Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua Resize zmdJFjihXEZ imgonline com ua Resize zmdJFjihXEZ

Суспільство

Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Опубліковано

Уявіть, що стару пляшечку від вашого шампуню можна переробити у стильну річ та презентувати на модних показах. Переселенка Марія Сорокіна знайшла пристосування пластику, який переробляє у стильні прикраси. Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки бренду Re-beau – все це у минулому пластикові пляшки від миючих засобів. 10% прибутку від продажу таких прикрас Марія  інвестує у прибирання лісів та водойм. 

From trash to treasure – від сміття до цінності. Саме таку концепцію влітила дизайнерка у свій бренд Re-beau.

Марія Сорокіна

Марія за освітою програміст, але її завжди цікавила мода. На останньому році навчання вона закінчила курси стиліста у Донецькому інституті конструювання й моделювання одягу. Коли переїхала в Київ, то почала перші експерименти з пластиком і перетворила це у бренд Re-beau.

Від сміття до стильної прикраси

З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і 5. Це поліетилен і поліпропілен. Такий пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно. 

Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис

Ми вигадуємо та виготовляємо прес-форму та думаємо над кольором виробу. Далі розплавлений пластик витискаємо у форму. Так і виходять готові прикраси. 

Ідея створення цього бренду виникла в мене ще в травні 2017 року. За рік експериментів з технологією і матеріалом витратили майже $3 тисячі своїх власних коштів. Першу партію наших аксесуарів виготовили у квітні 2018 року. Тоді ми представили її на виставці у рамках проекту “Україна без сміття” і продали майже половину. 

Пластик для майбутніх прикрас нам віддають наші партнери – станція сортування сміття “Україна без сміття”. Вони готові запропонувати більше вторинної сировини, ніж нам потрібно для створення прикраси. 

Ми ретельно продумуємо всі етапи виробництва, картонні коробки для упаковки також зроблені із вторсировини, а етикетки – з переробленого паперу. 

Асортимент

У нашому асортименті є 15 видів сережок і брошок. Розробляємо різні форми: і єдиноріг, і зірочки, і крапельки. 

До речі, наша перша прикраса – це сережки у формі краплі. Кожен з нас, коли робить якусь дію (наприклад, купує пакет у супермаркеті) вважає, що це нічого не вирішує, що це крапля в морі, але це не так.

“Океан – це багато капель, тому ці сережки є символом відповідальності у кожному з нас у кожному, навіть найменшому, рішенні”

Плануємо також розробляти кольє, пояси та сумки. 

Найближчим часом плануємо шити сумки з рекламних банерів. Такий пластик шкідливий для природи, тому важливо дати йому друге життя і переробити у щось корисне та гарне.

Де купити

Поки що наші вироби можна купити у соціальних мережах. Але скоро ми з’явимось і оффлайн. Зустріти сережки з пластику можна й на столичних ярмарках та фешн-показах. 

Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

Хочеться, щоб потенційні покупці могли приміряти наші прикраси в офлайн-магазині. Це допоможе контактувати з аудиторією та залучати у нашу еко-діяльність. 

Покупець спонсорує прибирання

Вартість наших прикрас ми визначали з урахуванням середньої ціни на хенд мейд-прикраси на ринку. Готові вироби можна купити за 100-300 гривень, при цьому собівартість товару становить 60-70%. 

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок. Ми б хотіли брати ті частини країни, де найбільш гостро стоїть екологічне питання. Наш клієнт є інвестором. Минулого року ми проводили велике прибирання річки Теребля. Близько чотирьох годин 30 людей прибирали і винесли шість пакетів зі сміттям.

Проект став вірусним

Коли ми тільки розпочали, то зіштовхнулись з великим попитом від ЗМІ та блогерів, які хочуть долучитись до нашого проекту та розповісти про нас. Та й перші клієнти прагнули поширити інформацію про нас серед своїх знайомих. Проект став вірусним, тому ніяку проплачену рекламу я не використовувала. 

Наш проект виграв перше місце в конкурсі соціальних підприємств Social Impact Award. Ми в Грузії представляли свій проект. 

Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття

А також ми стали переможцем у розділі екологія в конкурсі Studway Awards. 

Ми раді, що доносимо свою важливу місію до людей, які дізнаються про нас і долучаються. Адже ми, як соціальний бізнес, вирішуємо не тільки проблему клієнта, а й важливу соціальну проблему – екологія.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі