

Суспільство
Що почитати на карантині: ТОП-10 статей #ШоТам
Ми знаємо, що ви вже втомилися від безкінечних переліків, які онлайн-курси пройти та які фільми про епідемію подивитися. Тому пропонуємо десять заспокійливих статей від #ШоТам про українців та бізнеси, які надихають, – їх можна почитати під час самоізоляції. І пам’ятайте – карантин закінчиться, я життя продовжиться.
Гурток для хлопців без батька: як переселенець навчає дітей теслярству
Переселенець Віталій Андрієць став названим батьком хлопцям, які ростуть без тата. Чоловік сам ріс без батька в домі і як ніхто знає, як це бути маленьким хлопчиком без батьківської любові. Тому вирішив безкоштовно допомагати хлопцям переживати важкі часи, а теслярство, на його думку, є найкращим способом підготуватись до дорослого життя.

Як працює майстерня, куди хлопчаки біжать за батьківським теплом, та як поїздка в Африку спонукала Віталія допомагати іншим – читайте тут.
Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву
Це історія про хлопця, яки відкрив кав’ярню, бо на Відрадному проспекті у Києві неможливо було попити нормальної кави – тільки якоїсь “3 в 1” із місцевого ларька. Він заручився підтримкою друга-баристи, і розпочав свою справу, аби варити каву, яка буде само йому до смаку.
Перший рік було дуже і дуже нелегко, проте хлопець каже, в “свідомого” бариста можна вирости за півтора місяці, але більш-менш освоїти механіку процесу можна за кілька днів.
Прочитати про механіку відкриття кав’ярні можна тут.
В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel
“Щоб зробити перші суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana. На зв’язок вийшов консультант заводу. Він був здивований моїм проханням. Я не оптовий покупець, а просила по кілька мілілітрів, але багатьох компонентів. Написала їм щирого, і трохи наївного листа. Пояснила свою ситуацію і що хочу розвивати власний бренд. Врешті, мені пішли назустріч. Отримала свій перший набір компонентів” – Ксенія Гошовська
Прочитати, що Ксенія зібрала з тих компонентів можна тут.
Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню
Команда проекту з Кропивницького заглядає в кожен куточок свого краю, шукає бабусь, які співають і знають старовинні пісні. Саме таких бабусь, яких неможливо уявити без народної пісні. Засновниці проекту “Баба Єлька” записують пісні, слухають людські історії та викладають у соціальних мережах. У їхньому доробку вже більше 200 відновлених народних пісень.
Почитати про крутих дівчат і крутих бабусь можна тут.
“Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва
“Як так?” – питає турист-норвежець, поглядаючи, як дерев’яні бруски іграшки “ЯкТак” перекочуються між собою, тримаючись лише на самих стрічках. Не вірить, що дивна іграшка – то справа рук українця.

Наша стаття про “ЯкТак” – дійсно чарівна, бо ми отримали на неї стільки відгуків! Всі хотіли купити іграшку, а Сергій П’янков, її автор, знайшов партнерів! Ділимося текстом тут.
Пів мільйона гривень за 1,5 тижні. Валерій Ананьєв про те, чому не довірить свої книги видавництвам
Валерій Ананьєв – колишній десантник, АТОвець, мандрівний блогер і письменник. Так його називають інші. Він же просто робить те, що приносить йому задоволення у конкретний момент часу.
Як він заробив на справі, яка вважається неприбутковою виясняла наша авторка Діана. І на це їй знадобилося аж чотири чашки кави!

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві
“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях.
Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так.
А ви народилися, щоб стати вільним рокером? Перевірити можна в нашому тексті.
Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!
Маємо ще одну відповідь, чим зайнятися на карантині – слухати книжки!
У додатку АБУК ви можете придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами. Додатком користується вже більше 22 тисячі користувачів, а українська діаспора у США та Німеччині у захваті, що тепер є доступний україномовний контент.
Знайти щось собі до смаку можна у нашому матеріалі.
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ

Звісно ми не кажемо, що за декілька місяців світ перетвориться на один з фільмів “Шалений Макс”, проте ось вам крута стаття про українські кемпери, в яких можна їхати куди завгодно та жити де хочеш!
Ні палатка, ні дача не потрібні, якщо у вас є кемпер – житловий причіп, який можна розмістити і на березі моря, і посеред гір. Українські кемпери Lifestylecamper прийшлись до душі і новозеландцям, і норвежцям, і навіть найприскіпливішій в питаннях якості нації – німцям. Чому директор Lifestylecamper виставив одну німецьку компанію за поріг заводу? Чи можуть дозволити собі такий кемпер українці – на противагу іноземцям? Про все це – у нашій статті.
93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду
Дивовижний кейс від дівчини, яка заробляє на коробочках для обручок, ціна яких стартує від $77. Яна Анохіна — молода бізнесвумен, про яку пишуть такі видання, як Vogue та Martha Stewart Weddings. Вона зробила 93 вироби для британської королеви та відправила листа у Букінгемський палац.

І це завдяки успішному бренду коробочок для обручок Voeu Du Coeur. Дніпровський бренд купують вже у 48-ми країнах світу, а Китай активно копіює вироби. Як вдалось запустити успішну власну справу без вкладень та чому українські коробочки люблять у всьому світі, читайте тут.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»