Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва

Опубліковано

“Як так?” – питає турист-норвежець, поглядаючи, як дерев’яні бруски іграшки “ЯкТак” перекочуються між собою, тримаючись лише на самих стрічках. Не вірить, що дивна іграшка – то справа рук українця. Скептично хмикає: “У Китаї купляєте”.

“Як так?” – питає редакція “ШоТам”, дивлячись як дві монети по 10 копійок зникають між брусками головоломки. Хоча як вони могли зникнути, якщо Jaktak – повністю дерев’яна штукенція?

“Річ-то чарівна”, – загадково посміхається у відповідь Сергій П’янков, винахідник іграшки.

У нашій статті пояснюємо:

  • як із допомогою іграшки “ЯкТак” можна гарантовано стати чарівником, сказавши лише “чух-чух-чух”(можна замінити на “абракадабра”,”авада кедавра” – все-одно працюватиме);
  • як ця іграшка-заморочка може за мить відправити вас у Францію чи Німеччину.

Першу іграшку “ЯкТак” у нас купили чотири роки тому, мало не витягнувши з рук – всю в клею і позначках олівцем. Хлопчику на виставці так сподобалася моя іграшка, що в кінці дня він прийшов з мамою і вона вмовила мене ту іграшку продати. Ми досі шукаємо його – щоб викупити перший екземпляр назад.

Вирішили зробити таку іграшку, тому що коли наші діти були маленькі, ми купили їм найдорожчий вертоліт на радіоуправлінні. Вони 15 хвилин пограли, і він зламався. Тоді ми зрозуміли, що іграшка повинна бути міцною, надійною, цікавою, чарівною і натуральною.

Що таке “ЯкТак”?

По-перше, це назва компанії, засновниками якої є Сергій П’янков та Мирослав Загорський. По-друге, це іграшка-сувенір.

Це шість брусків з вільхи, скріплених між собою звичайними стрічками. Ми спочатку пробували їх і з пластика робити, і лакувати іграшку. Але вирішили зупинитися на вільсі – звичайному полірованому дереві, з якого роблять музичні інструменти.

Сосна – вигідніше звичайно, дешева ж. Але від неї запах є, та і смоли виділяє – тож відкинули цю ідею.

Спочатку ми працювали з дружиною постійно і спали всього по 2-3 години: дружина різала стрічки, я механіку збирав. І ще не вистачало іграшок – такий був попит!

Дітям наших друзів та знайомих іграшка сподобалася. Думки щодо кращого кольорового рішення розходилися, але одне було незмінним: іграшка подобалась дітям та підліткам.

Але в той момент, коли ми з дружиною побачили, що шістдесятирічний чоловік розводить руками над нашою іграшкою, намагаючись змусити зникнути 10 копійок зі словами “чух-чух-чух”, ми зрозуміли – вона не тільки для дітей.

Важливий момент для подальшого розвитку нашої справи трапився на виставці в “Гулівері”, коли до нас підійшов чоловік, купив своїм дітям іграшку, а невдовзі від нього ж ми отримали цікаву пропозицію співпраці.

Цим чоловіком виявився бізнесмен Мирослав Загорський. Він запропонував налагодити виробництво разом і допоміг нам організувати його в Кременці, що на Тернопільщині. Сьогодні процес налагоджений, все благополучно працює.

Оновлена ​​іграшка з доповненою реальністю

Нещодавно ми зачаїлися на півроку – розробляли оновлену версію “ЯкТак” – іграшку-сувенір з доповненою реальністю. Ми зробили сім різних іграшок. Кожна зроблена в кольорах прапора якоїсь із семи країн: України, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції, Польщі та США.

До кожної з семи іграшок пріклеплене відео із визначними пам’ятками країни, яку іграшка представляє. Відео авторські і розроблялися на замовлення.

Для того, щоб побачити відео, вам потрібно:

  • встановити додаток Live Portrait собі на телефон;
  • включити його і навести на лого “ЯкТак” – відео запуститься автоматично.

Ми хотіли, щоб людина віртуально змогла повернутися в ту країну, де купила такий сувенір. Коштує такий сувенір 350 гривень – ми дійсно хочемо, щоб це було доступно.

Сучасна дитина сприймає світ через телефон. Якщо дитина вивчає географію – чому б не робити це віртуально з нашою іграшкою? Дорослі ж оцінять “ЯкТак” як оригінальний сувенір, який можна подарувати закордонному другу.

Хто купує?

Якось на Новий рік одна матуся зателефонувала нам і замовила іграшку своїй шестирічній дитині. Тому що хлопець написав листа дідові Морозу: “Дорогий дідусю Мороз! Дуже прошу, принеси мені на Новий рік іграшку “ЯкТак”. Але щоб ти довго не шукав, зайди на сайт jaktak.com.ua “

Іграшка подобається не тільки дітям, а й дорослим. 

Якось у нас замовила чотири іграшки велика компанія програмістів. Через 5 хвилин всі чоловіки офісу почали робити фокуси з “ЯкТак”, а через півгодини я отримав замовлення від компанії на 30 іграшок. Для них це і зарядка для рук, і перезавантаження.

У той же час молода креативна вчителька з Полтави замовила нам таких іграшок на цілий клас: за допомогою наших іграшок школярі вивчають там цифри і букви – наприклад, вони повинні самі сформувати цифру “1”. Точно так же вона вчить їх і фігурам – квадрати, трикутники – дитина сама повинна спробувати їх скласти.

Є ще такий сегмент наших споживачів, як люди з травмами рук. Для них іграшка як зарядка після переломів.

А для діток з ДЦП та аутизмом наша іграшка – це фізичне навантаження і концентрація уваги.

Багато іграшок завозимо в дитячі будинки, і в дитячі кардіоцентри.

Хто виготовляє іграшки

У нас працюють переважно жінки, бо іграшка потребує лагідних рук, терпіння, теплої уваги.

Одна іграшка виготовляється близько години. Але ви повинні 100 штук таких іграшок зробити, перш ніж навчитеся робити якісні “ЯкТак”.

Із задоволенням беремо до нас на роботу людей з інвалідністю. Практика показує, що це дуже акуратні і старанні працівники. Так одна дівчинка з проблемами слуху пройшла у нас практику і тепер написала заяву про прийом на роботу. Її подружки поїхали заробляти до Польші – а як повернуться, і їх покличемо.

“Ми – гаранти якості нашого продукту”

Ми дуже дорожимо якістю, у нас дуже багато іграшок другого сорту, які ми не продаємо, не можемо подарувати – і викинути шкода.

Напевно, відправимо на утилізацію, тому що якщо люди купують продукт у нас, вони повинні бути чітко впевнені, що це якість. Ми виступаємо гарантами якості і відповідаємо за свій продукт повністю.

Кожна стрічка перевіряється на наявність дефектів і цяточок, потім ці стрічки гладяться, потім ріжуться і ще раз перевіряються. Кожна іграшка кожної партії перевіряється нашим начальником цеху. Це дорого і в якійсь мірі невигідно для нас, але зате ми пишаємося цим продуктом і можемо за нього поручитися.

Контроль якості і захист від підробок

Були випадки, коли іграшку намагалися скопіювати. Якось в один момент пролунав дзвінок і нам сказали: “Я купив у вас іграшку, якась вона неякісна. У сина розвалилася в руках “.

Коли людина запитує, наскільки іграшка міцна, я завжди кажу: “Якщо ви при мені зараз її розриваєте, я вам дарую будь-яку іграшку, якщо ні – сплачуєте подвійну ціну (звичайно, ніхто потім подвійну ціну не платить, просто переконлива демонстрація якості)”.

Зустрілися з людиною – а це не наша іграшка: без упаковки, інший вид деревини, неохайно зроблена. Ми стали цікавитися, де таку підробку купили. Виявилося, це стажер, якого ми не взяли на роботу – зібрав кількох людей і почав підробляти продукт. Використовували навіть наше відео для реклами – а працювали вчорну.

Захистити іграшку вдалося – адже у нас є патент і зареєстрована торгова марка.

Волшебная игрушка JakTak!

Десятки трюков и фигур в Ваших руках! Игрушка «JakTak» у ребенка развивает наблюдательность, усидчивость, фантазию, а также воображение, помогает познать себя самого и совладать со своими эмоциями. Для взрослых «JakTak» послужит игрушкой – антистрессом, способным разрядить обстановку напряженных будней и поднять настроение.

Geplaatst door Игрушка-головоломка КакТак op Zaterdag 19 november 2016

Але до нової версії іграшки ми прикріпили відео за допомогою технологій доповненої реальності, де я демонструю, на що здатна іграшка. Як додаткове підтвердження того, що перед вами оригінал, а не підробка.

Вихід на міжнародний ринок

Нещодавно був випадок з норвежцем: він був упевнений, що ми десь на “Алі-Баба” замовляємо іграшку, і продаємо китайське, видаючи за своє. А один іноземець на ярмарку готовий був віддати за іграшку 300 доларів і здивувався, дізнавшись, що я мав на увазі 300 гривень.

Попит на них величезний і ми плануємо потихеньку висуватися на міжнародні ринки. Для цього зараз зробимо сертифікати якості європейського зразка.

Плануємо 8-10 тисяч іграшок на місяць випускати. Хочемо, щоб іграшка стала одним із символів України в майбутньому – як київський торт чи сухе варення. Бо ж річ-то чарівна.

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі