Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві (Школа Року)

Опубліковано

“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях. 

Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так. 

А ви народилися, щоб стати вільним рокером?

Володимир Бульба

Володимир Бульба

– разом з дружиною та ще двома партнерами у 2012 році заснував Rock school

“Надихнув фільм “School of Rock”. Потім знайшов інформацію, що така навчальна мережа працює в США. Загорівся ідеєю. Відкрив першу школу на м. Університет. Тепер вважаю, що у кожному місті-мільйоннику має бути рок-школа. Даруємо людям можливість потрапити у творчу тусівку”.

Цікаве в цифрах:

  • 2,5 роки було наймолодшому відвідувачу школи. Він пройшов 8 занять гри на барабанах.
  • 79 років мала найстарша відвідувачка, яка вперше здобувала музичну освіту. Всього за пів року вона відвідала 30 занять гри на барабанах.
  • 40 людей працює у трьох київських школах.
  • 1000 годин – середня завантаженість однієї школи за місяць.
  • 15 тисяч учнів навчалися протягом восьми років існування проекту.

Навчають вокалу, клавішним, гітарі та грі на ударних інструментах. Із екзотичного: гра на волинці чи губній гармошці, є курс аранжування.

Як стати рокером?

У кожного з нас є знайомий, який може пригадати сумну історію, як в дитинстві не взяли до музичної школи, через міфічне ”немає слуху”. Це ж усе закриті Metallic’и і ненароджені Nirvan’и. Переконані, що можна будь-кого навчити відчувати ритм.

Ми відійшли від класичного навчання, мовляв спочатку вивчіть сольфеджіо, а через рік лише торкнетеся до інструменту. Теорію викладачі подають через цікаві приклади. Навіть нотну грамоту можна вивчати з драйвом. 

Традиційні прослуховування замінили тим, що учень приходить на безкоштовне пробне заняття. Наступний етап – самостійно обирає викладача та визначається, з яким інструментом хоче мати справу.

Rock School перетворює нудні звітні концерти на драйвове шоу

Рок-кемпи для дітей

Наш процес навчання – альтернатива звичайній музичній школі, адже орієнтуємось на потреби учня. Свій перший і справжній концерт юні меломани можуть провести у рок-кемпі, який триває тиждень. Минулого року він проходив на базі в Зазим’ї. Там є репетиційні точки. 

Основна ціль – за сім днів підготуватись до концерту, на який приїжджають батьки. Це замість нудного зведеного концерту в будинку культури на тлі рожевих штор.

Минулого року івент коштував від 7 до 9 тисяч гривень (є знижки при ранньому бронюванні та для постійних відвідувачів). До гуртка можуть приєднатись і ті діти, які не відвідують школу.

Рок по-дорослому

Навчаємо людей без будь-якого досвіду в музиці. Тому для дорослих пропонуємо музичний релакс на чотири дні. Але розуміємо, що стільки часу приділити музиці складно, тому протягом усього року проводимо рок-вікенди – послуга на вихідні. 

Збір в суботу о 10-й ранку, учасники об’єднуються в гурти, а вже в неділю ввечері дають свій перший концерт для близьких і друзів. Долучитися можуть усі охочі. Участь коштує від 900 до 2000 гривень. (Переглянути заплановані події можна тут.)

За словами засновників рок-школи, дорослі без музичного бекграунду можуть заграти на інструменті вже після першого дня інтенсивного тренування. Найбільший виклик – побороти свій страх

Участь в рок-бендах

Заохочуємо талановитих дітей. Щороку школа організовує конкурс, який називається “School bands battle”. У гурти набираємо дітей з усіх шкіл України. 

Є заохочувальні призи від рок-школи, а також від партнера “МузТорг”. Минулого року дарували вушні монітори, комбік, гітари та запис в студії.

Гурт “Vnature” складається повністю з випускників школи. Зараз вже виступають на фестивалі Atlas Weekend.

Навчають вокалу для “хеві метал”

Екстремальний вокал – для більшості людей це звучить, як щось дивне і дике. Співак піддає голосові зв’язки максимальному навантаженню: гавкання, ричання, хрип. Цей прийом використовується, як агресивне виконання, або як часткові елементи для різних вокальних стилів. Навчаємо, як правильно “покричати” і не порвати зв’язки.

Фішка школи – зіркові викладачі

У школі викладають музиканти з українських рок-гуртів. Кажуть, що мають вдосталь цікавого досвіду, яким прагнуть поділитися. 

Серед тих, кого аудиторія точно впізнає: Костянтин Жуйков – басист гурту ТНМК, Павло Холошев – фронтмен, вокаліст гурту Fontaliza, Дмитро Дзюба – людина-оркестр, грає на всіх можливих музичних інструментах, учасник гуртів ПНД, ТОЛ, Олексій Шманьов – фронтмен гурту KARNA.

Ціни

  • запис в студії коштує 500 гривень за годину. Якщо є фонограма, за дві години можна записати пісню. 
  • індивідуальне заняття з викладачем від 349 грн.
  • групові заняття від 249 грн.
  • заняття із топ-викладачами коштують близько 500 грн.

Запрацювала перша школа по франшизі

У листопаді 2019 року за франшизою відкрилася Rock School у Броварах. Власницею бізнесу стала мама одного з учнів школи. Зараз там працює 10 людей.

Орієнтовно, щоб відкрити школу на 5 аудиторій, у приміщенні у 150 м², треба інвестувати $38 тисяч. Але гарна новина в тому, що вже за два роки вкладення мають окупитися.

Майстер-клас гри на гітарі від засновника рок-школи Володимира Бульби

Музика – справа голосна. Три кумедних історії з життя проекту

  • На Хрещатику школа знаходиться у підвалі житлового будинку. Інколи вдень жителі чують звуки зі студій. На кілька поверхів вище живе англомовний музикант Браян. Два роки сусіди тероризували його, бо думали, що то він цілими днями катує свої інструменти. Відтоді школа покращила звукоізоляцію.
  • Поліція приїздила в школу на Позняках, але не змогла знайти вхід.
  • Із аудиторій може доноситься творчість Філіпа Кіркорова, адже учні самі формують список того, що хочуть вивчати.

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі