі. А до 25 років став власником франчайзингової компанії, яка продає обладнання по всій Європі.

Засновник фірми Food For Good Богдан Білан ідею робити яблука в карамелі привіз зі Сполучених Штатів. Коли був ще школярем, потрапив на програму обміну Flex, та рік навчався у США. Хлопця вразило, що для американців яблуко залите карамеллю – традиційне блюдо і популярний фаст-фуд. Богдан вирішив спробувати такий бізнес в Україні.

Богдан Білан – власник франчайзингової фірми Food For Good

Із заробітчанина у бізнесмени

У Штатах яблука в карамелі навіть запаковані у супермаркетах продають. І я спробував. Дуже смачно. У нас такої страви не зустрічав.

Коли повернувся в Україну – вступив до вишу. Ідея заснувати власний бізнес – не відпускала. Думав над ідеями, концепціями і чим зайнятися. Коли мені було 20 років – наважився відкрити справу. Шукав гроші для старту. Поїхав у Німеччину на заробітки. Звідти привіз 3 тисячі доларів. Інвестував в обладнання.

Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

У 2014 році запустилися. Поставили своїх 4 точки, усі робили яблука в карамелі. У всьому мені допомагала моя дівчина Аліна.

Для старту власного бізнесу знадобилося близько $3 тисяч

Коли відкрив більше таких точок – зрозумів, що оперативна діяльність поглинає весь час. Найоптимальніше працювати, коли тримати дві таких.

Згодом вирішили перейти лише на франчайзинг. Зараз партнерів по Україні і представництва в Польщі, Болгарії, Молдові, Білорусі, Казахстані та Італії. На компанію в Україні працює 4 людей, вони ведуть усі організаційні справи.

Як стати франчайзі?

Франчайзинговий пакет коштує 40 тисяч гривень. У вартість входить багатофункціональний візок, який ми самостійно розробили. Він зручний і для вулиці, і для торгового центру.

В пакет також включено усе необхідне для роботи обладнання, посуд, інструкції, сайт, персональний менеджер, який веде підтримку 24/7, допомагає вибрати локацію та запуститися. Є повністю готовий “сценарій” розвитку бізнесу, що за чим потрібно робити.

Вартість франчайзингового пакету – 40 тисяч грн. І це реальний шанс швидко стати бізнесменом

Допомагаємо обрати локацію. Якщо людина не орієнтується в місті, даємо параметри кращих локацій і з ким контактувати, щоб оформити точку продажу. Допомагаємо оформити договір оренди. Якщо виникають питання чи проблеми, включається наш менеджер, який веде переговори напряму з торговими центрами. Вирішує питання оренди.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Є і дешевший формат франчайзингу. Можемо надати просто стійки чи окреме обладнання за меншу суму. Він підходить для тих, хто вже має власний бізнес, але хочеться трохи розширитися. Ідеально для кафе. Можна взяти наше обладнання і робити яблука в карамелі, як додатковий продукт.

У франшизу включаємо постачання деяких речей. І даємо контакти постачальників, з якими найкраще працювати. Самостійно доведеться шукати яблука.

Кулінарні візки – запорука продажів

Коли відкрили свої точки, працювали на чужих візках. Врахували всі недоліки і почали працювати над власною концепцією ідеальної вітрини.  

Візок – це бізнес-платформа, яка впадає в око і стає вирішальним фактором, чи підійде до вас покупець. Чим гірше він виглядає, тим нижчу ціну доведеться поставити на продукт. На дешевому візку неможливо продати дорогі продукти. Крім того, з поганим візком не дозволять стати в елітних місцях або біля розкручених магазинів.

Із дешевим візком не дозволять стати на хороших локаціях

Крім функціональності, взялися і за розробку естетичного вигляду. Готові макети робили на підряді. Тепер ці візки експортуємо закордон окремо. Коли отримали багато замовлень – орендували виробничі потужності, на яких робимо візки.

Читайте також: Бізнес під час війни: родина із Сєвєродонецька шиє тенти і намети

Обладнання на візку підключається до електромережі. Достатньо однієї точки доступу 220 V. Розхід електроенергії 1,5 кВт на годину. Але обладнання працює не весь час, тому затрати невисокі.

Візок обладнали і під напої. Взимку можна робити глінтвейн, а влітку – щось прохолодне.

Якщо обираєте візок для вуличної торгівлі, його, звісно, можна залишати на ніч на дворі. Але краще забирати у приміщення.

Як роблять яблука в карамелі

Коли робите яблуко в карамелі, пам’ятайте про основне правило фаст-фуду: їжу готують менше, ніж дві хвилини. І з ним має робитися менше, ніж 4 операції. У нашому випадку 30 секунд іде на видачу товару. Усе робиться за три операції.

Сире, помите, середнього розміру яблуко насаджують на дерев’яну паличку, занурюють в теплу карамель. Прокручується одним рухом. Карамель трохи стікає, додаємо присипку на вибір: шоколад, горіхи, арахіс.

Яблуко в карамелі – це фаст-фуд, який потрібно готувати менше, ніж дві хвилини

У нас не той формат, коли наробили яблук на тиждень і продаємо. Тут клієнт може сам обирати, яке яблуко на нього дивиться.

Карамель теж довелося розробляти під проект. В Україні було складно знайти відповідник ірисової  карамелі, який я хотів. Звернувся до технолога харчового заводу. Разом розробляли рецептуру. Придумали робити у вигляді порошку, який у пропорціях змішується з водою і цукром. Таку карамель можна замішувати теж на обладнанні візку. Є спеціальна ємність, яка підтримує постійну температуру. Карамель тепер теж продаємо окремо.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Яблука в карамелі були стартовим продуктом. Його ми доповнили фруктами в шоколаді. Почали робити ріжки, у яких шматочки фруктів заливають теплим шоколадом. Це розширює асортимент і приваблює більше клієнтів.

Переваги і ризики бізнесу

Щоб бізнес був рентабельним краще ставити ціну між 25 і 30 гривнями. Вся фішка в тому, що це продукт з високою доданою вартістю. Собівартість виходить 5-6 гривень. Націнка виходить в п’ять разів більша. І це вигідніше, ніж хот-доги чи шаурма.

Тож такий бізнес швидко окуповується. Крім ціни, на це впливає ще два фактори: прохідне місце і комунікабельний продавець. І сам продукт українцям зрозумілий, в міру екзотичний. Яблука у нас – найпопулярніший фрукт.

Якщо взяти дешевший франчайзинговий пакет і стати в хорошому місці, на чистий прибуток можна вийти вже через два тижні.

Бізнес на яблуках в карамелі та фруктах в шоколаді може окупитися вже через 2 тижні

Невеликі інвестиції. Максимально знизили ціну франчайзингу, щоб окупність наступала швидко. І у нас немає паушального (вступного внеску) і роялті (щомісячні відсотки).

Процес приготування простий. Якщо відкривати ресторан – потрібно мати повара. У нас же продавець швидко навчається, діючи за інструкцією. Достатньо одного продавця, що зменшує витрати на заробітну плату.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Із ризиків. З огляду на те, що процес здається простим і його нібито легко відтворити, насправді є нюанси з технологіями і обладнанням. Тому рекомендую усім охочим почати такий бізнес звертатися до нас. Ми відкриті до партнерства. Надаємо різну інформацію.

Страх у бізнесі – це індикатор, на що слід звернути увагу

Тепер коли бізнесмени-початківці задають мені якісь питання, вони видаються очевидними. Але поки набув такого статусу, весь час супроводжував страх помилитися. І досі страхи є у кожному починанні і ніші, яку роблю. Але це добре. Страх у бізнесі виступає індикатором, на що більше потрібно звернути увагу. Проте не давайте страхам стати бар’єром, який зупинить вас.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Власну справу треба відкривати, особливо, коли страшно це зробити. Коли боїшся – приходять радикальні ідеї.

Якщо нічого не робити і пливти за течією – життя на краще не зміниться. Якість результату вимірюється швидкістю і правильністю прийняття рішень. Неправильних рішень у бізнесі не буває. У будь-якому разі – це досвід.

У планах – більше приділяти увагу експорту обладнання для фаст-фуду, розширювати партнерство у Європі.

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі