Суспільство
У Вінниці розробили спальники з підігрівом від павербанка для ЗСУ (ВІДЕО)
У Вінниці на маленькому швейному підприємстві для військових виготовляють спальники, що не пропускають воду та з електричним обігрівом.
Про це пише vn.20minut.ua.
Юрист Григорій Жовмір розповів, що все почалося з ідеї зробити щось корисне для військових. За допомогою технологині Олени Прошиної напрацювали єдину модель, яка задовольняє потреби наших захисників і захисниць.
І за два місяці відшили вже понад 300 одиниць своєї продукції.
Як виглядають спальники?
На підприємстві працюють чотири швачки. Розкроюють піксель, вкладають у нього синтепон, фольгу, штучне хутро і зшивають вироби.
Робота не проста, адже тканина цупка та й довжина одного такого спальника — 2 метри 40 сантиметрів.
Читайте також: Кепка окупанта – не експонат? Ви не тямите в історії. Ось як формують музей війни одеські активісти
У підсумку виходить компактний мішок, вагою 2,5 кілограми. Щонайважливіше, цей спальник не стає важким через вологу: верхній шар виготовлений з водонепроникної тканини.
Плюс, цей зимовий спальник може підігрівати людину всередині: вісім нагрівальних елементів працюють від павербанка.
Як зробити спальник радили військові
Ідейним натхненником і засновником виробництва спальників з електрообігрівом є юрист Григорій Жовмір. Про себе каже, що далекий від «голок і ниток», тому від початку заручився допомогою швачки-технолога Олени Прошиної, яка власноруч розробляла перші моделі спальників.
Читайте також: Заряджає 25 телефонів та Starlink. 15-річний винахідник зі Львова створює унікальні повербанки для ЗСУВінн
Близько місяця витратили на те, щоб зробити єдину модель спальника. Зробили макет, викрійку та зрозуміли, як саме поставити нагрівальні елементи, щоб обігрів був рівномірний, по всій довжині спальника.
Радилися з військовими, щоб врахувати усі їхні потреби: чи треба мішок зробити більшим, як зробити спальник максимально універсальним, де краще розміщувати кишеню під павербанк та багато інших нюансів.
За два місяці їхній швейний цех відшив 340 спальників. Нині за один робочий день роблять до 10-12 спальників. Модель збираються ще вдосконалити: додати вставку-«подушку» в капюшон спального мішка, щоб бійцям було комфортніше.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
До того ж тут ще почали відшивати жилети з електрообігрівом. У плащову тканину встановлюють вісім нагрівальних елементів та кнопку керування на грудині з трьома режимами обігріву.
Нагадаємо, у Тернополі науковці створили генератор на біовідходах.
Раніше ми повідомляли, що волонтери благодійного фонду «Рій» розробили унікальні спальні системи, що не поступаються розробкам НАТО.
Фото: vn.20minut.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі