Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТамДача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Економіка

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ

04.09.2019

Ні палатка, ні дача не потрібні, якщо у вас є кемпер – житловий причіп, який можна розмістити і на березі моря, і посеред гір.

Українські кемпери Lifestylecamper прийшлись до душі і новозеландцям, і норвежцям, і навіть найприскіпливішій в питаннях якості нації – німцям.

Чому директор Lifestylecamper виставив одну німецьку компанію за поріг заводу? 

Чи можуть дозволити собі такий кемпер українці – на противагу іноземцям? Про все це нам розповіла Юлія Шаповалова.

Юлія Шаповалова

генеральний директор торгового дому Lifestylecamper Group

Керує маркетинговими процесами. З тих пір, як компанія запустилась у 2017 році, виникла потреба у створенні торгового дому. Зараз у Lifestylecamper з’явились дилери у 17 країнах: Німеччині, Швейцарії, Австрії та Голландії, Казахстані, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Нової Зеландії тощо.

Анатолій Бурбеза

генеральний директор компанії Lifestylecamper

Спочатку приєднався до проекту як інвестор та взявся керувати адміністративними та маркетинговими питаннями. Пізніше конструктори та автори ідеї дістали вигідну пропозицію і мирно розійшлись з тодішнім інвестором Анатолієм Бурбезою. Анатолій викупив частку компанії у Павла Волкова та Андрія Пилявського і взявся розбудовувати компанію уже у якості власника.

Що всередині

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам
Це модель X-Line, позашляховик серед моделей Lifestylecamper

Розберемо для загального уявлення, що входить до начиння охайного дзеркального кемпера SteelDrop. Сам кузов зроблений з нержавіючого покриття та полегшеної фанери. Тут є вуличне LED освітлення, габаритне LED освітлення, функція зовнішнього душа та зовнішній складаний стіл.

У салоні стельові люки 40х40 сантиметрів з вентилятором і датчиком температури, дві бокові двері з вікнами. Є також дві шухляди, внутрішнє освітлення та внутрішні USB-розетки. Тут же – аудіо-магнітола та LED-телевізор з Т2-тюнером і зовнішньою розеткою. 

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

У кухні знайдеться мийка, бак для води на 50 літрів з помпою. Зрозуміло, тут теж є освітлення, розетки та шухляда для кухонного приладдя. Мало не забули – тут теж є два динаміки. 

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам
Пересувний душ йде у комплекті до кемпера – що ще треба для довгої дороги машиною?

Хто купляє українські кемпери

Наші дві моделі – дзеркальний дорожний LifeStylecamper Steeldrop та пристосований для більш складних подорожей кемпер-позашляховик LifeStylecamper X-line зі спеціальним зовнішнім покриттям вважаємо умовно “дівчинкою” та “хлопчиком”. На сьогодні купують більше “хлопчиків”, але до цієї розмови потрібно буде повернутися пізніше, зараз ведемо перемовини з кількома країнами, ситуація може змінитись.  

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам
Модель X-line – позашляховик. Її завозили навіть у сибірську тайгу

Наші кемпери буксируються будь-яким автомобілем з причіпним пристроєм. Для використання дачі на колесах достатньо мати категорію «B» у правах.

На даний момент у нас черга за кемперами до жовтня – покупці з 13 країн. Але ми принципово намагаємося робити квоту для України – дивимося по ситуації, але завжди залишаємо місце для українських замовників.

Минулого місяця 15 кемперів продали – можна сказати, що це середня цифра продажів. Українці купують 1-2 кемпери на місяць стабільно.

Дешевше і якісніше аналоги з США

Такі краплиновидні кемпери – данина американській моді 50-60-х років. Купують їх люди, які втомилися від ночівлі по готелях і хочуть нових відчуттів. 

На початку, коли бренд Lifestylecamper ще розкручувався, вартість однієї дзеркальної краплі-кемпера з нержавійки коштувала п’ять тисяч доларів. З тих пір в причепах змінилося практично 80% матеріалів: ми використовуємо безпечні клеї, сама конструкція полегшала на 35%.

Тож зараз здешевити продукт для нас означатиме поступитися якістю – ми на таке піти не готові.

Але все ж у нас є комплектація на кожну кишеню: дві моделі мають версії “комфорт” і “преміум”. Комфортна “краплина” обійдеться вам у 9,4 тисячі євро, кемпер X-Line тої ж версії – від 10,8 тисяч євро.

Версія “преміум” для SteelDrop коштує 11,6 тисяч євро, а преміум у випадку X-Line – 13,3 тисячі євро. 

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам
Юлія розповідає, що вартість визначає набір опцій і кузов. Наприклад, комусь потрібен кемпер без рундука, комусь не потрібна плита чи телевізор

Зміна власника і нові плани

Ідея робити кемпери за  образом і подобою американських належить конструкторам-ентузіастам з Києва — Павлу Волкову та Андрію Пилявському. 

Пізніше конструктори дістали вигідну пропозицію і мирно розійшлись з тодішнім інвестором Анатолієм Бурбезою. Бурбеза викупив частку компанії у Волкова і взявся розбудовувати компанію уже у якості власника. 

Зараз у Lifestylecamper працює 25 людей, будемо ще розширюватися – можливо, нове приміщення буде, а може – і новий завод. Поки це в планах.

Міжнародне визнання

Рік тому Lifestylecamper отримав статус торгової компанії: така потреба виникла, тому що було уже надто багато продажів. Тож компанія розділилась на конструкторське бюро і на відділ, що займається продажем і маркетингом.

Потім, коли зареєстрували Lifestylecamper офіційно, в 2017 році восени, конструкторське бюро розробило другу модель кемпера X-line. Хлопці довго працювали, і в травні 2018 року одержали сертифікат національного українського виробника.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Потім ми здобули сертифікат менеджменту якості ISO 9001 :2015 і з ним благополучно відправилися на виставку в Дюссельдорф, це найбільша виставка в світі по караванінгу. Ми були єдиними українцями за всю історію цієї виставки, які представляли там свою продукцію. 

Новини про наші кемпери потрапили в топові телевізійні передачі, також голландські та німецькі газети. Після цього ми пройшли європейську сертифікацію, і з 12 березня 2019 року LifeStylecamper – європейський виробник.

Німці хотіли прибрати до рук виробництво

На 2020 рік плануємо запустити принципово нову модель кемпера.  Про неї поки говорити нічого не буду, скажу тільки, що у цій ніші ми потроху просуваємося. 

Наші причепи не вимагають додаткової категорії водіння, новий – якраз вимагатиме.

Також зараз думаємо зробити кемпери ще доступнішими і здавати їх в оренду від 50 євро за добу.

Ідею кемперів оцінили – і насамперед, за кордоном. У нас навіть була ситуація: одна німецька компанія заявилася до нас на завод. Вони прийшли, не попереджаючи, подивилися виробництво. А тоді ще жодного сертифікату не було готово. Ми ще виробництво тоді налагоджували.

Німці вже тоді сказали – а давайте, ми будемо купувати у вас причепи та продавати їх а ля “зроблено в Німеччині”. Тоді Анатолій відповів: “Ви купуватимете цей кемпер тільки в українського виробника”

Наша країна дуже красива, але українці завжди чомусь вважають за шик поїхати в Єгипет, побачити піраміди, полетіти на Мальдіви. Ми ж намагаємося наблизити міські сім’ї до природи, щоб вони побачили всю красу України особисто, а не з екранів телевізорів.

Показати незвідану Україну українцям – ось наша мета. 

Економіка

На Івано-Франківщині відкрили першу ферму в Україні з розведення півнів-каплунів
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

У Бурштині на Івано-Франківщині фермер Ігор Філіпенко відкрив першу в Україні ферму з розведення півнів-каплунів (кастрованих півнів).

Про це пише Gazeta.ua.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Яка особливість

За словами фермера, півні-каплуни на відміну від звичайних ростуть більшими, мають солодкувате м’ясо і дуже цінуються рестораторами.

Читайте також: На Харківщині з’явиться перша в Україні “ферма”, де рятують від зникнення рідкісні види черепах

Також особливість птиці і в структурі м’яса. У таких півнів з’являється жир між волокнами м’яса, який легко плавиться. Під час приготування грудка стає м’якою і соковитою, а м’ясо має солодкий присмак.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Як починав бізнес

За словами фермера, перших птахів він розводив на власному подвір’ї. Потім виграв гранд на на розвиток ферми завбільшки 200 тис. грн.

На ці кошти закупив:

 • спеціальні пташники,
 • автоматичні годівниці для птахів,
 • поїлки,
 • бойню для птиці.

Окупність ферми – півтора року. За словами фермера, такий бізнес важко повторити, бо немає спеціалістів.

“Потрібен навик з оперуванню птахів, якого ніхто не вчить. Другий момент – відгодівля птиці без хімії. Вони 150 днів мають відгуляти аби досягти певної ваги. По- суті за рік отримую одну партію птиці”, – каже фермер.

Читайте також: Українці створюють «розумну ферму»: що це таке

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Кілограм птиці коштує 170 гривень. Продають м’ясо виключно цілою тушкою. Кожен півень доростає до ваги 4-5 кг.

Основні покупці птиці – це ресторани. Черга з охочих записується на рік наперед.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Нагадаємо, на Херсонщині заснували перший в Україні банк сиру.

Як ШоТам писав раніше, на Вінниччині будують ферму, де корів доїтимуть роботи.

Читати далі

Економіка

У Херсонський порт інвестують майже 300 млн грн млн грн
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Херсонський порт отримав інвестора: за результатом концесійного конкурсу ним стало ТОВ «Рисоіл-Херсон», повідомляє пресслужба уряду.

Компанія перемогла в концесійному конкурсі щодо майнового комплексу ДП «Херсонський морський торговельний порт», надавши найкращі умови.

Концесія дозволить залучити інвестиції не лише в порт, а і в об’єкти місцевої інфраструктури. Заявкою, зокрема, передбачається висока ставка змінного концесійного платежу (7%), сума фіксованого концесійного платежу складе 12 млн грн, а інвестиційні зобов’язання – майже 300 млн грн.

Нагадаємо, 12 вересня Міністерство інфраструктури оголосило про проведення концесійних конкурсів з передачі в концесію майна і ДП «Херсонський морський торговельний порт».

Нагадаємо, концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об’єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам. Концесіонер — суб’єкт підприємницької діяльності, який на підставі договору отримав концесію.

Читати далі

Економіка

Український стартап залучив €1,33 млн інвестицій
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Український стартап Meredot, що розробляє технологію бездротової зарядки, залучив preseed-інвестиції від Overkill.

Про це повідомили в Аin.ua.

За інформацією засновника стартапу Романа Биська, точна сума не розкривається, але зазвичай фонд інвестує до 220 тисяч євро, а оцінка українського стартапу Meredot становить 1,33 млн євро.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

“За період роботи з фондом ми прийшли до принципово нового продукту, що і допомогло знайти перших клієнтів”, – розповів засновник.

Зазначається, що раніше Meredot створив «розумну розетку», а також оптимізував можливості бездротових зарядок.

Тепер компанія знайшла нішу в сфері спільного використання електросамокатів і розробляє бездротову док-станцію.

В даний час Meredot підписує угоди в Європі та США.

Про фонд

Overkill Ventures – венчурний фонд і акселеративна програма для проектів на етапах pre-seed і seed. Крім інвестицій, вони допомагають проектам знайти європейських клієнтів і налагодити контакти з партнерами. Раніше інвестиції від Overkill залучив український стартап Axdraft.

Читайте також: Гроші для підприємців. Добірка грантів, що стане в нагоді малому та середньому бізнесу

До вкладень від Overkill стартап Meredot отримав ангельські інвестиції від фонду CYFRD. Цей фонд вкладає від $20 000 до $100 000.

Також стартап здобув грант за програмою Horizon-2020 на суму €50 тисяч.

Нагадаємо, стартап Propertymate потрапив до акселераційної програми Techstars Austin і залучив 120 тисяч доларів інвестицій.

Читати далі

Економіка

Гроші для підприємців. Добірка грантів, що стане в нагоді малому та середньому бізнесу
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

Не вистачає грошей на обладнання для власної справи чи просування бренду? Розглядаєте кредит як єдиний варіант розвитку для вашого бізнесу? А тим часом можливості – безкоштовні – проходять повз вас.

Тримайте біля серця цю підбірку грантів та інших видів підтримки для розвитку вашого підприємництва, і якщо не знайдете серед цих семи варіантів той, який підходить вам, шукайте власноруч – адже їх набагато більше.

Вхід – тільки для жінок!

Жінки-керівниці малого та середнього бізнесу, які планують розширювати його, мають можливість отримати до 300 тисяч гривень під такі плани від Програми підтримки жіночого підприємництва USAID.

Грантові заявки протягом чотирьох так званих раундів будуть прийматись аж до липня. Подаватись можуть керівниці малих і середніх підприємств, які хочуть розширити свій чинний бізнес.

Усього в програмі передбачено 12 грантів по 300 000 грн кожен. Але і учасниці зі свого боку повинні будуть внести щонайменше 25% від суми гранту. 

Дедлайн: можна пробувати свої сили протягом трьох місяців – січня, березня, травня та липня 2020 року.

Можливості для молодих підприємців

Мова про міжнародний обмін за програмою ЄС Еразмус” – але для молодих підприємців, чий бізнес не старший за 3 роки. Досвічені також можуть подаватись – але ми так підозрюємо, що вони будуть приймаючою стороною для початківців. Адже “молодь” навчатиметься у досвідчених керівників малого бізнесу в країнах-учасницях обміну, а це 28 країн-членів Європейського Союзу, та ще Албанія, Вірменія, Боснія та Герцеговина, Македонія, Ісландія, Чорногорія, Молдова, Сербія, Туреччина і Україна.

Дедлайн: постійно чинна можливість.

Програма FinancEast компенсує до 50% техніки та обладнання

Аж 9,5 млн євро отримала Україна від ЄС через Німецький банк розвитку KfW – і все для малих та середніх підприємців. 

Гроші видаватимуть у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів:

 • придбання у лізинг (видача обладнання напрокат – авт.) або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, 
 • монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо.

Економічна правда пише, що основним партнером програми буде державний Укргазбанк. 

Підприємці вже можуть звертатись до відділень банку – кошти у лізинг чи кредит можна отримувати ще з 20 грудня 2019 року. 

UNICEF фінансує технорішення, спрямовані на вирішення проблем дітей

Якщо ви – технологічний стартап, а ваша цільова аудиторія – це діти, майте на увазі: UNICEF вкладають кошти у технорішення, які можуть вплинути на життя найбільш вразливих категорій дітей. 

Ось і в цьому конкретному випадку до участі у гранті запрошуються підприємства-стартапи, які розробляють технології для молоді до 25 років. Їх продукти повинні сприяти розвитку у трьох напрямках:

 • навчанню, участі молоді у громадському житті; 
 • використанню даних у реальному часі для прийняття рішень; 
 • різним рішенням для збільшення доступу до інформації, зокрема до зв’язку, електроенергії, фінансування та ін. 

Бюджет, який організація готова виділити на розробки – до 100 тисяч доларів

Дедлайн: програма постійно чинна. 

Гранти для галузей економіки, що розвиваються

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” працює з тими бізнес-сферами, які мають потенціал для швидкого зростання. Кажуть, особливу увагу приділятимуть галузям ІТ та виробництва меблів. 

У вас є всі шанс, якщо ваш бізнес:

 • працює у відносно новій галузі або в галузі, що розвивається, 
 • має потенціал для швидкого зростання, успіху на експортних ринках, збільшення зайнятості населення.

Під такі умови дають від 250 000 до 40 000 000 гривень.

 Дедлайн: 29 лютого 2020 року. Усі деталі – за посиланням.

Глобальний інноваційний фонд інвестує в соціальні інновації

GIF – це глобальна некомерційна організація. Її інвестиції спрямовані в сферу соціальних інновацій в країнах, що розвиваються. Гранти виділяють на рішення, які повинні поліпшити життя та можливості мільйонів людей в цих країнах.

 GIF підтримує і соціальні підприємства, і комерційні фірми, і неурядові організації, і державні установи. 

Розмір грантів: від 30 000 до 10 000 000 фунтів.

Дедлайн: постійно чинні можливості.

Вигідні кредити для соціальних підприємств

Програма пільгового кредитування Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та “Ощадбанку” за низькими відсотковими ставками уже видає кредити для соціальних підприємств. Грошовий фонд програми – 100 мільйонів гривень

Кредитні кошти на вигідних умовах видаватимуть підприємцям, чий бізнес намагається вирішити проблеми переселенців, людей з інвалідністю, малозабезпечених та незахищених суспільних груп,

Дедлайн: програма постійно чинна.

Читати далі

Економіка

ЄБРР інвестував в Україну мільярд євро
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

У 2019 році Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках 51 проєкту в державному і приватному секторах України інвестував 1,1 мільярд євро. Про це повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов на своїй сторінці в Facebook, передає Економічна правда.

Як зазначається, більша частина цих коштів була спрямована на проєкти з екоскладової.

“Серед країн операцій ЄБРР Україна в минулому році посіла друге місце за обсягом інвестицій і перше – за кількістю підписаних проектів. 680 млн евро від загального обсягу інвестицій в Україну в 2019 році віднесено до “зеленої” категорії (проекти з екологічної складової – ред.), що є найвищим показником серед всіх країн ЄБРР “, – написав він.

Зазначимо, ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні.

З початку своєї діяльності в країні в 1993 році банк профінансував 445 проєктів на загальну суму в майже 14,6 млрд. євро.

Читати далі

Економіка

На Львівщині будуватимуть новий завод із виробництва сухих будівельних сумішей
Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ, ШоТам

У селі Розвадів Миколаївського району будуватимуть завод із виробництва сухих будівельних сумішей. Українська компанія «Ковальська» планує інвестувати у виробництво близько 500 млн грн, передає zaxid.net.

Промислово-будівельна група «Ковальська» уклала угоду про придбання ТОВ «Розвадів Будматеріали» (заводу з виробництва силікатної цегли). Комплекс, площею приблизно 140 га, має піщаний і вапняковий кар’єри, шахтні печі для випалу вапняку та завод із виготовлення силікатної цегли. Компанія не повідомила вартості придбаного на Львівщині заводу.

Також на цій же ділянці упродовж двох років компанія планує збудувати завод з виробництва сухих будівельних сумішей, площею близько 6 га.

«Запаси сировини на піщаному кар’єрі оцінюються у майже 10 млн м³, заплановані обсяги видобутку – 400-500 тис. т/рік. Компанія використовуватиме пісок для виробництва сухих будівельних сумішей Siltek. Ще один завод Siltek «Ковальська» збудує на цій же території протягом наступних 2 років. Окрім цього, сировина буде реалізовуватися на Західній Україні», – повідомили 14 січня на офіційному сайті компанії.

Читайте також: У Вінниці зведуть завод із виробництва лецитину

Яка потужність заводу?

Планова потужність нового підприємства перевищуватиме 100 тис. тонн сухих будівельних сумішей на рік. А на самому заводі зможе працювати близько 500-700 робітників.

Вапнякове родовище на цій території має запаси сировини на рівні 6 млн т. Щороку компанія планує видобувати 200 тис. т вапняку, який буде переробляти та продавати підприємствам по всій країні.

«Поява «Ковальської» на Західній Україні не обмежиться лише придбанням активів. Ми плануємо інвестувати у розвиток та модернізацію родовищ та пов’язаних виробництв. Крім цього, збудуємо новий завод, що створить сотні робочих місць. Таким чином, інвестиції у регіон протягом найближчих років сягнуть 500 млн грн», – зазначив генеральний директор ПБГ «Ковальська» Сергій Пилипенко.

ТОВ «Розвадів Будматеріали» займалось виробництвом силікатної цегли, вапна, кахлю. За інформацією на сайті підприємства, воно є одним з найстаріших підприємств на Львівщині. Зокрема у 1978 році було введено в експлуатацію завод з виробництва силікатної цегли та каменів.

Що варто знати про “Ковальську”?

Промислово-будівельна група «Ковальська» – українська компанія, яка займається виготовленням будівельних матеріалів та будівництвом. Зокрема, під брендом Siltek ПБГ «Ковальська» виготовляє понад 100 видів сухих і рідких будівельних сумішей: шпаклівки, штукатурки, стяжки, фарби, ґрунтовки, герметики та монтажні піни тощо. Виробнича потужність підприємства наразі становить 150 тис. т сумішей на рік.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, кінцевими бенефіціарними власниками компанії «Ковальська» є Олександр Пилипенко та його син Сергій Пилипенко, а також Володимир Сурун та Микола Суботенко. Сергій Пилипенко, який є також директором підприємства, у 2015 році був обраний депутатом Київради від від БПП «Солідарність» на 107 окрузі (Солом’янський район).

Читати далі

Тренди