Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Опубліковано

Від ультрасучасного одягу й до переосмисленого національного. З такими колекціями світ знайомлять українські дизайнери на цьогорічному Тижні моди. Протягом 10-16 вересня чотири модні бренди – 91LAB, ELENAREVA, Kachorovska atelier, FOBERINI – представлені в ексклюзивному шоу-румі у Нью-Йорку. Колекції відрізняються складними технологічними рішеннями, крафтовим виробництвом, колаборацією з художниками та співаками, сміливістю і новаторством.

Нью-йоркський тиждень моди — це щопіврічна серія міжнародних модних показів, що проводять у лютому та вересні. Упродовж 7–9 днів покупцям, пресі та широкій громадськості демонструють модні колекції. Українські дизайнери представлені в ARCHETYPE SHOWROOM за адресою 676 Broadway 2nd floor New York, NY 10012. Цей шоу-рум уже понад 13 років представляє найкращі фешн-бренди в заповітному центрі міста в районі НоХо на Мангеттені.

91LAB – бренд дизайнерського трикотажу від компанії RITO

Ажурні переплетення з унікальним технологічним рішенням – родзинка колекції, яку представляє бренд 91LAB у Нью-Йорку. Компанії RITO, місце розташування якої в Києві, вже понад 30 років. Починали вони з однієї домашньої в’язальної машинки у 1991 році, а тепер сміливо називають себе кращою трикотажною індустрією України. Трохи менш як два роки тому команда бренду створила окремий стартап – 91LAB, що дозволив їм охопити практично весь діапазон клієнтів. 

«Якщо RITO – це більш такий Casual одяг, то 91LAB більше сфокусований на молоду аудиторію. Rito – це більше про смисли, традиції, а 91Lab – про індивідуальність, виклик, він сміливіший і новаторський», – поділилася засновниця бренду Тетяна Абрамова.

Основна філософія брендів – виробництво без відходів. Попри те, що компанія виготовляє одяг, вона пропагує ідею свідомого споживання. Бренд завжди шукає баланс між тим, аби речі були красивими й стильними, й одночасно актуальними та практичними довгий час. Компанія RITO співпрацює лише з тими постачальниками сировини, чия діяльність підтверджена міжнародними сертифікатами.

Бренд представляє на Тижні моди свою літню колекцію, кожна одиниця якої – досить складне технологічне рішення. Річ у тім, що в трикотажі дуже важлива унікальність й інноваційність самого переплетення. Завданням бренду було створити свій ажур, але не скопіювати кращі приклади світових фешн-гігантів. Тетяна Абрамова розповідає, що ажурні переплетення – це дуже складна історія.

 «Ми сміливо дивимося всім в очі, тому що прекрасно розуміємо, якого рівня ці вироби. Вони повністю відповідають кращим світовим стандартам», – додала вона.

Kachorovska – бренд взуття, одягу та аксесуарів

Kachorovska – це про стиль поза часом та сучасну жіночність. Бренд називає себе ключовим гравцем українського фешн-бізнесу. Компанія виросла від кастомного виробництва до серійного, від майстерні з сімома співробітниками до виробництва у Житомирі з командою більш як 100 людей. Сьогодні Kachorovska це ательє з індивідуального пошиття одягу та сумок, серійне виробництво готових виробів, мережа магазинів роздрібного продажу в Києві та Одесі та онлайн-магазин із доставленням по всьому світу.

Kachorovska народилася 1957 року – саме тоді Леоніда Качоровська, бабуся співзасновниці Аліни Качоровської-Очеретяної, пішла працювати швачкою у взуттєву артіль у Житомирі. З того часу і дотепер родина Качоровських створює взуття. Понад півстоліття вони працювали у форматі родинного ательє, відроджували культуру виготовлення взуття на замовлення. За час існування ательє команда виконала більш як 40 тисяч індивідуальних замовлень. А у 2015 році запустила лінію виробництва готового взуття.

Взуття Kachorovska дуже зручне, тому що колодку для нього виготовляють на одній з мануфактур Італії з 80-річною історією. Кожна пара проходить краш-тести на 10 стопах, доки не стане довершеною. На Тижні моди бренд презентує знакові пари: колаборації з брендами The Coat та Ksenia Schnaider, а також із Тіною Кароль. Також представляють свої бестселери: чоботи Riri та лодочки Amber.

Читайте також: З принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Старовинні традиції в сучасному дизайні від FOBERINI

FOBERINI — бренд із сучасною формою та художнім змістом. З 2014 року команда осмислює старовинні традиції в сучасному дизайні та представляє їх у шоу-румах по обидва боки екватора. Дизайнери бренду знайшли натхнення для створення колекцій на власній землі. Команда FOBERINI розповіла, що Україна має свою неповторність та багату культурну спадщину, а вишивка – це один із головних носіїв і провідників кращих традицій народного мистецтва. Сучасне виконання вишитих мотивів є не тільки унікальним декором, але й має глибокий сенс, додають у FOBERINI.

Головний почерк бренду – крафтове виробництво. Для створення кожного виробу їм необхідно в середньому шість тисяч метрів нитки та декілька тижнів кропіткої праці. Всі моделі виготовлені вручну та доповнені традиційними техніками ручної роботи – «пухликами», «збиранками», китицями та декоративними швами. Кожен продукт бренду — це артоб’єкт, над створенням якого працює ціла команда майстрів. Переважно матеріали виробів мають натуральний склад: льон, бавовна та декоративні прикраси з мушлі.

Творці бренду вірять у стиль поза часом і континентів. Натуральні тканини, якісне виконання і художній зміст займуть, на їхню думку, флагманські позиції у відповідальній моді. Колекція на Тижні моди представлена в яскравому флористичному стилі — вишивка гладдю, хрестиком та аплікацією прикрашає кожен виріб. Моделі представлені різних фасонів — від класичних міді до тунік і легких богемних літніх суконь.

ELENAREVA – одяг сучасного дизайну з артспрямованістю

Бренд жіночого одягу класу люкс ELENAREVA працює в напрямку сучасного дизайну з арт спрямованістю. Компанія широко відома своїми колабораціями з молодими українськими художниками й підтримкою української артсцени, що стало визначальним фактором цінності й унікальності бренду. Дизайнерка Олена Рева віддає перевагу високотехнологічним тканинам та ідеальній посадці. Бренд асоціюється з жіночим началом, лаконічними формами й артспрямованими принтами. Найбільший попит серед покупців бренду мають плаття-бюст’є, спідниці та кашемірові пальта.

Своїм клієнтом компанія називає неординарну, творчу жінку, яка цінує елегантність поряд із комфортом і якістю. Така жінка є своєрідною, тому що природною. Вона не прагне бути в центрі уваги, але завжди нею оточена. Створений у 2012 році бренд ELENAREVA, сьогодні успішно продається в Іспанії, Об’єднаних Арабських Еміратах, Саудівської Аравії тощо. В їхньому одязі з’являються відомі знаменитості, як от Ніколь Шерзінгер, Керрі Андервуд і Дженніфер Моррісон.

Колекція, яку ELENAREVA представляє на Тижні моди, натхненна мотивами творів української художниці Катерини Білокур, яка славиться мальовничими натюрмортами. Силуети колекції засновані на реінтерпретованих елементах національних костюмів слов’янських народів, типових для 20-30-х років XX століття.

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі