Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні

Опубліковано

Зовсім скоро діти повернуться до навчання, а тому шкільні ярмарки зараз переповнені спантеличеними мамами, а полиці магазинів ламаються від різноманітності канцелярії.

Проте, завдяки шкільному приладдю можна зробити своїх дітлахів трошки еко-відповідальними. Як? Ми розкажемо це на прикладах українських виробників, у яких можна купити еко-продукцію для маленького школяра.

Екологічні зошити

Де купити: Kiri sketch

Ціни: зошит – 240 гривень, ручка – 10 гривень, блокноти – 150 гривень

Зошит – це один з найголовніших атрибутів школяра. А екологічні зошити можна придбати у Kiri sketch. Це перша в Україні фабрика еко-канцтоварів. Вони використовують натуральні матеріали: бавовну, льон, джут, дерево, корок, якісний папір вторинної переробки. 

Товари марки “Kiri sketch” відрізняє сучасний дизайн, висока якість виконання і актуальний асортимент: блокноти і планінги, альбоми для малювання і Скетчбук, папки і органайзери, офісне приладдя.

Ручки з макулатури

Де купити: Ековарня

Ціни: 2,5 гривень

Констянтинівські школярі разом з педагогами запустили стартап з виготовлення ручок з макулатури.

Всередині ручки знаходиться стрижень з пастою, а саму ручку и ковпачок виготовляють із паперу. Ручки продають на шкільних ярмарках та у Фейсбуці.

Наразі, для виготовлення еко-ручок залучені  12 школярів, більшість з них учні 10-11 класів, допомагає учениця з 6 класу. У дітей багато інших ідей. У планах виготовляти пенали з б/у джинсів. Але для цього необхідна швейна машинка.

Олівці, що проростають

Де купити: Brinjal

Ціни: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.

Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Саме такі можна придбати у бренду Brinjal .

Такий екологічний олівець буде не лише корисним для школяра, але й привчить до відповідальності, бо з них можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.

А ще тут можна придбати набори для вирощування і еко-підставки під канцелярію.

Щоденник з кавових горняток

Де купити: Зелений птах

Ціни: щоденник коштує 20 грн,  зошит – 25.

Ініціатива “Зелений птах” робить з кавових стаканчиків щоденники та зошити для школярів. Але ще переробляють упаковку ТетраПак та Елопак. Активісти вирішили збирати по офісах Києва вживані горнятка. Щоб зробити зошит на 75 сторінок переробляється 620 горняток. Трохи менше – у  щоденники, блокноти та папір для фліпчартів.

Завдяки такому щоденнику, школяр отримуватиме не тільки теоретичні знання під час навчального процесу, а матиме практичний досвід як їх застосувати. А на першій сторінці щоденника дитина може ознайомитись з тим, як був виготовлений її помічник з оцінками.

Екологічний пенал

Де купити: Digital Wool Company

Ціни: 75 гривень

Пенал для олівців виконаний з приємного на дотик еко-повсті. У такий пенал можнапокласти вісім олівців, а завдяки використаному матеріалу вони будуть надійно утримуватись всередині.

А чохол не пошкодиться навіть впавши на підлогу, на відміну від пластикових, до яких всі звикли. 

Ланч-бокси

Де купити: Yummi gear

Ціни:
229 гривень

Куди ж без екологічного боксу для їжі, щоб школярі могли підкріпитись. Ви ж звикли класти їжу в лоточок і пакетик?  Ні, забудьте про те. Благо, в Україні вже з’явилось багато виробників, у яких можна придбати екологічні ланч-бокси.

Yummi gear пропонує трисекційний ланч-бокс, виконаний з екопластика, з сировини, що розкладається (перероблені волокна пшениці, солома, рис). Не токсичний і після утилізації повністю розкладається протягом декількох років.

Цілісна кришка щільно закриває відразу відразу всі секції, і їжа, яка перебуває в кожній з них не буде змішуватися. Тому в один бокс  можна покласти і обід і десерт.

Коментарі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Станьте святим Миколаєм для інших: шість ініціатив, аби підтримати дітей, літніх людей і тварин

Опубліковано

Свята — це час для подарунків і зустрічей з близькими, а також для можливості робити добро. ШоТам зібрали ініціативи, які можна підтримати та стати святим Миколаєм для тих, хто цього потребує.

Олені святого Миколая від ВО «Українські рубежі»

Термін: до 6 грудня

Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі» ще з 2015 року організовує свята для дітей по всій Україні. Аби стати для когось чарівником, варто обрати на сторінці обʼєднання лист із Бази дитячих мрій і підготувати подарунок. Надіслати його варто організаторам, які вже після 6 грудня почнуть розвозити подарунки по Харківщині, Херсонщині та інших регіонах, щоб понад 2 тисячі дітей невдовзі отримали своє святкове диво!

Приклад листа від дитини. Фото: сайт ВО «Українські рубежі».

Дві тисячі подарунків для дітей від БФ «Твоя опора»

Термін: до 25 грудня

Благодійний фонд «Твоя опора» запрошує долучитися до акції та привітати дітей зі святами, виконавши їхні мрії.  

«Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну; діти з родин військовослужбовців; діти з багатодітних сімей; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах; ті, хто зростають у родинах різних форм сімейного влаштування (усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу)», — пишуть організатори.

За посиланням оберіть мрію дитини та пройдіть реєстрацію, а тоді придбайте подарунок.

Діти з подарунками від благодійників. Фото: БФ «Твоя опора»

Благодійний проєкт «Старість НА радість» 

Термін: до 6 грудня

Підтримати й створити святкову атмосферу можна не тільки для дітей, а й для літніх людей у геріатричних пансіонатах. Для цього варто обрати лист із побажаннями на сторінці проєкту та дочекатися відповіді від волонтерів, а тоді надіслати подарунки.

Так волонтери проєкту вітали літніх людей зі святами минулого року. Фото із соцмереж «Старість НА радість» 

«У кожного з вас знову є можливість стати Миколаями для літніх людей і подарувати їм безмежну радість. Цього року ми підтримуємо аж шість геріатричних пансіонатів, а саме Львівський, Чернівецький, Луцький, Золочівський, Підбузький і геріатричний пансіонат в Івано-Франківській області!» — пишуть організатори. 

Набір тепла та світла від БФ «Старенькі» 

Термін: до 7 грудня

Благодійний фонд «Старенькі», що працює з 2017 року, закликає підтримати літніх людей з Чернігівської області. Дивом для них стануть теплі речі й теплі слова. До набору вартістю 3 000 гривень, на який можна задонатити, входять:

  • плед;
  • світлодіодний ліхтар-лампа;
  • термос із нержавіючої сталі на 1 літр;
  • комплект постільної білизни з двома наволочками;
  • ковдра;
  • подушка;
  • листівка зі словами підтримки (їх теж можна залишити на сайті).
Літні люди, які отримали допомогу. Скриншот із сайту ініціативи

Читайте також: «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

«Миколай в домівку» від «Домівки врятованих тварин»  

Термін: до 6 грудня

Щоб привітати хвостатих друзів з львівської «Домівки врятованих тварин» зі святами, варто обрати «лист» на сторінці шелтеру, придбати речі для тваринок і надіслати подарунки на адресу прихистку. Серед підопічних акції є котики, песики, бабак, кінь, голуби та лелеки.  

Приклад «листа» від «Домівки врятованих тварин». Фото: соцмережі «Домівки».

Іграшки своїми руками для котів і собак від UAnimals

Термін: до 6 грудня

День святого Миколая — це хороший привід підтримати хвостатих друзів іграшками, тому спільнота UAnimals пропонує долучитися до створення таких забавок.

«Іграшки не тільки розважають, а й знімають стрес у тварин, які перебувають у притулках, допомагаючи їм залишатися активними та щасливішими», — пишуть організатори.

Для цього треба подивитися майстер-клас на YouTube, зробити іграшки та завезти їх у притулки чи надіслати поштою. Зараз запити є від девʼяти притулків у Київській, Одеській, Харківській та Полтавській областях.
Аби дізнатися деталі ініціативи, звертайтеся до @community_uanimals_bot у телеграмі чи на сайт UAnimals.

Кіт грається з іграшкою. Фото ілюстративне з Unsplash

Коментарі

Читати далі