Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

Опубліковано

Дарина Косар на власній кухні створює унікальні картини. Але для цього їй не потрібні фарби чи полотно. Адже свої шедеври дівчина робить з… їжі. Все, що треба для фуд-художниці, – це відкрити холодильник та почати творити. 

Уявіть собі портрет Бредлі Купера, викладений із спецій, або Гордона Рамзі з горошин чорного перцю, або Кеті Перрі з білого та чорного шоколаду. Ці картини принесли Дарині світову славу, адже серед її клієнтів і Європа, і Америка. Кількість її підписників в Інстаграмі сягає майже 60 тисяч, а іноземні ЗМІ частенько пишуть про українську художницю.

Дарина Косар

Дарина Косар

Має фах маркетолога та психолога. Покинула роботу, коли почала створювати картини з продуктів і заробляти на цьому. 

Серед клієнтів є і Кетті Пері

В Україні у мене мало клієнтів, а все тому, що у нас не готові платити багато за такі картини. В основному хочуть або безкоштовно, або по бартеру. Якщо раніше я могла так працювати, то зараз ні. 

Більшість моїх клієнтів – це Європа та Америка. Про мене дізнались завдяки Інстаграму. Бо там я почала публікувати свої роботи і мене помітили. Вже набралось майже 60 тисяч підписників. Я навіть не використовувала ніякої реклами, просто знайшлись поціновувачі такого незвичного мистецтва. Тому зараз зарубіжні компанії – це мій основний заробіток. 

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Клієнти можуть бути різними. Це і продуктові компанії, яким потрібно, щоб я їх прорекламувала. Наприклад, я співпрацювала з компанією, яка виготовляє бельгійські вафлі “Belgian Boys”.  Моя робота полягала в тому, щоб гарно подати ці вафлі. А хтось звертається, щоб просто розбавити свій контент. Тоді я вигадую щось на їх тематику з їжі. 

Так сталось і з замовленням для Кеті Перрі. Її представники замовили у мене їстівну копію обкладинки альбому. На тарілці з фруктами я намалювала обличчя співачки, до якої тягнулись руки фанатів.

Для роботи використовувала білий та чорний шоколад. Замовники були у захваті.

Читайте також: “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

Помадою для Louboutin

Насправді, я працюю не лише з їжею. Серед мого арсеналу були і сіль з перцем, помади, підводки для очей, лак для нігтів, мереживо, бісер, зубна паста і кава. Та і це не кінець списку.

Я співпрацювала з французькою компанією Christian Louboutin. Для них я створила серію картин, намальованих губною помадою та лаками. Пам’ятаю, як я стрибала від захвату по квартирі, коли вони мені написали. Я не могла зрозуміти, як про мене дізнались. 

А також серед моїх клієнтів були і Disney, американські Shabby Apple і Flo (Progressive Corporation) і арабські Signature Snacks. 

Читайте також: Пиво зі смаком борщу. 8 незвичних крафтових броварень

Мистецтво, яке можна з’їсти 

Моє захоплення, а вже і основний заробіток – це фуд-арт і фотографія. Я створюю картини з їжі, фотографую та викладаю в Інстаграм. Власне, це моя платформа для бізнесу. Для своїх клієнтів також роблю фото, або рекламні ролики. 

Я використовую всі можливі продукти. Це можуть бути і фрукти, і ягоди, і крупи, і спеції, та навіть ковбаса та інші продукти. З ожини можна викласти їжачка, з броколі – ялинку, з макаронів – тигра та ще багато чого цікавого і красивого. Все, що є на тарілці – їстівне. Моє головне правило – всі інгредієнти мають поєднуватись між собою. Сама не їм свої вироби, а от рідні люблять поласувати.

Для створення картин я не використовую якихось спеціальних інструментів. Це всього лиш кухонний ніж, канцелярський ніж, ножиці та пінцет. 

Читайте також: Бізнес на закрутках, або як підкорити діаспору консервованим борщем

Всі ідеї для своєї творчості можуть з’являтись у мене, коли я просто йду по вулиці. Я все замальовую у блокнот, а готова картина одразу вже є у моїй голові. Я живу новими ідеями та враженнями.

“Добрий ранок” приніс славу

Мене завжди тягнуло на творчі експерименти. З дитинства цікавилась графікою, малюванням та ліпкою. Потім в моє життя прийшла кулінарія, а згодом і фотографія. Я настільки зацікавилась всім цим, що якось від нудьги виклала з кавових зерен чашку і напис “Доброго ранку”. 

Це фото стало популярним  і я почала отримувати багато позитивних відгуків. Почались сипатись замовлення. Якось на початку просили мене зробити щось схоже, але не з кави, а з ягід та фруктів. Так і почала творити, використовуючи крупи, спеції та інші продукти. 

Коли творчість вже почала приносити дохід, я покинула роботу і з головою поринула у картини. 

Мистецтво за 20 хвилин

Створення картин займає у мене різний час. Все залежить від кінцевої мети. Якщо це рекламний ролик і потрібно зробити постер, то на таку роботу йде доба, або дві. Якщо це щось для Інстаграму, то можу зробити і за 20 хвилин. 

Читайте також: Алкогольні цукерки з Харкова підкорили Нідерланди

Щодо замовлень, то тут теж індивідуально. Наприклад, зараз я співпрацюю з британською компанією, яка виготовляє дерев’яні тарілки. І ми з ними робимо великий кампейн. Минулого місяця було одне замовлення від них, але 8 робіт. Звідси і виходить питання ціни. Якщо я займаюсь замовленням цілий місяць, то розраховую ціну замовлення стільки, скільки я собі планую місячний заробіток. 

Суспільство

Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів

Опубліковано

АТ «Укрпошта» випускає нову марку «русскій воєнний флот – до дна!» із зображенням уражених ворожих кораблів. Сьогодні на сайті оператора відкрито передзамовлення.

Про це у Facebook повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

«Друзі, ми довго готували цю марку Укрпошти і довго вагались вночі, чи випускати її сьогодні, враховуючи події в Одесі. Але вирішили, що саме сьогодні важливо оголосити про її вихід. Марки, яка оголошується в «чистий четвер» і присвячена очищенню нашого Чорного моря від окупантів – «русскій воєнний флот – до дна!». Звучить, як тост, і це правда», – написав Сміляський.

На марці зображені кораблі, що були знищенні або пошкоджені ЗСУ, ВМС, ГУР та СБУ.

Читайте також: Частка поета хіта Артема Пивоварова та Klavdia Petrivna: набуває нових сенсів — Ґео Шкурупій

Відсьогодні відкривається передзамовлення поштового набору, до складу якого входять аркуш «русскій воєнний флот – до дна!», конверт «Перший день», художній конверт формату С6 та 2 картки.

«До марки ми ще випускаємо конверт «Морський бій» та листівки, в тому числі, присвячені нашому зерновому коридору, який був відкритий, завдяки перемозі на морі і який дуже важливий для Одеси та чорноморських портів», – додав Смілянський.

В обіг марка буде запущена 8 травня, в день пам’яті та перемоги над нацизмом. Де саме і з ким – очільник Укрпошти не уточнив з міркувань безпеки, але пообіцяв, що це буде «феєрично».

Нагадаємо, в Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”.

Фото: Укрпошта

Читати далі

Суспільство

На станції метро «Звіринецька» встановили два з чотирьох комплектів літер нової назви

Опубліковано

На станції метро «Звіринецька» з колійних стін демонтували стару назву «Дружби народів» та встановили два з чотирьох комплектів літер нової. Перші написи на колійній стіні облаштували у ніч на 2 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Один комплект назви станції «Звіринецька» має 13 символів, а вага однієї літери становить від п’ятьох до шести кілограмів. Загалом для цієї станції виготовили 52 символи.

Проводити роботи можна лише вночі, оскільки відсутній рух поїздів та напруга на контактній рейці.

Читайте також: До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Нагадаємо, на Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

З підземелля до аптеки: аудит безпеки в Луцьку (ВІДЕО)

Опубліковано

Людмила Висоцька все життя досліджує рідний Луцьк і для цього навіть стала історикинею та гідесою. А коли в місті почали проводити гендерний аудит безпеки, вирішила подивитися ще й з цього боку. Про те, як у Луцьку Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Канади реалізовує програму Коаліції 1325, що треба зробити, щоб власники аптеки прибрали небезпечну арматуру та до чого тут підземелля, дивіться в новому випуску ШоТам!

Вчителька історії з Луцька досліджувала підземелля із смолоскипом. А тепер збирає фото старого міста та досліджує бруківку та пандуси. Аби молоді мами безперешкодно могли користуватися аптеками та бібліотеками. Дитинство Людмили минуло на відомій вулиці у Луцьку Братковського.

Читайте також: Джонсонюк, шампанське з чорнобривців, хата з Pinterest та TikTok. Українські блогерки показують чим можна займатися переїхавши у село

Разом з друзями вони часто пробиралися у підземелля замку Любарта. Де знайомилися із старим містом та його історією. Уже дорослою Людмила зрозуміла, що досліджувати Луцьк може не лише із старих світлин. Тож без вагань стала однією із 36 осіб Коаліції 1325.

“Коаліція для мене – це вир жінок, які є дуже активними. Які піклуються про оточуючих та про своє місто. І тому я розуміла, що йду в те середовище, яке не залишається байдужими”, – розповідає Людмила.

Революцію 1325 Рада ООН ухвалила у 2000 році. А з 2022 року Український Фонд Жінок підтримав її реалізацію у Волинській області. Одним із інструментів роботи став гендерний аудит безпеки.

Людмила разом із однодумцями пройшлися знайомими із дитинства вулицями. Під час таких “рейдів” зрозуміла, що часто таких речей не помічала.

“Коли ми побачили на дорозі коріння дерев, які вросли в асфальт і відповідно, проривали його. Здавалося б нічого, але я зараз дуже часто їду автомобілем, і часто не помічаю таких речей, бо вони мене не торкаються. А коли спілкуєшся і проходиш тими вулицями з людьми, то які щодня долають ту чи іншу вилучку, то розумієш, наскільки актуальна кожна деталь”, – ділиться Людмила.

Зараз аудит провели лише в одному районі міста. Але міські депутатки розширили аудит програми. Такі аудити можливі завдяки Коаліції “Волинь 1325”. Людмила переконана – щоб вирішити проблему про неї варто говорити!

Нагадаємо, анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Фото: ШоТам

Читати далі