

Суспільство
Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Уявіть, що стару пляшечку від вашого шампуню можна переробити у стильну річ та презентувати на модних показах. Переселенка Марія Сорокіна знайшла пристосування пластику, який переробляє у стильні прикраси. Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки бренду Re-beau – все це у минулому пластикові пляшки від миючих засобів. 10% прибутку від продажу таких прикрас Марія інвестує у прибирання лісів та водойм.
From trash to treasure – від сміття до цінності. Саме таку концепцію влітила дизайнерка у свій бренд Re-beau.
Марія Сорокіна
Марія за освітою програміст, але її завжди цікавила мода. На останньому році навчання вона закінчила курси стиліста у Донецькому інституті конструювання й моделювання одягу. Коли переїхала в Київ, то почала перші експерименти з пластиком і перетворила це у бренд Re-beau.
Від сміття до стильної прикраси
З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і 5. Це поліетилен і поліпропілен. Такий пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно.
Читайте також: Святі на сушеній рибі. Як херсонці відродили чумацький іконопис
Ми вигадуємо та виготовляємо прес-форму та думаємо над кольором виробу. Далі розплавлений пластик витискаємо у форму. Так і виходять готові прикраси.

Ідея створення цього бренду виникла в мене ще в травні 2017 року. За рік експериментів з технологією і матеріалом витратили майже $3 тисячі своїх власних коштів. Першу партію наших аксесуарів виготовили у квітні 2018 року. Тоді ми представили її на виставці у рамках проекту “Україна без сміття” і продали майже половину.
Пластик для майбутніх прикрас нам віддають наші партнери – станція сортування сміття “Україна без сміття”. Вони готові запропонувати більше вторинної сировини, ніж нам потрібно для створення прикраси.

Ми ретельно продумуємо всі етапи виробництва, картонні коробки для упаковки також зроблені із вторсировини, а етикетки – з переробленого паперу.
Асортимент
У нашому асортименті є 15 видів сережок і брошок. Розробляємо різні форми: і єдиноріг, і зірочки, і крапельки.
До речі, наша перша прикраса – це сережки у формі краплі. Кожен з нас, коли робить якусь дію (наприклад, купує пакет у супермаркеті) вважає, що це нічого не вирішує, що це крапля в морі, але це не так.

Плануємо також розробляти кольє, пояси та сумки.
Найближчим часом плануємо шити сумки з рекламних банерів. Такий пластик шкідливий для природи, тому важливо дати йому друге життя і переробити у щось корисне та гарне.
Де купити
Поки що наші вироби можна купити у соціальних мережах. Але скоро ми з’явимось і оффлайн. Зустріти сережки з пластику можна й на столичних ярмарках та фешн-показах.
Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”
Хочеться, щоб потенційні покупці могли приміряти наші прикраси в офлайн-магазині. Це допоможе контактувати з аудиторією та залучати у нашу еко-діяльність.
Покупець спонсорує прибирання
Вартість наших прикрас ми визначали з урахуванням середньої ціни на хенд мейд-прикраси на ринку. Готові вироби можна купити за 100-300 гривень, при цьому собівартість товару становить 60-70%.

10% від прибутку ми резервуємо, щоб організувати вивіз сміття та прибирання озер та річок. Ми б хотіли брати ті частини країни, де найбільш гостро стоїть екологічне питання. Наш клієнт є інвестором. Минулого року ми проводили велике прибирання річки Теребля. Близько чотирьох годин 30 людей прибирали і винесли шість пакетів зі сміттям.
Проект став вірусним
Коли ми тільки розпочали, то зіштовхнулись з великим попитом від ЗМІ та блогерів, які хочуть долучитись до нашого проекту та розповісти про нас. Та й перші клієнти прагнули поширити інформацію про нас серед своїх знайомих. Проект став вірусним, тому ніяку проплачену рекламу я не використовувала.
Наш проект виграв перше місце в конкурсі соціальних підприємств Social Impact Award. Ми в Грузії представляли свій проект.
Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття
А також ми стали переможцем у розділі екологія в конкурсі Studway Awards.
Ми раді, що доносимо свою важливу місію до людей, які дізнаються про нас і долучаються. Адже ми, як соціальний бізнес, вирішуємо не тільки проблему клієнта, а й важливу соціальну проблему – екологія.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Ужгороді відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту в Закарпатській області.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Закарпатської ОВА.
Зазначається, що меморіальну табличку жертвам антисемітської політики в регіоні встановили на площі Євгена Фенцика біля Закарпатської обласної філармонії в Ужгороді.
«Вона стане символом пам’яті про єврейських жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни», – йдеться в повідомленні.
«Впевнений, що і надалі акції, спрямовані на збереження пам’яті закарпатців, які трагічно загинули від рук тоталітарних режимів, будуть засторогою від повторення найжахливіших сторінок в історії», – наголосив директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Модавчук.
Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни
Нагадаємо, у Покровську на Донеччині 29 серпня відкрили пам’ятник «Героям Небесної Сотні».
Крім того, у Броварах на Київщині у парку «Перемога» встановили інтерактивний «Меморіал пам’яті», у якому представлена інформація про мешканців громади, які загинули на війні.
Фото: facebook.com/odazakarpattya.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Повітряні Сили знищили російський розвідувальний безпілотник «Орлан-10» на Миколаївщині.
Про це повідомило повітряне командування «Південь» у фейсбуці.
«27 вересня 2023 року на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” знищено російський розвідувальний БпЛА “Орлан-10″», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Прозорість під час війни та її важливість у відбудові
Нагадаємо, Сили ППО у ніч на вівторок, 26 вересня, збили 26 із 38 «шахедів».
Також у ніч на 25 вересня Повітряні Сили уночі збили 30 повітряних цілей під час масованої атаки ворога.
Фото: facebook.com/PvKPivden.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Херсонщині відновили доступ до безпечної води у 36 селах
Канадсько-Українська Фундація (КУФ) та Конґрес Українців Канади (КУК) у межах спільної ініціативи – Український гуманітарний заклик – забезпечили 36 селам Бериславського району Херсонщини доступ до безпечної води.
Про це повідомляє ШоТам.
Вивчивши проблему цих населених пунктів, КУФ та КУК надали грант Українському Конґресовому Комітету Америки у розмірі 50 тисячі доларів, який придбав та достав 40 заглибних водяних помп та 60 1000-літрових баків для води для місцевих громад.
«Села, які отримують цю допомогу, є одними з найменш забезпечених гуманітарною допомогою в цьому регіоні, насамперед через їхню небезпечну близькість до російських військ, а деякі з них розташовані всього за кілька сотень метрів від лінії фронту», – коментує голова правління КУФ Віктор Гетьманчук.
Додатковою проблемою, з якою стикаються постраждалі громади, є відсутність регулярного водопостачання для посівів і присадибних ділянок, що призводить до низьких врожаїв. Попри те, що ці громади вже змушені протистояти щоденним російським ракетним обстрілам, руйнування водопостачання – лінії життя цих сільських громад – додає ще одну загрозу їхньому виживанню.
Кошти для реалізації цього проєкту були зібрані під час сніданку зі збору коштів, на якому 27 червня виступив почесний посол Канади в ООН з 2020 року Боб Рей.
«Ця допомога забезпечує довгострокову стійкість громад. Разом ми суттєво впливаємо на життя тисяч українців, які постраждали від війни. Однак наша робота ще далеко не завершена. Ми продовжуватимемо відстоювати права цих громад і прагнути до майбутнього, в якому доступ до чистої води буде гарантований для всіх», – підкреслює Віктор Гетьманчук.
Довідка
Український гуманітарний заклик було започатковано в січні 2022 року Конґресом Українців Канади та Канадсько-Українською Фундацією для швидкої та ефективної координації надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке постраждало від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, включно з наданням допомоги переміщеним особам у Європі та Канаді.
На сьогодні Український Гуманітарний Заклик допоміг українцям на суму понад 47 мільйонів доларів США у вигляді харчів, медикаментів, тимчасового житла, психіатричної допомоги, хірургічної допомоги, обладнання для пожежників, індивідуальних аптечок, машин швидкої допомоги, генераторів та багатьох інших видів допомоги.
Нагадаємо, у Софіївці, Миролюбівці та Олександрівці на Дніпропетровщині встановили 14 водоочисних станцій.
Також у Бобровому Куті Калинівської громади на Херсонщині встановили водонапірну башту обʼємом 25 кубометрів, повідомили в обласній військовій адміністрації.
Фото: з відкритих джерел.