Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ

Опубліковано

Ні палатка, ні дача не потрібні, якщо у вас є кемпер – житловий причіп, який можна розмістити і на березі моря, і посеред гір.

Українські кемпери Lifestylecamper прийшлись до душі і новозеландцям, і норвежцям, і навіть найприскіпливішій в питаннях якості нації – німцям.

Чому директор Lifestylecamper виставив одну німецьку компанію за поріг заводу? 

Чи можуть дозволити собі такий кемпер українці – на противагу іноземцям? Про все це нам розповіла Юлія Шаповалова.

Юлія Шаповалова

генеральний директор торгового дому Lifestylecamper Group

Керує маркетинговими процесами. З тих пір, як компанія запустилась у 2017 році, виникла потреба у створенні торгового дому. Зараз у Lifestylecamper з’явились дилери у 17 країнах: Німеччині, Швейцарії, Австрії та Голландії, Казахстані, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Нової Зеландії тощо.

Анатолій Бурбеза

генеральний директор компанії Lifestylecamper

Спочатку приєднався до проекту як інвестор та взявся керувати адміністративними та маркетинговими питаннями. Пізніше конструктори та автори ідеї дістали вигідну пропозицію і мирно розійшлись з тодішнім інвестором Анатолієм Бурбезою. Анатолій викупив частку компанії у Павла Волкова та Андрія Пилявського і взявся розбудовувати компанію уже у якості власника.

Що всередині

Це модель X-Line, позашляховик серед моделей Lifestylecamper

Розберемо для загального уявлення, що входить до начиння охайного дзеркального кемпера SteelDrop. Сам кузов зроблений з нержавіючого покриття та полегшеної фанери. Тут є вуличне LED освітлення, габаритне LED освітлення, функція зовнішнього душа та зовнішній складаний стіл.

У салоні стельові люки 40х40 сантиметрів з вентилятором і датчиком температури, дві бокові двері з вікнами. Є також дві шухляди, внутрішнє освітлення та внутрішні USB-розетки. Тут же – аудіо-магнітола та LED-телевізор з Т2-тюнером і зовнішньою розеткою. 

У кухні знайдеться мийка, бак для води на 50 літрів з помпою. Зрозуміло, тут теж є освітлення, розетки та шухляда для кухонного приладдя. Мало не забули – тут теж є два динаміки. 

Пересувний душ йде у комплекті до кемпера – що ще треба для довгої дороги машиною?

Хто купляє українські кемпери

Наші дві моделі – дзеркальний дорожний LifeStylecamper Steeldrop та пристосований для більш складних подорожей кемпер-позашляховик LifeStylecamper X-line зі спеціальним зовнішнім покриттям вважаємо умовно “дівчинкою” та “хлопчиком”. На сьогодні купують більше “хлопчиків”, але до цієї розмови потрібно буде повернутися пізніше, зараз ведемо перемовини з кількома країнами, ситуація може змінитись.  

Модель X-line – позашляховик. Її завозили навіть у сибірську тайгу

Наші кемпери буксируються будь-яким автомобілем з причіпним пристроєм. Для використання дачі на колесах достатньо мати категорію «B» у правах.

На даний момент у нас черга за кемперами до жовтня – покупці з 13 країн. Але ми принципово намагаємося робити квоту для України – дивимося по ситуації, але завжди залишаємо місце для українських замовників.

Минулого місяця 15 кемперів продали – можна сказати, що це середня цифра продажів. Українці купують 1-2 кемпери на місяць стабільно.

Дешевше і якісніше аналоги з США

Такі краплиновидні кемпери – данина американській моді 50-60-х років. Купують їх люди, які втомилися від ночівлі по готелях і хочуть нових відчуттів. 

На початку, коли бренд Lifestylecamper ще розкручувався, вартість однієї дзеркальної краплі-кемпера з нержавійки коштувала п’ять тисяч доларів. З тих пір в причепах змінилося практично 80% матеріалів: ми використовуємо безпечні клеї, сама конструкція полегшала на 35%.

Тож зараз здешевити продукт для нас означатиме поступитися якістю – ми на таке піти не готові.

Але все ж у нас є комплектація на кожну кишеню: дві моделі мають версії “комфорт” і “преміум”. Комфортна “краплина” обійдеться вам у 9,4 тисячі євро, кемпер X-Line тої ж версії – від 10,8 тисяч євро.

Версія “преміум” для SteelDrop коштує 11,6 тисяч євро, а преміум у випадку X-Line – 13,3 тисячі євро. 

Юлія розповідає, що вартість визначає набір опцій і кузов. Наприклад, комусь потрібен кемпер без рундука, комусь не потрібна плита чи телевізор

Зміна власника і нові плани

Ідея робити кемпери за  образом і подобою американських належить конструкторам-ентузіастам з Києва — Павлу Волкову та Андрію Пилявському. 

Пізніше конструктори дістали вигідну пропозицію і мирно розійшлись з тодішнім інвестором Анатолієм Бурбезою. Бурбеза викупив частку компанії у Волкова і взявся розбудовувати компанію уже у якості власника. 

Зараз у Lifestylecamper працює 25 людей, будемо ще розширюватися – можливо, нове приміщення буде, а може – і новий завод. Поки це в планах.

Міжнародне визнання

Рік тому Lifestylecamper отримав статус торгової компанії: така потреба виникла, тому що було уже надто багато продажів. Тож компанія розділилась на конструкторське бюро і на відділ, що займається продажем і маркетингом.

Потім, коли зареєстрували Lifestylecamper офіційно, в 2017 році восени, конструкторське бюро розробило другу модель кемпера X-line. Хлопці довго працювали, і в травні 2018 року одержали сертифікат національного українського виробника.

Потім ми здобули сертифікат менеджменту якості ISO 9001 :2015 і з ним благополучно відправилися на виставку в Дюссельдорф, це найбільша виставка в світі по караванінгу. Ми були єдиними українцями за всю історію цієї виставки, які представляли там свою продукцію. 

Новини про наші кемпери потрапили в топові телевізійні передачі, також голландські та німецькі газети. Після цього ми пройшли європейську сертифікацію, і з 12 березня 2019 року LifeStylecamper – європейський виробник.

Німці хотіли прибрати до рук виробництво

На 2020 рік плануємо запустити принципово нову модель кемпера.  Про неї поки говорити нічого не буду, скажу тільки, що у цій ніші ми потроху просуваємося. 

Наші причепи не вимагають додаткової категорії водіння, новий – якраз вимагатиме.

Також зараз думаємо зробити кемпери ще доступнішими і здавати їх в оренду від 50 євро за добу.

Ідею кемперів оцінили – і насамперед, за кордоном. У нас навіть була ситуація: одна німецька компанія заявилася до нас на завод. Вони прийшли, не попереджаючи, подивилися виробництво. А тоді ще жодного сертифікату не було готово. Ми ще виробництво тоді налагоджували.

Німці вже тоді сказали – а давайте, ми будемо купувати у вас причепи та продавати їх а ля “зроблено в Німеччині”. Тоді Анатолій відповів: “Ви купуватимете цей кемпер тільки в українського виробника”

Наша країна дуже красива, але українці завжди чомусь вважають за шик поїхати в Єгипет, побачити піраміди, полетіти на Мальдіви. Ми ж намагаємося наблизити міські сім’ї до природи, щоб вони побачили всю красу України особисто, а не з екранів телевізорів.

Показати незвідану Україну українцям – ось наша мета. 

Коментарі

Економіка і бізнес

«Укрзалізниця» запускає зимовий поїзд у Славсько: розклад руху

Опубліковано

З 19 грудня на маршруті Дарниця – Київ – Львів – Славсько почне курсувати традиційний зимовий поїзд Інтерсіті+ №743/744. Потяг на цьому маршруті має назву «Лижний експрес».

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Графік руху поїзда

  • Відправлення з Дарниці о 05:50, з Центрального вокзалу Києва о 06:19;
  • прибуття до Львова о 12:09, до Славська — о 14:03.

У зворотному напрямку:

  • відправлення зі Славська о 14:26, зі Львова о 16:30;
  • прибуття до Києва о 22:28, на станцію Дарниця — о 23:00.

Читати також: «Укрзалізниця» відкрила цілодобові «Пункти незламності» на 92 вокзалах України

Для пасажирів, які вирушають із Рівного, поїзд №804/806 Рівне – Львів забезпечує зручне пересадкове сполучення на експрес до Славська.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запустила додатковий поїзд до Львова та нагадала про пункти незламності.

Фото: «Укрзалізниця».

    Коментарі

    Читати далі

    Економіка і бізнес

    Monobank випустив прикраси у вигляді карток: прибуток передадуть Силам оборони

    Опубліковано

    Monobank та український ювелірний магазин Guzema представили 200 прикрас-карток з білого золота й срібла.

    Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський.

    З білого золота створили 50 карток, і всі гроші з їхнього продажу підуть на підтримку Збройних сил України. Зі срібла ювеліри зробили 150 прикрас.

    Читайте також: Українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО)

    Якщо придбати золоту прикрасу, то майстер може нанести на виріб необхідні ім’я та прізвище.

    Нагадаємо, що Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО).

    Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

    Коментарі

    Читати далі

    Економіка і бізнес

    Київщина отримала відзнаку «Регіональна інноваційна долина» від Єврокомісії

    Опубліковано

    Київська область відтепер зможе використовувати гроші європейських фондів для впровадження сучасних підходів в економіці.

    Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

    Отримання нового статусу

    «Київщина має потужний науково-технічний потенціал, який тепер розкривається на повну. Завдяки цьому статусу регіон приваблюватиме більше інвестицій, талантів та інноваційних проєктів, сприяючи економічному розвитку не лише області, а й України в цілому», — написав керівник ОВА.

    Область стала однією зі 151 регіону, який отримав цей статус.

    Читайте також: ЄС надасть Україні 18,1 мільярда євро допомоги коштом заморожених росактивів

    Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

    Проєкт RIVCircular

    Після присудження цієї відзнаки на Київщині розпочинають п’ятирічний проєкт RIVCircular за програмою Horizon Europe. Його втілюватиме Департамент економіки Київської ОВА.

    У межах проєкту співпрацюватимуть шість європейських регіонів: Мадрид (Іспанія), Верхня Франція (Франція), Інландет (Норвегія), Бранденбург (Німеччина), Кошице (Словаччина) та Київська область.

    Пріоритетами RIVCircular є такі напрямки:

    • перероблювання відходів будівництва та знесення;
    • перероблювання акумуляторів електромобілів;
    • використання відходів як ресурсу відновлення та енергії;
    • цифровізація малих і середніх підприємств тощо.

    Загальна сума проєкту — близько 20,9 мільйонів євро. Київщина зможе використати майже 3 мільйони євро, серед яких 1,48 мільйонів євро — грантові кошти, і ще 1,48 мільйонів євро — співфінансування.

    Нагадаємо, що європейська компанія відкрила в Україні масштабну лінію з виготовлення дерев’яних плит.

    Фото обкладинки: Pixabay

    Коментарі

    Читати далі