Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні

Опубліковано

Зовсім скоро діти повернуться до навчання, а тому шкільні ярмарки зараз переповнені спантеличеними мамами, а полиці магазинів ламаються від різноманітності канцелярії.

Проте, завдяки шкільному приладдю можна зробити своїх дітлахів трошки еко-відповідальними. Як? Ми розкажемо це на прикладах українських виробників, у яких можна купити еко-продукцію для маленького школяра.

Екологічні зошити

Де купити: Kiri sketch

Ціни: зошит – 240 гривень, ручка – 10 гривень, блокноти – 150 гривень

Зошит – це один з найголовніших атрибутів школяра. А екологічні зошити можна придбати у Kiri sketch. Це перша в Україні фабрика еко-канцтоварів. Вони використовують натуральні матеріали: бавовну, льон, джут, дерево, корок, якісний папір вторинної переробки. 

Товари марки “Kiri sketch” відрізняє сучасний дизайн, висока якість виконання і актуальний асортимент: блокноти і планінги, альбоми для малювання і Скетчбук, папки і органайзери, офісне приладдя.

Ручки з макулатури

Де купити: Ековарня

Ціни: 2,5 гривень

Констянтинівські школярі разом з педагогами запустили стартап з виготовлення ручок з макулатури.

Всередині ручки знаходиться стрижень з пастою, а саму ручку и ковпачок виготовляють із паперу. Ручки продають на шкільних ярмарках та у Фейсбуці.

Наразі, для виготовлення еко-ручок залучені  12 школярів, більшість з них учні 10-11 класів, допомагає учениця з 6 класу. У дітей багато інших ідей. У планах виготовляти пенали з б/у джинсів. Але для цього необхідна швейна машинка.

Олівці, що проростають

Де купити: Brinjal

Ціни: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.

Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Саме такі можна придбати у бренду Brinjal .

Такий екологічний олівець буде не лише корисним для школяра, але й привчить до відповідальності, бо з них можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.

А ще тут можна придбати набори для вирощування і еко-підставки під канцелярію.

Щоденник з кавових горняток

Де купити: Зелений птах

Ціни: щоденник коштує 20 грн,  зошит – 25.

Ініціатива “Зелений птах” робить з кавових стаканчиків щоденники та зошити для школярів. Але ще переробляють упаковку ТетраПак та Елопак. Активісти вирішили збирати по офісах Києва вживані горнятка. Щоб зробити зошит на 75 сторінок переробляється 620 горняток. Трохи менше – у  щоденники, блокноти та папір для фліпчартів.

Завдяки такому щоденнику, школяр отримуватиме не тільки теоретичні знання під час навчального процесу, а матиме практичний досвід як їх застосувати. А на першій сторінці щоденника дитина може ознайомитись з тим, як був виготовлений її помічник з оцінками.

Екологічний пенал

Де купити: Digital Wool Company

Ціни: 75 гривень

Пенал для олівців виконаний з приємного на дотик еко-повсті. У такий пенал можнапокласти вісім олівців, а завдяки використаному матеріалу вони будуть надійно утримуватись всередині.

А чохол не пошкодиться навіть впавши на підлогу, на відміну від пластикових, до яких всі звикли. 

Ланч-бокси

Де купити: Yummi gear

Ціни:
229 гривень

Куди ж без екологічного боксу для їжі, щоб школярі могли підкріпитись. Ви ж звикли класти їжу в лоточок і пакетик?  Ні, забудьте про те. Благо, в Україні вже з’явилось багато виробників, у яких можна придбати екологічні ланч-бокси.

Yummi gear пропонує трисекційний ланч-бокс, виконаний з екопластика, з сировини, що розкладається (перероблені волокна пшениці, солома, рис). Не токсичний і після утилізації повністю розкладається протягом декількох років.

Цілісна кришка щільно закриває відразу відразу всі секції, і їжа, яка перебуває в кожній з них не буде змішуватися. Тому в один бокс  можна покласти і обід і десерт.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі