Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві (Школа Року)

Опубліковано

“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях. 

Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так. 

А ви народилися, щоб стати вільним рокером?

Володимир Бульба

Володимир Бульба

– разом з дружиною та ще двома партнерами у 2012 році заснував Rock school

“Надихнув фільм “School of Rock”. Потім знайшов інформацію, що така навчальна мережа працює в США. Загорівся ідеєю. Відкрив першу школу на м. Університет. Тепер вважаю, що у кожному місті-мільйоннику має бути рок-школа. Даруємо людям можливість потрапити у творчу тусівку”.

Цікаве в цифрах:

  • 2,5 роки було наймолодшому відвідувачу школи. Він пройшов 8 занять гри на барабанах.
  • 79 років мала найстарша відвідувачка, яка вперше здобувала музичну освіту. Всього за пів року вона відвідала 30 занять гри на барабанах.
  • 40 людей працює у трьох київських школах.
  • 1000 годин – середня завантаженість однієї школи за місяць.
  • 15 тисяч учнів навчалися протягом восьми років існування проекту.

Навчають вокалу, клавішним, гітарі та грі на ударних інструментах. Із екзотичного: гра на волинці чи губній гармошці, є курс аранжування.

Як стати рокером?

У кожного з нас є знайомий, який може пригадати сумну історію, як в дитинстві не взяли до музичної школи, через міфічне ”немає слуху”. Це ж усе закриті Metallic’и і ненароджені Nirvan’и. Переконані, що можна будь-кого навчити відчувати ритм.

Ми відійшли від класичного навчання, мовляв спочатку вивчіть сольфеджіо, а через рік лише торкнетеся до інструменту. Теорію викладачі подають через цікаві приклади. Навіть нотну грамоту можна вивчати з драйвом. 

Традиційні прослуховування замінили тим, що учень приходить на безкоштовне пробне заняття. Наступний етап – самостійно обирає викладача та визначається, з яким інструментом хоче мати справу.

Rock School перетворює нудні звітні концерти на драйвове шоу

Рок-кемпи для дітей

Наш процес навчання – альтернатива звичайній музичній школі, адже орієнтуємось на потреби учня. Свій перший і справжній концерт юні меломани можуть провести у рок-кемпі, який триває тиждень. Минулого року він проходив на базі в Зазим’ї. Там є репетиційні точки. 

Основна ціль – за сім днів підготуватись до концерту, на який приїжджають батьки. Це замість нудного зведеного концерту в будинку культури на тлі рожевих штор.

Минулого року івент коштував від 7 до 9 тисяч гривень (є знижки при ранньому бронюванні та для постійних відвідувачів). До гуртка можуть приєднатись і ті діти, які не відвідують школу.

Рок по-дорослому

Навчаємо людей без будь-якого досвіду в музиці. Тому для дорослих пропонуємо музичний релакс на чотири дні. Але розуміємо, що стільки часу приділити музиці складно, тому протягом усього року проводимо рок-вікенди – послуга на вихідні. 

Збір в суботу о 10-й ранку, учасники об’єднуються в гурти, а вже в неділю ввечері дають свій перший концерт для близьких і друзів. Долучитися можуть усі охочі. Участь коштує від 900 до 2000 гривень. (Переглянути заплановані події можна тут.)

За словами засновників рок-школи, дорослі без музичного бекграунду можуть заграти на інструменті вже після першого дня інтенсивного тренування. Найбільший виклик – побороти свій страх

Участь в рок-бендах

Заохочуємо талановитих дітей. Щороку школа організовує конкурс, який називається “School bands battle”. У гурти набираємо дітей з усіх шкіл України. 

Є заохочувальні призи від рок-школи, а також від партнера “МузТорг”. Минулого року дарували вушні монітори, комбік, гітари та запис в студії.

Гурт “Vnature” складається повністю з випускників школи. Зараз вже виступають на фестивалі Atlas Weekend.

Навчають вокалу для “хеві метал”

Екстремальний вокал – для більшості людей це звучить, як щось дивне і дике. Співак піддає голосові зв’язки максимальному навантаженню: гавкання, ричання, хрип. Цей прийом використовується, як агресивне виконання, або як часткові елементи для різних вокальних стилів. Навчаємо, як правильно “покричати” і не порвати зв’язки.

Фішка школи – зіркові викладачі

У школі викладають музиканти з українських рок-гуртів. Кажуть, що мають вдосталь цікавого досвіду, яким прагнуть поділитися. 

Серед тих, кого аудиторія точно впізнає: Костянтин Жуйков – басист гурту ТНМК, Павло Холошев – фронтмен, вокаліст гурту Fontaliza, Дмитро Дзюба – людина-оркестр, грає на всіх можливих музичних інструментах, учасник гуртів ПНД, ТОЛ, Олексій Шманьов – фронтмен гурту KARNA.

Ціни

  • запис в студії коштує 500 гривень за годину. Якщо є фонограма, за дві години можна записати пісню. 
  • індивідуальне заняття з викладачем від 349 грн.
  • групові заняття від 249 грн.
  • заняття із топ-викладачами коштують близько 500 грн.

Запрацювала перша школа по франшизі

У листопаді 2019 року за франшизою відкрилася Rock School у Броварах. Власницею бізнесу стала мама одного з учнів школи. Зараз там працює 10 людей.

Орієнтовно, щоб відкрити школу на 5 аудиторій, у приміщенні у 150 м², треба інвестувати $38 тисяч. Але гарна новина в тому, що вже за два роки вкладення мають окупитися.

Майстер-клас гри на гітарі від засновника рок-школи Володимира Бульби

Музика – справа голосна. Три кумедних історії з життя проекту

  • На Хрещатику школа знаходиться у підвалі житлового будинку. Інколи вдень жителі чують звуки зі студій. На кілька поверхів вище живе англомовний музикант Браян. Два роки сусіди тероризували його, бо думали, що то він цілими днями катує свої інструменти. Відтоді школа покращила звукоізоляцію.
  • Поліція приїздила в школу на Позняках, але не змогла знайти вхід.
  • Із аудиторій може доноситься творчість Філіпа Кіркорова, адже учні самі формують список того, що хочуть вивчати.

Коментарі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії

Опубліковано

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії, який став четвертим у Сумській області й 36-м в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що рекрутуватися можуть особи з 18 до 60 років. Також для медиків, психологів та людей від 18 до 25 років передбачено контракт строком один рік.

«Це четвертий центр в Сумській області, який було відкрито у співпраці Міністерства оборони України, обласних та районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Всього в Україні станом на 13 вересня працює 36 центрів рекрутингу української армії», – йдеться в повідомлені.

Читайте також: У Чернівцях відкрили перший рекрутинговий центр

Контактна інформація

Відтепер отримати всю необхідну інформацію можна за адресою: вул. Червоної Калини, 13 у приміщенні ЦНАПу або за телефоном: +38 (098) 091 7383. Центр працює в понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 15:00, а у вівторок та четвер з 8:00 по 17:00.

Нагадаємо, у Львові з’явився ще один рекрутинговий центр.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні створять електронний перелік легальних автостанцій: що це змінить

Опубліковано

В Україні створять офіційний список автостанцій, що дасть їм можливість працювати легально і надавати послуги перевізникам та пасажирам.

Про це повідомило Мінінфраструктури.

Запуск списку планується на листопад 2024 року.

Нові правила дозволять власникам автостанцій самостійно додавати свої станції до цього списку. Він замінить стару систему, яка працювала до 2020 року і вимагала ліцензування. Тепер автостанції будуть вноситися до переліку за ініціативою власників.

Закон передбачає, що міжобласні та міжнародні автобуси мають починати і завершувати свій маршрут тільки на легальних автостанціях. Тому при відкритті нового маршруту або зміні існуючого організатор перевезень повинен переконатися, що зазначені в маршруті автостанції є в офіційному переліку.

Власники автостанцій зможуть оновлювати інформацію про свої станції через електронну форму, включаючи кількість платформ, кас та вартість послуг.

Читайте також: Громади на Київщині отримали нові шкільні автобуси

Нові автостанції не можна буде заблокувати, оскільки вся інформація буде перевірятися автоматично. Якщо буде виявлено помилку, власник зможе внести дані повторно.

Новий механізм дозволить чітко визначити, хто відповідає за роботу автостанцій, що допоможе швидко вирішувати конфлікти у разі скарг від пасажирів або перевізників.

Нагадаємо, Мінінфраструктури створює сайт для пошуку квитків на міжнародні автобуси.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі