Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Опубліковано

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує всі квіти в продавчині чи дарує цукерки двірнику, що від самого ранку прибирає місто.

Можливо, це були Михайло Дідушок з Рівного чи Любомир Малютин, який зараз живе у Львові. ШоТам поговорили з хлопцями про те, як вони почали робити добрі справи й знімати про це контент, аби надихнути інших. 

Любомир Малютин

Возив їжу окупації та ховав українські прапори

Любомир Малютин зараз живе у Львові. 23-річний хлопець приїхав з Херсонської області — два місяці він з родиною прожив у російській окупації. Сім’я Любомира велика і дружня: семеро дітей. Хлопець каже, завжди старалися допомогти іншим, мама часто пекла на кілька буханок хліба більше, аби пригостити друзів родини. У окупації Любомир теж старався допомагати сусідам — возив їм їжу повз пости з окупантами.

Одного разу на блокпосту росіяни забрали телефон Любомира та побачили переписку зі знайомим військовим і фото близьких у військовій формі.

«Розділи мене догола. Я присідав, відтискався — що тільки не робив», — пригадує хлопець.

Та за щасливим збігом обставин його відпустили, й опинившись удома, Любомир поховав усі українські прапори, на випадок, якщо до них раптом завітають. Коли російська техніка почала ще частіше їздити вулицями, сім’я вирішила виїжджати й опинилася на Львівщині, де її прихистили знайомі. 

«Мені стає краще, коли я зроблю добро» 

У Львові Любомир пішов працювати в пекарню. Коли одного разу ніс додому хліб, побачив літню жінку, що продавала яблука:

«І так мені яблука захотілося! А грошей немає — тільки на дорогу 30 гривень. Чогось узяв телефон до рук і знімав це. Кажу: “Бабусю, я вас пригощу хлібом, а ви мені дайте яблучка”».

Дав жінці дві буханки, а вона йому — всі яблука. Так це й почалося — люди реагували на щемке відео, і за першу годину воно назбирало 40 тисяч переглядів. 

«Просто хочеться від людей у такий час побачити якусь усмішку, щоб було комусь приємно. Бо я насамперед для себе це роблю  — мені стає краще, коли я зроблю добро», — зізнається хлопець.

На добрі справи донатить «родинка»

Зараз блогер допомагає бабусям, дідусям, дітям, радує випадкових людей на вулиці, дякує за роботу двірникам квітами чи цукерками. Любомир каже, що кожна історія для нього особлива. Поступово зростає і його аудиторія. Підписників хлопець називає «родинкою» — часом вони теж закидають гроші на такі добрі справи в спеціальну «банку»:

«Звик, що в нас удома класно, ми дружні й допомагаємо — тому й називаю підписників “родинка”».

Окрім цього, Любомир постійно підтримує збори військових (для цього має посвідчення волонтера і постійно звітує перед аудиторією), бо вважає, що зараз нікому не можна лишатися осторонь.

Михайло Дідушок

Багато самотніх людей втратили віру в цей світ

23-річний Михайло Дідушок з Рівного працює маркетологом, але, крім основної роботи, також займається волонтерством:

«В останні роки я вже точно знав, що я хочу волонтерити, і потихеньку відкладав кошти на донати, збирав однодумців, які б підтримали цю ініціативу».

Перше відео про допомогу іншим хлопець зняв і виклав у січні 2023 року.

«Я в першу чергу робив це відео для тата та своїх рідних, щоб показати, чим я хочу займатись».

Тато Михайла хворів на онкологію. Після його смерті хлопець вирішив допомагати іншим ще більше. 

«До того, як знімати відео, я донатив на військо, але це були ну зовсім малі гроші. А щойно я почав знімати й набирати обертів, то вже міг відкривати банки».

Михайло допомагає і песикам — закуповує для них корм. Фото надав герой

Михайло їздить у дитячі будинки, щоб підтримати діток, а також у притулки для тварин, щоб привезти корм чи вигуляти хвостатих. Щоб знайти людей, яким потрібна допомога, хлопець зазвичай іде на ринок і дивиться, хто не має можливості купити щось для себе. Останнім часом і підписники можуть порадити, кому потрібна допомога, розповідають історії людей. Михайло каже, що, окрім зйомок на вулиці, почав їздити в гості до героїв своїх відео:

«Як маю вільний час, то заїду хоча б на 15-20 хвилин — поговорити, привезти продуктів, допомогти по дому. Це неймовірні емоції. Часто літні люди як діти себе поводять: їм хочеться тепла, вони ображаються, якщо ти приїхав пізніше, ніж обіцяв. Комусь бракує не так грошей, як уваги — є багато самотніх людей, які втратили віру в цей світ».

Всі історії унікальні, але хлопець пригадує одну з останніх — на ринку він зустрів літню жінку, яка виходила з м’ясного павільйону з малесеньким шматком сала. Під час знайомства виявилося, що в неї немає холодильника.

Михайло з героїнею свого відео. Фото надав герой

Блогер каже, що стосунки вдалося налагодити не одразу, адже жінка йому не довіряла, але за годин розмов усе змінилося. Згодом Михайло таки привіз їй холодильник і тепер час від часу приїжджає провідати:

«Мені 23, їй 95 — це величезна різниця, але нам є про що поговорити. Вона дуже розумна жінка, і хочеться зробити її життя трішки кращим».

Не сподівався, що люди будуть донатити

За час існування свого блогу хлопець встиг допомогти близько 300 людям. Серед них — не лише літні люди, а й військові чи мешканці дитбудинків.

Спочатку він робив добрі справи, використовуючи власні заощадження, але люди захотіли його підтримати.

«Я взагалі не сподівався, що люди будуть донатити, — я не створював ніякі банки, нікого не просив. Але підписники самі почали писати в коментарях, щоб я відкрив збір. За перший місяць вони надонатили близько 20 тисяч гривень».

«Вірю, що можна змінити долю багатьох людей»

Михайло зізнається, що досі боїться підходити до людей і пропонувати допомогу — не завжди може знайти слова, у нього трусяться руки:

«Спочатку отримував багато відмов, а потім почав знаходити підхід до людей і вийшов із зони комфорту. Треба в голові тримати те, що їм потрібна допомога, і вони найімовірніше не будуть про неї просити».

Тож він продовжує знімати відео й допомагати:

«Вірю, що за допомогою такого контенту я можу змінити ситуацію в Україні, бо мене дивляться з різних міст і молодь, і дорослі люди, і літні. Вірю, що можна змінити долю багатьох людей».

Зараз підписники часто пишуть Михайлові, що завдяки його відео самі йдуть на ринок і купують комусь продукти та самі роблять добрі справи, надихаючись його прикладом.

Тож тепер у хлопця є ідея додатку чи сайту, де можна буде прочитати історії людей, які потребують допомоги, та задонатити:

«Я хотів би масштабуватися в цьому й налагодити якусь систему. Наразі я один цим займаюсь, але поступово знаходжу людей зі свого міста, які готові підтримати ідеї. Я б хотів допомагати реабілітаційним центрам, де лікуються військові, а колись, можливо, і самому відкрити такий центр. Також хотілося б мати свій благодійний фонд».

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....