Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 2757 img 2757

Суспільство

Як люди з ментальними порушеннями годують кексами офіси Google та Ernst&Young

Опубліковано

Так одразу незвичайну пекарню на ВДНГ і не знайти – вперше доведеться просити провести когось із працівників. Зате потім вже не заблукаєте – просто йдіть на запах бананового кексу.

У пекарні Good Bread from Good people люди з ментальними порушеннями (розумова відсталість, аутизм та синдром Дауна) випікають кілограмові кекси та кіші (французький відкритий пиріг – авт.)

Читайте також: Бізнес із друзями – це можливо. Історія ветеранського СТО

“Моя мета – не зробити Good Bread підприємством, де працевлаштовують усіх.  Скоріше, показати, що ці люди можуть настільки ж ефективно працювати, як і люди без особливостей, – каже Владислав Малащенко, власник пекарні.

Команда Good bread from good people

Серед цікавинок пекарні –  “підписочний кекс” (сплачуєте певну суму, і протягом певного періоду вам доставляють свіжі кекси) та “підвішений кекс” (обираєте кекс, сплачуєте його повну вартість, і працівники Good bread потім передають нужденним).

“Люди з порушеннями розвитку можуть настільки ж ефективно працювати, як і люди без особливостей”

Сьогодні пекарня працює більш-менш стабільно, а серед постійних замовників у хлопців – Ernst & Young, Colgate та Google. Проте до цього команді два рази доводилось балансувати на межі закриття – через брак коштів та замовлень.

Читайте також: Бізнес на склі. Історія успіху з Лисичанська

Владислав Малащенко розкрив рецепт першого кексу, з якого почалась пекарня Good bread from Good people, і розповів, кому точно не продасть свою франшизу.

Владислав Малащенко, власник особливої пекарні

Зі столярки у пекарню

Мама та сестра Владислава Малащенка – лікувальні педагоги. Тому хлопець працює із людьми з особливостями розвитку з 16 років. Аби створити робочі місця для людей з ментальними порушеннями, покинув театральний інститут.

“Усе почалось саме з того, що виникло бажання працевлаштовувати людей з інвалідністю. Спочатку була ідея відкрити столярний цех, але за 2 місяці роботи різноробочим я усвідомив – ідея не для мене і хлопцям також не підійде”.

“Гроші для того, аби відкритися, я отримав від моєї однокурсниці…”

Владислав – не пекар. Просто коли зрозумів, що його майбутній бізнес – це пекарня, довелось самотужки вивчити справу зсередини.

“Треба було навчитись пекти кекси? Пік удома – і це було неважко, пекти кекси може будь-хто”, – знизує плечами Владислав.

Владислав розповідає: поставив собі за ціль відкритись у 2017 році, і після того, як завершив працювати у столярному цеху, йому прийшов на пошту лист від StartUp Ukraine.

Читайте також: Бізнес із друзями – це можливо. Історія ветеранського СТО

Я описав свою ідею, і вже за 2 дні пішов туди вчитись. Із 26 проектів мій зайняв перше місце, але виграш не передбачав виділення коштів на розвиток справи. Гроші для того, аби відкритися, я отримав від моєї однокурсниці по StartUp Ukraine – близько 5 тисяч доларів.

Грошей вистачило, аби пропрацювати 2 перші місяці, а далі виживали як могли. Владислав каже, вистачало на найпотрібніше – аренду, грошову допомогу робітникам, обладнання.

Перші півроку були у мінусі, далі з’явились стабільні замовлення і справа пішла.

Як працює особлива команда

На сайті пекарні представлені 11 кілограмових кексів з різними начинками – шоколадно-банановою, манговою, моркв’яною і навіть лавандовою. Також 3 види кішів – з куркою, рубленим м’ясом та сьомгою. Випікають їх 5 пекарів, розвозять 2 кур’єри, наглядають за процесом адміністратор та директор. Такий собі маленький реабілітаційний центр, жартує Владислав.

Читайте також: Квест кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

“Зараз в пекарні усі, крім мене,- це люди з ментальними порушеннями. І я цим дуже пишаюся. Тому що ми змогли налаштувати таку роботу, де вони б змогли працювати без супроводу”.

“У нас бракованих кексів майже нема – тільки якщо тестуємо нові рецепти”

Робочий день у пекарні починається так: адміністратор з вечора робить інвентаризацію, якщо потрібні продукти, купує вранці і їде сюди. Потім відкриває пекарню, пише на дошці завдання на день. О 9.00 на роботу приходять працівники пекарні Якщо багато замовлень, то працюють у 2 зміни – з 9 до 13.00, і з 13.00 до кінця. Кур’єри завжди приходять трохи пізніше, забирають кекси готові і розвозять містом.

“Нинішня команда працює у нас досить давно – близько півроку. А взагалі вони один одного підміняють – знову ж таки, кожен за своїми здібностями”.

Так чи інакше, усі працівники докладають зусиль до випічки одного кекса: хтось стоїть на мийці, хтось – на заготовках, хтось місить тісто, хтось – загортає пухку випічку у вощену бумагу.

“Бувало, якийсь інгредієнт не клали у кекс. Але 7% браку на виробництві – це нормально. У нас бракованих кексів майже нема – тільки якщо тестуємо нові рецепти. Кекс – це просто: взяв, замісив, далі головне – покласти у піч і вчасно вийняти”, – розповідає Владислав.

Кур’єр, випічка і Rammstein

Михайло уже близько року працює кур’єром у пекарні. Каже, що його діагноз “розумова відсталість” проявляється у тому, що іноді він не може повторити за співбесідником якихось фраз.

Читайте також: Як почати бізнес в підвалі: історія успіху ветерана

“Я – корінний киянин, коли не працював тут, вдома сидів. Вирішив влаштуватися кур’єром, щоб краще вивчити Київ. Люблю розвозити кекси, слухаючи рок-метал і симфонічну музику. Особливо люблю Nightwish та Rammstein, – розповідає Михайло.

До замовника чоловік дістається на громадському транспорті, або бере таксі – якщо замовлення надто велике.

Кур’єр Михайло (ліворуч) приймає замовлення

“Влад теж може довезти до  місця призначення, якщо нікуди не поспішає. От нещодавно допоміг відвезти одне велике замовлення, – каже Михайло, чекаючи, поки йому запакують кекси для замовлення на метро Олімпійській”.

Місячні обороти і замовники

Зараз серед замовників пекарні – компанії з іменем, на кшталт Colgate, Palmolive, Ernst & Young, Google, IdealSecrets. Найбільше замовлення, яке доводилося приймати – 550 кексів. Обороти, каже Владислав, дуже різні. В один місяць у пекарні може бути 100 тисяч гривень, в інший – 30 тисяч.

“На Новий рік ми добре заробили, в січні – взагалі нічого, лютий був ще гірше, ніж січень, а ось березень вже непоганий видався”, – розповідає Владислав.

Поки не виходить вибудувати замовлення так, аби забезпечити стабільність прибутку, але такі перепади вже не ставлять під загрозу існування пекарні.

Проблеми на виробництві

За словами Владислава, після першого місяця роботи пекарні ніхто не розумів механізмі її роботи: серед замовлень – 3 кекси на тиждень, стажери, які приходили на 2 дні, багато чого псували і йшли.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

“І я розумів, що зазнав краху. Тут же захворів дуже серйозно, відпочив – за цей час і подумав – та ні, у мене ще є трохи грошей, давайте пробувати. Так усе прийшло до якоїсь норми”, – каже Владислав Малащенко.

“Коли хлопці з Good Bread запізнюються, замовники спочатку сваряться, потім бачать нашого Вітю-кур’єра, і вибачаються”

Проблеми із замовниками іноді виникають і сьогодні – через те, що у пекарні кур’єри також з особливостями розвитку, вони не завжди “вписуються” в логістику.

“Ми іноді запізнюємося, причому це «іноді» відбувається з величезними замовленнями – 20 кішів, 40 кексів. І ми їх привозимо на 3 години пізніше, а це якийсь величезний захід. Але в основному, коли хлопці з Good Bread запізнюються, замовники спочатку сваряться, потім бачать нашого Вітю-кур’єра, і вибачаються”.

У Good Bread from Good people намагаються не пояснювати проблеми тим фактом, що там працюють хлопці з ментальними порушеннями.

“Проблем купа, насправді – і не на рівні пекарні. Проблеми з працевлаштуванням цих людей. Проблема з батьками – вони не розуміють, як ставитися до дорослої людини з особливостями. Проблеми із тим, що немає супроводжуючого персоналу в Україні – нормальних тьюторів, адекватних лікарів. А у пекарні як раз все більш-менш непогано: уже більше 2 місяців хлопці працюють повністю автономно. Навіть я можу уже не контролювати процес”.

Послідовники і вартість франшизи

Вінницька пекарня Good Bread from Good People – друга пекарня в Україні, де працюють люди з ментальними порушеннями. Коли Владислав допомагав запускатися вінницьким колегам, франшиза коштувала “не так багато”. Зараз – близько 20 тисяч доларів.

“Не можна займатись бізнесом, якщо це твій особистий біль”

“Я дуже ретельно відбираю людей, – каже пекар із нотками твердої принциповості у голосі. – Адже, в основному, франчайзі (сторона, яка користується успішною торговою маркою на певних умовах – авт.) не надихатиметься темою допомоги людям з ментальними порушеннями так, як я. Тема самої пекарні дуже чітко повинна звучати. І цю позицію не всі зможуть доносити. Також не схвалюю, якщо справу хочуть відкрити батьки людей з особливостями. Справа, якою ми займаємось – це історія про те, що потрібно заробляти гроші і виконувати зобов’язання. Не можна займатись бізнесом, якщо це твій особистий біль”.

Головне – не боятись дотиснути

Особиста мета Владислава – це створення 100 тисяч робочих місць для людей з ментальними порушеннями через 5 років. Не обов’язково на потужностях самої пекарні. Серед найближчих планів – можливий переїзд.

“Цей офіс – наше єдине приміщення. Коли тут знаходяться одразу 10 людей, це треш. У моїх вінницьких колег, наприклад, є релаксаційна кімната, де можна відпочити. Тож ми, можливо, переїдемо в інше місце. – Владислав мрійливо зводить очі до стелі. – Це буде кафе разом з пекарнею, де ще можна буде гарно провести час. Поки ще думаю”.

“Для мене не було якимось страхом що-небудь зробити”

Щодо порад для підприємців-початківців, Влад каже, що головне – не боятись доробити справу до кінця.

Читайте також: Трансформери наступають: як подружжя переселенців створює та експортує роботів

“У кожного своя історія успіху, але особисто себе я не вважаю успішним чуваком. Але для мене не було якимось страхом що-небудь зробити. Дуже легко сидіти і думати: о, це ж документи потрібні, з податковою працювати, я ж не пекар, не технолог, немає грошей, не розбираюся. Коли у мене виникла ідея, я просто послідовно йшов до того, аби її втілити – по ходу розбираючись із необхідними деталями. Головне – не боятись дотиснути”.

Рецепт першого кексу пекарні Good Bread from Good People

“Наш найперший кекс – банановий. Візьміть півкіло бананів, масла вершкового –  грамів 100, борошна – грамів 300, розпушувача і соди трохи. Ще крохмалю і какао. Змішуєте усю цю справу, і додаєте на верхівку шоколадних крапельок. У піч, розігріту до 180 градусів, на 45 хвилин – і кекс готовий. Цей хедлайнер у нас до сих пір серед замовників”.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі