Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/gBZU34tFZowSSSSSS

Суспільство

Харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Засновниця харківського бренду жіночого одягу ORIGA Ольга Лимар представила Україну на міжнародному показі мод в італійському Турині.

Як їм це вдалося, розповідає ШоТам.

Створили колекцію на лінії фронту

Вони створили колекцію на лінії фронту і показали її в Турині. Шиють елегантний одяг і дають роботу людям у Києві і Харкові. Компанія ORIGA народилася в Харкові з тканини за 300 гривень. 16 років тому вчителька Ольга мріяла створити гарний одяг для українок.

«Пішла на ринок. Стала роздивлятися все, що там я бачила. Мені було дуже цікаво, як спілкуються люди, що вони купують, як вони беруть цю тканину, труть її, щось там із нею роблять. І для мене було: ого, я теж таке хочу», — згадує дизайнерка і засновниця бренду Ольга Лимар.

Закупила тканини на 1000 гривень… І з відріза на 700 гривень не вийшло нічого. А ось відріз за інші 300 грн дав початок бренду!

ORIGA представляв Україну на виставках у Казахстані, країнах Балтії, Великої Британії та розвивався. Аж поки 24 лютого Ольга не почула перші вибухи з боку Чугуєва.

Разом із родиною Ольга виїхала до Харківської області, а згодом — до Німеччини. Перші три тижні жінка також допомагала виїхати співгромадянам.

Подала заявку на участь у Torino Fashion Week, щоб відволіктись

Щоб відволіктись, у Німеччині вона подала заявку на участь у Torino Fashion Week… і виграла її! Аби підготуватись, покинула Німеччину і повернулася додому.

Колекція, яку готувала в прифронтовому Харкові, відкрила показ українських дизайнерів в Італії. ORIGA працює в Харкові й Києві, відкриває магазин у ТРЦ Dream Town, а Ольга завзято вивчає мову.

«Я спілкувалася з відділом оренди з дівчиною на українській мові. Я не переходила на російську мову. А в мене проскакують російські слова. І я чую, що в неї теж. Я не переходжу на російську мову, вона не переходить на російську мову. Ось така в нас практика. Тому я дуже-дуже стараюсь», — розповідає дизайнерка Ольга Лимар.

Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни

Власниця бренду мріє про власне виробництво в столиці та щиро вірить у перемогу України.

«Коли ми переможемо, ми будемо жити дуже гарно. Ми відновимо нашу країну. Я тільки дуже сумую за нашими історичними цінностями, бо їх відновити дуже складно. А наш народ, він сильний, у нього воля є, він знає, за що бореться. Тому, коли це все закінчиться, і в нас наступить мир, ми будемо гарно працювати, ми будемо робити гарні речі, ми будемо відновлювати наші будинки, наші дитсадки. І в нас усе буде чудово», — впевнена дизайнерка Ольга Лимар.

Нагадаємо, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.

Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.

Коментарі

Суспільство

Автостанцію «Київ» біля вокзалу почнуть реставрувати у грудні

Опубліковано

У грудні 2024 року стартує реконструкція автостанції «Київ», розташованої поблизу Центрального залізничного вокзалу столиці.

Про це повідомив засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа в інтерв’ю для Forbes Ukraine. Завершити роботи планують улітку 2025 року.

Що планують зробити?

Проєкт реконструкції передбачає двоетапний підхід. Спочатку буде розділено рух автобусів і автомобілів для підвищення безпеки та зручності пересування. На другому етапі збудують нову будівлю автостанції, що включатиме зону очікування, сучасний фудкорт, комфортну зону відпочинку, дитячу кімнату, медпункт та комерційні приміщення.

Читати також: У Києві багатоповерхівка самостійно приборкала пожежу завдяки сучасним будівельним нормам

Крім того, для перевізників планується відкриття сервісів, таких як станція технічного обслуговування (СТО) та мийка. Це дозволить зробити обслуговування транспорту більш оперативним та якісним, а пасажирам забезпечить кращий сервіс і комфорт.

Нагадаємо, що у Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО).

Фото: проєкт Олександра Ісаковова.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Центр підтримки ВПО відкрився у Нововолинську: допомога для переселенців із Донеччини

Опубліковано

У Нововолинську розпочав роботу гуманітарний центр підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) «Селидове.UA». Заклад створено для надання допомоги переселенцям із Селидівської громади та мешканцям Донеччини, які змушені були залишити свої домівки через небезпеку.

Про відкриття центру повідомила Нововолинська міська рада на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

Що є в центрі?

Центр «Селидове.UA» пропонує ВПО гуманітарну допомогу, а також консультації з різних питань – соціального захисту, пенсійного забезпечення, адміністративних, юридичних та психологічних послуг.

Для дорослих та дітей організовуватимуть культурно-розважальні заходи, тренінги, майстер-класи, заняття та інші цікаві зустрічі, що спрямовані на підтримку та адаптацію переселенців у новому середовищі.

Фото: Нововолинська міська рада

Центр розташований за адресою: місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, 7.

Нагадаємо, як голова Берестинської громади зробила революцію комунальних служб (ВІДЕО).

Фото: Нововолинська міська рада.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві багатоповерхівка самостійно приборкала пожежу завдяки сучасним будівельним нормам

Опубліковано

Багатоповерховий будинок у центральному районі Києва став прикладом ефективної роботи будівельних норм і технологій під час надзвичайної ситуації. Пожежа виникла на 33 поверсі внаслідок атаки російських дронів. Завдяки дотриманню будівельних норм та протипожежних вимог, вогонь не поширився на інші частини будівлі, що дозволило уникнути серйозних руйнувань.

Як повідомляє Конфедерація будівельників України (КБУ), важливу роль у цьому зіграла спринклерна система пожежогасіння, яка автоматично виявляє, локалізує та гасить займання за допомогою розпилення води або пінного розчину саме в осередку пожежі. Додатково будівля оснащена вогнестійкими конструкціями, що значно підвищили рівень захисту.

Фото: КБУ

Читати також: У Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО)

Цей випадок демонструє, наскільки важливо будувати відповідно до ДБН «Висотні будівлі» та впроваджувати сучасні протипожежні системи, які рятують життя і зберігають майно навіть у критичних ситуаціях.

Нагадаємо, що у парках Києва залишатимуть стовбури неживих дерев: переваги ініціативи.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Руйнують міф про «хату скраю»: як пара з Києва інтегрувалася в життя гуцульської громади

Катерина Светлакова кілька років працювала HR-спеціалісткою в столиці та вивчила, як працюють різні підприємства —...

Культура4 дні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство1 тиждень тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...