Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва

Опубліковано

“Як так?” – питає турист-норвежець, поглядаючи, як дерев’яні бруски іграшки “ЯкТак” перекочуються між собою, тримаючись лише на самих стрічках. Не вірить, що дивна іграшка – то справа рук українця. Скептично хмикає: “У Китаї купляєте”.

“Як так?” – питає редакція “ШоТам”, дивлячись як дві монети по 10 копійок зникають між брусками головоломки. Хоча як вони могли зникнути, якщо Jaktak – повністю дерев’яна штукенція?

“Річ-то чарівна”, – загадково посміхається у відповідь Сергій П’янков, винахідник іграшки.

У нашій статті пояснюємо:

  • як із допомогою іграшки “ЯкТак” можна гарантовано стати чарівником, сказавши лише “чух-чух-чух”(можна замінити на “абракадабра”,”авада кедавра” – все-одно працюватиме);
  • як ця іграшка-заморочка може за мить відправити вас у Францію чи Німеччину.

Першу іграшку “ЯкТак” у нас купили чотири роки тому, мало не витягнувши з рук – всю в клею і позначках олівцем. Хлопчику на виставці так сподобалася моя іграшка, що в кінці дня він прийшов з мамою і вона вмовила мене ту іграшку продати. Ми досі шукаємо його – щоб викупити перший екземпляр назад.

Вирішили зробити таку іграшку, тому що коли наші діти були маленькі, ми купили їм найдорожчий вертоліт на радіоуправлінні. Вони 15 хвилин пограли, і він зламався. Тоді ми зрозуміли, що іграшка повинна бути міцною, надійною, цікавою, чарівною і натуральною.

Що таке “ЯкТак”?

По-перше, це назва компанії, засновниками якої є Сергій П’янков та Мирослав Загорський. По-друге, це іграшка-сувенір.

Це шість брусків з вільхи, скріплених між собою звичайними стрічками. Ми спочатку пробували їх і з пластика робити, і лакувати іграшку. Але вирішили зупинитися на вільсі – звичайному полірованому дереві, з якого роблять музичні інструменти.

Сосна – вигідніше звичайно, дешева ж. Але від неї запах є, та і смоли виділяє – тож відкинули цю ідею.

Спочатку ми працювали з дружиною постійно і спали всього по 2-3 години: дружина різала стрічки, я механіку збирав. І ще не вистачало іграшок – такий був попит!

Дітям наших друзів та знайомих іграшка сподобалася. Думки щодо кращого кольорового рішення розходилися, але одне було незмінним: іграшка подобалась дітям та підліткам.

Але в той момент, коли ми з дружиною побачили, що шістдесятирічний чоловік розводить руками над нашою іграшкою, намагаючись змусити зникнути 10 копійок зі словами “чух-чух-чух”, ми зрозуміли – вона не тільки для дітей.

Важливий момент для подальшого розвитку нашої справи трапився на виставці в “Гулівері”, коли до нас підійшов чоловік, купив своїм дітям іграшку, а невдовзі від нього ж ми отримали цікаву пропозицію співпраці.

Цим чоловіком виявився бізнесмен Мирослав Загорський. Він запропонував налагодити виробництво разом і допоміг нам організувати його в Кременці, що на Тернопільщині. Сьогодні процес налагоджений, все благополучно працює.

Оновлена ​​іграшка з доповненою реальністю

Нещодавно ми зачаїлися на півроку – розробляли оновлену версію “ЯкТак” – іграшку-сувенір з доповненою реальністю. Ми зробили сім різних іграшок. Кожна зроблена в кольорах прапора якоїсь із семи країн: України, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції, Польщі та США.

До кожної з семи іграшок пріклеплене відео із визначними пам’ятками країни, яку іграшка представляє. Відео авторські і розроблялися на замовлення.

Для того, щоб побачити відео, вам потрібно:

  • встановити додаток Live Portrait собі на телефон;
  • включити його і навести на лого “ЯкТак” – відео запуститься автоматично.

Ми хотіли, щоб людина віртуально змогла повернутися в ту країну, де купила такий сувенір. Коштує такий сувенір 350 гривень – ми дійсно хочемо, щоб це було доступно.

Сучасна дитина сприймає світ через телефон. Якщо дитина вивчає географію – чому б не робити це віртуально з нашою іграшкою? Дорослі ж оцінять “ЯкТак” як оригінальний сувенір, який можна подарувати закордонному другу.

Хто купує?

