Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/lnwtORgW10Y?si=mdZYQ2kJkpNDxyZOSSSSSS

Суспільство

Як у Боратинській громаді вчать дітей мінної безпеки

Опубліковано

Шестикласниця Марина знає, де росіяни можуть лишати вибухівки. Та вчить однокласників, куди треба дзвонити, якщо побачили підозрілий предмет. Адже в Боратинській громаді для школярів відкрили клас безпеки. Марина Дудар щодня мала по 6-7 уроків в Баївському ліцеї на Волині. Після школи любила проводити час із друзями та читати книжки. Але безтурботне життя дитини змінило повномасштабне вторгнення.

Важливість діяльності

Батьки з кожним днем усе більше хвилювалися, що з дітьми щось трапиться. Адже повітряна тривога могла застати дітей як під час уроків, так і дорогою додому. Щоб Марина та її однокласники були менш тривожними, в школі розказали, як поводитись, коли злітають МІГи.

“Звичайно, обираючи професію вчителя, я розуміла,що мені доведеться розказувати дітям про безпеку, бо мої предмети це вимагають. Самі розумієте – хімія, основи здоровʼя. Але, чесно кажучи, я навіть не уявляла, що у 21 столітті мені доведеться розповідати дітям про поведінку під час повітряної тривоги та під час обстрілів, а тим паче, тренувати це майже щодня”, – каже Альона Зарубко, вчителька хімії та основ здоровʼя.

А щоб розказати ще й про види мін, у школі відкрили клас безпеки.

“Фінансування здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету. Також ще ми зверталися до ДСНС, вони нам теж допомогли”, – каже Оксана Врублевська, головна спеціалістка відділу освіти Боратинської сільської ради.

Читати також: Книга “Дім для дома” Вікторії Амеліної зʼявилась в аудіоформаті

Процес навчання

Нас на уроках мінної безпеки навчають правил поведінки, навчають тому, що міни можуть бути в будь-яких місцях, наприклад, в таких, як рюкзак або дитяча іграшка“, – каже Марина Дудан, учениця 6 класу Баївського ліцею.

Спочатку такі уроки проводили лише для учнів Баївського ліцею. Але зараз програму розширили для тих шкіл громади, де класи безпеки ще не відкрили.

Читати також: До кінця 2024 року в Україні запустять Реєстр порушень міжнародного гуманітарного права

“У цьому році ми уже проводили заняття для учнів інших шкіл з нашої громади, зокрема, для старшокласників з Рахівського та Лаврівського ліцеїв”, – розповідає Альона Зарубко.

Завдяки обʼєднанню влади та населення у двох школах громади класи безпеки вже діють.

“Ще ми плануємо відкрити один клас безпеки у вересні місяці, тобто в новому навчальному році”, – каже Оксана Врубелівська, головна спеціалістка відділу освіти Боратінської сільської ради.

Вирішувати безпекові питання громада може, зокрема, завдяки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”.

Тепер діти в закладах освіти забезпечені ще й генераторами. Зараз у Боратинській громаді думають, як ще покращити безпекові уроки. Тим часом Марина вже сама вчить однокласників, як поводитися з підозрілими предметами.

Якщо ти побачив незнайомий предмет на вулиці,потрібно повідомити про це дорослих або подзвонити за номером 101. І ні в якому разі не підходити, не чіпати“, – розповідає Марина Дудан, учениця 6 класу Баївського ліцею.

Це відео було створено громадською організацією “Криголам” (медіа “ШоТам”) в рамках проєкту “Ефективні рішення для прогресивних громад”, та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID “ГОВЕРЛА”. Зміст цього відео не обовʼязково відображає погляди USAID та Уряду США.

Нагадаємо, що УКУ анонсував навчальний курс для ветеранів про перші кроки в ІТ.

Також ми повідомляли, що на Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою.

Суспільство

В Україні запустили флешмоб «Місяць селфі з пам’ятками»

Опубліковано

У Міністерстві культури та інформаційної політики закликають взяти участь у флешмобі «Місяць селфі з пам’ятками», який продовжили до 18 червня.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

“12 квітня виповнилось 70 років, відколи Україна стала членом Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. За цей час створено безліч міжнародних програм та проєктів, спрямованих на збереження та захист нашої культури. Разом з тим, для нас важливо популяризувати нашу культурну спадщину та цінності від ворога, який прагне знищити все на своєму шляху. Розповісти, за що ми боремось та захищаємо може кожен охочий, взявши участь у флешмобі «Місяць селфі з пам’ятками»”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Українському домі стартує виставка про супротив українців в окупації

Зазначається, що акцію продовжено до 18 червня. Учасники, які опублікують найбільшу кількість фото з історіями пам’яток, а також ті, чиї дописи зберуть найбільшу кількість лайків, зможуть отримати приз.

Аби долучитись до флешмобу, потрібно зробити селфі на тлі пам’ятки культурної спадщини України та розказати у дописі коротку історію пам’ятки або цікавий факт про неї. Також необхідно позначити пост хештегом: #селфізпам_ятками2024, #saveheritage, #CulturalMonument, #CulturalSite.

Акцію створили МКІП разом з Національною комісією у справах ЮНЕСКО при МЗС з метою підвищити обізнаність суспільства про важливість та унікальність наших пам’яток культурної спадщини.

Нагадаємо, Мінцифри запустили чатбот для пошуку безбарʼєрних локацій в Україні.

Фото: ЧНУ

Читати далі

Суспільство

На MEGOGO з’явився другий сезон циклу документальних фільмів «Воїни»

Опубліковано

На платформі MEGOGO вийшов другий сезон документального циклу “Воїни”. Перша частина цього проєкту була представлена на Одеському міжнародному кінофестивалі 2023 року у програмі спеціальних показів “Хроніки війни”.

Про це йдеться на MEGOGO.

На сервісі доступні українська і польська звукові доріжки, а також субтитри. Глядачі також можуть підтримати підрозділ під час перегляду, зробивши пожертву.

Премʼєрні частини другого сезону циклу документальних фільмів виходитимуть щотижня.

Читайте також: У столиці пройде День вуличної музики: де та коли

Перший епізод нового сезону розповідає про командира загону спеціального призначення з позивним NED, який керує підрозділом NOBODY в складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України, що виконує найскладніші завдання на передовій та в тилу ворога.

Нагадаємо, Jerry Heil та alyona alyona випустили нову спільну пісню.

Фото: MEGOGO

Читати далі

Суспільство

У столиці пройде День вуличної музики: де та коли

Опубліковано

18 травня у Києві на Пейзажній алеї  пройде День вуличної музики. Це уперше з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляють організатори.

Фест розпочнеться о 10:00 і триватиме до 22:00. Головна мета – зібрати гроші на дрони для наших захисників з командою «Дня Вуличної Музики», БФ «Гуркіт» та Федерацією з настільного тенісу Києва.

За донат від 150 грн ви можете отримати квиток на одну зі спортивних атракцій:

Читайте також: В Прилуках стару Ниву перетворили на бронемобіль

  • гра в настільний теніс,
  • гра в настільний футбол,
  • баланс-борд,
  • стрибки в мішках тощо.
  • також взяти участь у розіграші суперлоту.

Донатити можна тут.

Вхід на фест вільний.

Нагадаємо, українські розробники працюють над грою-симулятором ходіння по ЧАЕС.

Фото: Вечірній Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство4 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості5 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості6 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення