Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua Resize zmdJFjihXEZ imgonline com ua Resize zmdJFjihXEZ

Суспільство

Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Опубліковано

Уявіть, що стару пляшечку від вашого шампуню можна переробити у стильну річ та презентувати на модних показах. Переселенка Марія Сорокіна знайшла пристосування пластику, який переробляє у стильні прикраси. Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки бренду Re-beau – все це у минулому пластикові пляшки від миючих засобів. 10% прибутку від продажу таких прикрас Марія  інвестує у прибирання лісів та водойм. 

From trash to treasure – від сміття до цінності. Саме таку концепцію влітила дизайнерка у свій бренд Re-beau.

Марія Сорокіна

Марія за освітою програміст, але її завжди цікавила мода. На останньому році навчання вона закінчила курси стиліста у Донецькому інституті конструювання й моделювання одягу. Коли переїхала в Київ, то почала перші експерименти з пластиком і перетворила це у бренд Re-beau.

Від сміття до стильної прикраси

З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і 5. Це поліетилен і поліпропілен. Такий пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно. 

Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис

Ми вигадуємо та виготовляємо прес-форму та думаємо над кольором виробу. Далі розплавлений пластик витискаємо у форму. Так і виходять готові прикраси. 

Ідея створення цього бренду виникла в мене ще в травні 2017 року. За рік експериментів з технологією і матеріалом витратили майже $3 тисячі своїх власних коштів. Першу партію наших аксесуарів виготовили у квітні 2018 року. Тоді ми представили її на виставці у рамках проекту “Україна без сміття” і продали майже половину. 

Пластик для майбутніх прикрас нам віддають наші партнери – станція сортування сміття “Україна без сміття”. Вони готові запропонувати більше вторинної сировини, ніж нам потрібно для створення прикраси. 

Ми ретельно продумуємо всі етапи виробництва, картонні коробки для упаковки також зроблені із вторсировини, а етикетки – з переробленого паперу. 

Асортимент

У нашому асортименті є 15 видів сережок і брошок. Розробляємо різні форми: і єдиноріг, і зірочки, і крапельки. 

До речі, наша перша прикраса – це сережки у формі краплі. Кожен з нас, коли робить якусь дію (наприклад, купує пакет у супермаркеті) вважає, що це нічого не вирішує, що це крапля в морі, але це не так.

“Океан – це багато капель, тому ці сережки є символом відповідальності у кожному з нас у кожному, навіть найменшому, рішенні”

Плануємо також розробляти кольє, пояси та сумки. 

Найближчим часом плануємо шити сумки з рекламних банерів. Такий пластик шкідливий для природи, тому важливо дати йому друге життя і переробити у щось корисне та гарне.

Де купити

Поки що наші вироби можна купити у соціальних мережах. Але скоро ми з’явимось і оффлайн. Зустріти сережки з пластику можна й на столичних ярмарках та фешн-показах. 

Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

Хочеться, щоб потенційні покупці могли приміряти наші прикраси в офлайн-магазині. Це допоможе контактувати з аудиторією та залучати у нашу еко-діяльність. 

Покупець спонсорує прибирання

Вартість наших прикрас ми визначали з урахуванням середньої ціни на хенд мейд-прикраси на ринку. Готові вироби можна купити за 100-300 гривень, при цьому собівартість товару становить 60-70%. 

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок. Ми б хотіли брати ті частини країни, де найбільш гостро стоїть екологічне питання. Наш клієнт є інвестором. Минулого року ми проводили велике прибирання річки Теребля. Близько чотирьох годин 30 людей прибирали і винесли шість пакетів зі сміттям.

Проект став вірусним

Коли ми тільки розпочали, то зіштовхнулись з великим попитом від ЗМІ та блогерів, які хочуть долучитись до нашого проекту та розповісти про нас. Та й перші клієнти прагнули поширити інформацію про нас серед своїх знайомих. Проект став вірусним, тому ніяку проплачену рекламу я не використовувала. 

Наш проект виграв перше місце в конкурсі соціальних підприємств Social Impact Award. Ми в Грузії представляли свій проект. 

Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття

А також ми стали переможцем у розділі екологія в конкурсі Studway Awards. 

Ми раді, що доносимо свою важливу місію до людей, які дізнаються про нас і долучаються. Адже ми, як соціальний бізнес, вирішуємо не тільки проблему клієнта, а й важливу соціальну проблему – екологія.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі