Суспільство
У Ніжині музеєфікують «будиночок Лисянського»
У Ніжині на Чернігівщині працюють над музеєфікацією пам’ятки історії та архітектури XVIII-XIX століть, відомої як «будиночок Лисянського».
Про це повідомив на фейсбук-сторінці блогер Олександр Морозов.
Він розповів, що йдеться про унікальну історичну споруду, пов’язану з життям і діяльністю в Ніжині козацько-священничої старшинської родини Лисянських.
З цієї родини вийшло чимало діячів, котрі обіймали старшинські посади в Ніжинському, Чернігівському, Прилуцькому та Лубенському полках Гетьманщини. Зокрема, відомий навколосвітній мореплавець-дослідник Юрій Лисянський (1773 – 1837).
Читайте також: Писанки та крашанки – не одне й те саме? А що за «галунки»? Перевірте, що ви знаєте про традиції Великодня в Україні (ТЕСТ)
Відомо, що іменем українця Лисянського на карті світу сьогодні названо сім географічних об’єктів, із них три – на теренах Сполучених Штатів Америки, а його книжки та мандрівні записки є цінним джерелом для вивчення історії, географії та етнографії багатьох народів світу.
Але цей музей буде не тільки про Лисянського. Це буде розповідь про складний і суперечливий період української історії – про останні роки існування Гетьманщини.
«Ми не збираємося приховувати або “прикрашати” факти життя та діяльності нашого знаменитого земляка. Тут буде показано все: і його дитинство в Ніжині, і навчання у кадетському корпусі на чужині, і служба офіцером на Балтиці та волонтером на Британському флоті, подорожі та пригоди на різних континентах, зустрічі з видатними діячами епохи (зокрема й із “батьком-засновником” США Джорджем Вашингтоном), етнографічні дослідження та географічні відкриття, вимушена участь у російсько-індіанській війні та допомога голодуючим алеутам та ескімосам на Алясці, цькування та утиски по службі та цензурні перепони у виданні книжки, передчасна відставка та “внутрішня еміграція” упродовж 25 останніх років життя, практичне забуття на батьківщині та висока оцінка за кордоном…», – пише Олександр Морозов.
Читайте також: Будуємо з нічого. На Хмельниччині переселенці зводять «дім зі сміття» зі знахідок на звалищі
Попереду в ентузіастів – кропітка праця в архівах і збирання музейних колекцій, капітальна реставрація історичної споруди та пристосування її до потреб сучасного музею, наповнення її інтерактивним обладнанням та аудіовізуальними засобами.
Нагадаємо, на Харківщині реставрують 300-річне Євангеліє, врятоване під час окупації Ізюма.
Також ми розповідали, що на Львівщині створили 3D-тур музеєм гетьмана України Івана Виговського.
Фото: facebook.com/MorAlex66.
Суспільство
Особливості маршруту
- купе (4 місця);
- люкс (2 місця).
Графік руху
- Київ – Будапешт:
Відправлення о 10:16, прибуття о 06:00 наступного дня. - Будапешт – Київ:
Відправлення о 22:40, прибуття о 19:11 наступного дня.
- Відня (подорож триватиме менше трьох годин);
- Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, Румунії, Словенії та інших країн.
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі