Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/gBZU34tFZowSSSSSS

Суспільство

Харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Засновниця харківського бренду жіночого одягу ORIGA Ольга Лимар представила Україну на міжнародному показі мод в італійському Турині.

Як їм це вдалося, розповідає ШоТам.

Створили колекцію на лінії фронту

Вони створили колекцію на лінії фронту і показали її в Турині. Шиють елегантний одяг і дають роботу людям у Києві і Харкові. Компанія ORIGA народилася в Харкові з тканини за 300 гривень. 16 років тому вчителька Ольга мріяла створити гарний одяг для українок.

«Пішла на ринок. Стала роздивлятися все, що там я бачила. Мені було дуже цікаво, як спілкуються люди, що вони купують, як вони беруть цю тканину, труть її, щось там із нею роблять. І для мене було: ого, я теж таке хочу», — згадує дизайнерка і засновниця бренду Ольга Лимар.

Закупила тканини на 1000 гривень… І з відріза на 700 гривень не вийшло нічого. А ось відріз за інші 300 грн дав початок бренду!

ORIGA представляв Україну на виставках у Казахстані, країнах Балтії, Великої Британії та розвивався. Аж поки 24 лютого Ольга не почула перші вибухи з боку Чугуєва.

Разом із родиною Ольга виїхала до Харківської області, а згодом — до Німеччини. Перші три тижні жінка також допомагала виїхати співгромадянам.

Подала заявку на участь у Torino Fashion Week, щоб відволіктись

Щоб відволіктись, у Німеччині вона подала заявку на участь у Torino Fashion Week… і виграла її! Аби підготуватись, покинула Німеччину і повернулася додому.

Колекція, яку готувала в прифронтовому Харкові, відкрила показ українських дизайнерів в Італії. ORIGA працює в Харкові й Києві, відкриває магазин у ТРЦ Dream Town, а Ольга завзято вивчає мову.

«Я спілкувалася з відділом оренди з дівчиною на українській мові. Я не переходила на російську мову. А в мене проскакують російські слова. І я чую, що в неї теж. Я не переходжу на російську мову, вона не переходить на російську мову. Ось така в нас практика. Тому я дуже-дуже стараюсь», — розповідає дизайнерка Ольга Лимар.

Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни

Власниця бренду мріє про власне виробництво в столиці та щиро вірить у перемогу України.

«Коли ми переможемо, ми будемо жити дуже гарно. Ми відновимо нашу країну. Я тільки дуже сумую за нашими історичними цінностями, бо їх відновити дуже складно. А наш народ, він сильний, у нього воля є, він знає, за що бореться. Тому, коли це все закінчиться, і в нас наступить мир, ми будемо гарно працювати, ми будемо робити гарні речі, ми будемо відновлювати наші будинки, наші дитсадки. І в нас усе буде чудово», — впевнена дизайнерка Ольга Лимар.

Нагадаємо, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.

Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Опубліковано

Дніпро став ще одним містом, у якому була представлена економічна платформа “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Володимира Зеленського у Telegram.

 Платформа має стати дієвим інструментом у розвитку українського бізнесу.

Загалом, програма «Зроблено в Україні» покликана налагодити ефективну співпрацю між державою і бізнесом та сприяти розвитку українських виробників.

Читайте також: Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Нагадаємо, на програму «Зроблено в Україні» в бюджеті держави закладено рекордні за останній час понад 45 мільярдів гривень. З них для Буковини — 800 мільйонів гривень в рамках усіх програм. Чернівецька область входить у трійку регіонів за кількістю релокованого бізнесу, а показник частки переробної промисловості в області 11.9% – найвищий з 2012 року.

Фото: ОП

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: