

Економіка і бізнес
Мінцифра і ПРООН запустили нову електронну послугу для переселенців
Офіційно зареєстровані внутрішньо переміщені особи в Україні можуть подати заявку на відбір до програми пільгового житлового кредитування через портал «Дія».
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі ПРООН в Україні.
Очікується, що приблизно 680 сімей або понад 1700 осіб зможуть отримати кредит до 40 тисяч євро до 20 років під пільгові умови (3% річних).
Нову послугу презентовано в рамках цьогорічного весняного Diia Summit 2.0, що відбувається 17-19 травня в Києві.
Співпраця ПРООН і Мінцифри
Кредит на 25,5 млн євро на програму пільгового житлового кредитування надав Україні державний німецький банк розвитку «Кредитна установа для відбудови» (Kreditanstalt für Wiederaufbau, або KfW).
Читайте також: «Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами
Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Швеції допомогла розробити анкету для порталу «Дія» та забезпечила її інтеграцію у бізнес-процес послуги на прохання Міністерства цифрової трансформації України.
Як подати заявку?
Офіційний порядок виділення пільгових іпотечних кредитів за цією програмою Кабінет Міністрів ввів у дію три тижні тому, 28 квітня 2021 року. Відповідно до затвердженого Урядом механізму пільгового іпотечного кредитування, користувачі матимуть можливість заповнити електронну анкету на порталі «Дія».
Надана інформація буде миттєво співставлена із даними електронних реєстрів. У разі успішної перевірки, заявка буде передана захищеним каналом до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Фонд, за власною методикою, на основі випадкового відбору (без участі та втручання людського фактору), періодично формуватиме списки анкет, визначених для отримання пільгового іпотечного кредиту.
Читайте також: Захисник Луганського аеропорту створює оригінальні речі з текстилю (ВІДЕО)
Інформація про відповідний відбір передаватиметься до системи «Дія» та повідомлятиметься користувачам.
Важливо, що користувачі та користувачки не будуть виключатися з інших пільгових програм, зокрема черг на житло, допоки не буде фактично отримано пільговий кредит або не зміниться ситуація у заявників (наприклад, вони придбають житло за власні кошти або отримають житлову площу іншим шляхом). За прозорістю та доброчесністю процесу також слідкуватимуть представники та представниці від банку розвитку KfW.
Довідка
Послуга реєстрації для включення у програму пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб розроблена в рамках проєкту «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» за сприяння Посольства Швеції в Україні.
Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
Трирічний проєкт має на меті допомогти подолати цифровий розрив між поколіннями та між групами українців, які належать до різних соціальних верств, а також удосконалити нові цифрові рішення для старших людей та пенсіонерів; осіб з інвалідністю; людей, що живуть за межею бідності; людей, що проживають у сільській місцевості; молоді, що проживає на територіях, уражених конфліктом; етнічних меншин (зокрема ромського населення) та ВПО; ветеранів та ветеранок, які повертаються до цивільного життя.
Нагадаємо, три міста отримали мобільні центри адмінпослуг завдяки ПРООН.
Як ми повідомляли раніше, ПРООН та МОП запускають проєкт для розширення економічних можливостей жінок.
Головне фото: vgoru.org.
Економіка і бізнес

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.
Про це повідомили в «Укроборонпромі».
У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.
«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.
Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)
Про Airbus
Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.
Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні
Фото обкладинки: сайт Airbus
Економіка і бізнес

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Про це повідомили в Мінекономіки.
За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:
«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».
За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.
Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу
Не перша співпраця
ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.
Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.
Фото обкладинки: АрміяInform
Економіка і бізнес

З 2026 року українці зможуть користуватися мобільним зв’язком у країнах Європейського Союзу без додаткової плати. Європейська комісія запропонувала додати Україну до зони безплатного роумінгу, яка охоплює 27 країн ЄС.
Про це повідомили на сайті Єврокомісії.
Якщо ініціативу підтримую, то дзвінки, SMS та мобільний інтернет за кордоном коштуватимуть українцям так само як удома. Такі ж умови діятимуть і для громадян ЄС, які приїжджають в Україну.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що це ще один крок до зближення України з ЄС:
«Ми хочемо, щоб українські громадяни залишалися на зв’язку зі своїми близькими по всьому ЄС, а також у своїй рідній країні. Саме тому ми пропонуємо, щоб Україна приєдналася до нашої роумінгової родини. Ще раз підтверджуємо нашу постійну відданість стояти поруч з Україною та її громадянами».
Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні
Зараз українці вже мають можливість користуватись зв’язком у ЄС без доплат завдяки тимчасовій угоді між мобільними операторами. Ця угода діятиме до кінця 2025 року.
Нову пропозицію ще має схвалити Рада ЄС. Якщо це станеться, Україна стане першою країною, яка не є членом Євросоюзу, але буде мати ті самі переваги в роумінгу, що й самі держави-члени.
Нагадаємо, що Україна отримає 1,3 мільярда євро на виробництво зброї в межах «данської моделі».
Фото обкладинки: Pixabay