Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну

Опубліковано

ШоТам пропонує нашим читачам зануритися в захоплюючі історії, які розкривають багатство національної спадщини та сучасні реалії України. Від емоційних драм до неймовірних комедій – ці українські серіали на Netflix обов’язково зацікавлять вас та залишать яскраві враження.

“І будуть люди” реж. Аркадий Непиталюк

Опис:
Серіал “І будуть люди” знятий за однойменним романом Анатолія Дімарова. Виробництвом займалася компанія FILM.UA на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Він складається з 12 серій, кожна з яких розповідає про окремого персонажа. У центрі сюжету – історичні події, що відбуваються в Україні на початку XX століття і показують життя звичайних селян.

Подивитися можна тут.

“Перші дні” реж. Олексій Єсаков

Опис:
Серіал-антологія розповідає про життя українців під час російського вторгнення. Кожна серія показує окрему історію, таку як життя Ольги з дітьми, Максима у зоопарку, пригоди німця Клауса в Києві та хлопчика Єгора. Герої прагнуть врятувати себе та своїх близьких і зберегти віру в перемогу, незважаючи на російську агресії.

Подивитися можна тут.

“Я – Надія” реж. Артем Кобзан і Андрій Віштак

Опис:
У серіалі героїня, що мешкає в регіоні, де тривають бойові дії, відмовляється від евакуації і залишається в місті, щоб допомогти цивільним та військовим, які потребують невідкладної медичної допомоги.

Автори, Артем Кобзан і Андрій Віштак, засновуючись на реальних подіях, створили сюжет за історією 22-річної фельдшерки Анни Андрющенко, яка працювала у харківському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф протягом всього періоду війни.

Подивитися можна тут.

“Спіймати Кайдаша” реж. Олександр Тіменко

Опис:
“Спіймати Кайдаша” – український телесеріал у форматі 12 серій, що базується на повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”. Дія серіалу розгортається хронологічно з 2005 по 2014 рік, охоплюючи десятиріччя незалежної України. Сценаристкою та виконавчою продюсеркою проєкту є Наталка Ворожбит.

Подивитися можна тут.

“Хазяїн” реж. Тарас Ткаченко

Опис:
Цей фільм створено за мотивами класичної соціальної комедії відомого українського письменника Івана Карпенка-Карого. Він пропонує оригінальний погляд на вічний конфлікт між батьками та дітьми.

Головна героїня, Соня, повертається додому після навчання у Гарварді і виявляє багато неприємних речей про роботу свого батька. Захоплена любов’ю і повагою до своїх батьків, вона спочатку уникає конфліктів. Однак, в кінці кінців, вона стикається з ними напряму, борючись за справедливість. Конфлікт з її батьком, Терентієм Пузиром, поглиблюється також через те, що Соня відмовляється прийняти нареченого, якого для неї обрали без її згоди.

Подивитися можна тут.

“Скажені сусіди” реж. Олег Борщівський

Опис:
У маленькому містечку Яблунівці раптово з’являється Тарас Блащиковський, заклятий ворог Василя Середюка. Тарас стає новим чоловіком сусідки Оксани і, відповідно, виступає як новий “скажений” сусід Середюка. Він з радістю нагадує про шкільні жарти над Середюком, і старі образи переростають у новий конфлікт, в який втягуються всі навколо.

Подивитися можна тут.

“Ангели” реж. Олег Масленников

    Опис:
    Гостросюжетна 16-серійна стрічка про роботу елітного спецзагону у структурі МВС, головне завдання якого – захист надважливих свідків.

    У серіалі універсальні бійці готові на ризиковані подвиги заради виконання завдання. На чолі з куратором Вікторовичем вони щодня виконують надсекретні завдання – перевезення цінних паперів, охорона відомих політиків, супровід свідків з особливо важливих справ, а також звільнення полонених.

    Але у звичайному житті всі герої звичайні люди: зі своїми проблемами, минулим, сьогоденням та майбутнім. А на службі кожен із них стає ангелом-охоронцем, від пильності та рішучості якого залежать доля клієнта.

    Подивитися можна тут.

    “Новенька” реж. Павло Мащенко та Максим Гуленко

    Опис:
    “Новенька” – це молодіжна детективна мелодрама, де йдеться про музику, сильне кохання та складні проблеми, які далекі від дитячих.

    Головна героїня, Віра, – звичайна старшокласниця з бідної сім’ї. Щоб допомогти своєму братові, вона приймає секретне завдання від поліції. Віру переводять навчатися до елітної школи в Києві, де навчаються діти з багатих родин.

    Згідно з сюжетом, поліція підозрює найпопулярнішого учня школи у торгівлі наркотиками, і Віра отримує завдання стежити за цим хлопцем та повідомляти про все старшому лейтенанту Лисенку. Прибувши в школу, дівчина опиняється в центрі заплутаних детективних інтриг та шкільних конфліктів.

    Подивитися можна тут.

    “Секс, Інста і ЗНО” реж. Антонія Лукіч

    Опис:
    Дія відбувається у звичайній вінницькій школі, де четверо друзів та їхні близькі приятелі стикаються з підлітковими труднощами, такими як відносини між хлопцями та дівчатами, і готуються до майбутніх іспитів. Одночасно наближаються вибори, де учні мають обрати президента школи. Між ними розгортається недитяча конкуренція, а головні претендентки здається готові на будь-що заради перемоги.

    Подивитися можна тут.

    “Мама” реж. Тарас Ткаченко

    Опис:
    “Мама” – це восьмисерійна драма, що розповідає про події на окупованому Донбасі у 2014 році. Це вражаюча історія про Ніну Петрівну, жительку Житомира, яка відправила свого єдиного сина, Василя, на війну. Відомості про його долю приходять через полон, і жінка відправляється на пошуки сина у ворожому тилу. На цьому шляху вона зіштовхується з розчаруванням, страхом і відчаєм, а також з небезпекою, аби врятувати свого сина від полону.

    Подивитися можна тут.

    Суспільство

    В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

    Опубліковано

    З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

    Про це повідомляють на сайті фестивалю.

    Про фестиваль

    Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

    “Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

    Програма фестивалю

    “Звір у джунглях”

    Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

    Квитки за посиланням.

    “Дагомея”

    У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

    Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

    Квитки за посиланням.

    Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

    “Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

    Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

    Квитки за посиланням.

    “Афтер”

    “Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

    У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

    Квитки за посиланням.

    Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

    Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

    Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

    Читати далі

    Можливості

    Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

    Опубліковано

    Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

    Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

    Можливості конкурсу

    Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

    Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

    • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
    • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

    Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

    На що можна використати отримані кошти:

    • на розвиток стартапу;
    • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
    • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

    Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

    Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

    Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

    Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

    Фото: Google

    Читати далі

    Суспільство

    SAFE HUB: як у Звягельській громаді навчають домедичної допомоги

    Опубліковано

    Завдяки Ларисі Капчинській 800 жителів Звягельської громади вміють робити масаж серця. Бо вона – директорка місцевої гімназії, створила сучасний тренінговий центр SAFE HUB. І тепер усі в громаді вміють користуватись дозиметрами й реанімувати дефібриляторами.

    Історія директорки

    Лариса Капчинська – директорка гімназії у місті Звягель на Житомирщині. Учні її школи вивчали домедичну допомогу і цивільний захист на уроках тільки теоретично. Бо не було ні турнікетів, ні респіраторів, щоб відпрацювувати навички практично.

    Така мрія була ще до війни – оснастити такий кабінет сучасним обладнанням, ну а коли почалася війна, звичайно, це вже була не просто мрія, а вимога часу“, – каже Лариса Капчинська.

    Аби школярі тренувалися на сучасному обладнанні, директорка взялася писати проєкт. До співпраці залучила і колег з місцевого медичного коледжу.

    Реалізація проєкту

    Основною ідеєю було те, щоб створити в одному закладі – це гімназія Nº 5, адже вона знаходиться в центрі, в близькій доступності до всіх закладів освіти – створити такий освітньо-безпековий центр, де зосередити і обладнання, і все те, що потребувало навчання цивільному захисту й першій домедичній допомозі“, – розповідає директорка.

    А щоб охопити більше людей в громаді, жінка заручилася підтримкою місцевої влади.

    “Від нас була роль, щоби ми поінформували це серед широкого кола громадськості, і ми направляли й своїх всіх фахівців, які тісно співпрацюють з мешканцями, щоби вони в разі виникнення надзвичайної ситуації знали як діяти в тій чи іншій мірі”, – каже заступниця міського голови, Ірина Гудзь.

    Саме завдяки підтримці влади до проєкту вдалося залучити 26 000 доларів від ПРООН. За отримані кошти обладнали приміщення для тренінгів. І придбали шини, ноші, аптечки тактичної медицини, дозиметри і прилади хімічної розвідки.

    Читати також: У Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини

    Результати роботи

    “Ми змогли придбати 3 гарних сучасних фантоми, які з електронним вимірюванням результату, тобто які показують ефективність проведення реанімаційних заходів. І ми доволі велику кількість придбали тренажерів ще для надання медичної допомоги при переломах, при кровотечах”, – розповідає директорка Звягельського медичного фахового коледжу.

    Водночас розробили освітню програму для звягільчан з надання невідкладної домедичної допомоги. Тренінги проводили по 8 годин 2 рази на тиждень.

    “За цей час нам вдалося навчити 60 груп людей різних соціальних груп, вікових категорій. Переважна більшість це були студенти та учні, а також працівники установ, закладів міста нашого, а також представники навіть добровольчих обʼєднань військових, які хотіли пройти курс надання першої домедичної допомоги”, – каже Лариса Капчинська.

    Відтак не лише учні Лариси, але й 800 жителів громади вміють зупиняти кровотечу і робити масаж серця. І навіть навчилися користуватися дозиметрами і приладами хімічної розвідки.

    “Навіть в рамках уже завершеного проєкту все ж таки продовжуємо. Є в нас така ідея, щоб хоча б раз в два тижні чи там два рази на місяць проходили такі тренінги для всіх бажаючих по запису або команда виїжджала в школи і вчила цьому”, – підкреслює директорка.

    Нагадаємо, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство3 дні тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство3 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство4 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    РЕКЛАМА:

    Продовжити в браузері
    Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
    Додати на Початковий екран
    Встановити
    Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
    Встановити
    Update Contents
    ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
    Відхилити
    Дозволити сповіщення