Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Варшаві дизайнер познайомив українських дітей із мистецтвом апсайклінгу

Опубліковано

У Варшаві 50 український дітей-переселенців від 7 до 17 років відвідали безкоштовні майстер-класи креативного дизайнера, ілюстратора та ментора Євгена Величева. Він розповів і познайомив дітей, як дати старим речам друге життя та показав, що дірочка – не причина позбуватися улюбленої речі.

Про це ШоТам розповіли організатори майстер-класів.

«Ми з RCR Khomenko разом переусвідомлюємо старі речі, стосунки з ними. Створюємо дитячу айдентику, яка допомагає дітям комунікувати між собою і наповнювати гардероб позитивними і веселими історіями.  Віримо в зв’язок  «голова-рука». Коли в голові маєш ідею, а руками починаєш її формувати і бачити, на скільки цікавою вона може бути», — каже Величев.

Читайте такожНове життя для пластику. Як українські та світові бренди рятують світ від сміття

Діти ділилися на команди і створювали колажі з термоплівки. Фіксували їх на власному одязі.

«Ми попередньо готуємо абстрактні форми, які самі вирізаємо і даємо дітям можливість їх переусвідомити. Є схожі форми, але кожна наліпка унікальна. Маленькі дітки зазвичай працюють з запропонованими матеріалами. Старші хочуть додати щось своє, тоді в хід йдуть ножиці. Єдине, що не пропонуємо – багато чорного кольору та химерні форми, щоб не тригерити. За вісім секунд через праску переносимо термопатч на одяг, знімаємо  захисну плівку і малюнок нанесений. Можна формувати багатошарові композиції. Перекриття дає цікавий ефект», — зазначає дизайнер.

Майстерня Samoprint була створена брендом RCR Khomenko, щоб розвивати дитячу креативність, перетворюючи тривожний досвід на творчий процес. Спільно працювати над дитячими труднощами та розкривати їхню ідентичність, сприяючи формуванню командного духу.

«З фарбами ми не працюємо. Але одна дівчинка принесла старі футболки, вже колись пофарбовані. Виходить, цю ж річ вона кастимізувала вдруге, а фарба стала тлом для нової історії. Були сюжетні малюнки. Наприклад, стоять дві людини, одна під сонцем, інша під дощем. Одна постійно сумна, інша весела. Між ними знаходиться качечка з палицею, яка робить пустощі, через які змінюється погода. Так керує настроєм людем. Був хлопчик, який зробив собі костюм, натхненний персонажами Майнкрафту. Діти часто обирали зображення, пов’язані з улюбленими іграми. Хтось собі папугу на плечі зробив, як у пірата. Часто вирізали імена або назви своїх міст. Одна дівчинка принесла тай-дай футболку. Спочатку зробила сім’ю пташок, що живуть на хмарці. А далі почала фантазувати, хто може жити вище. В результаті над ними оселився слон і хлопець з квіткою в руці. До фантазійних сюжетів додала різну текстуру і річ було не впізнати», — розповів Євген Величев.

Дивіться відеоВолонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки

Організатором події стала громадська організація «Культурні Географії». Фокусною темою стала методика апсайклінгу.

«Ми розуміємо що існування фешену і можливість обирати те, як ти будеш виглядати – важлива територія демократії. Це те, як ми себе висловлюємо.  Але ми розповідаємо ще й про важливість  наших з планетою екологічних стосунків. Великі бренди ствоюють надлишок речей, які іноді навіть в колекціях не продаються. Швидкоплинність моди робить неактуальними кольори і форми.  Ці речі просто викидають. Виробництва шкодять середовищу через матеріали, фарби, озонові викиди. Якщо ти хочеш виглядати по-новому, не обов’язково бігти в магазин. Бо таким чином стимулюєш бренди робити ще більше речей. Натомість старі речі можна кастимізувати: перешити, нанести прінт, перефарбувати. Дірочка в футболці — не привід позбавлятися від улюбленого одягу. Це саме той елемент, який може зберігати зв’язок з твоєю особистою історією і цією річчю.  . А якщо вона тебе дратує, за допомогою нашого методу, можна наклеїти на неї патч. Створити щось більш унікальне, а головне – своє. Показати, що відчуваєш, або ким ти є», — зазначив Величев.

Читайте такожУкраїнські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Майстер-класи відбулись в рамках проєкту Culture Helps/Культура Допомагає, що реалізується Іншою Освітою  та zusa за підтримки Європейського союзу.

Нагадаємо, харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту.

Окрім того, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.

Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: