Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Опубліковано

Від ультрасучасного одягу й до переосмисленого національного. З такими колекціями світ знайомлять українські дизайнери на цьогорічному Тижні моди. Протягом 10-16 вересня чотири модні бренди – 91LAB, ELENAREVA, Kachorovska atelier, FOBERINI – представлені в ексклюзивному шоу-румі у Нью-Йорку. Колекції відрізняються складними технологічними рішеннями, крафтовим виробництвом, колаборацією з художниками та співаками, сміливістю і новаторством.

Нью-йоркський тиждень моди — це щопіврічна серія міжнародних модних показів, що проводять у лютому та вересні. Упродовж 7–9 днів покупцям, пресі та широкій громадськості демонструють модні колекції. Українські дизайнери представлені в ARCHETYPE SHOWROOM за адресою 676 Broadway 2nd floor New York, NY 10012. Цей шоу-рум уже понад 13 років представляє найкращі фешн-бренди в заповітному центрі міста в районі НоХо на Мангеттені.

91LAB – бренд дизайнерського трикотажу від компанії RITO

Ажурні переплетення з унікальним технологічним рішенням – родзинка колекції, яку представляє бренд 91LAB у Нью-Йорку. Компанії RITO, місце розташування якої в Києві, вже понад 30 років. Починали вони з однієї домашньої в’язальної машинки у 1991 році, а тепер сміливо називають себе кращою трикотажною індустрією України. Трохи менш як два роки тому команда бренду створила окремий стартап – 91LAB, що дозволив їм охопити практично весь діапазон клієнтів. 

«Якщо RITO – це більш такий Casual одяг, то 91LAB більше сфокусований на молоду аудиторію. Rito – це більше про смисли, традиції, а 91Lab – про індивідуальність, виклик, він сміливіший і новаторський», – поділилася засновниця бренду Тетяна Абрамова.

Основна філософія брендів – виробництво без відходів. Попри те, що компанія виготовляє одяг, вона пропагує ідею свідомого споживання. Бренд завжди шукає баланс між тим, аби речі були красивими й стильними, й одночасно актуальними та практичними довгий час. Компанія RITO співпрацює лише з тими постачальниками сировини, чия діяльність підтверджена міжнародними сертифікатами.

Бренд представляє на Тижні моди свою літню колекцію, кожна одиниця якої – досить складне технологічне рішення. Річ у тім, що в трикотажі дуже важлива унікальність й інноваційність самого переплетення. Завданням бренду було створити свій ажур, але не скопіювати кращі приклади світових фешн-гігантів. Тетяна Абрамова розповідає, що ажурні переплетення – це дуже складна історія.

 «Ми сміливо дивимося всім в очі, тому що прекрасно розуміємо, якого рівня ці вироби. Вони повністю відповідають кращим світовим стандартам», – додала вона.

Kachorovska – бренд взуття, одягу та аксесуарів

Kachorovska – це про стиль поза часом та сучасну жіночність. Бренд називає себе ключовим гравцем українського фешн-бізнесу. Компанія виросла від кастомного виробництва до серійного, від майстерні з сімома співробітниками до виробництва у Житомирі з командою більш як 100 людей. Сьогодні Kachorovska це ательє з індивідуального пошиття одягу та сумок, серійне виробництво готових виробів, мережа магазинів роздрібного продажу в Києві та Одесі та онлайн-магазин із доставленням по всьому світу.

Kachorovska народилася 1957 року – саме тоді Леоніда Качоровська, бабуся співзасновниці Аліни Качоровської-Очеретяної, пішла працювати швачкою у взуттєву артіль у Житомирі. З того часу і дотепер родина Качоровських створює взуття. Понад півстоліття вони працювали у форматі родинного ательє, відроджували культуру виготовлення взуття на замовлення. За час існування ательє команда виконала більш як 40 тисяч індивідуальних замовлень. А у 2015 році запустила лінію виробництва готового взуття.

Взуття Kachorovska дуже зручне, тому що колодку для нього виготовляють на одній з мануфактур Італії з 80-річною історією. Кожна пара проходить краш-тести на 10 стопах, доки не стане довершеною. На Тижні моди бренд презентує знакові пари: колаборації з брендами The Coat та Ksenia Schnaider, а також із Тіною Кароль. Також представляють свої бестселери: чоботи Riri та лодочки Amber.

Читайте також: З принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Старовинні традиції в сучасному дизайні від FOBERINI

FOBERINI — бренд із сучасною формою та художнім змістом. З 2014 року команда осмислює старовинні традиції в сучасному дизайні та представляє їх у шоу-румах по обидва боки екватора. Дизайнери бренду знайшли натхнення для створення колекцій на власній землі. Команда FOBERINI розповіла, що Україна має свою неповторність та багату культурну спадщину, а вишивка – це один із головних носіїв і провідників кращих традицій народного мистецтва. Сучасне виконання вишитих мотивів є не тільки унікальним декором, але й має глибокий сенс, додають у FOBERINI.

Головний почерк бренду – крафтове виробництво. Для створення кожного виробу їм необхідно в середньому шість тисяч метрів нитки та декілька тижнів кропіткої праці. Всі моделі виготовлені вручну та доповнені традиційними техніками ручної роботи – «пухликами», «збиранками», китицями та декоративними швами. Кожен продукт бренду — це артоб’єкт, над створенням якого працює ціла команда майстрів. Переважно матеріали виробів мають натуральний склад: льон, бавовна та декоративні прикраси з мушлі.

Творці бренду вірять у стиль поза часом і континентів. Натуральні тканини, якісне виконання і художній зміст займуть, на їхню думку, флагманські позиції у відповідальній моді. Колекція на Тижні моди представлена в яскравому флористичному стилі — вишивка гладдю, хрестиком та аплікацією прикрашає кожен виріб. Моделі представлені різних фасонів — від класичних міді до тунік і легких богемних літніх суконь.

ELENAREVA – одяг сучасного дизайну з артспрямованістю

Бренд жіночого одягу класу люкс ELENAREVA працює в напрямку сучасного дизайну з арт спрямованістю. Компанія широко відома своїми колабораціями з молодими українськими художниками й підтримкою української артсцени, що стало визначальним фактором цінності й унікальності бренду. Дизайнерка Олена Рева віддає перевагу високотехнологічним тканинам та ідеальній посадці. Бренд асоціюється з жіночим началом, лаконічними формами й артспрямованими принтами. Найбільший попит серед покупців бренду мають плаття-бюст’є, спідниці та кашемірові пальта.

Своїм клієнтом компанія називає неординарну, творчу жінку, яка цінує елегантність поряд із комфортом і якістю. Така жінка є своєрідною, тому що природною. Вона не прагне бути в центрі уваги, але завжди нею оточена. Створений у 2012 році бренд ELENAREVA, сьогодні успішно продається в Іспанії, Об’єднаних Арабських Еміратах, Саудівської Аравії тощо. В їхньому одязі з’являються відомі знаменитості, як от Ніколь Шерзінгер, Керрі Андервуд і Дженніфер Моррісон.

Колекція, яку ELENAREVA представляє на Тижні моди, натхненна мотивами творів української художниці Катерини Білокур, яка славиться мальовничими натюрмортами. Силуети колекції засновані на реінтерпретованих елементах національних костюмів слов’янських народів, типових для 20-30-х років XX століття.

Коментарі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Станьте святим Миколаєм для інших: шість ініціатив, аби підтримати дітей, літніх людей і тварин

Опубліковано

Свята — це час для подарунків і зустрічей з близькими, а також для можливості робити добро. ШоТам зібрали ініціативи, які можна підтримати та стати святим Миколаєм для тих, хто цього потребує.

Олені святого Миколая від ВО «Українські рубежі»

Термін: до 6 грудня

Всеукраїнське об’єднання «Українські рубежі» ще з 2015 року організовує свята для дітей по всій Україні. Аби стати для когось чарівником, варто обрати на сторінці обʼєднання лист із Бази дитячих мрій і підготувати подарунок. Надіслати його варто організаторам, які вже після 6 грудня почнуть розвозити подарунки по Харківщині, Херсонщині та інших регіонах, щоб понад 2 тисячі дітей невдовзі отримали своє святкове диво!

Приклад листа від дитини. Фото: сайт ВО «Українські рубежі».

Дві тисячі подарунків для дітей від БФ «Твоя опора»

Термін: до 25 грудня

Благодійний фонд «Твоя опора» запрошує долучитися до акції та привітати дітей зі святами, виконавши їхні мрії.  

«Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну; діти з родин військовослужбовців; діти з багатодітних сімей; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах; ті, хто зростають у родинах різних форм сімейного влаштування (усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу)», — пишуть організатори.

За посиланням оберіть мрію дитини та пройдіть реєстрацію, а тоді придбайте подарунок.

Діти з подарунками від благодійників. Фото: БФ «Твоя опора»

Благодійний проєкт «Старість НА радість» 

Термін: до 6 грудня

Підтримати й створити святкову атмосферу можна не тільки для дітей, а й для літніх людей у геріатричних пансіонатах. Для цього варто обрати лист із побажаннями на сторінці проєкту та дочекатися відповіді від волонтерів, а тоді надіслати подарунки.

Так волонтери проєкту вітали літніх людей зі святами минулого року. Фото із соцмереж «Старість НА радість» 

«У кожного з вас знову є можливість стати Миколаями для літніх людей і подарувати їм безмежну радість. Цього року ми підтримуємо аж шість геріатричних пансіонатів, а саме Львівський, Чернівецький, Луцький, Золочівський, Підбузький і геріатричний пансіонат в Івано-Франківській області!» — пишуть організатори. 

Набір тепла та світла від БФ «Старенькі» 

Термін: до 7 грудня

Благодійний фонд «Старенькі», що працює з 2017 року, закликає підтримати літніх людей з Чернігівської області. Дивом для них стануть теплі речі й теплі слова. До набору вартістю 3 000 гривень, на який можна задонатити, входять:

  • плед;
  • світлодіодний ліхтар-лампа;
  • термос із нержавіючої сталі на 1 літр;
  • комплект постільної білизни з двома наволочками;
  • ковдра;
  • подушка;
  • листівка зі словами підтримки (їх теж можна залишити на сайті).
Літні люди, які отримали допомогу. Скриншот із сайту ініціативи

Читайте також: «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

«Миколай в домівку» від «Домівки врятованих тварин»  

Термін: до 6 грудня

Щоб привітати хвостатих друзів з львівської «Домівки врятованих тварин» зі святами, варто обрати «лист» на сторінці шелтеру, придбати речі для тваринок і надіслати подарунки на адресу прихистку. Серед підопічних акції є котики, песики, бабак, кінь, голуби та лелеки.  

Приклад «листа» від «Домівки врятованих тварин». Фото: соцмережі «Домівки».

Іграшки своїми руками для котів і собак від UAnimals

Термін: до 6 грудня

День святого Миколая — це хороший привід підтримати хвостатих друзів іграшками, тому спільнота UAnimals пропонує долучитися до створення таких забавок.

«Іграшки не тільки розважають, а й знімають стрес у тварин, які перебувають у притулках, допомагаючи їм залишатися активними та щасливішими», — пишуть організатори.

Для цього треба подивитися майстер-клас на YouTube, зробити іграшки та завезти їх у притулки чи надіслати поштою. Зараз запити є від девʼяти притулків у Київській, Одеській, Харківській та Полтавській областях.
Аби дізнатися деталі ініціативи, звертайтеся до @community_uanimals_bot у телеграмі чи на сайт UAnimals.

Кіт грається з іграшкою. Фото ілюстративне з Unsplash

Коментарі

Читати далі