Суспільство
Родини переселенців отримали житло завдяки кредитам Європейського інвестиційного банку
Сім родин внутрішньо переміщених осіб, отримали ключі від нового житла у Бердянську. Це стало можливим завдяки впровадженню Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) за технічної підтримки Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН).
Про це ШоТам повідомили у відділі комунікації ПРООН в Україні.
Зазначається, що завдяки кредитній програмі ЄІБ загальною сумою 200 млн євро місцеві органи влади отримували довгострокові кредити для відновлення інфраструктури у дев’яти областях України.
Зокрема 32 млн євро спрямовано на реконструкцію 30 соціально важливих об’єктів у Бердянську, Запоріжжі, Мелітополі та інших містах Запорізької області. У Запорізькі області проживають понад 53 тисячі внутрішньо переміщених осіб, більшість з яких не планує повертатися на колишнє місце проживання.
Про житло
Квартири – чотири однокімнатні, дві двокімнатні та трикімнатна – облаштовані на першому поверсі найстарішого у місті дев’ятиповерхового житлового будинку, збудованого у 1965 році.
До реконструкції тут були нежитлові приміщення площею 321 м2 , а з жовтня 2012 року ці площі не використовувалися. Реконструкція нежитлових приміщень на першому поверсі будинку у Бердянську для облаштування квартир почалася на початку 2020 року.
Читайте також: Одна здача крові може врятувати три життя. Історії українців, які стали донорами
За підтримки Надзвичайної кредитної програми ЄІБ тут було проведене:
- опалення,
- вентиляція,
- водопостачання,
- каналізація та електрика,
- сантехнічні роботи,
- внутрішнє оздоблення квартир,
- благоустрій та озеленення території.
Надзвичайна кредитна програма для відновлення України передбачає ремонт 246 об’єктів, а це доступ до якісної інфраструктури для понад 5 млн українців.
Вартість ремонту склала 11 млн 326 тис. грн, з яких близько 9 млн грн – кредитні кошти від ЄІБ та понад
2 млн грн – кошти з місцевого бюджету.
Читайте також: Як галичанка стала переселенкою і відкрила власну справу (ВІДЕО)
Загалом у межах Надзвичайної кредитної програми у Запорізький області буде відремонтовано 30 соціально важливих об’єктів у Бердянську, Гуляйполі, Запоріжжі, Мелітополі та Приморську на загальну суму 32 млн євро. Серед них – чотири дитячих садочки, 12 загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, сім медзакладів, п’ять житлових будівель, палац мистецтв та палац культури.
У Бердянську, окрім житлового приміщення для ВПО, будуть відремонтовані школа, гімназія та гуртожиток.
Довідка
Надзвичайна кредитна програма для відновлення України не є одноразовою допомогою. Завдяки її успішним результатами, ЄІБ та ЄС надали додатковий кредит у розмірі 340 млн євро. Ці кошти будуть використані для відновлення інфраструктури та поліпшення умов життя і ведення бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах на сході України, а також для сталого розвитку країни в цілому.
Читайте також: Будуємо Україну разом: як волонтери зі всієї країни подорожують та відновлюють Схід
Нагадаємо, Мінцифра і ПРООН запустили нову електронну послугу для переселенців.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі