Суспільство
Хто автор цих віршів? Пройдіть тест і дізнайтесь, як добре ви знаєте українських поетів
Хто написав ці слова?
Правильна відповідь — Агатангел Кримський. Про нього ви можете дізнатися за посиланням.
Як український поет він сформувався під час свого перебування в Києві. Перші твори опублікував у 1923 році на сторінках київського журналу «Глобус» під псевдонімом Кантемирянин.
Правильна відповідь — Євген Плужник. Детальніше про нього ви можете дізнатись у нашому матеріалі.
Бий, бий, бий Барабан печалі… Клавдія Петрівна й Артем Пивоваров, звісно, зробили хіт. Проте хто насправді є автором цих слів?
Правильна відповідь — Гео Шкурупій. Про життя, творчість і смерть талановитого футуриста ви можете прочитати тут.
Він правозахисник, політв’язень радянського режиму, педагог, поет, мовознавець, член Української Гельсінської групи. Один з активних учасників дисидентського руху в Україні, він виступав на захист української мови й культури на Донеччині, критикував політику влади з русифікації краю. Хто це?
Правильна відповідь — Олекса Тихий. Про його життя та творчість ви можете прочитати за посиланням.
Хто є авторкою цього вірша?
Правильна відповідь — Ліна Костенко, вірш «Крила».
Він володів приблизно 40 мовами, що дозволяло йому читати літературу в оригіналі. У молоді роки листувався зі всесвітньовідомим норвезьким письменником і нобелівським лауреатом Кнутом Гамсуном. До речі, цього письменника також двічі номінували на Нобелівську премію. Хто це був?
Правильна відповідь — Павло Тичина. Про його життя та творчість ви можете прочитати за посиланням.
Ці слова написав…?
Правильна відповідь — Василь Стус.
А хто є автором цих слів?
Правильна відповідь — Василь Симоненко.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі