Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там на футболках, сорочках і худі розташовані малюнки з етнічними мотивами від художниці Євгенії Логай. 

Душевна розмова подружжя на кухні перетворилася на бізнес — так разом з чоловіком — актором Артуром Логаєм — Євгенія заснувала бренд одягу в стилі кежуал у перший рік повномасштабної війни. А завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини їм вдалося розширити власну справу.

Перша бізнес-ідея з’явилася під час пандемії 

Євгенія Логай — художниця й інфлуенсерка родом з Харкова, а її чоловік Артур — відомий український актор. До повномасштабної війни Євгенія малювала картини та працювала арт-кураторкою в студії дитячої творчості.  

«З дітьми ми організовували різні виставки, покази, адже я хотіла, аби вони знали, що чогось досягнути можна вже, а не чекати, поки подорослішають. Я хотіла була прикладом сучасної викладачки, яка теж має власні виставки й добре знається на цьому, а ще пропонує цікаві можливості учням», — каже вона.

10 років поспіль жінка працювала без вихідних, а потім завагітніла й пішла в декрет. Артур тоді був залучений до зйомок проєкту «Танці з зірками», тому Євгенія багато часу проводила вдома сама з дитиною. Саме тоді й вирішила, що хоче займатися чимось своїм, і пішла вивчати ведення власної справи до Startup Ukraine.

Євгенія Логай у худі бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Першою бізнес-ідеєю жінки були великі келихи-кубки під назвою «Культура», виробництво яких запустили під час пандемії ковіду, аби підняти настрій собі й іншим. В ідею вклали багато коштів: закупили матеріали, облаштували склад, але раптом розпочалася повномасштабна війна.

Родинне дерево України стало першим символом бренду

Євгенія з чоловіком та сином виїхала з Києва до Чернівців, де вони прожили більше 3 місяців. Жінка ділиться, що тоді родина зовсім не мала заощаджень, бо вклала кошти в кубки, а в чоловіка зйомок не було. З часом Євгенія покликала до себе свою маму з Харкова, а також подругу з дитиною, яка жила в Ніжині. Усі шестеро тіснились у двокімнатній квартирі протягом всього часу евакуації.

Якось навесні подруга запропонувала Євгенії придумати якусь цікаву ідею зі створення речей. Артур тоді був без роботи, тому захотів працювати разом. Так розмова на кухні перетворилася на власний бренд.

«Артур запропонував зробити щось символічне, що б могло об’єднати людей. Так ми вирішили, що малюватимемо родинне дерево України, яке пускає коріння, тобто нас», — ділиться Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї з сином у футболках бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Жінка довго звикала малювати на планшеті, а не полотні, а ще приділяла багато часу орнаментам на малюнку. Перший символ бренду — дерево — Євгенія малювала близько 3 місяців. Перед тим художниця створила серію великодніх писанок, яку назвала «Спадщина». 

«Таку ж назву обрали й для власного бренду одягу, адже це про нас і про те, що ми хочемо донести людям», — каже жінка.

Перші кошти на бізнес позичили друзі

Тоді сім’я Логаїв позичила в друзів майже 1300 доларів, аби зробити перші 42 футболки. Кошти витратили на пошиття, лекала та друк. Спочатку малювали білі футболки, згодом додали футболки чорного кольору та сорочки. 

Євгенія створює перші ескізи одягу. Фото надала Євгенія Логай

Багато часу витрачали на пошук паковання, презентацію речей, вигадування особистих підписів. 

«Артур тоді придумав перший ролик, який розкриває ідею нашого бренду. До нього ми долучили всіх наших родичів. Головний меседж: “Ми всі розкидані світом, у нас війна, нам дуже боляче, але де б ми не були — ми одна родина”», — каже Євгенія.

Перші замовлення для клієнтів у Києві розвозили особисто, підписували кожне паковання маркером від руки з побажаннями й для цього навіть шукали про клієнтів інформацію в соцмережах. За тиждень усі 42 футболки вдалося продати через соцмережі.

Отримали кошти, знання та підтримку

Про Міжнародну організацію з міграції (МОМ) Євгенія дізналася завдяки навчанню ведення власної справи від Startup Ukraine. Жінка хотіла вчитися й далі, аби ще більше дізнатися про розвиток власного бізнесу, тому вирішила подати заявку на підтримку бізнес-ідеї.

МОМ виділила бренду «Спадщина» 4,5 тисячі євро в межах грантового проєкту, що фінансувався Урядом Німеччини та Німецьким банком розвитку KfW, завдяки яким підприємці закупили сировину, збільшили кількість товарів і почали співпрацю з маркетинговою агенцією.

«Для мене МОМ це про підтримку, адже це організація, яка відкрила мені очі на те, що таке підприємництво, та показала, як правильно займатися бізнесом. Раніше ми не рахували собівартість, не займалися чітко логістикою, плануванням, а грантова підтримка допомогла значно збільшити обсяги нашого виробництва», — каже Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї в сорочках власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Спершу всім займалися лише Євгенія й Артур — вели соцмережі, пакували товар, переписувалися з клієнтами, замовляли тканину, возили на друк, збирали відгуки. Після навчання від МОМ вони запустили нове паковання та найняли на роботу ще 2 людей — працівника для відправок товару та менеджера по роботі з клієнтами. 

«Раніше наш бізнес був дуже інтуїтивним, а після навчання ми створили стратегію та остаточно зрозуміли, про що ми та яка наша місія. А ще завдяки МОМ запустили СRМ-систему, адже до цього вели все фактично на листочках», — розповідає Євгенія.

Поєднання етнічних мотивів і стилю кежуал

«Після дерева ми малювали й інші символи, і кожен з них я виношую як дитинку. Але це дерево дуже потужне для мене, бо воно про те, що в нас усе вийде, адже ми родина та сила. Далі малювали узори з кролевецьких рушників, обереги у вигляді Херувимів, про які дізналися під час мандрівки Гуцульщиною, та інші символи», — ділиться Євгенія.

Засновниця бренду додає: усі ці символи мають сенс та є поєднанням етнічних мотивів в одязі зі стилем кежуал. Зараз найбільше купують саме в Україні, проте одяг замовляють також українці з-за кордону й іноземці. 

Подружжя Логаїв у худі власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Євгенія мріє розширити асортимент одягу бренду «Спадщина», аби було більше різного вбрання з сенсом, а ще відкрити в Києві шоурум з тематичною кав’ярнею. 

Подружжя також планує організовувати тематичні вечори, поєднувати їх з одягом та говорити про наше минуле. Серед мрій є й вихід на міжнародний ринок, аби бренд «Спадщина» був відомий у всьому світі, але залишався крафтовим і про українське.

Можливості

Розпочався третій набір жінок на навчання у сфері креативних та IT-індустрій: як взяти участь

Опубліковано

Projector Foundation за фінансової підтримки ЄС та інформаційної підтримки Мінекономіки оголошує третій набір на навчання у сфері креативних та IT-індустрій для українок за кордоном та в Україні. Це остання хвиля масштабного проєкту, спрямованого на здобуття професійних навичок та підтримку кар’єрних можливостей 1000 жінок.

Про це повідомляє Уряд України.

Для участі у конкурсі можуть подаватися безробітні жінки віком від 18 років, які є внутрішніми переселенками, або вимушено виїхали через війну за кордон. Потрібно мати  документ, що засвідчує статус внутрішньо переміщеної особи (довідка ВПО), або переміщеної особи відповідно до країни, в якій людина перебуває.

Податися на навчання, що стартує у липні-серпні, можна за такими напрямами:

Читайте також: У ВМС показали, як відбувається знищення мін, які знаходять у Чорному морі

Про курси

На курсах студентки отримають як теоретичну базу, так і зможуть закріпити набуті навички на практиці. Навчальний процес передбачає роботу над реальними кейсами замовників. Після успішного завершення курсів студентки матимуть сертифікат та готовий проєкт для портфоліо. 

Протягом навчання студенткам програми надається HR підтримка: після професійних консультацій вони підготують свої резюме та будуть готові розпочати кар’єру у креативному / IT секторі. Окрім цього, учасниці програми матимуть індивідуальну зустріч з ментором, що є експертом в галузі та поділиться власним досвідом професійної реалізації.

Також студенткам надається доступ до Projector Library (найбільшої онлайн-бібліотеки з більш ніж 640 лекціями від експертів з українських та світових компаній) і сервісу LEZO (інструмент, який допомагає студентам знайти свого потенційного роботодавця, враховуючи навички та потреби обох сторін).

Дедлайн подачі заявок: 7 липня 2024 року (неділя, о 23:00).

Деталі щодо умов участі та реєстрації можна знайти за посиланням, а залишити заявку – у формі.

Нагадаємо, благодійна конференція “Вчасно.Кращі Незламні” обʼєднає найкращі практики цифровізації бізнесу.

Фото: Уряд України

Читати далі

Можливості

В Україні запустили грантову програму для бізнесу на €480 тисяч

Опубліковано

Міністерство економіки України разом з ЄС та урядом Німеччини дали старт новій грантовій програмі на 480 тисяч євро, в межах якої 12 малих та середніх підприємств зможуть отримати фінансування до 40 тисяч євро на розвиток власного експорту.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Зазначається, що взяти участь у грантовій програмі можуть малі та середні українські бізнеси, які працюють у секторах переробної промисловості (харчова, легка промисловість, машинобудування, будівництво, виготовлення меблів тощо), креативної індустрії (мода, дизайн тощо), а також інших галузей з експортним та інноваційним потенціалом.

Передбачається, що в межах проєкту 12 відібраних учасників отримають грант у розмірі до 40 тис. євро кожен, а також групові та індивідуальні консультації від експертів, нетворкінг-сесії та інші активності, які допоможуть виявити та усунути процеси, що «блокують» бізнес на шляху до експорту та інноваційного розвитку.

Читайте також: В Україні оголосили грант для підприємців, які створять робочі місця для жінок, які постраждали від домашнього насильства

Заявку для участі в грантовій програмі можна подати до 23:59, 25 червня 2024 року на сайті проєкту.

«Із початком повномасштабного російського вторгнення програма EU4Business надала майже 8 мільйонів євро для підтримки МСП в Україні, бо ми розуміємо, що в ці важкі часи компанії як ніколи потребують підтримки у зростанні та впровадженні інновацій. Цією грантовою програмою ми хочемо допомогти українським бізнесам подолати наслідки війни, забезпечити доступ до фінансування, допомогти із пошуком нових ринків та покращити бізнес-середовище України», – зазначив керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генрік Вітфельдт.

Нагадаємо, в Україні оголосили курс для художників-аніматорів.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Можливості

В Україні оголосили курс для художників-аніматорів: як взяти участь

Опубліковано

Українська кіношкола разом з анімаційною студією Animagrad оголосила набір на курс «2D анімація. Hand Drawn» для художників-аніматорів.

Про це повідомили організатори на своїй сторінці у Facebook.

У процесі навчання курсисти будуть створювати власні анімаційні ролики. Після проходження курсу учасники зможуть працювати над реальними проєктами студії. Для занять треба мати планшет.

«Якщо його у вас немає, менеджери надішлють підбірку варіантів, які підійдуть для навчання», – зазначили організатори.

Читайте також: У Мукачівському замку прикордонник створив патріотичні стінописи

На курс запрошують початківців, аніматорів, художників та ілюстраторів. Учасники навчаться створювати анімації та працюватимуть з ПЗ Toon Doom. За допомогою цього ПЗ можна розробити будь-який мультфільм, зокрема повнометражний.

Курс стартує 5 липня і триватиме півтора місяці в онлайн-форматі. Кількість місць обмежена. Зареєструватися на курс можна за посиланням.  

Нагадаємо, благодійники із Швейцарії оголосили грант для українських ВПО.

Фото: Українська кіношкола

Читати далі