Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну

Опубліковано

ШоТам пропонує нашим читачам зануритися в захоплюючі історії, які розкривають багатство національної спадщини та сучасні реалії України. Від емоційних драм до неймовірних комедій – ці українські серіали на Netflix обов’язково зацікавлять вас та залишать яскраві враження.

“І будуть люди” реж. Аркадий Непиталюк

Опис:
Серіал “І будуть люди” знятий за однойменним романом Анатолія Дімарова. Виробництвом займалася компанія FILM.UA на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Він складається з 12 серій, кожна з яких розповідає про окремого персонажа. У центрі сюжету – історичні події, що відбуваються в Україні на початку XX століття і показують життя звичайних селян.

Подивитися можна тут.

“Перші дні” реж. Олексій Єсаков

Опис:
Серіал-антологія розповідає про життя українців під час російського вторгнення. Кожна серія показує окрему історію, таку як життя Ольги з дітьми, Максима у зоопарку, пригоди німця Клауса в Києві та хлопчика Єгора. Герої прагнуть врятувати себе та своїх близьких і зберегти віру в перемогу, незважаючи на російську агресії.

Подивитися можна тут.

“Я – Надія” реж. Артем Кобзан і Андрій Віштак

Опис:
У серіалі героїня, що мешкає в регіоні, де тривають бойові дії, відмовляється від евакуації і залишається в місті, щоб допомогти цивільним та військовим, які потребують невідкладної медичної допомоги.

Автори, Артем Кобзан і Андрій Віштак, засновуючись на реальних подіях, створили сюжет за історією 22-річної фельдшерки Анни Андрющенко, яка працювала у харківському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф протягом всього періоду війни.

Подивитися можна тут.

“Спіймати Кайдаша” реж. Олександр Тіменко

Опис:
“Спіймати Кайдаша” – український телесеріал у форматі 12 серій, що базується на повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”. Дія серіалу розгортається хронологічно з 2005 по 2014 рік, охоплюючи десятиріччя незалежної України. Сценаристкою та виконавчою продюсеркою проєкту є Наталка Ворожбит.

Подивитися можна тут.

“Хазяїн” реж. Тарас Ткаченко

Опис:
Цей фільм створено за мотивами класичної соціальної комедії відомого українського письменника Івана Карпенка-Карого. Він пропонує оригінальний погляд на вічний конфлікт між батьками та дітьми.

Головна героїня, Соня, повертається додому після навчання у Гарварді і виявляє багато неприємних речей про роботу свого батька. Захоплена любов’ю і повагою до своїх батьків, вона спочатку уникає конфліктів. Однак, в кінці кінців, вона стикається з ними напряму, борючись за справедливість. Конфлікт з її батьком, Терентієм Пузиром, поглиблюється також через те, що Соня відмовляється прийняти нареченого, якого для неї обрали без її згоди.

Подивитися можна тут.

“Скажені сусіди” реж. Олег Борщівський

Опис:
У маленькому містечку Яблунівці раптово з’являється Тарас Блащиковський, заклятий ворог Василя Середюка. Тарас стає новим чоловіком сусідки Оксани і, відповідно, виступає як новий “скажений” сусід Середюка. Він з радістю нагадує про шкільні жарти над Середюком, і старі образи переростають у новий конфлікт, в який втягуються всі навколо.

Подивитися можна тут.

“Ангели” реж. Олег Масленников

  Опис:
  Гостросюжетна 16-серійна стрічка про роботу елітного спецзагону у структурі МВС, головне завдання якого – захист надважливих свідків.

  У серіалі універсальні бійці готові на ризиковані подвиги заради виконання завдання. На чолі з куратором Вікторовичем вони щодня виконують надсекретні завдання – перевезення цінних паперів, охорона відомих політиків, супровід свідків з особливо важливих справ, а також звільнення полонених.

  Але у звичайному житті всі герої звичайні люди: зі своїми проблемами, минулим, сьогоденням та майбутнім. А на службі кожен із них стає ангелом-охоронцем, від пильності та рішучості якого залежать доля клієнта.

  Подивитися можна тут.

  “Новенька” реж. Павло Мащенко та Максим Гуленко

  Опис:
  “Новенька” – це молодіжна детективна мелодрама, де йдеться про музику, сильне кохання та складні проблеми, які далекі від дитячих.

  Головна героїня, Віра, – звичайна старшокласниця з бідної сім’ї. Щоб допомогти своєму братові, вона приймає секретне завдання від поліції. Віру переводять навчатися до елітної школи в Києві, де навчаються діти з багатих родин.

  Згідно з сюжетом, поліція підозрює найпопулярнішого учня школи у торгівлі наркотиками, і Віра отримує завдання стежити за цим хлопцем та повідомляти про все старшому лейтенанту Лисенку. Прибувши в школу, дівчина опиняється в центрі заплутаних детективних інтриг та шкільних конфліктів.

  Подивитися можна тут.

  “Секс, Інста і ЗНО” реж. Антонія Лукіч

  Опис:
  Дія відбувається у звичайній вінницькій школі, де четверо друзів та їхні близькі приятелі стикаються з підлітковими труднощами, такими як відносини між хлопцями та дівчатами, і готуються до майбутніх іспитів. Одночасно наближаються вибори, де учні мають обрати президента школи. Між ними розгортається недитяча конкуренція, а головні претендентки здається готові на будь-що заради перемоги.

  Подивитися можна тут.

  “Мама” реж. Тарас Ткаченко

  Опис:
  “Мама” – це восьмисерійна драма, що розповідає про події на окупованому Донбасі у 2014 році. Це вражаюча історія про Ніну Петрівну, жительку Житомира, яка відправила свого єдиного сина, Василя, на війну. Відомості про його долю приходять через полон, і жінка відправляється на пошуки сина у ворожому тилу. На цьому шляху вона зіштовхується з розчаруванням, страхом і відчаєм, а також з небезпекою, аби врятувати свого сина від полону.

  Подивитися можна тут.

  Суспільство

  Це 10 брендів прикрас в традиційному українському стилі

  Опубліковано

  Щоб щодня відчувати зв’язок з українською культурою, можна додати у свої образи навіть одну прикрасу. Коралі, керамічне намисто чи стрічковий ґердан — обирайте те, що подобається найбільше, або ж створюйте власні поєднання.

  ШоТам зібрали для вас 10 брендів прикрас, що відтворюють давні зразки або ж творять сучасні, не забуваючи про наші традиції.

  Коралівна

  Де купити: інстаграм

  Коралі на дві низки можна придбати за 2150 гривень, а намисто з гірського кришталю, селеніту та латунного хрестика — за 3000 гривень. Також можна купити баламути, вироби з венеційки, дукачі, зґарди.

  «Моя філософія проста. Я хочу, щоб ви носили коралі щодня. Без особливого приводу. Не чекаючи на свято. Так, вкраплюючи частинку української культури в буденність, з часом ми обов‘язково відродимо нашу ідентичність». 

  ВидимоНевидимо

  Де купити: інстаграм, сайт

  Це майстерня українського традиційного золотарства, що виготовляє намиста, сережки й дукачі. Замість монет російської імперії в дукачах виготовили власний дизайн з деревом життя. Такий дукач обійдеться у 2000 гривень, а сережки-пташечки з латуні — 1300.

  «Ми завжди прагнемо поєднати витворені віками ідеали прекрасного й особисті бажання кожного замовника. Як результат — маленькими кроками та великими зусиллями формується сучасне лице давнього й великого народу». 

  Творча майстерня Олени Мазурок

  Де купити: інстаграм

  Майстерня пропонує авторські намиста. Також там проводять різноманітні майстер-класи, де можна самому навчитися виготовляти прикраси. В асортименті є дукачі, керамічні намиста, сережки, латунні перстені та лускавки (намисто з дутого скла). Кожен виріб особливий: намисто з сучасної венеційки можна придбати за 8000 гривень, а перстені з латуні — від 550 гривень.

  «Я тішуся своїм набутком, оглядаю його, горджуся та розумію всю цінність цих речей. Особливе місце займають ті речі, котрі мені передалися в спадок, і це далеко не намиста, не корал, лускавки чи дукачі. У моєї бабці не було намист з лускавок, зате вони є у мене й будуть у моєї доньки. Ми самі зараз формуємо цю скриню скарбів, щоб нести відповідальність та світлість цих традицій», — каже майстриня.

  Майстер Василь Білоножко

  Де купити: інстаграм, фейсбук

  Майстер з Черкащини виготовляє сережки, дукачі та різноманітні елементи для намист, які можна використовувати для створення власних прикрас — хрести, намистини тощо. Вироби майстерні відтворюють традиційні прикраси українців. Дукач-ягнусок (з медальйоном у формі серця) можна придбати за 3200 гривень, а комплект з дукача й сережок-пташечок — за 3600 гривень.

  ККрамничка

  Де купити: інстаграм

  У крамничці співпрацюють з майстринями з бісероплетіння, гончарем і майстром-мосяжником, тож тут можна придбати силянки, стрічкові ґердани, керамічні намиста, зґарди тощо. Бойківська силянка обійдеться у 2000 гривень, а керамічні чорні коралі — у 750 гривень.

  «Географічне розташування України та її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел. Усі наші майстри — з різних куточків України. Завдяки вам вони можуть творити, продовжувати свою справу, передавати знання та навички новому поколінню майстрів». 

  Майстерня Пацьорки

  Де купити: інстаграм

  Це проєкт майстрині з Житомира Марини Василенко. Вона виготовляє прикраси ручної роботи з кераміки, перламутру, скла тощо. Додає й металеві підвіси та намистини. Наприклад, намисто з авантюрину та кришталю з підвісом коштує 1850 гривень, а чокер з шунгіту (гірська порода чорного кольору) з тризубом — 600. Його можуть приміряти й чоловіки.

  ROOTS

  Де купити: інстаграм, сайт

  Бренд прикрас створила фольклористка Ярина Дронь, тож тут ви знайдете відтворені етнографічні зразки сережок, перстенів і намист. За 2500 гривень можна придбати перстень зі срібла з жадеїтом, який створили за зразком зі Східного Поділля, а за 3400 гривень — коралове намисто на три низки.

  «Прикраси ROOTS — це поєднання історичної правдивості й актуального нині мінімалізму. Це вишуканість у лаконічному дизайні, що витриманий століттями. Це багатство, яке Ви захочете передати в спадок. Це твоя заново відкрита унікальність». 

  Oksana Boriychuk

  Де купити: інстаграм, сайт

  В асортименті бренду можна знайти намиста з керамічних намистин, дармовиси, зґарди, браслети та сережки. Часто вони об’єднані в колекції — до Різдва, Великодня тощо. Наприклад, намисто «Дзвінка коляда» можна придбати за 3400 гривень, а сережки «Зелений гай» — за 980 гривень. 

  «Більшість виробів унікальні чи створені в лімітованій кількості. Проте ми також створюємо цілісні колекції, основними акцентами яких є виготовлені в нашій майстерні намистини з білої глини з авторським розписом. Також використовуємо натуральне каміння, венеційське скло, авторські зґарди та добірну фурнітуру». 

  Катерина

  Де купити: інстаграм

  Майстриня створює бісерні прикраси: силянки, ґердани, намиста за авторськими чи відтвореними схемами. Також вона вигадала квіткові браслети-манжети з бісеру — такі можна купити за 1000 гривень за штуку. Стрічковий ґердан з підвісами коштуватиме від 1700 гривень. Працює майстриня й під замовлення.

  Prylavok

  Де купити: інстаграм

  У крамниці пропонують авторські прикраси з поєднанням традицій і сучасності. Тут можна придбати котильони-брошки за 1500 гривень, заколки з бісером — за 1200 гривень, а стрічкові ґердани, які можна носити і як прикрасу для волосся — від 1800-2000 гривень. 

  «Наші прикраси — це не просто аксесуари. Це розкіш, яка відображає вашу неповторну особистість». 

  Читати далі

  Суспільство

  Легіонери показали ліквідацію ворога мінометним вогнем на Харківському напрямку

  Опубліковано

  Бійці Міжнародного Легіону ГУР МО України разом із білоруськими добровольцями полку Кастуся Калиновського нищать ворога на Харківському напрямку.

  Відповідне відео оприлюднило Головне управління розвідки МОУ.

  На одній з ділянок після спроби прориву противник був ювелірно знищений мінометним вогнем.

  Добровольці з Білорусі та ще понад 50-ти країн світу борються з російськими окупантами на найгарячіших напрямках фронту вже третій рік поспіль.

  Читайте також: “Створено захисниками”: перезапустили бренд ветеранів-підприємців

  Відео можна переглянути за посиланням.

  Нагадаємо, Міноборони анонсували застосунок Резерв+ для військовозабовʼязаних.

  Фото: ГУР

  Читати далі

  Суспільство

  Врятовані хвилясті папуги переїхали у літню фазенду Київського зоопарку

  Опубліковано

  У Київському зоопарку велика група хвилястих папужок, які потрапили сюди під час війни, переїхала на свою нову літню фазенду.

  Про це повідомили у соцмережах зоопарку. 

  Врятовані хвилясті папуги переїхали у літню фазенду Київського зоопарку

  “Реабілітація птахів — це складний і довготривалий процес. Адже необхідно не тільки відновити тварину фізично, але й повернути нормальний психологічний стан та соціалізувати до групи собі подібних”, — розповіли фахівці.  

  Читайте також: В Україні перекладуть 90 книжок завдяки програмі Translate Ukraine

  Саме для реабілітації папуг на території зоопарку створюються все нові й нові природні авіарії, де птахи перебувають у складі зграй безпосередньо у парку Київзоо — на свіжому повітрі серед зелених кущів та дерев. Новий авіарій розраховано на проживання двадцяти хвилястих папуг, для яких облаштовано:

  • гнізда,
  • гілки дерев,
  • канати та гойдалки,
  • присади,
  • годівничка,
  • напувалка.

  Дно авіарію устелено дерев’яною мульчою. Врятовані птахи дуже люблять зерновий корм, овочі та фрукти. Вони швидко відновлюють сили у гомінкій зграї.

  Кияни можуть їх побачити у сквері навпроти слона. 

  Нагадаємо, в Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин.

  Читати далі

   РЕКЛАМА:

  Шопочитати

  Суспільство10 години тому

  Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

  Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

  Суспільство4 дні тому

  «Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

  Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

  Суспільство1 тиждень тому

  Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

  Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

  Можливості1 тиждень тому

  «Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

  Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

  РЕКЛАМА:

  Продовжити в браузері
  Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
  Додати на Початковий екран
  Встановити
  Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
  Встановити
  Update Contents
  ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
  Відхилити
  Дозволити сповіщення