Якось на Новий рік одна матуся зателефонувала нам і замовила іграшку своїй шестирічній дитині. Тому що хлопець написав листа дідові Морозу: “Дорогий дідусю Мороз! Дуже прошу, принеси мені на Новий рік іграшку “ЯкТак”. Але щоб ти довго не шукав, зайди на сайт jaktak.com.ua “

Іграшка подобається не тільки дітям, а й дорослим. 

Якось у нас замовила чотири іграшки велика компанія програмістів. Через 5 хвилин всі чоловіки офісу почали робити фокуси з “ЯкТак”, а через півгодини я отримав замовлення від компанії на 30 іграшок. Для них це і зарядка для рук, і перезавантаження.

У той же час молода креативна вчителька з Полтави замовила нам таких іграшок на цілий клас: за допомогою наших іграшок школярі вивчають там цифри і букви – наприклад, вони повинні самі сформувати цифру “1”. Точно так же вона вчить їх і фігурам – квадрати, трикутники – дитина сама повинна спробувати їх скласти.

Є ще такий сегмент наших споживачів, як люди з травмами рук. Для них іграшка як зарядка після переломів.

А для діток з ДЦП та аутизмом наша іграшка – це фізичне навантаження і концентрація уваги.

Багато іграшок завозимо в дитячі будинки, і в дитячі кардіоцентри.

Хто виготовляє іграшки

У нас працюють переважно жінки, бо іграшка потребує лагідних рук, терпіння, теплої уваги.

Одна іграшка виготовляється близько години. Але ви повинні 100 штук таких іграшок зробити, перш ніж навчитеся робити якісні “ЯкТак”.

Із задоволенням беремо до нас на роботу людей з інвалідністю. Практика показує, що це дуже акуратні і старанні працівники. Так одна дівчинка з проблемами слуху пройшла у нас практику і тепер написала заяву про прийом на роботу. Її подружки поїхали заробляти до Польші – а як повернуться, і їх покличемо.

“Ми – гаранти якості нашого продукту”

Ми дуже дорожимо якістю, у нас дуже багато іграшок другого сорту, які ми не продаємо, не можемо подарувати – і викинути шкода.

Напевно, відправимо на утилізацію, тому що якщо люди купують продукт у нас, вони повинні бути чітко впевнені, що це якість. Ми виступаємо гарантами якості і відповідаємо за свій продукт повністю.

Кожна стрічка перевіряється на наявність дефектів і цяточок, потім ці стрічки гладяться, потім ріжуться і ще раз перевіряються. Кожна іграшка кожної партії перевіряється нашим начальником цеху. Це дорого і в якійсь мірі невигідно для нас, але зате ми пишаємося цим продуктом і можемо за нього поручитися.

Контроль якості і захист від підробок

Були випадки, коли іграшку намагалися скопіювати. Якось в один момент пролунав дзвінок і нам сказали: “Я купив у вас іграшку, якась вона неякісна. У сина розвалилася в руках “.

Коли людина запитує, наскільки іграшка міцна, я завжди кажу: “Якщо ви при мені зараз її розриваєте, я вам дарую будь-яку іграшку, якщо ні – сплачуєте подвійну ціну (звичайно, ніхто потім подвійну ціну не платить, просто переконлива демонстрація якості)”.

Зустрілися з людиною – а це не наша іграшка: без упаковки, інший вид деревини, неохайно зроблена. Ми стали цікавитися, де таку підробку купили. Виявилося, це стажер, якого ми не взяли на роботу – зібрав кількох людей і почав підробляти продукт. Використовували навіть наше відео для реклами – а працювали вчорну.

Захистити іграшку вдалося – адже у нас є патент і зареєстрована торгова марка.

Волшебная игрушка JakTak!

Десятки трюков и фигур в Ваших руках! Игрушка «JakTak» у ребенка развивает наблюдательность, усидчивость, фантазию, а также воображение, помогает познать себя самого и совладать со своими эмоциями. Для взрослых «JakTak» послужит игрушкой – антистрессом, способным разрядить обстановку напряженных будней и поднять настроение.

Geplaatst door Игрушка-головоломка КакТак op Zaterdag 19 november 2016

Але до нової версії іграшки ми прикріпили відео за допомогою технологій доповненої реальності, де я демонструю, на що здатна іграшка. Як додаткове підтвердження того, що перед вами оригінал, а не підробка.

Вихід на міжнародний ринок

Нещодавно був випадок з норвежцем: він був упевнений, що ми десь на “Алі-Баба” замовляємо іграшку, і продаємо китайське, видаючи за своє. А один іноземець на ярмарку готовий був віддати за іграшку 300 доларів і здивувався, дізнавшись, що я мав на увазі 300 гривень.

Попит на них величезний і ми плануємо потихеньку висуватися на міжнародні ринки. Для цього зараз зробимо сертифікати якості європейського зразка.

Плануємо 8-10 тисяч іграшок на місяць випускати. Хочемо, щоб іграшка стала одним із символів України в майбутньому – як київський торт чи сухе варення. Бо ж річ-то чарівна.

Коментарі

Суспільство

Фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті

Опубліковано

14 вересня одразу кілька українських міст відзначають свій день народження: Вінниця, Луганськ, Житомир, Луцьк, Миколаїв та інші.

Ми вирішили згадати, як ці міста виглядали в минулому столітті. Архівні фото в добірці ШоТам розкривають унікальний культурний код кожного українського регіону — архітектуру, людей та атмосферу того часу.

Вінниця 

23-24 лютого 1957 року у Вінниці відбувалася матчева зустріч з легкої атлетики, у якій брала участь команда Київського політехнічного інституту та збірна Вінниці. Ось декілька світлин того часу. 

Вулиця Соборна в лютому 1957 року. Фото: Всеволод Лапчинський

Вулиця Соборна в лютому 1957 року. Фото: Всеволод Лапчинський

Учасники змагань і стадіон. Фото: Всеволод Лапчинський

Учасники змагань і стадіон. Фото: Всеволод Лапчинський

Світлини надані Центру історії Вінниці Валерієм Томашевським.

Житомир 

Краєзнавець Валерій Скоріков опублікував у фейсбуці історичні фото Житомира.

Семінарійський костел св. Яна з Дуклі (фото В. Руштівського. 1989 рік). Фото: з фонду Житомирського обласного архіву

Міський переговорний пункт по вул. Театральній. Фото: з фонду Житомирського обласного архіву

Свято-Преображенський кафедральний собор (квітень 1984 року). Фото: з Житомирського обласного архіву

Фонтан на вулиці Соборній (1975 рік). Фото: Олег Ліщин

Луганськ 

Світлини Луганська 1960-80-х років.

Вулиця Коцюбинського (1977 рік). Фото: Юрій Хромушин для газети «Ворошиловградська правда»

Стадіон «Авангард» (ймовірно, кінець 1970-х років). Фото: Олександр Фроликов

Вулиця Шевченка, трамвайна зупинка (1963 рік). Фото: Сергій Климов

Луцьк 

А ось Луцьк 1920-х років на світлинах польського фотографа Генрика Поддембського.

Шматок річки Глушець біля місця впадання в Стир. Сьогодні цього куточка не існує. Приблизно на його місці розташований Інститут мистецтв ВНУ імені Лесі Українки. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Теперішня вулиця Данила Галицького. Праворуч — ряди на Ринку, далі — церква та монастир колишнього Луцького братства. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Караїмська кенаса. Згоріла в 1970-х роках. Була на вулиці Караїмській. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Ягеллонська (сучасна Лесі Українки) — головна вулиця міста. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Садиба Леопольда Францевича (або його батька) Зайковського на нинішній вулиці Ярощука. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Миколаїв

Автором цих унікальних фото, що документували звільнення міста у квітні 1944-го та життя Миколаєва протягом наступних п’ятдесяти років, є Юрій Медведєв.

Привокзальна площа. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Фонтан біля яхт-клубу. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Старий Інгульський міст. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії

Опубліковано

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії, який став четвертим у Сумській області й 36-м в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що рекрутуватися можуть особи з 18 до 60 років. Також для медиків, психологів та людей від 18 до 25 років передбачено контракт строком один рік.

«Це четвертий центр в Сумській області, який було відкрито у співпраці Міністерства оборони України, обласних та районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Всього в Україні станом на 13 вересня працює 36 центрів рекрутингу української армії», – йдеться в повідомлені.

Читайте також: У Чернівцях відкрили перший рекрутинговий центр

Контактна інформація

Відтепер отримати всю необхідну інформацію можна за адресою: вул. Червоної Калини, 13 у приміщенні ЦНАПу або за телефоном: +38 (098) 091 7383. Центр працює в понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 15:00, а у вівторок та четвер з 8:00 по 17:00.

Нагадаємо, у Львові з’явився ще один рекрутинговий центр.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі