Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну

Опубліковано

ШоТам пропонує нашим читачам зануритися в захоплюючі історії, які розкривають багатство національної спадщини та сучасні реалії України. Від емоційних драм до неймовірних комедій – ці українські серіали на Netflix обов’язково зацікавлять вас та залишать яскраві враження.

“І будуть люди” реж. Аркадий Непиталюк

Опис:
Серіал “І будуть люди” знятий за однойменним романом Анатолія Дімарова. Виробництвом займалася компанія FILM.UA на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Він складається з 12 серій, кожна з яких розповідає про окремого персонажа. У центрі сюжету – історичні події, що відбуваються в Україні на початку XX століття і показують життя звичайних селян.

Подивитися можна тут.

“Перші дні” реж. Олексій Єсаков

Опис:
Серіал-антологія розповідає про життя українців під час російського вторгнення. Кожна серія показує окрему історію, таку як життя Ольги з дітьми, Максима у зоопарку, пригоди німця Клауса в Києві та хлопчика Єгора. Герої прагнуть врятувати себе та своїх близьких і зберегти віру в перемогу, незважаючи на російську агресії.

Подивитися можна тут.

“Я – Надія” реж. Артем Кобзан і Андрій Віштак

Опис:
У серіалі героїня, що мешкає в регіоні, де тривають бойові дії, відмовляється від евакуації і залишається в місті, щоб допомогти цивільним та військовим, які потребують невідкладної медичної допомоги.

Автори, Артем Кобзан і Андрій Віштак, засновуючись на реальних подіях, створили сюжет за історією 22-річної фельдшерки Анни Андрющенко, яка працювала у харківському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф протягом всього періоду війни.

Подивитися можна тут.

“Спіймати Кайдаша” реж. Олександр Тіменко

Опис:
“Спіймати Кайдаша” – український телесеріал у форматі 12 серій, що базується на повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”. Дія серіалу розгортається хронологічно з 2005 по 2014 рік, охоплюючи десятиріччя незалежної України. Сценаристкою та виконавчою продюсеркою проєкту є Наталка Ворожбит.

Подивитися можна тут.

“Хазяїн” реж. Тарас Ткаченко

Опис:
Цей фільм створено за мотивами класичної соціальної комедії відомого українського письменника Івана Карпенка-Карого. Він пропонує оригінальний погляд на вічний конфлікт між батьками та дітьми.

Головна героїня, Соня, повертається додому після навчання у Гарварді і виявляє багато неприємних речей про роботу свого батька. Захоплена любов’ю і повагою до своїх батьків, вона спочатку уникає конфліктів. Однак, в кінці кінців, вона стикається з ними напряму, борючись за справедливість. Конфлікт з її батьком, Терентієм Пузиром, поглиблюється також через те, що Соня відмовляється прийняти нареченого, якого для неї обрали без її згоди.

Подивитися можна тут.

“Скажені сусіди” реж. Олег Борщівський

Опис:
У маленькому містечку Яблунівці раптово з’являється Тарас Блащиковський, заклятий ворог Василя Середюка. Тарас стає новим чоловіком сусідки Оксани і, відповідно, виступає як новий “скажений” сусід Середюка. Він з радістю нагадує про шкільні жарти над Середюком, і старі образи переростають у новий конфлікт, в який втягуються всі навколо.

Подивитися можна тут.

“Ангели” реж. Олег Масленников

    Опис:
    Гостросюжетна 16-серійна стрічка про роботу елітного спецзагону у структурі МВС, головне завдання якого – захист надважливих свідків.

    У серіалі універсальні бійці готові на ризиковані подвиги заради виконання завдання. На чолі з куратором Вікторовичем вони щодня виконують надсекретні завдання – перевезення цінних паперів, охорона відомих політиків, супровід свідків з особливо важливих справ, а також звільнення полонених.

    Але у звичайному житті всі герої звичайні люди: зі своїми проблемами, минулим, сьогоденням та майбутнім. А на службі кожен із них стає ангелом-охоронцем, від пильності та рішучості якого залежать доля клієнта.

    Подивитися можна тут.

    “Новенька” реж. Павло Мащенко та Максим Гуленко

    Опис:
    “Новенька” – це молодіжна детективна мелодрама, де йдеться про музику, сильне кохання та складні проблеми, які далекі від дитячих.

    Головна героїня, Віра, – звичайна старшокласниця з бідної сім’ї. Щоб допомогти своєму братові, вона приймає секретне завдання від поліції. Віру переводять навчатися до елітної школи в Києві, де навчаються діти з багатих родин.

    Згідно з сюжетом, поліція підозрює найпопулярнішого учня школи у торгівлі наркотиками, і Віра отримує завдання стежити за цим хлопцем та повідомляти про все старшому лейтенанту Лисенку. Прибувши в школу, дівчина опиняється в центрі заплутаних детективних інтриг та шкільних конфліктів.

    Подивитися можна тут.

    “Секс, Інста і ЗНО” реж. Антонія Лукіч

    Опис:
    Дія відбувається у звичайній вінницькій школі, де четверо друзів та їхні близькі приятелі стикаються з підлітковими труднощами, такими як відносини між хлопцями та дівчатами, і готуються до майбутніх іспитів. Одночасно наближаються вибори, де учні мають обрати президента школи. Між ними розгортається недитяча конкуренція, а головні претендентки здається готові на будь-що заради перемоги.

    Подивитися можна тут.

    “Мама” реж. Тарас Ткаченко

    Опис:
    “Мама” – це восьмисерійна драма, що розповідає про події на окупованому Донбасі у 2014 році. Це вражаюча історія про Ніну Петрівну, жительку Житомира, яка відправила свого єдиного сина, Василя, на війну. Відомості про його долю приходять через полон, і жінка відправляється на пошуки сина у ворожому тилу. На цьому шляху вона зіштовхується з розчаруванням, страхом і відчаєм, а також з небезпекою, аби врятувати свого сина від полону.

    Подивитися можна тут.

    Суспільство

    КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

    Опубліковано

    В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

    Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

    фото: НАУ

    Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

    фото: НАУ

    «Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

    Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

    фото: НАУ

    Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

    Хто працював над кліпом

    • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
    • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
    • Текст пісні: Олег Прозоров;
    • Виконавець: Олег Прозоров;
    • Оператор: Олександр Левченко;
    • Помічник оператора: Артем Дулько;
    • Режисер: Олег Прозоров;
    • Актор: Євген Лисак;
    • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
    • Звукорежисер: Максим Кушнір.

    Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

    Фото: НАУ.

    Читати далі

    Суспільство

    У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

    Опубліковано

    На перетині просп. Валерія Лобановського і вул. Володимира Брожка облаштували новий регульований безбар’єрний наземний пішохідний перехід.

    Про це повідомляє пресслужба КМДА.

    Новий наземний перехід дублює підземний.

    Фахівці Центру організації дорожнього руху встановили пристрої звукового оповіщення, чотири транспортних і шість пішохідних світлофорів. З огляду на складну ситуацію з електроенергією, світлофори оснастили резервним живленням.

    Читати також: Місця для паркування в Києві можна взяти в оренду через онлайн-аукціони: як це працює

    Також на перехресті встановили детектори транспорту. За допомогою них можна буде змінювати програми роботи світлофорів залежно від інтенсивності трафіку, щоб зменшити дорожні затори.

    Крім цього, комунальники знизили бордюри, облаштували тактильну плитку, заасфальтували тротуар і проїжджу частину, нанесли відповідну розмітку.

    Нагадаємо, що Київщина отримає 19 когенераційних установок для безперебійного постачання електроенергії.

    Фото: КМДА.

    Читати далі

    Суспільство

    На Херсонщині відновили понад 30 медичних закладів: результати та подальші кроки

    Опубліковано

    У Херсонській області вдалося повністю відновити 31 медичний заклад, пошкоджений російськими обстрілами, ще 37 — відновлено частково.

    Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

    «Серед пріоритетних питань для регіону (Херсонщини — ред.) залишається забезпечення медичних та освітніх послуг. Спільними зусиллями нам вдалося повністю відновити 31 медичний заклад. Ще 37 відновлено частково», — поінформував він.

    Читати також: Херсонщина отримала мобільну амбулаторію вартістю 1,7 млн грн (ВІДЕО)

    Глава уряду також додав, що триває забезпечення автономності медзакладів. Зокрема, серед 9-ти лікарень Херсонської області резервне теплопостачання забезпечено у 8-ми, резервні свердловини — у 5-ти, резервне електроживлення — у всіх 9-ти.

    За словами Шмигаля, продовжується облаштування модульних амбулаторій в окремих громадах. Він зазначив, що виділено кошти для створення безпечних умов і в лікарнях, і в школах.

    «Загалом в області торік облаштували укриття в 49 закладах освіти. Цього року розпочато будівництво трьох нових укриттів і ремонт одного за кошти державної субвенції», — сказав він.

    Нагадаємо, що на Херсонщині відремонтували майже 70 лікарень.

    Фото: поліція Херсонської області.

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство4 дні тому

    «Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

    Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

    Технології1 тиждень тому

    «Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

    День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

    Суспільство2 тижні тому

    Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

    Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

    Суспільство3 тижні тому

    Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

    Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

    РЕКЛАМА: