Суспільство
Подарунки, які допомагають. Топ ідей від українського соціального бізнесу
До новорічних свят залишається все менше часу, а ви досі не обрали подарунки для близьких чи друзів? А якщо ми скажемо, що привітання зі святами можна поєднати з добрими справами? Зібрали для вас добірку українських брендів, які працюють у форматі соціального бізнесу. Купуючи їхню продукцію, ви зможете не лише потішити рідних, але й допомогти іншим.
«Майстерня мрії» – карпатський чай, що допомагає молоді з аутизмом
Анна Іванічева покинула програмування заради роботи в громадському секторі та заснувала власну організацію – «Майстерня Мрії». Це проєкт, який допомагає соціалізуватися молоді з аутизмом та синдромом Дауна. А для того, аби бути якнайбільш незалежними, Анна разом із напарницею створили чайну майстерню.
Тож «Майстерня мрії» – це ще й чай, дбайливо зібраний у Карпатах кращими травниками з величезним досвідом. Сьогодні продукцію цього соціального бізнесу закуповують до ресторанів Євгена Клопотенка та Veterano Brownie, а дохід допомагає покривати витрати громадської організації. Щомісяця на допомогу молоді з ментальною інвалідністю йде щонайменше половина прибутку чайної майстерні. А найчастіше – вся сума. Повну історію проєкту читайте тут.
Що обрати на подарунок? Звісно ж, чай! ШоТам радить звернути увагу на «Вечірній» та «Вітамінний» чаї. А ще придивіться до «Дідусевого саду». Якщо сумніваєтеся, чи вгадаєте зі смаком, – просто подаруйте близьким сертифікат
«Моїм рідним» – подарунки від бабусь, зроблені з любов’ю
«Моїм.Рідним» – соціальне підприємництво, що народилося із почуття вдячності до людей, які зробили неоціненний вклад у наше виховання – бабусь. Доволі часто літні люди, вийшовши на пенсію, стають соціально ізольованими. Вони сумують за спілкуванням, рідними та відчуттям потрібності.
Соціальний проєкт «Моїм.Рідним» допомагає пенсіонеркам із сіл Сумщини. Бабусі займаються улюбленою справою та діляться її результатами з українцями. Хтось в’яже шкарпетки, а хтось – шиє трендові екологічні торбинки. У вартість кожного виробу закладена певна сума коштів, яка допомагає команді проєкту реалізувати соціальні цілі. Наприклад, розчистити сніг у дворах бабусь, придбати для них тепле взуття чи оформити підписку на улюблені газети. І, звісно ж, влаштувати зустріч учасниць проєкту, аби вони могли спілкуватися та ділитися власними історіями. Повну історію ініціативи читайте тут.
Що обрати на подарунок? ШоТам радить придивитися до неймовірно затишних шкарпеток та рушників із вишивкою. Наявність та ціни уточнюйте на сторінці проєкту в Instagram. Будь-який з обраних вами подарунків буде справді унікальним. І пам’ятайте, що кожна річ створена з любов’ю.
Lay Bottle – бізнес, який рятує Карпати від пляшок
Закарпатські артисти Василь Полажинець та Вероніка Вітерець створили власну майстерню посуду з використаних пляшок. Тепер замість того, аби засмічувати Карпати й залишатися на узбіччях, пляшки отримують нове життя та розлітаються по всьому світу: від США до Австралії.
Сьогодні авторам проєкту вдалося врятувати майже 2000 пляшок. Із них Василь створює стильні тарілочки, годинники з різнокольорового скла та елементи декору. А Вероніка вже опанувала соціальні мережі та з радістю допоможе вам обрати щось на подарунок рідним чи друзям. Повну історію майстерні читайте тут.
Що обрати на подарунок? Хіт продажів та наш особистий фаворит – тарілка з винної пляшки оливкового кольору. Утім вибір – за вами. Замовити продукцію бренду можна через Instagram.
DOBRA – солодощі, створені людьми з порушенням слуху
Мед та сироп агави — саме такими інгредієнтами кондитерська DOBRA замінює звичний нам у солодощах цукор. Досвід цього проєкту доводить, що смаколики можуть не лише не псувати фігуру та здоров’я, а й бути корисними для організму.
Олена Полозок відкрила власну справу в період кризи 2015 року, і не прогадала. Ситуація в країні змусила її піти з банківської сфери, де вона працювала 25 років, і спробувати змінювати щось самостійно. Дитяча мрія відкрити кондитерську доповнилася соціальною місією — працевлаштування людей з порушеннями слуху. Повну історію читайте тут.
Що обрати на подарунок? Продукція кондитерської DOBRA може стати чудовим доповненням для будь-якого подарунку. Наприклад, ви можете придбати неймовірно смачне арахісове печиво, маленький вафельний тортик чи набір бананових кексів у шоколаді.
Ohra Home – постіль, що допомагає дітям з інвалідністю
«Це постільна білизна, що робить дім більш затишним, а світ – добрішим», – каже Юлія Бігун, засновниця бренду Ohra Home. Це унікальний проєкт, адже постіль створена незвичайними жінками – мамами дітей з інвалідністю. Зазвичай, їм складно знайти роботу, адже більшість часу потрібно проводити з малечею.
Однак Ohra Home вирішує цю проблему. Тепер мами можуть працювати та створювати стильну постільну білизну. А кошти від продажу йдуть на медичну допомогу дітям з інвалідністю. Повну історію читайте тут.
Що обрати на подарунок? Бренд пропонує широкий вибір різноманітної постільної білизни: як за кольорами, так і за матеріалами. А ще до новорічних свят в Instagram Ohra Home оголосили знижки. Тож корисний в усіх сенсах подарунок можна придбати ще й за вигідною ціною.
Клубок – екотовари, створені незрячими людьми
Оксана Войтко тривалий час викладала в школі, однак потім заклад закрили. Тоді жінка зіткнулася з проблемою – знайти нову роботу людині з порушеннями зору виявилося доволі складно. Багатомісячний пошук не дав результатів, але жінка «обійшла систему». Вона відкрила власне соціальне підприємство «КлубОк», де незрячі майстрині в’яжуть екотовари.
За перші три роки роботи їм вдалося виготовити понад три тисячі екосумок та взяти участь у більш як сотні ярмарок. У команди проєкту — одразу дві місії: зменшити кількість використання поліетилену в Україні та боротися з дискримінацією незрячих. Повну історію читайте тут.
Що обрати на подарунок? ШоТам рекомендує придивитися до стильних в’язаних шоперів та рюкзаків. А ще погортайте сторінку з сітками – це аналог шоперів для походів до супермаркету.
Horondi – рюкзаки від колишнього безпритульного, які підкорили світ
Сьогодні бренд рюкзаків Сашка Горонді відомий не лише в Україні, а й за кордоном. Його наплічники полюбили і в Америці, і в Бельгії, і в Німеччині, і в Чехії. Та за брендом Horondi стоїть доволі не проста історія його засновника.
Чоловік у підлітковому віці потрапив до поганої компанії, де молодший мав віддавав вкрадені гроші старшим. Сашко змушений був тікати в інше місто, де певний час жив на вулиці, шукав їжу в смітниках та навіть думав про самогубство. Та саме рюкзаки стали своєрідною терапією для Сашка. А перше виробництво було зосереджено у підвалі соціального гуртожитку. Згодом засновник бренду взяв на роботу кількох людей з цього гуртожитку, аби також подарувати їм шанс на нове життя. Повну історію Сашка та його справи читайте тут.
Що обрати на подарунок? Наші фаворити – рюкзак Rolltop Citу 2.0 та колекція MINI bags. А ще – неймовірно затишні та стильні гаманці з українським орнаментом. Більше шукайте на Instagram-сторінці бренду.
Gudzyk – соціальний бізнес, що об’єднує покоління
Як заробити, коли ти вже на пенсії, а на прожиття цих грошей не вистачає? Над цим замислилися 20-річні одеські студенти і створили соціальний бізнес для пенсіонерів. Бабусі заробляють собі надбавку до виплат, створюючи з фетру чохли для гаджетів, гаманці та стильні сумки. Завдяки соціальному проекту Gudzyk пенсіонерки почуваються потрібними і заробляють додаткову копійку.
«Ми об’єднуємо вміння, знання та досвід різних поколінь. Щоразу доводимо, що між нами немає прірви. Це магазин, де ви можете придбати якісну річ, знаючи, ким вона була створена. Та повернутись за подарунками для рідних. Ми прагнемо об’єднувати людей – старших та молодих. Створити ком’юніті, де вік немає жодного значення», – кажуть засновники бренду. Повну історію читайте тут.
Що обрати на подарунок? Ми в ШоТам просто в захваті від гаманців та жіночих сумок з фетру. Утім колекція виробів бренду поповнилася й продукцією для оселі. Це і підставки для тарілок, які ідеально доповнять святковий стіл, і килимки для комп’ютерної миші, аби робочий процес був більш затишним та натхненним.
Trava.UA – карпатські чаї, що здійснюють мрії дітей на сході України
Максим Потапчук не просто так поєднав своє життя з трав’яними чаями. Він – онук травників, і ще з дитинства навчився від бабусі з дідусем збирати цілющі рослини. У зрілому віці Максим захотів перетворити справу своїх пращурів на бізнес, але на заваді стала війна та окупація рідного Донецька. Та згодом давню мрію все ж вдалося реалізувати.
Напередодні служби в лавах Десантно-штурмових військ ЗСУ Максим створив власне соціальне підприємство Trava.UA. Разом із трьома волонтерками він успішно вивів продукцію на український ринок, удосконаливши рецептуру своїх предків. Тепер тисячі людей можуть насолоджуватися авторськими натуральними чаями з Карпат в екологічному пакуванні. А частину коштів команда інвестує у вирішення соціокультурних завдань на сході України. Повну історію читайте тут.
Що обрати на подарунок? ШоТам радить звернути увагу на чаї «Дівчина з Коломиї» й «М’ята та груша». Та не бійтеся порадитися з командою! Вам із задоволенням допоможуть обрати чай, який стане ідеальним доповненням до будь-якого подарунку. Обрати та придбати можна в Facebook чи Instagram.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі