Суспільство
Секрети розумного споживання від ШоТам: коли рятувати планету, як не тепер
Сьогодні тема коронавірусу – серед топ-новин усього світу. Саме зараз ми бачимо, як покращується екологія без діяльності людей. Очищуються повітря, річки й озера. І це тоді, коли ми нічого не робимо для збереження довкілля! А якби доклали зусиль? Відмова від пластику, сортування сміття, переробка – думаєте, Україні до цього далеко? А от і ні! Ми в ШоТам безперервно розповідаємо вам про екосвідомих українців. Ці люди змінюють не тільки своє поводження з відходами, а стають прикладами для інших.
Так, у нашій країні переповнені сміттєзвалища, не всі вміють сортувати, а більшість роками зберігає пакети з пакетами. Але також у нашій країні: маленькі села, де сортують відходи, екологічні бренди і мобільні додатки для розумного споживання. Хоч і маленькими кроками, але ми йдемо до того, щоб піклуватися про навколишнє середовище і не засмічувати свою землю непотребом.
Якщо ви теж з нетерпінням чекаєте, поки всі українці почнуть сортувати сміття і зменшать споживання пластику, оформіть щомісячну підписку на ШоТам. Допоможіть нам фінансово, і ми продовжимо тішити читачів прикладами відповідального споживання. Переконані, що такі історії багатьох надихають жити без використання матеріалів, що забруднюють довкілля.
Нижче – лише невелика підбірка наших публікацій, які можуть допомогти “розбудити” екосвідомість, якщо вона досі спить!
1. Під час карантину є час навчитись жити екологічно в побутовому плані, тож маємо для вас варіанти екологічних альтернатив буденним речам.
2. З’ясували, що мода може поєднуватись і з бережливим ставленням до природи. Зараз все частіше з’являються бренди, які створюють еко-продукцію без шкоди планеті.
3. Познайомтесь з переселенкою Марією Сорокіною, яка знайшла пристосування пластику і переробляє його у стильні прикраси. Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки бренду Re-beau – все це у минулому пластикові пляшки від миючих засобів. 10% прибутку від продажу таких прикрас Марія інвестує у прибирання лісів та водойм.
4. Українські екоактивісти створили стартап, завдяки якому користувачі зможуть обміняти використану пластикову пляшку на винагороду чи знижки. Засновниками стартапу Greenbin.app є Олена Сидоренко та Дмитро Кухарев.
5. Щоб зрозуміти, яким чином ми можемо допомогти природі, поспілкувались з еко-активістками. Ось правило “п’яти R”, як стати еко-френдлі.
6. Виявляється, завдяки шкільному приладдю можна зробити своїх дітлахів трошки еко-відповідальними. Розказуємо це на прикладах українських виробників, у яких можна купити еко-продукцію для маленького школяра.
7. Уявляєте, двоє учнів допомагають понад 230 школам компостувати відходи! Вони не викидають картопляні пюре, макарони та шкірки від бананів на смітник, а переробляють їх на якісне добриво.
8. Новий тренд світу – худнути за допомогою сміття! Усе, що потрібно, аби долучитись – бігати і збирати сміття там, де його побачите (і так, оті “собачі” проблеми, які вирішуються на вулиці – теж рахуються).
9. Якщо хочете оновити гардероб, знаємо чимало брендів “eco-friendly”. Тож підібрали для вас українських виробників екологічного одягу, які турбуються про навколишнє середовище. А ви, як споживач, зможете долучитись до екоруху.
Щоб дізнаватись більше про людей, які змінюють свою громаду і цілу країну – підписуйтеся на ШоТам!
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі