

Суспільство
Алкогольні цукерки з Харкова підкорили Нідерланди
А знаєте, що об’єднує Австралію, Японію, Великобританію і Україну? Унікальний десерт – желейні цукерки з алкоголем.
Здавалося б, ідея не складна, проте саме в Україні 25-річні Вадим та Єлизавета Пономаренко із Харкова заснували експериментальну кондитерську. Тепер п’янкі солодощі бренду “Ponko” – впізнають навіть у Нідерландах.
Вадим розповів про те, скільки грошей треба мати для старту такого бізнесу та чому в Україні підприємцям легше експериментувати.

Патентовані желейки
В Україні ми зараз єдині офіційні виробники желейних п’янких солодощів. Дізналися про це, коли патентували виробництво у 2016 році.
Тоді ж у бюро нам повідомили, що схожі підприємства є у Японії (там було понад 400 патентів на желейні алкогольні маси). А також у Нідерландах, Великобританії та Австралії.
Сп’яніти від чотирьох цукерок
Желейні цукерки робимо з віскі, джином і ромом. Для тих людей, які мало вживають алкоголю, відчуття сп’яніння може настати від однієї цукерки. Досвідчені поціновувачі спиртного сп’яніють після чотирьох цукерок. А якщо з’їсти шість мармеладок – прирівнюю це до випитих 50 мл міцного напою.
Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти
Цукерки продаємо коктейльними колекціями. Коробка коштує 160 гривень. Замовлення можна робити на сайті або в групі Facebook.
“Ponko” люблять в Нідерландах
Днями здійснили масштабну експортну доставку в Нідерланди. До цього відправляли цукерки туди в грудні 2018 року. Фірма, яка купує – вказує, що це український виробник і нашу адресу. А звідти цукерки прямують до Німеччини, Франції та навіть Марокко.

Там теж роблять алкогольні цукерки, але випускають “ведмедиків гаммі”, зі смаком вина. У нас же в основі міцні алкогольні напої.
Процес виробництва “випивки+закуски”
Коктейльні солодощі готуються за особливою технологією, яка дозволяє зберігати достатньо великий відсоток алкоголю в кожній цукерці. Кожна алкогольна колекція має два смаки, які поєднують у собі якісний алкоголь, натуральні есенції фруктів чи ягід, та пряних спецій. Саме прянощі посилюють смак та виразність коктейльного напою.
Що до самого виробництва цукерок – їх шлях від інгредієнтів до полиць магазинів займає близько 3-х днів. Стільки потрібно часу, щоб отримати одну партію свіжих цукерок.
Друзі підштовхнули на перший крок
Желе з темного рому, гранатового та вишневого соку ми робили вдома, для гостей, як десертне блюдо. Але воно “зайшло” друзям. Жартома питали, чи продаватиму.
У 2015 році наважився на експеримент. Зварили в домашніх умовах желе. Тоді ще не готували на продаж. Усе роздавали друзям і знайомим. Дегустували. Шукали ідеальну формулу і рецепт.

Спершу найбільшою проблемою алкогольних цукерок було те, що вони танули при кімнатній температурі. Рецепти і співвідношення інгредієнтів – було чистою імпровізацією моєї дружини Єлизавети. Над якістю працювали щодня. Єдине, що підглянули в інтернеті на англомовних сайтах – як стабілізувати цукерки, аби вони не танули.
Назва “Ponko” прийшла від нашого прізвища Пономаренко, скорочено – “Понко”.
Стартував з $2 тисяч
У 16-му році орендували приміщення під виробництво. Щоб обладнати простір – витратили до $2 тисяч. Придбали столи, побутову варочну поверхню, встановили витяжку, купили деякі меблі і стелажі для продукції.
Читайте також: Купальники made in Ukraine. Де купити
Одразу після желейного бенефісу – запустили виробництво маршмелоу (зефір). Докупили обладнання, бо там інша специфіка приготування. Спочатку варимо сироп. І його ще гарячим потрібно міксером збити до стану пінки. Звичайна побутова техніка таке не витримає. Треба професійне обладнання, яке коштує від 12 тисяч гривень.
Нас часто запитують: “Чи містить він алкоголь?” – Ні. Маршмелоу робимо безалкогольним, тому його можна їсти дітям.
На роботу не візьмуть курця
Дуже прискіпливо з дружиною обираємо персонал. Крім нас, на виробництві, працює ще троє працівників.
Коли приходять люди влаштовуватись на роботу – обов’язково запитую чи палить цигарки. Вважаю, що курці халатніше ставляться до своїх обов’язків, весь час відволікаються на перекури.
Другий момент шкідливої звички – цигарковий дим. У нас чутливе до сторонніх запахів виробництво. Хоча приміщення обладнано гарною вентиляцією, запах сигарет може сочитися в цех, якщо відкривати двері. Та й коли від працівника пахне димом – це може передаватися інгредієнтам. Жоден спецзахист не допоможе.
При грамотному сейлзі – “п’янкі десерти” не лежать на складі
Зазвичай робимо цукерки під замовлення. Підтримуємо партнерство із українськими сувенірно-подарунковими крамницями. Вони найбільше замовляють солодощів. Продукцію купують і кав’ярні. Найчастіше – маршмелоу. А набори желейок- ідеально на подарунки.
Читайте також: Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау
Не готуємо цукерки у великих об’ємах заздалегідь, щоб лежали. Прагнемо, щоб клієнти ласували свіжим.
Плани
Через три тижні має завершитися ребрендинг. На фінальній його стадії запустимо виробництво цукерок, у яких буде 50% вино і 50% – горілка з виноградної лози. Вийде менш алкогольна колекція, ніж та, яку продаємо зараз.

Запустимо “п’янкі льодяники із топпінгами”, але вона буде без спирту, хоча здаватиметься такою. І ще випускатимемо рідкий маршмелоу.
Плануємо відкрити невелику крамницю у Харкові, щоб там можна було знайомити клієнтів з десертами.

Суспільство

У Запоріжжі будинок побуту «Ювілейний» викупив американський IT-підприємець, що працює на NASA, Максим Поляков. Там зведуть інноваційний хаб для дітей.
Про це пишуть Актуальные новости Запорожья.
Повідомляється, що метою проекту є розвиток інфраструктури міста і популяризація науки.
На перших поверхах оновленого «Ювілейного» відкриється інноваційний хаб, експеріментаніум для дітей та низка інших науково-пізнавальних проектів.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Очікується, що об’єкт стане центром розвитку для підростаючого покоління міста в області STEM (скорочено від Science, Technology, Engineering and Math, тобто Наука, Технології, Інжиніринг і Математика).

Подібні проекти вже були реалізовані Максом Поляковим у Дніпрі. У місті з нуля реконструювали планетарій, а також облаштували парк Гагаріна. Колись занедбані і застарілі, нині локації повністю змінилися і тішать дніпрян.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Планується повністю відновити будівлю, надавши їй сучасного вигляду. Крім того, буде відреставровано фонтан і прилегла територія.
Нагадаємо, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Усі фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Києві відкриють Центр гуманного поводження з тваринами, повідомили у пресслужбі столичної держадміністрації.
Таке рішення визріло після зустрічі власників найбільших притулків для тварин у Києві, зоозахисників та волонтерів, а також місцевої влади.
Наголошується, що всі небайдужі до тварин мають об’єднати зусилля для досягнення єдиної мети – створення умов для комфортного життя тварин у столиці.
Мета центру – оперативна реакція на виклики та розв’язання проблем, що виникають через недбале та жорстоке поводження з тваринами.
Планується, що робочі групи запропонують пропозиції для програми з регулювання чисельності безпритульних тварин та контролю за утриманням домашніх тварин на 2020-2022 роки.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: suprun.doctor.
Суспільство

У квітні в Мукачеві мають намір завершити реконструкцію дитячо-юнацької спортивної школи: стадіону, басейнів та двоповерхової будівлі за 70 млн гривень.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Що зробили?
Проведено капітальний ремонт будівлі спортивної школи, її площа 2,5 тис. м², фасад та усі приміщення всередині закладу повністю оновлено, підведені нові комунікації, для 4 спортивних залів за гроші з міського закупили спеціальне устаткування.

На майже 800 тис. грн. придбано спортивного обладнання для пауерліфтингу. На першому поверсі розміщені: рецепція, душові та роздягальні, окремі приміщення та доступ до басейнів передбачено для людей з інвалідністю. Тут облаштували два басейни: термальний та великий з прісною водою.

Триває реконструкція стадіону, тут облаштовано розминочну бігову доріжку, майданчик для кросфіту, площадку для стрибків у пісок та метання спису, а також два мульти-спортивний майданчик та тенісні корти. Міні-футбольне поле зі штучним покриттям облаштовано для учнів дитячо-юнацької спортивної школи.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Найбільше поле стадіону облагородять та засіють травою. Також проведуть реконструкцію трибун та благоустрій території, облаштують зелені зони для відпочинку й місця для паркування автомобілів.

На базі спорткомплексу зможуть тренуватися спортсмени з усіх куточків України. Облаштовано спортивні зали та спец-майданчики для занять різними видами спорту: легкої атлетики, пауерліфтингу, боксу, тенісу, волейболу та баскетболу. Найголовніше, в нових комфортних займатимуться вихованці дитячо-юнацької спортивної школи, а це 380 учнів, які відвідують різні спортивні секції ДЮСШ.

Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, стадіон «Динамо» у Києві показали з висоти пташиного лету.
Як ми повідомляли раніше, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Усі фото: mukachevo-rada.gov.ua.