Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
image5 image5

Суспільство

Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву

Опубліковано

09.05.2019

Ви коли-небудь помічали, як одразу холоне погляд бариста за стійкою кав’ярні, варто вам промовити “Мені американо з молоком” або “ЛаттЕ з сиропчиком, будь ласка”?

Бо прекрасний смак кави не можна псувати лавандовим сиропом чи цукром! І не можна додавати до вже розбавленої водою кави (американо) ще і молоко!

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Лате з сиропчиком полюбляв випити і Андрій Бовкун до того, як відкрив свою кав’ярню.

У кавовий бізнес хлопець прийшов, взагалі не вміючи варити цей напій. Зараз же у планах Андрія – разом із відомим українським бізнесменом і відвідувачем кав’ярні “Пітчер” Дмитром Костіком відкрити інноваційне смарт-кафе.

Андрій Бовкун жартує: коли вирішив відкрити кав’ярню, думав, що це легше, ніж поміняти екран на айфоні за 10 хвилин. Але все виявилось не так просто

Він розповів “ШоТам?” коротку інструкцію з власного досвіду, що треба робити, аби у цьому бізнесі усе пішло добре. І перший крок – перестати думати про… гроші.

Крок 1. Визначити проблему, яку вирішить ваш бізнес

Андрію 25 років, і до відкриття кав’ярні у 2017 році він керував двома сервісними центрами з ремонту телефонів. Але в один момент зрозумів: сервісний центр – не зовсім те, чим хотів би займатись у майбутньому.

Якось розмовляв з другом дитинства Євгеном, професійним баристою, про якість кави. Так по ходу розмови друзі визначили проблему: виявилось, на Відрадному проспекті у Києві неможливо попити нормальної кави – тільки якоїсь “3 в 1” із місцевого ларька. Або “навіженого купажу” – суміші з 90% робусти і 10% арабіки (серед найкращих сортів кави – лише арабіка. Робусту додають у кавові суміші лише для здешевшання виробництва – авт.):

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

“Ну, це ж пити взагалі неможливо!” – вигукує обурено хлопець.

Так розмова двох друзів переросла у рішення створити власний бізнес.

Кав’ярню Андрій вирішив відкрити з другом Євгеном – професійним бариста

Крок 2. Пошук вигідного місця для відкриття

Тож вирішено – їх спільним бізнесом повинна була кав’ярня! Хлопці об’їздили близько 40 потенційних місць для майбутнього бізнесу, і жодне їм не сподобалось. І тільки МАФ біля Національного авіаційного університета викликав відчуття, що тут і треба починати, каже Андрій.

Читайте також: Топ-6 відверто дивних ідей для бізнесу в Україні

Кав’ярню назвали “Пітчер” – на честь ємності для збивання молока для кави. Стартовий бюджет розрахували на 100 тисяч гривень. МАФ друзі орендували за 15 тисяч на місяць. Але до відкриття довелось вкласти ще 50 тисяч гривень – на неочікувано дорогий для хлопців ремонт.

Спочатку думали просто пофарбувати стіни. А якщо зробили стіни і стелю, то вже тоді і підлогу нормально зробимо. Так одне за іншим і потягнулось.

Ремонт хлопці робили самотужки. Одні витрати потягнули за собою інші, і виявилось, що коштів на нього треба буде набагато більше, ніж запланували.

Крок 3. Постачальники і підбір персоналу

Перший рік роботи друзі по бізнесу працювали тільки удвох, а перші чотири місяці – без вихідних. Андрій не вмів варити каву і поки вчився, його практично без вихідних підміняв Євген. Після року роботи стало простіше, і у них з’явились ще два бариста, які допомагають впоратись із потоком людей. Шукали їх у дружньому колі та серед “кавової” спільноти.

Читайте також:В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

Раніше я думав, якщо ти вмієш поміняти екран в айфоні менше, ніж за 10 хвилин, то зможеш все. Але з кавою все виявилось не так просто, – всміхається Андрій.

Хлопець каже, в “свідомого” бариста можна вирости за півтора місяці, але більш-менш освоїти механіку процесу можна за кілька днів.

Фото з кав’ярні “Пітчер”

Коли відкривались, зіштовхнулись із тим, що для МАФу не дуже-то охоче дають в аренду кавову машину і обладнання. Але після пошуків Андрію та його другу все ж вдалось орендувати таку машину за 100 доларів на місяць, а арендодавці стали ще і їх постачальниками якісної кави.

Крок 4. Залучити відвідувачів до формування цін

У день відкриття, розповідає Андрій, вони з Євгеном все ще дороблювали ремонт. Усе обладнання на той час уже було на місці – кавомолка, кавова машина, пітчери, темпер (інструмент бариста, що застосовується для трамбування меленої кави у портафільтрі кавомашини – авт.) і стаканчики. Але при цьому меблів нема, ремонт не готовий – тільки стійка і меню без цін. А люди тим часом уже заходять і цікавляться.

Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?

І ми вирішили – час починати! Придумали, що нехай гості самі призначають ціну за чашку кави.

Цей прийом гарно спрацював: відвідувачі спробували їх каву і познайомилися з хлопцями.

Перші місяці роботи Євгену, професійному бариста, довелось працювати без вихідних. Це тривало, поки Андрій не навчився варити каву самостійно

“Таким чином, ми уже виходили на контакт з людьми і починали спілкування, розповідали: ось, ми, два хлопця, відкрили тут кав’ярню. У нас моносорт (кавове зерно, відібране з одного регіону і оброблене одним методом – авт.) арабіки, такого поблизу не знайдете. Будь ласка, пийте і не додавайте цукор, буде смачно”, – розповідає про перші дні роботи Андрій.

Крок 5. Боротьба з конкурентами за допомогою реклами

Перші чотири місяці друзі працювали у збиток, ще і докладали зі своїх заощаджень на оренду приміщення. У голову Андрія почали закрадатись сумніви – ще б пак, ходити на роботу 120 днів і не бачити ніякого фінансового результату. Не полегшили роботу початківцям і конкуренти – за якийсь місяць після відкриття “Пітчера” навколо відкрились ще дві кав’ярні.

Читайте також: На Поділлі заробляють на ягодах і відроджують село

Друзі розуміли, що їх продукт краще. Але, звичайно, прикро було кілька разів, коли люди йшли до конкурентів, а вони «сиділи і дивились у вікно».

Тож перед ними постало завдання зробити “Пітчер” впізнаваним. Спочатку у хід пішли листівки, вуличні акції. Але найбільше віддачі, розповідає Андрій, було від соціальної діяльності. Якось друзі познайомилися з головним організатором фестивалів “Студвесна”. Дівчина поділилась з ними своїми проблемами: скоро фест, а у студентів немає бюджету на реквізит і декорації. Ціна питання – 10 тис гривень.

Основна аудиторія кав’ярні – студенти Національного авіаційного університету. НАУ знаходиться прямо через дорогу від кав’ярні

А ми тільки четвертий місяць працюємо, і ще докидаємо зі своїх на оренду. Але з іншого боку – люди ж повеселитися хочуть, треба було посприяти.  

Хлопці погодились на цю авантюру, але з умовою: серед усіх учасників фесту (а це 10 команд) організатори повинні були запросити студентів на каву в “Пітчер” і розповсюдити серед молоді знижкові картки.

“Прийшли одні-другі, потім почали приводити своїх знайомих. І думки про закриття зникли самі собою”, – каже Андрій.

Читайте також: Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

Зараз “Пітчер” зосередився на студентах як на своїй основній аудиторії і спонсорує різноманітні студентські фестивалі та змагання. І, звісно ж, допомагають сторінки у Інстаграмі та Фейсбуці.

Крок 5. Пошук фішок, які зроблять кав’ярню унікальною

Сьогодні у Києві існує уже два “Пітчери” і працівників, звісно, додалось. У тій кав’ярні, з якої все і почалось, зараз щодня готують 500 чашок кави (проти тих 50 на початку існування). Андрій каже – це гарний показник, яким може похвалитись не кожна кав’ярня у центрі.

Читайте також: Ветеран АТО робить бізнес на засобах для укладки волосся

Окрім класичного кавового меню, “Пітчер” відомий сирною кавою, винаходом Андрія та Євгена.

“Чимось цей напій схожий на раф (напій на основі еспресо, ванільного цукру і жирних вершків – авт.) з сирним присмаком. До кави дійсно додаємо сир, і це дуже смачно. Зазвичай жартуємо, що кладемо туди моцареллу або там дор блю (сміється). Але що там насправді, не розкрию”, – посміхається Андрій.

Завсідники “Пітчера”

Із новинок у меню от-от з’явиться колд брю – холодна кава, яку планують виробляти і для інших кав’ярень.

Серед приємностей для клієнтів – кожна сьома чашка кави і сьома чіабата безкоштовно.

Може, це і не найкраща фінансова модель, каже хлопець, і вони з другом десь не дозаробляють грошей, але людям це подобається. Політика « Пітчера» – аби вигідно було і власникам, і відвідувачам.

Колеги іноді кажуть: чуваки, ну яка сьома кава у подарунок? “Хлопці, ну подивіться, що у вас?” – кажу їм. На 12 чашку знижка 50 відсотків? Де взяти стимул чекати ту 12-ту чашку!

Вірність відвідувачів вашому бренду як результат

Власники “Пітчера” кажуть, що роблять усе для зручності гостей. І ті відповідають їм взаємністю. Так, коли у різдвяний день цього року водій на євробляхах врізався у приміщення кав’ярні на НАУ, на ремонт відвідувачі назбирали аж 2 тисячі гривень – без відома Андрія та Євгена.

Читайте також: Бізнес як психотерапія: історія однієї млинцевої

Коли сталась аварія, протягом наступного тижня ми з друзями днювали і ночували у “Пітчері”. Ох і холодно ж було! – розповідає Андрій.

Перед друзями стояло завдання швидко відновити роботу кав’ярні, адже уже на наступний день після аварії відвідувачі почали писати їм “коли відкриєтеся?”.

А за два тижні після ДТП до них зашла одна із завсідниць і принесла 3 тисячі гривень, які назбирала разом із чоловіком через Фейсбук.

Відвідувачам настільки полюбилась кав’ярня, що коли стались неприємності, гроші на ремонтзбирали без відома власників

Ми-то просто скляну банку виставили, аби хто міг – допомогав якоюсь гривнею. А у цей час наші гості самостійно збирали гроші нам на ремонт, – всміхається Андрій.

Головна порада – забути про гроші

Початківцям Андрій радить забути про гроші і не акцентувати увагу на бізнес-плані – це не найголовніша причина, чому вони відкрилися. Модель успіху кав’ярні сама по собі зрозуміла: потрібно знайти гарне місце і вміти смачно готувати каву. Але є ще дещо, каже підприємець.

Читайте такожНе «жіноча» справа: як манікюрник із Краматорська підкорив клієнток

“Ми з’явились як вирішення проблеми: у нашому районі людина не могла купити смачну каву. Ми думали над кожної своєю дією з позиції зручності для відвідувача: як зробити, щоб йому було комфортно, щоб він прийшов, щоб його ціни влаштовували. Все починає виходити, як тільки перестаєш думати лише про гроші і зосереджуєшся на тому, заради чого ти це робиш”.

Кавовий бізнес у цифрах

 • Сума для відкриття – 100 тисяч гривень (у процесі відкриття додалось ще 50 тисяч).
 • У перший місяць продавали 50 чашок кави на день, у останній – 500.
 • Місячна аренда МАФа на НАУ – 15 тисяч гривень на місяць.
 • Аренда “кавового” обладнання у перші місяці роботи – 100 доларів (за курсом 2017 року).
 • Вихід на прибутковість з допомогою піар-заходів та звуження цільової аудиторії – 4 місяці.
 • Рівень прибутку у перші чотири місяці – 0 грн.
 • Середній місячний оборот кав’ярні сьогодні – 120 тисяч гривень.
 • Середній прибуток за місяць – 18-20 тисяч гривень.

Суспільство

Як на Черкащині батько змайстрував для сина мотоцикл із бензопили (ФОТО)

Опубліковано

У селі Литвинці Черкаської області Віталій Незамай власноруч сконструював дитячий мотоцикл для свого сина Славка.

Про це пише Про все.

Як прийшла ідея?

За словами Віталія, одного разу діти в мережі інтернет побачили схожий мотоцикл і почали просити купити його.

“Але для того, щоб придбати цей дитячий транспорт, мені б довелося продати свій автомобіль, оскільки ціна була захмарною. Тож, ми вирішили сконструювати його самостійно”, – розповідає чоловік.

В інтернеті інформації про побудову такого мотоцикла замало, проте це не стало на заваді у роботі Віталія.

Що використав?

Уже за півроку діти були у захваті від татового творіння. Чоловік розповідає:

 • для виготовлення рами він взяв профільну трубу,
 • мотор – від бензопили «Дружба 4»,
 • ще деякі запчастини від бензопили «Урал»,
 • передня вилка – це амортизатор від автомобіля «Ланос»,
 • руль – від велосипеда,
 • колеса – від звичайної тарантайки.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Підйомність мотоцикла – до 110 кілограмів і набирає швидкість до 50 км\год.

Не зважаючи на те, що 90% всіх запчастин він придбав на брухті, коштував такий мотоцикл чоловікові 3 500 гривень.

“Із нового ми докупили колеса, тормозні диски, ручки та дзеркала”, – додає Віталій.

Нині чоловік веде свій Ютуб-канал та мріє ще сконструювати міні-трактор.

Читайте також: Український пенсіонер самотужки змайстрував “Роллс-ройс” (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні розробляють бюджетний електромобіль: який він буде і скільки коштуватиме.

Також читайте, як українець зробив свій будинок енергоощадним.

Як ми повідомляли раніше, школяр із Дніпра винайшов пристрій, що заряджає телефон від ходьби.

Окрім того, українські волонтери створили пристрій для дистанційного керування гранатометами.

Читати далі

Суспільство

Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

Опубліковано

Через введення карантину наша планета почала легше дихати. Зупинились виробництва і транспортні сполучення, заводи не працюють, люди більше залишаються вдома. Карантин – саме час навчитись жити екологічно в побутовому плані. Тому радимо вам перебрати речі, почати сортувати домашні відходи, замінити засоби прибирання на більш екологічні або послухати корисні лекції про zero waste.

А ще ми підготували для вас варіанти екологічних альтернатив побутовим речам.

Зубна щітка та вушні палички

Звичайно, зубні щітки не є одноразові у використанні, а потребують заміни хоча б раз на кілька місяців. Аби зменшити кількість пластику, варто замінити звичайні щітки на натуральні. Наприклад, бамбукові зубні щітки, які можна спокійно викидати після використання, оскільки деревина швидко розкладається природнім шляхом і не шкодить довкіллю. Крім того, щітки мають і екологічне пакування, тому немає ніяких відходів.

Вушні палички є також необхідними у побутовому використанні. Але їх рідко здають на переробку, тому вони потрапляють на звалища та забруднюють водойми. Пластикові вушні палички можна замінити на бамбукові. Вони є на 100% біорозкладними, тому що виготовлені з бамбука та м’якої бавовни.

Де можна придбати екологічну зубну щітку і вушні палички? Український бренд Karman пропонує щітку за 175 гривень, а також тут можна придбати набори зі щітки, вушних паличок та губки з конжаку за 430 гривень. А ще загляніть в магазин OZERO, який продає товари в стилі “нуль відходів”.

Екологічний дезодорант

Ми вже не уявляємо свого життя без дезодорантів, але більшість навіть не задумується, що у їх складі є багато хімікатів, які зовсім не йдуть на користь нашому здоров’ю. А штучні ароматизатори лише маскують неприємний запах тіла на короткий проміжок часу. Важливо зрозуміти, що те, що ми наносимо на нашу шкіру настільки важливо як і те, що ми їмо.

Використовуйте органічний дезодорант, який уповільнює розмноження бактерій і запобігає утворенню неприємного запаху, дозволяючи шкірі дихати.

У магазині Zero Waste Store є в асортименті мінеральний дезодорант. Він повністю органічний і немає упакування. Коштує такий дезодорант-кристал всього 65 гривень. А у бренду Vins можна придбати натуральний бальзам-дезодорант у паперовому упакуванні.

Соломинки для смузі

Ми щодня п’ємо каву, соки чи смузі. І без соломинок просто не обійтись. Якщо просто відмовитись від одноразових пластикових соломинок для напоїв ми не можемо, то варто обрати екологічні варіанти. На щастя, сьогодні українські бренди вигадують різноманітні варіанти екологічних альтернатив. Наприклад, у Yes Straws виготовляють соломинки з очерету та жита. Вони на 100% складаються з натуральної сировини та розкладаються у природному середовищі. А коштують – 175 гривень. Бренд Green Elvis також виготовляє посуд з очерету. Тут є соломинки на 100% рослинного походження. 50 штук коштує 150 гривень.

У магазині Ozero є також чудовий аналог – металева трубочка за 50 гривень. А щоб легко її вимити після смачного напою, то у комплекті можна придбати спеціальний йоржик.

Після карантину, коли підете в улюблену кав’ярню, не забудьте сказати: “Мені без соломинки”. Так врятуєте чиєсь життя і зробите довкілля трохи чистішим.

Люфа для душу та губки для посуду

Ви колись задумувались над тим, чим миєте посуд та тіло? Більшість використовує поролонові мочалки, які є токсичними і не переробляються. На заміну мочалкам і губкам можна придбати люфу. Люфа – вид ліан. У якості губок використовують висушені плоди цієї рослини. Вирощування та утилізація люфи не наносить шкоди навколишньому середовищу, а час їх служби більший, ніж у звичайних губок.

Люфа – на 100% натуральна, ефективно видаляє ороговілі ділянки, підходить для чутливої шкіри. А ще вона посилює кровообіг і має легкий ефект пілінгу, зменшує пори та дає шкірі дихати.

У магазині Ozero можна придбати люфу за 75 гривень.

Замість пакетів – мішечки для продуктів

Найпершим кроком до правильного екологічного споживання є відмова від одноразових поліетиленових пакетів. Продукти можна носити і в екосумках. Деякі супермаркети навіть продають такі.

Чудовою альтернативою пакетам є авоська. Її виробляють зі стовідсоткової бавовни, вона багаторазова та легко переться. Коштує, в середньому, 400 гривень. Український бренд Raw Flaw виготовляє сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари. При виробництві використовують екологічний матеріал, який не містить тваринного походження і є безпечним для природи та людей. Такий матеріал ще називають vegan cloth. Коштують такі сумки 1800 гривень.

Якщо екоторби знайти легко, то з пакуванням окремих продуктів трохи складніше. Для овочів чи круп можна використовувати багаторазові мішечки з тканини. В українського бренду Goodies є бавовняні та сітчасті мішечки різних кольорів та розмірів. Набір з 6-ти торбинок коштує 285 гривень.

Гребінці для волосся

Пластикові гребінці для волосся також мають екологічні альтернативи. Наприклад, дерев’яні, які нічим не поступаються пластиковим, причому пахнуть свіжим деревом і дружні до навколишнього середовища.

У бренду “Dotyk” можна придбати такий. Майстер в Карпатах спеціально виготовляє гребінці з міцного дуба, відшліфовує зубці, щоб розчісування волосся було легким і приємним. А ще від таких гребінців менше електризується волосся.

Придбати такий можна на сторінці в Інстаграм за 65 гривень.

Металевий станок для гоління

Одноразові станки для гоління – це ще один пластиковий предмет особистої гігієни, який поповнює сміттєві баки і шкодить нашому довкіллю.

Чудовою альтернативою може стати металевий станок, який служитиме багато років, а змінні леза можна здати у пункт прийому вторинної сировини.

В інтернет-магазині “Dotyk” такий металевий станок коштує 140 гривень.

Чашки замість одноразових стаканчиків

У звичайний робочий день ми можемо випити дві-три порції кави. А потім у великих містах багато сміття саме через паперові одноразові стаканчики, які не підлягають переробці.

Тому, варто завести собі багаторазову чашку чи невеличкий термос. І не соромтесь просити у кав’ярнях каву у свою тару. У магазині Ozero можна придбати чашки з бамбукового волокна. На відміну від пластикових склянок, бамбукова чашка Ecoffee повністю натуральна, тобто не буде отруювати напій або псувати смак. А ще вона повністю розкладається. Коштує від 300 гривень.

А у крамниці екотоварів ЕСОСО можна придбати чашку для напоїв з собою, яка компактно складається і поміщається навіть у кишеню. Вартість: 370 гривень.

Читати далі

Суспільство

Як у Києві ремонтують сквер із 300-літнім дубом (ФОТО)

Опубліковано

У Києві завершується капітальний ремонт скверу на вулиці Авіаконструктора Антонова у Солом’янському районі.

Про це повідомили у пресслужбі Київзеленбуду.

За даними Київзеленбуду, сквер на вул. Авіаконструктора Антонова біля будинків № 2/32 у Солом’янському районі займає усього 0,5992 га.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Він розташований поміж величних дубів, серед яких пам’ятка природи 25-метровий Дуб Фролкіна віком понад 300 років.

Також тут росте 30-метрова тополя, висаджена понад 100 років тому.

За інформацією, капітальний ремонт скверу вже на фінальному етапі. Майже завершені роботи з укладання близько 1000 кв. м. доріжок із ФЕМ, будуть встановлені нові лави й урни.

На місці старого дитячого майданчика встановлюються сучасні ігрові конструкції. На дитячому майданчику малеча зможе гратися, як на окремих елементах: гойдалках, каруселі, у пісочницях, будиночку-альтанці, так і на ігровому комплексі.

Про дуб Фролкіна

Дубу понад 400 років, його обхват – 4,30 м, висота 25 м.

Належить до одного з двох уцілілих дубів священного язичницького Шулявського (Кадетського) гаю. Лікування дерева зробили на кошти киянина А.Н.Фролкіна, на честь якого і названий дуб.

Взято під охорону рішенням Київради від 23 грудня 2010 року

Читайте також: Як киянин перетворює деталі літаків на ексклюзивні меблі (ВІДЕО)

Нагадаємо, ремонтують сквер «Верстатобудівний» у Шевченківському районі Києва.

Також на Дніпропетровщині створять ще 15 сучасних зон відпочинку.

Окрім того, на місці звалища у Хмельницькому з’явиться новий парк.

Як ми повідомляли раніше, у Запорізькій області відкриють сквер із літаком АН-26.

Читати далі

Суспільство

В Ізмаїлі побудують найбільшу баржу в історії незалежної України

Опубліковано

Ізмаїльські підприємства “Дунайсудносервіс” і “Дунайсудоремонт” почали будівництво 128-метрової баржі, що має стати найбільшою баржою в історії компаній: її вантажопідйомність становитиме 6000 тонн, подібних барж в Україні раніше не будували.

Про це пише Центр Транспортних Стратегій.

Зазначається, що баржа проекту D-6000 належить до типу річка-море і призначена для перевезення зернових вантажів. Її оснастять люками і відповідними механізмами. Наявність двох трюмів сумарним об’ємом 8000 кубометрів дозволить за потреби перевозити одночасно дві різні партії вантажу.

Повідомляється, що замовлення виконують для Світловодського річкового терміналу.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Габарити баржі

Відомо, що максимальна довжина несамохідного судна типу “ріка-море” складе 127,6 м, ширина – 16,3 м, осадка – 3,8 м.

Надводний габарит порожнього судна – 6,7 м, водотоннажність в прісній воді 6000 т, в морській воді на осадку 3,8 м – 7418 т.

Зазначається, що до цього завод будував баржі меншою вантажопідйомності – місткістю 1000 тонн довжиною 73 м з осадкою 1,80 м. Нове і складніше замовлення стане для менеджменту та колективу важливим і якісним етапом розвитку підприємства.

Розробником проекту є українське проектне бюро, а на будівництво судна піде 1230 т сталі, виробленої в Україні.

Довідка

Світловодський річковий термінал почав створювати власний флот в 2018 році. За підсумками 2019 року зі терміналу в Світловодську було перевезено понад 115 тис. тонн вантажів до портів Херсона і Миколаєва.

Читайте також: Як киянин перетворює деталі літаків на ексклюзивні меблі (ВІДЕО)

Нагадаємо, Миколаївська компанія створила 20 успішних проєктів суден за рік.

Також читайте, як у Маріуполі ремонтують теплоход Alyosha Popovich.

Як ми повідомляли раніше, українські броньовані катери вперше відстрілялись некерованими ракетами.

Читати далі

Суспільство

На Вінниччині створили дверну рамку для автоматичної дезінфекції людей

Опубліковано

У Вінницькій області працівники Барського машинобудівного заводу виготовили та встановили в місцевій районній лікарні рамку для санітарної обробки людей, які заходять до приміщення.

Про це повідомляє Depo.Вінниця

Працівниками ПрАТ «Барського машинобудівного заводу» безкоштовно успішно встановлена дезінфікуюча рамка власного виробництва в Барській ЦРЛ.Рамка дезінфікуюча призначена для проведення дезінфекції людей антисептичним розчином.Принцип роботи приладу: коли людина наближається до рамки спрацьовує детектор руху і тим самим відкривається клапан подачі рідини, яка під тиском 3-4 атмосфери розприскується через 5 форсунок, розташованих на рамці. Тиск у системі створює компресор, який подає повітря у ємкість де знаходиться дезінфікуюча рідина.Склад приладу:1.Компресор2.Нержавіюча ємкість для розчину3.Металева прямокутна рамка4.Система автоматичного вмикання з регулюванням від 1 до 10 секунд.Приймаємо замовлення на виготовлення даного приладу. Термін виготовлення 5 днів. Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном +380674310116.

Geplaatst door ПрАТ "Барський машинобудівний завод" op Vrijdag 3 april 2020

Читайте такожМаска vs коронавірус. Чи потрібно носити і як обрати

Зазначається, що принцип роботи приладу такий:

 • коли людина наближається до рамки, спрацьовує детектор руху,
 • далі відкривається клапан подачі рідини, яка під тиском у 3-4 атмосфери протягом кількох секунд розприскується через 5 форсунок, розташованих на рамці.

Тиск у системі створює компресор, який подає повітря у резервуар зі знезаражувальною речовиною.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Нагадаємо, мобільні оператори забезпечать медиків безкоштовним зв’язом.

Також у Харкові айтішники на 3,3 млн грн купили медобладнання у лікарні.

Як ми повідомляли раніше, десантники легендарної 79-ої ОДШБр здали кров для онкохворих дітей.

Читати далі

Суспільство

Як тренуються Повітряні Сили в умовах карантину (ФОТО)

Опубліковано

У бригадах тактичної авіації Збройних сил України відбуваються інтенсивні тренувальні польоти.

Про це пише Український мілітарний портал.

Офіцер служби зв’язків із громадськістю Повітряного командування “Захід” капітан Олександра Качмар розповідає, що навіть в умовах карантину проводять по 2-4 льотні зміни на тиждень із дотриманням карантинних обмежень та рекомендацій МОЗ.

Читайте такожШоТам пропонує пігулку від паніки: будуймо разом антикризову стратегію

Зазначається, що бойова підготовка йде в інтенсивному режимі.

«Льотний склад проходить медичний огляд перед кожною льотною зміною, тому підготовка відбувається з дотриманням усіх рекомендацій щодо протидії коронавірусу», – каже генерал-майор Олексій Марченко.

Відомо також, що завдання екіпажі виконують як вдень, так і вночі, в простих і складних метеоумовах.

Читайте також: Українським військовим передали три модернізовані гелікоптери Мі-8 МТВ-1

Повідомляється, що цього разу акцент зроблено на:

 • відновленні втрачених навичок,
 • підготовці льотного складу на класність,
 • виконання щорічних перевірок з видів льотної підготовки.

Нагадаємо, український винищувач почав випробування з керованими ракетами.

Окрім того, Повітряним Силам передали модернізований винищувач.

Також відомо, що НАТО залучило українські літаки для боротьби з коронавірусом.

Як ми повідомляли раніше, літак Ан-225 “Мрія” розпочав випробування після модернізації.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.