Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Здай пляшку – отримай винагороду: українці створили екологічний додаток

Опубліковано

Українські екоактивісти створили стартап, завдяки якому користувачі зможуть обміняти використану пластикову пляшку на винагороду чи знижки. Непогане таке заохочення подумати про довкілля? Засновниками стартапу Greenbin.app є Олена Сидоренко та Дмитро Кухарев. Нещодавно вони пройшли в акселератор Huge Thing від програми Poland Prize та підняли 45 000 євро інвестицій. Як працює стартап та у чому вигода для виробників – читайте далі. 

Дмитро Кухарев

Родом з Донецька. Закінчив Донбаську національну академію будівництва та архітектури. Створив стартап Greenbin разом з Оленою Сидоренко.

“З Оленою познайомились на першому ювілеї громадської організації RETHINK. Вона виявилась юристом у сфері поводження з відходами. Так розговорились і вирішили разом створити екологічний стартап. Для розробки додатку залучали друзів та знайомих та все робили за власні кошти”. 

Як працює стартап

На хвилі еко-активізму відбуваються постійні суперечки: хто ж все таки винен та має нести відповідальність за сортування та переробку сміття. Greenbin – це мобільний додаток, який дозволяє використану пластикову пляшку відправити на переробку і повідомити про це виробнику цієї тари. Таким чином це вирішує конфлікт між споживачами та виробниками. Останній знає, що його тара не пішла кудись забруднювати ліс чи океан, а на переробці. Всі ж знають, що пластик розкладається 500 років?

Чому це потрібно? Кожний виробник може відслідкувати, скільки продав товару чи скільки відправили в супермаркети. Але, коли ми купуємо цю пляшку і виходимо з магазину, то нитка обривається і виробник вже уявлення немає, де ж ця пляшка. А потім дивуються, мовляв, скільки сміття на березі Дніпра чи у лісах.

Все, що потрібно споживачу – завантажити додаток Greenbin, відсканувати QR-код на пляшці, залишити її в найближчій локації згідно з картою додатку та дочекатись верифікації. Зараз у нас є вже 300 зареєстрованих користувачів, є навіть з Америки та Індії. Поки що додаток доступний лише на Android, але ми готуємо і iOS-версію. 

Віддай пляшку – отримай квитки в кіно

Ми намагаємось завдяки зручній функції мотивації або винагороди стимулювати кожного направити пластикову пляшку за потрібною адресою. Тобто, коли ви здаєте пляшку, то отримуєте за це бали у додатку, які потім можна обміняти у нашій системі лояльності на товари чи послуги. Коли пляшка опиняється у виробника, то отримані бали активуються. 

Завдяки додатку Greenbin пластикова пляшка відправиться на переробку, а виробник тари знатиме, де саме знаходиться його пляшка

Зараз у нас поки не великий перелік винагород, але він буде розширюватись. От у нас є користувач дівчинка Мая. Вона перша в рейтинговому списку. Коли ми тестували систему, то я особисто їй сказав зібрати певну кількість балів і тоді вона отримає квитки в кіно. Вона це зробила. 

Така система є мотивацією, особливо для дітей та підлітків. Також додаток буде доповнений різними ігровими складовими, щоб процес був цікавіший. Ця система винагороди не нова і вже давно працює в Європі. Там є реверсивні машини у супермаркетах, куди можна прийти, викинути пляшку і отримати за це талончик зі знижками. Але, такі автомати приймають лише пляшки круглої форми. Тобто тару з-під шампуню туди викинути не можна. А ми будемо працювати з різними видами пластикової упаковки.

Проте, система винагород є дієвою, і завдяки їй рівень переробки може сягати 90%.

Яка перевага для виробників

Наш додаток дозволяє компаніям чітко та прозоро виконувати вимоги екологічної відповідальності виробника. Ми надаємо виробникам інструмент для залучення користувачів до процесу сортування відходів та підвищення рівня переробки їх упаковки.

Ми отримуємо невелику комісію за кожну пляшку, яка покриває витрати, а також  оренду в супермаркеті для того, щоб поставити контейнери для сортування. Що отримує виробник? Користувачі будуть більш лояльні до брендів, оскільки вони стають відповідальні за свою упаковку. І продаж їх продукції може вирости. 

Але поки компаніям-гігантам складно запровадити якусь новинку для себе. Тим не менше, ми бачимо, що вони до цього йдуть. Зараз ведемо переговори з кількома виробниками. Україна в обличчі цих компаній йде у правильному напрямі.

45 000 євро від Польщі

Нещодавно ми пройшли в акселератор Huge Thing від програми Poland Prize. Там вдалось підняти 45 000 євро інвестицій. Акселерація проходить 4 місяці. Ми отримуємо кошти частинами за виконану роботу.  Крім цього, ми отримуємо менторські послуги на 11 500 євро і робоче місце в офісі Google for Startups.

Але маємо вимогу – відкрити компанію в Польщі. Тому зареєстрували підприємство в Познані.

Олена Сидоренко – співзасновниця стартапу Greenbin

Ця програма дає можливості не тільки ще залучити кошти від фондів, але і показати свій потенціал на ринку. 

А як же Україна?

Зараз ми в процесі переговорів з українськими компаніями. Українські виробники мають внутрішні стратегії щодо збору власної упаковки, але насправді вони не завжди мають бюджет для їх реалізацій. Поки Україна відрізняється від європейських країн тим, що у Європі вже кілька десятиріч працює закон щодо боротьби з відходами. 

Але на все потрібен час. Ми бачимо, що Україна йде до цієї екосвідомості і екоактивісти сприяють цьому. Якщо компанії не захочуть втратити ринок, то вони рано чи пізно прийдуть до нашого рішення.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі