Суспільство
Волонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки (ВІДЕО)
Відвідувачі гуманітарного центру у Вінниці прозвали її «стилісткою». Бо вона вдягає переселенців не просто по сезону, а щоб було стильно і до душі!
Родина Тетяни Бінчук 42 дні прожила під обстрілами у Харкові. А евакуювавшись до Вінниці, уже наступного дня жінка плела сітки для фронту.
«Одразу ж мене навчили плести сітки, нарізати тканину. І майже весь час ми були тут, щоби допомогти захистити наших бійців», — розповідає волонтерка Тетяна Бінчук.
Тетяна за фахом – економістка, та модою цікавилась все життя, одягала подруг. Волонтерство дало цьому захопленню несподіваний поштовх.
Тетяна не просто одягає людей, а допомагає їм через одяг виразити нових себе.
«Коли ти вдома, у тебе все є, ти навіть цього не помічаєш. Але коли ти в чужому місті і тебе вирвали з корінням, навіть елементарна футболка виявляється проблемою», — каже Тетяна Бінчук.
«Я приїхала з іншого міста, з окупованого Бердянська. Ми виїжджали, як могли… Моя нині улюблена футболка – з запорізьким козаком, котру я також у Танічки підібрала, вона мені її запропонувала. Я з нею не розстаюся!», — розповідає переселенка з Бердянська Олена.
За 3 місяці роботи у Центрі «волонтерка-стилістка» одягла тисячі людей. Тепер Тетяна уже навіть підбирає одяг за запитами з інших міст.
«Це ті регіони, де немає магазинів, або їх вже не стало чи немає можливості постачання речей у магазини. Тобто ми за запитами і дитячі, і чоловічі, і жіночі речі ми надсилаємо, наприклад, зараз ми підготували посилку на Харків, перед цим ми відправили для тимчасово переміщених осіб в Житомирську область», — каже координаторка волонтерського центру Ольга Дернова.
Тетяна з першого погляду закохалась у місто, яке її прихистило.
«Ми дуже раді, що ми сюди переїхали. Дуже чуйні, дуже душевні, щирі, неймовірні люди живуть у Вінниці», – ділиться волонтерка Тетяна Бінчук.
Жінка мріє знайти тут роботу та досконало вивчити українську.
«Звісно, ми стараємося більше говорити українською мовою, наше ж місто було більш російськомовне. Але я надіюсь, що я наближаюся до цілі – розмовляти рідною мовою!», – впевнена Тетяна Бінчук.
Дивіться відео: Бельгієць вивчає українську за віршами воїна ЗСУ
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.