Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 історій лідерок, які надихали нас цього року

Опубліковано

Обрати ці історії з переліку лонгрідів, які ми публікували у ШоТам у 2023 році, — задача із зірочкою. Проте ми вирішили нагадати вам історії саме цих десяти героїнь, які мотивують діяти та не здаватися, що б не сталося.

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Ольга Пометун народилася з «кришталевістю» кісток і через травму в дитинстві перестала рости. Та це не завадило жінці досягти своїх цілей, зокрема, почати водити авто та плавати. 

У часи повномасштабної війни Ольга очолила благодійний фонд у Камʼянському. Тут уже допомогли тисячам родин і військовим підрозділам. Читайте історію жінки, яка робить те, що здається неможливим, цілком реальним. 

Пиріжки «від баби Ані». 81-річна жінка пережила окупацію росіян, а тепер пече для ЗСУ

У волонтерства немає обмежень, зокрема, і вікових. Це доводить 81-річна пані Анна. Після деокупації рідного села на Харківщині вона стала до праці, аби нагодувати захисників.

Починаючи з 4-тої години ранку, жінка вже понад рік пече пиріжки «від баби Ані» та передає військовим. Як була змушена ховатися у власному погребі під час російської окупації та вирішила робити усе, що може, волонтерка розповіла ШоТам.

«Ми перестали доїти своїх корів». На Хмельниччині розвивають незвичайну ферму та мріють відродити покинуте село

Подружжя Тараса та Анни Нечепоруків переїхало з Вінниці до села Згар у Хмельницькій області. І хоч тут було всього вісім хат, молода сім’я вирішила започаткувати власну справу. 

Екоферма Zgar farm — родинний проєкт, де корів не доять і не розлучають з телятами. Поки Тарас керує аеромобільним взводом, Анна популяризує українське село та гуманне ставлення до тварин через свій блог. Як їй це вдається, читайте за посиланням. 

«Один вінок — це 1000 дрібних елементів»: на Одещині майстриня відроджує забуті весільні традиції

71-річна Ольга Гогулінська з Одещини взялася за відроження забутої весільної моди. У неї з чоловіком наближалася особлива дата — 50 років у шлюбі. 

«На жаль, мій весільний вінок не зберігся — лише вельон чи як зараз кажуть «фата». Сукня теж не вціліла: як і багато мам того часу, я її пустила на пошиття костюмів «сніжинок» для доньок. І от я сиділа й думала: як же мені відродити мою втрачену реліквію?», — розповідає Ольга.

Жінці вдалося це зробити не тільки для себе — тепер по воскові віночки до неї приїздять наречені з різних куточків України. Про секрети створення віночків та щасливого подружнього життя читайте в нашій статті.

«Собаки чемно вишикувалися за кормом». Як волонтерка з Краматорська рятує тварин і годує людей після прильотів

​​Ймовірно, на початку повномасштабної війни ви бачили в соцмережах фото з Краматорська, де собаки стоять у черзі по корм. Так от, їжу для тварин роздає фонд «Хатіко UA», який створила Катерина Онищенко разом з чоловіком.

Читайте, як їм вдається возити гуманітарку на прифронтові території, шукати для песиків господарів за кордоном (як-от продюсера Леді Гаги!) та створювати справжнє свято для дітей під час війни.

Госпіталь для душі: мама «Привида Києва» відкрила на Прикарпатті реабілітаційний центр для захисників та їхніх родин

Маленький Степан Тарабалка завжди мріяв літати. Тому коли виріс, він став одним з найвідоміших вартових українського неба — символом легендарної авіабригади «Привид Києва». 

Степан загинув у повітряному бою з окупантами в березні 2022-го. Переживаючи втрату, його мати Наталія створила центр «Тепло крилатої душі». Тут допомагають впоратись із втратою тим, чиї рідні також загинули на війні. Читайте історію цієї сильної жінки в ШоТам. 

Про сина казали: «Святік – дурний, не гуляй з ним». Історія матері дітей з інвалідністю, яка відкрила центр раннього розвитку

Ольга Маковенко — мати двох діток з аутизмом. Жителька Київщини, учителька за професією, зізнається: про інклюзію лише чула, і з такими дітьми не працювала. Тому вирішила набратися досвіду, аби потім віддати всю себе вихованню синочків.

«Люди, коли чули слово “інвалідність”, вжахалися, ніби це якийсь вірус. Ви уявіть: вимагали, щоб я забрала свою дитину, бо ще “повітряно-крапельним шляхом хвороба передасться” їхнім дітям», — ділиться Ольга.

Читайте про те, як жінка відкрила Центр раннього розвитку на Київщині, та доводить – немає «таких» і «звичайних» дітей, адже всі однакові та рівні.

«За раз вивезли 10 тонн сміття». Як дружина загиблого розвідника об’єднала сотні людей та рятує Закарпатське море

Лєна та Роман Жуки стали символом боротьби за Закарпатське море. Аби залучити до прибирання більше людей, вони придумали особливий формат — екопікнік. 

Роман загинув на фронті в травні 2022 року, та Лєна не зупинилася. Втративши коханого, вона працює за двох, і має потужну підтримку від команди та величезної екородини. Усі разом вони зібрали понад 122 тонни відходів, а 65 з них відправили на переробку. 

Про те, як жінка рятує українські Карпати та бореться в пам’ять про Романа, читайте в ШоТам.

«Жінки без роботи? Ми це виправимо». Експоліцейська запустила бізнес у селі на Полтавщині та змінює громаду на краще. Це її історія

Тетяна Панаіт — колишня поліцейська з Лисичанська, що тепер розвиває власний бізнес у маленькому селі на Полтавщині. 

«Після переїзду ми не мали нічого, навіть постільної білизни. Тож чоловік зробив мені подарунок — купив швейну машинку, а згодом ще й оверлок. Власне, так я почала шити, спочатку для своєї родини та дітей», — згадує Тетяна.

З часом жінка зрозуміла, що в неї непогано виходить. Вона вирішила  спробувати перетворити це на бізнес. Як експоліцейська почала шити для всього села й забезпечує додатковий заробіток для місцевих жінок, читайте тут.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі